Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Achizitionare Laguna 2, Vreau sa achizitionez o Laguna 2 sh din 2001-2003

melcu
post 22 Dec 2012, 21:42
Post #31


Halatu'...cat e halatu' ?


Group: Members
Posts: 1.140
Joined: 12 July 06
From: Bucuresti / Pottstown, PA,USA




De acord colegu, ziceam ca as fi vrut un 2.0T.
Asta e ... cand ma fac mare poate trec la un supraalimentat de 5000cmc blush.gif blush.gif


--------------------
Renault Laguna 2 2002 Privilege 3.0 V6 CVA - B-33-RTN
Toyota Yaris Sol 1.33 VVT-i - B-202-CSM
Totoya Prius V-Five - HRL-1459

Formatez drivere de cooler...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
audiofilu'
post 22 Dec 2012, 21:44
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.766
Joined: 4 February 09




Nu conteaza ce ai facut tu, eu am spus un lucru: in 2012 s-a oprit colectarea taxei de poluare. Din 2013 se va relua si pentru masinile deja inmatriculate dar mai vechi de 2007, cazul colegului nostru.


--------------------
Renault Laguna 2.0T 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan.stavar
post 22 Dec 2012, 22:05
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.226
Joined: 24 April 10
From: Braila




asteapta sa vezi ce se intampla....multe se zic...si sfarsitul lumii trebuia sa vina pe 21 smile.gif...eu ti am zis clar...si daca se va baga legea aia idioata asta nu inseamna ca se va si plati....doar suntem cetateni europeni..avem drepturi nu? smile.gif

si apropo de faptul ca..in 2012 s-a oprit colectarea taxei de poluare..la revinzare te referi...da..oare...cand a inceput? smile.gif a tinut mai mult de...3 luni?

This post has been edited by bogdan.stavar: 22 Dec 2012, 22:07


--------------------
Renault Laguna II 2005 / Initiale Paris / 2.2 DCI Cutie Automata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
piratul002
post 22 Dec 2012, 22:07
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 2 November 09
From: constanta




QUOTE(audiofilu' @ 22 Dec 2012, 21:44)
Nu conteaza ce ai facut tu, eu am spus un lucru: in 2012 s-a oprit colectarea taxei de poluare. Din 2013 se va relua si pentru masinile deja inmatriculate dar mai vechi de 2007, cazul colegului nostru.
*


In 2012 nu s-a oprit colectarea taxei,eu sunt unul care a platiti 2 800 lei pentru o laguna 3,i-am actionat in instanta


--------------------
renault laguna 3 1,5 dci, cu GPS-carminat tomtom 2009 - CT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
audiofilu'
post 22 Dec 2012, 22:23
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.766
Joined: 4 February 09




Taxa impusa pe vremea cand era Borbely ministru a fost eliminata in anul 2012. Se va reveni la ea de la 1 ianuarie. Pana acum nu am auzit pe onor prim-ministrul Ponta ca a prelungit aceasta perioada. Eu vorbesc de masinile care sunt deja inmatriculate in Ro inainte de 2007. Pentru cele aduse de afara nu cunosc.
http://www.business24.ro/auto/piata-auto/t...in-2013-1506457

This post has been edited by audiofilu': 22 Dec 2012, 22:25


--------------------
Renault Laguna 2.0T 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan.stavar
post 22 Dec 2012, 22:38
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.226
Joined: 24 April 10
From: Braila




smile.gif eu te mai intreb odata...cat a tinut acea taxa? 3 luni? smile.gif) smile.gif) smile.gif)

"Noua lege a taxei auto, aprobata de Guvern in luna septembrie, adoptata de Senat in octombrie si de Camera Deputatilor la jumatatea lunii decembrie, a fost publicata in Monitorul Oficial pe 10 ianuarie si aplicata incepand cu 13 ianuarie 2012""

Stai linistit...nu suntem in Vestul Salbatic aici sa faca ei ce vor....au dat u lege si au scoso dupa nici 3 luni...vom vedea daca va mai intra...si..cine o va respecta atat timp cat este ilegala smile.gif


