Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Service auto Ploiești

dannnyx77
post 23 Sep 2016, 05:46
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 3 November 14
From: Sinaia




Salutare!
În primul rând îmi cer scuze daca nu e asta locul potrivit pentru acest topic, dar m-am gândit că, dacă postez prin alta secțiune, nu-l citește nimeni.
Spuneti-mi si mie un service din zona Ploiești, la care merită să-ți repari masina. Adică să aibe meseriași buni, nu cârpaci, si sa nu încerce să te jecmaneasca. În sensul că îți recomandă să schimbi si aia, si aia, si tot așa. Oricum, cred că ați înțeles ideea. Caut un service bun în Ploiești.
Ca idee, vreau să fac o revizie, inclusiv o verificare a masinii, în general. Si, posibil, schimbarea kitului de ambreiaj. (Masina trepideaza ocazional la plecarea de pe loc). Sau poate n-o fii necesară schimbarea kitului, poate doar parțial, sau e altceva.
De asta caut un service de calitate, să n-o ia pe bâjbâite.
Merci băieți!
Bafta sa aveți și un week-end frumos!


--------------------
Renault Megane 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 23 Sep 2016, 07:19
Post #2


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Serus.

Daca ajungi sa schimbi orice din kitul de ambreiaj, schimbi tot kitul, nu pe bucati.


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 23 Sep 2016, 08:14
Post #3


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Daca doar ocazional trepideaza, nu merita sa-ti bati capul cu schimbarea de ambreiaj.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
silvanu96
post 23 Sep 2016, 08:39
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.798
Joined: 21 April 15
From: Ploiesti




Danny ,eu pot sa-ti recomand ceva, dar pe PM.
Daca tu cauti ieftin si bun, sa sti ca n-o sa gasesti. Excludem aici preturile de reprezentanta, care sunt etalon si toti se orienteaza dupa ele.
Sunt defecte ascunse, la care se ajunge pe bajbaite (cum zici tu) si care implica costuri suplimentare. Asta e, n-ai ce sa le faci. Tine de noroc.
Cunosc si service cu oameni pasionati de munca lor, care nu s-arunca repede sa puna piesa noua, dar dureaza , adica poti lasa masina acolo si 3-4 zile, pana se edifica.


--------------------
Renault Megane 3 2009 Hatch 1.5 dCI 78kw - PH__CSR
Duster Laureate 2016, 1.5dci 4wd.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dannnyx77
post 23 Sep 2016, 09:44
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 3 November 14
From: Sinaia




Mersi de sfat, Silviu, probabil ca asa voi face. Ma gandeam sa nu cumva sa ma lase, desi nu cred.

Silvanu96, daca poti sa-mi dai un pm, te rog da-mi. Eu nu pot trimite PM, cica sunt prea nou p-aci...
Nu caut neaparat un service ieftin, vreau sa platesc cinstit, ceea ce se repara si nu vreau piese bune inlocuite, asa pe incercate.
Deci te rog, daca stii un service care corespunde cu ce caut eu, in Ploiesti, te rog sa-mi spui. De fapt cred ca lucrurile astea le cauta oricine, nu?

Merci!


--------------------
Renault Megane 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 5th May 2024 - 20:14
Dacia