Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

am cazut la mijloc nevinovat!

manoj
post 10 Dec 2009, 19:31
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 10 December 09




mergeam linistit pe strada si la o intersectie,un nene a intrat sageata intr-o masina ce venea din contrasensul meu,desi avea cedeaza,si in urma coliziunii,masina lovita s-a intors la 180 de grade si s-a oprit in mine.in urma accidentului masina mea e cea mai sifonata.acum tre sa stau dupa astia de la asigurari si service.masina e de o saptamana la service si inca asteapta asiguratorul(Euroins) ca sa vada daca mai repara masina sau imi dau daune totale,dar nenea asta de la asigurari nu e de gasit la telefon.eu as fii multumit si cu daune totale,dar masina un daewoo cielo din 1995 nush cat ar valora in viziunea lor,cu toate ca a valorat 3500 de euro in aprilie 2008.eu o sa incerc sa vorbesc personal cu el sa vedem daca ne intelegem la un pret de daune totale,daca nu ce e de facut?


--------------------
daewoo cielo 1995/berlina-5usi - CT-17-DGF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor
post 10 Dec 2009, 19:57
Post #2


Moderator


Group: Members
Posts: 1.824
Joined: 10 May 05
From: Bucuresti




din pacate pentru tine, fiind vorba de Euroins, o sa cam ai de tras si rabdat. Cauta pe forum, citeste si "ingrozeste-te". Preseaza-i pe cei de la Euroins!
Revin-o cu informatii dupa evaluarea Euroins si vedem cum te putem ajuta.


--------------------
Renault Clio III 2006 1,5 dCi 80cp Dynamique 3usi
Honda CR-V 2006 2,2 CDTi 140cp Executive
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kosfunny
post 10 Dec 2009, 20:06
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 549
Joined: 13 December 08




Pentru o despagubire de la Euroins chiar ai nevoie de BAFTA!
In ce service ai dus-o? Are conventie cu Euroinsul? Daca nu, poti considera asta inceputul problemelor. Nu ai de ce sa te intelegi cu inspectorul pt ca la Euroins nu prea au mare putere de interventia asupra platilor. De dat dauna totala nu e problema , iti face serviceul un deviz si daca depaseste 75 % din valoarea masinii si gata.
Daca tu ai dat pe ea 3500 euro in 2008 asta nu inseamna ca valoarea ei trebuie sa fie undeva pe aproape. Se calculeaza in functie de pretul de nou, de vechime, de stare, de km...


--------------------
RENAULT SAFRANE 1993
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
manoj
post 11 Dec 2009, 20:56
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 10 December 09




am fost azi din nou la asigurari si la service,la asigurari mi-a zis ca se repara masina,si cei de la service au confirmat,valoare reparatiilor fiind in jur de 80 d milioane,suma pe care o da Euroins.acum trebe sa astept sa o repare.nush daca o sa mai fie ca inainte dar pana la urma ma multumesc si cu atat...ms de comm!

This post has been edited by manoj: 11 Dec 2009, 20:57


--------------------
daewoo cielo 1995/berlina-5usi - CT-17-DGF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 2nd May 2024 - 05:59
Dacia