--------------------
Renault Laguna II 2005 / Initiale Paris / 2.2 DCI Cutie Automata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
przamfiri
post 22 Dec 2012, 22:39
Post #37


Membru in crestere :}


Group: Members
Posts: 1.606
Joined: 2 May 07
From: Moreni




QUOTE(audiofilu' @ 22 Dec 2012, 20:08)
Din 2013 se aplica taxa de poluare care a fost suspendata in 2012. Pentru masinile mai vechi de 2007 chiar daca au fost inmatriculate in Ro... si eu am una luata noua in 2005 si daca o vand trebuie sa platesc cca 2000 euro taxa de poluare. Asta inseamna ca nu o mai vand.
*


nu are cum sa reziste taxa asta ...pai cand am inmatriculat masina in decembrie 2006 mi-au luat 2000 si ceva de euro vama... ce bani sa le mai dau... mama lor...
Doamne Ajuta si Craciun fericit va doresc ... smile.gif


--------------------
renault laguna II expression 2001 19dci 120 cp DB-06-FPO si renault twingo 1998 1124cm PH-21-JOK
rabdator,iertator,iubitor....
nu este sluga mai mare decat stapanul sau...:}
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan.stavar
post 22 Dec 2012, 22:46
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.226
Joined: 24 April 10
From: Braila




este exact cum va spuneam mai sus...se vor castiga procese pentru dreptul de proprietate...nju poti da o lege retroactiva pe o proprietate....


--------------------
Renault Laguna II 2005 / Initiale Paris / 2.2 DCI Cutie Automata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
audiofilu'
post 22 Dec 2012, 23:01
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.766
Joined: 4 February 09




Eu nu spun ca-mi convine, spun ca este o lege in vigoare (ma rog, momentan suspendata). Pana reglementeaza ei in vreun fel ar fi bine sa ia in calcul si acest aspect. Banii nu-i iau eu dar e pacat de ei. Mai bine sa stie dinainte decat sa-si planga in pumni.
Legea a fost introdusa la un moment dat si evident ca a fost prost implementata si s-a lasat un ragaz de un an pentru cei care aveau masini vechi sa le vanda. Cum romanul are memoria scurta o sa faca iar gat cum ca nu a stiut. Era o vorba despre necunoasterea legii... Ne convine, nu ne convine asta este, daca Parlamentul aproba suntem buni de plata ca vrem ca nu vrem.


--------------------
Renault Laguna 2.0T 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan.stavar
post 22 Dec 2012, 23:19
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.226
Joined: 24 April 10
From: Braila




nicidecum nu ai dreptate....taxa a fost suspendata pentru ca este ilegala...."daca Parlamentul aproba suntem buni de plata ca vrem ca nu vrem"..asta e o prostie...iar daca tu nu iti cunosti drepturile nu ai decat sa platesti ce aproba parlamentul.....daca parlamentul aproba sa nu mai circuli duminica cu masina tu respecti ce zice?....nu ..iti aperi drepturile, asta daca ti le cunosti pentru ca nimeni si nimic nu iti poate ingrajdi drepturile...nici macar parlamentul smile.gif

Vizavi de topic..nu tine cont de taxa de inmatriculare...pt ca se schimba de la ministru la ministru....mai nou vor sa o inlocuiasca cu o taxa anuala...in fine...

http://www.b1.ro/stiri/economic/victor-pon...2013-40370.html

This post has been edited by bogdan.stavar: 22 Dec 2012, 23:22


--------------------
Renault Laguna II 2005 / Initiale Paris / 2.2 DCI Cutie Automata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
todhiere
post 22 Dec 2012, 23:23
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 625
Joined: 8 June 09




Haideti sa nu ne indepartam prea tare de subiect.

