Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Multiplexer, Instructiuni de montaj

spe3dster
post 15 Sep 2020, 10:58
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 9 September 20




Salutari,

Conduc un Renault Clio IV Sport Tourer Expression Energy din 2014 cu sistemul MediaNav Evolution (actualizat la versiunea neoficiala 9.1.4) și mă interesează modul ECO al mașinii.

Așa că am cumpărat butonul ECO (după ce am verificat că am cablajul) și multiplexer-ul (Ref: 281139717R).

Butonul ECO funcționează în sensul în care văd literele pe afișajul din bord, dar nu simt nicio diferență în ceea ce privește conducerea.

Am activat deja funcțiile TEMP, AIR și ECO din Micom Manager și, așa cum era de așteptat, MediaNav nu arată nimic în secțiunea Driving Eco.

Înțeleg că aici apare multiplexer-ul în ecuație pentru a face conexiunea legătura între senzori și MediaNav, astfel încât informațiile legate de consum și temperatură să fie afișate corect.

Știe cineva unde și cum trebuie instalat exact multiplexer-ul și dacă cablul de conectare este același cu cel de 24PIN pe care îl are MediaNav?
Dacă da, și în cazul în care nu găsesc cablul deja în mașină, există un adaptor care să îl conecteze la OBD2?

Mulțumesc anticipat,
Alin


--------------------
Renault Clio IV Sport Tourer 2014 Expression Energy 1.5 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 20:54
Dacia