Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Scenic 2 - Probleme geamuri dreapta+lumini butoane, Probleme geamuri dreapta+lumini butoane

ciuci
post 20 May 2024, 16:10
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 25 July 16




Va salut. Masina in cauza: Renault Scenic 2 2005.

Cu toate ca s-a mai discutat despre asta, am citit postarile si nu prea am stiut de ce sa ma leg exact, sau daca problemele mele au legatura intre ele.
Mai exact:
- Geamurile dreapta nu functioneaza nici de la sofer nici din dreapta, cele din stanga merg normal
- Ledurile din butoanele de geamuri nu sunt aprinse, la nici o usa, desi cele din stanga merg.
- ledurile, sau ma rog lumina din rotitele de AC nu se aprind, desi ele functioneaza.

Mi-e teama sa nu fie mufa de sub scaunul pasagerului, si vroiam sa cer o parere inainte de a a apuca sa desfac toata cablaraia.

P.S: Am gasit schema electrica de la megane 2 aici pe forum, de scenic 2 o are cineva ? preferabil in romana sau engleza.

Multumesc frumos.


--------------------
Renault Scenic 2 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciprishor
post 21 May 2024, 08:59
Post #2


Membru stang


Group: Members
Posts: 268
Joined: 18 August 06
From: Iasi




As incepe cu verificarea celor 2 butoane duble de la sofer. Apoi masuratori la mufele din usile cu geam nefunctional. M-as axa pe verificare masa la toate butoanele. Pentru lumina as verifica sigurantele din tabloul din interior.


--------------------
Dacia Logan 2 Prestige, Easy-R 2016, Clio IV 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 3rd June 2024 - 16:27
Dacia