Pt. cei care vor sa ia laguna, si nu stiu ce sa aleaga intre diesel si benzina, iata cifrele de consum pt. diferite motorizari:

http://www.reno.ro/Consum-Laguna-1-9-Dci-t42047.html

http://www.reno.ro/index.php?showtopic=109859&hl=

http://www.reno.ro/index.php?showtopic=51135&hl=consum benzina&st=90

Ca si regula generala, un diesel laguna consuma cu 1-2 sau poate 3 litri la suta mai putin decat un benzinar, si e cu ceva mai puternic, cel putin ca cel de 1.6

Nici la diesel nu exista consumuri de 5 litri in medie, cum se lauda unii Feti Frumosi.

Alte observatii:

- si eu puteam sa imi iau megane 1.5 dci sau focus 1.6 tdci daca eram obsedat de consum, am vrut limuzina, si nu ma deranjeaza 1-2 litri in plus, asadar fiecare ar fi bine sa stie ce vrea, si sa nu se ia dupa diversi "experti" ( nu ma refer la persoanele de pe forum ); daca vrei benzina go for it, dar nu lua benzinar numai pt. ca ai auzit ca nu se merita diesel, sau nu lua diesel pt. ca cineva a spus ca scoate 3.7 consum pe autostrada cu el

- tineti cont ca si benzinarele au costuri de intretinere, chiar daca sunt mai scazute; sunt foarte importante fisele, bujiile, filtrele sa fie de calitate si originale, ca altfel nu ai facut nimic cu piese de pe vapor

In rest, decideti voi fiecare.


--------------------
Renault Laguna 2004 dynamique 6 speed 1.9 dci 120 caluti
Renault... Jean Renault
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
audiofilu'
post 22 Dec 2012, 23:35
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.766
Joined: 4 February 09




Eu vorbesc de o lege care e in vigoare; de la 1 ian ca se va numi altfel tot se va plati ceva. Si mie mi-ar conveni sa nu platesc in eventualitatea unei vanzari pentru ca a mea e din 2005 si nu se stie daca o voi pastra pana mor.
Nu ma refer la situatii imposibile de genul hai sa dam o lege prin care toti sa levitam sau sa ne teleportam, sa pastram totusi proportiile. Daca Parlamentul aproba nu e o prostie ci e o lege si nu ai decat sa o contesti chiar daca e o aberatie, ăsta e dreptul tau. Parlamentarii sunt cei care ne reprezinta ca vrem ca nu vrem. Daca ne-am face singuri legile...
Tot ce am vrut sa spun e ca ar fi bine sa tina cont si de acest aspect. Nu se stie, poate ii prinde bine. Asta in cazul in care mai ia vreo Laguna.



--------------------
Renault Laguna 2.0T 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan.stavar
post 22 Dec 2012, 23:42
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.226
Joined: 24 April 10
From: Braila




daca ar tine cont de lege...nu ar mai trebui sa ia masina sh...si nicidecum de afara. Ar trebui sa ia logan...hai ma ce draq....si nu am zis ca imi fac legile singur doar ca imi apar drepturile...e o mare diferenta parlamentul nu are treaba cu justitia... sau cel putin nu ar trebui smile.gif


--------------------
Renault Laguna II 2005 / Initiale Paris / 2.2 DCI Cutie Automata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
audiofilu'
post 23 Dec 2012, 09:08
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.766
Joined: 4 February 09




Pai sa nu tina cont de lege si sa faca exact ce crede el de cuviinta. Legea e valabila si pentru autoturismele autohtone inmatriculate in Ro inainte de 2007, aici intra si Loganul. Deocamdata asta e legea, daca se va schimba vom vedea insa pana acum nu este nimic concret in aceasta schimbare.
PS: eu cred ca ar fi bine sa mai temporizeze achizitia unei eventuale masini oricare ar fi ea pana se mai linistesc apele, abia s-a schimbat guvernul si e posibil sa pateasca exact cum au patit si cei care au platit si apoi au alergat sa-si ia banii inapoi. Apoi timp fizic de inmatriculare in 2012 nu prea mai este (ca sa zici ca elimina taxa de poluare 2012)...
Atat am avut de spus. Succes in alegerea masinii!


--------------------
Renault Laguna 2.0T 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai.Bz
post 23 Dec 2012, 13:21
Post #45


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 22 December 12




Asa este...acum situatie cu taxele este incerta...si cred ca ar fi mai bn sa mai astept un timp...sa se limpezeasca umpic apele...sa vedem ce legi vor disparea/anula...si ce va venii nou...sad.gif... modele de Laguna 2 am gasit ctv...majoritatea astea sh sunt de 1.9 diesel...intre 2800-3400 E..... inmatriculate!! sunte si 1.8 1.6 16 V..dar sunt mai putine decat diesel...cred ca si "pasiunea" romanului pt diesel isi speune cuvantul...


--------------------
Dacia 1310 Dacia 1310 1996
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sergiu9my
post 23 Dec 2012, 14:26
Post #46


sergiu9my


Group: Members
Posts: 258
Joined: 28 January 11
From: Ploiesti




Bogdan si eu am pus ochii pe aceeasi masina, dar pare cam suspect de ieftina pentru km care cica ii are.
Oricum cred ca am sa ma duc sa o vad tinand cont ca este din acelasi oras cu mine, poate pot sa o si pun pe un tester...
Singurul lucru care nu prea imi comvine este ca este din 2001.....


--------------------
ex: Renault Laguna 1 Phase 2 2000 2.2DT
Citroen C4, 1.6HDI 2007
Renault Laguna 3 Bose edition 2.0 Dci 130cp 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laguna 19600
post 23 Dec 2012, 15:38
Post #47


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 26 November 12




Salut Mihai Bz daca ai intre 2500 si 3500 e da o fuga in afara si i-ati altceva dar nu renault cytroen sau o alta minunatie frantuzeasca nu stiu daca ai citit cam tot ce poate sa-ti faca o laguna 2 (indiferent de motorizare ) cauta mai bine si i-ati un passat un golf in fine ceva nemtesc fiindca sunt masini bune nu zic ca nu au probleme si alea dar crede-ma un renault te scoate la pensie intr-un an un passat ceva mai tirziu .Eu tot ce apreciez la laguna 2 este interiorul confortabil si lejeritatea la condus dar altceva nimicca puncte negative are fara nr si sa stiii ca cand intra florica in ea nu mai ai ce-i face aici in franta zac una peste alta la cass fiindca a fost modelul cel mai pacatos pe care renault l-au facut dupa. Mii de masini rechemate in uzina in 2010renault au dat o prima la cass de 5000 e daca aduceai la cass un vehicul renault de cel mult 9 ani si cumparai un renault nou asa sau debarasat francezii de ele crede-ma am un nu reusesc sa o vind aici nimeni nu o vrea nici macar sa o dau la un garaj sa mai pun ceva si sa imi iau alta nici nu vor sa auda.Stiu ca iti place modelul dar peste cateva saptamani daca o iei o sa te vad aic ajutor a inebunit masina .Craciun fericit si multnoroc in amegerea ta.


--------------------
Renault Laguna 2003 1.9dci expresion - AN-688-EZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 23 Dec 2012, 15:49
Post #48


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.603
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




E si asta o opinie.....
Degeaba stai in Franta daca asta ai inteles tu ca este"prima la cass".
Problemele la masina ta sunt din cauza seriei:51393...intelegi?

@+


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
todhiere
post 23 Dec 2012, 15:58
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 625
Joined: 8 June 09




VAG-urile mai noi au probleme electrice cat n-au toate marcile frantuzesti la un loc.

Un passat este intr-adevar mai spatios si mai solid, dar e mai mare, si mult mai scump ca o laguna. Fiecare e liber sa aleaga ce vrea, eu unul si acum as prefera un mondeo mk3 daca ar fi sa ma iau numai dupa design si preferinte.

Omul a intrebat ce sa aleaga intre laguna, diesel sau benzina, nu a pus o intrebare retorica de genul: "cat de proaste sunt reno-urile?"

Nu exclud ca un VW e mai bun ca un Renault, dar diferenta de pret nu cred ca se justifica, in special la sh.


--------------------
Renault Laguna 2004 dynamique 6 speed 1.9 dci 120 caluti
Renault... Jean Renault
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan.stavar
post 23 Dec 2012, 16:01
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.226
Joined: 24 April 10
From: Braila




QUOTE(laguna 19600 @ 23 Dec 2012, 16:38)
Salut Mihai Bz daca ai intre 2500 si 3500 e da o fuga in afara si i-ati altceva dar nu renault cytroen sau o alta minunatie frantuzeasca nu stiu daca ai citit cam tot ce poate sa-ti faca o laguna 2 (indiferent de motorizare ) cauta mai bine si i-ati un passat un golf in fine ceva nemtesc fiindca sunt masini bune nu zic ca nu au probleme si alea dar crede-ma un renault te scoate la pensie intr-un an un passat ceva mai tirziu .Eu tot ce apreciez la laguna 2 este interiorul confortabil si lejeritatea la condus dar altceva nimicca puncte negative are fara nr si sa stiii ca cand intra florica in ea nu mai ai ce-i face aici in franta zac una peste alta la cass fiindca a fost modelul cel mai pacatos pe care renault l-au facut dupa. Mii de masini rechemate in uzina in 2010renault au dat o prima la cass de 5000 e daca aduceai la cass un vehicul renault de cel mult 9 ani si cumparai un renault nou asa sau debarasat francezii de ele crede-ma am un nu reusesc sa o vind aici nimeni nu o vrea nici macar sa o dau la un garaj sa mai pun ceva si sa imi iau alta nici nu vor sa auda.Stiu ca iti place modelul dar peste cateva saptamani daca o iei o sa te vad aic ajutor a inebunit masina .Craciun fericit si multnoroc in amegerea ta.
*




smile.gif) no comment !!!!!!..da vezi ca passat atat modelul vechi cat si modelul nou au iesit sub laguna..asta pentru cultura ta generala (citeste drive tester-ul lor per total laguna iese mai bine)

In legatura cu taxa auto...acum depinde si cat de tare te grabesti sa iei masina dar...taxa auto va fi mereu o surpriza....asa e in Romania...pentru ca la noi se baga legea....se asteapta efectul...apoi se gandeste daca legea e buna sau nu smile.gif...in functie de cat de tare "tipa" populatia...o scoate sau nu


--------------------
Renault Laguna II 2005 / Initiale Paris / 2.2 DCI Cutie Automata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sergiu9my
post 23 Dec 2012, 16:09
Post #51


sergiu9my


Group: Members
Posts: 258
Joined: 28 January 11
From: Ploiesti




Bogdan' tu ce probleme ai avut cu prima masina ? Cat timp ai avut-o?


--------------------
ex: Renault Laguna 1 Phase 2 2000 2.2DT
Citroen C4, 1.6HDI 2007
Renault Laguna 3 Bose edition 2.0 Dci 130cp 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan.stavar
post 23 Dec 2012, 16:19
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.226
Joined: 24 April 10
From: Braila




probleme generale as putea spune nimic deosebit...am avut o laguna 2 1,9 dci din 2001 model privilege si am tinut-o din 2007 pana in 2011, o masina de altfel foate buna. Probleme....pe langa consumabile (discuri, placute) am curatat odata galeria de admisie (300 ron reprezentanta)...si...mai nimic deosebit care sa ma faca sa nu aleg diesel din nou

Attached thumbnail(s)
_000773_.jpg ( Size: 639.5k ) Number of downloads: 168
_000771_.jpg ( Size: 721.5k ) Number of downloads: 175
IMAG0028.jpg ( Size: 761.93k ) Number of downloads: 174
IMAG0035.jpg ( Size: 970.04k ) Number of downloads: 164
IMAG0011.jpg ( Size: 730.17k ) Number of downloads: 168


--------------------
Renault Laguna II 2005 / Initiale Paris / 2.2 DCI Cutie Automata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai.Bz
post 23 Dec 2012, 17:48
Post #53


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 22 December 12




Deci Bogdan...sa inteleg ca timp de 4 ani nu ai avut probleme cu turbina? am auzit multa lume atragandu.mi atentia la turbina... "sa ai mare grija ca are turbina...ca se duce repede turbina...." ....si tot asa...


--------------------
Dacia 1310 Dacia 1310 1996
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 23 Dec 2012, 18:01
Post #54


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.603
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Eu am luat Laguna 2 diesel fabr. 2001 in 2002 la 8Km si am mers cu ea pana in 2008 la 150Km....fara probleme.
Am fost pionier la diferitele probleme si pot sa-ti spun multe de bine si mai putine de rau.

@+


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai.Bz
post 23 Dec 2012, 18:06
Post #55


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 22 December 12




Si in mare...cam ce probleme ai avut cu ea? Care au fost cele mai costisitoare...si cat de repede le.ai rezolvat? Dar si punctele pozitive care ar fi? smile.gif in afara de confortul pt care este renumita smile.gif ?


--------------------
Dacia 1310 Dacia 1310 1996
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 23 Dec 2012, 18:15
Post #56


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.603
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Singura problema care nu s-a putut diagnostica aici in Ro a fost oprirea motorului la relantiu.....din cauza unei electrovane din pompa de inalta.
S-a schimbat inclusiv injectoarele...la timpul ala nu prea stiau.
In rest consumabile:pneuri/placute/..filtre/ulei doar la 30.000..de 2 ori distributie/accesorii/bucsii pe spate/pivoti....rulaj in Ro.mare parte.
Si cutia am schimbat-o in Franta din cauza unui rulment de la roata-pe garantie bineinteles..greseala lor.

@+


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan.stavar
post 23 Dec 2012, 18:25
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.226
Joined: 24 April 10
From: Braila




e o masina buna...dar sunt multi care vorbesc din ""auzite""...ca sunt scumpe la intretinere ca au probleme turbina etc. Vorbeste cu cei ce au avut masina si vei gasi numai pareri de bine despre masina nu cei care au auzit.
S-au mai sunt si unii ce au dat stiu eu 2 000 euro pe o martoaga de laguna si normal ca...pentru ei e o panarama smile.gif
Laguna ce o vezi mai sus in poze am vandut-o anul trecut cu 4200 euro...nu am lasat nici macar 50 euro sub acest pret..masina era impecabila..si a luat-o cineva care este foarte multumit smile.gif

This post has been edited by bogdan.stavar: 23 Dec 2012, 18:26


--------------------
Renault Laguna II 2005 / Initiale Paris / 2.2 DCI Cutie Automata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b93lfk
post 23 Dec 2012, 18:58
Post #58


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 23 December 12




salut . sunt nou pe forum . nu doresc sa deschid alt topic , am opservat ca aici scrie '' achizitionare laguna'' . Doresc sa achizitionez un model de laguna din 2002 cu motor de 1.9 cdi este breck si are 212000 de km facuti numai in Germania . Ce sfat imi dati ? ar avea o problema totusi , omul a zis ca ar avea problem la turbo . merita sa incerc sa o aduc in tara sau nu ? multumesc pentru sfat


--------------------
renault Megane lll 1.5 110 cp 12/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 23 Dec 2012, 19:10
Post #59


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.603
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




La probleme cu turbina=probleme cu motor.
Nu poti sa rulezi/circuli cu asa ceva pana la remediere completa.
Nici restul masini nu poti sa-l verifici daca nu merge motorul:cutie/frane/etc.

@+


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pishky
post 23 Dec 2012, 19:20
Post #60


rca Naspa


Group: Members
Posts: 3.517
Joined: 26 January 11
From: Constanta




QUOTE(fazer @ 22 Dec 2012, 20:29)
Stiu ca te rupe la taxe sau ce zici tu...dar ma refeream la faza cand il lasi pe unu cu bmw ul cu gura cascata... biggrin.gif
*


laguna cu 2.0 dci tine chiept decent la chiu shepte, cu focus eres se pune dar si-o ia sad.gif

sfatul meu - ia masina care te face sa zambesti, atata timp cat esti sigur ca poti sa o intretii.


--------------------
Reno, dizel, ca nu-mi permit o benzina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 1st June 2024 - 04:54
Dacia