Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

cazare la balea si in sibiu

Ov
post 2 Aug 2005, 18:57
Post #1


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




are careva idee (exacta) de cazare pe transfagarasan la balea (1 noapte, sambata spre duminica) si apoi in sibiu (duminica spre luni) ?

Planuiesc un mic tur care sa plece bucuresti, pitesti, curtea de arges, transfagarasan (nani), sibiu (nani), medias, sighisoara (nani), balvanyos (nani), brasov, cheia (nani), bucuresti.

Daca aveti vreo oferta si pt restul locatiilor (sighisoara, balvanyos, cheia) nu va sfiiti !

Ideea e ca as vrea sa merg fara rezervare, la fata locului, dar vreau sa stiu daca gasesc locuri si eventual si cat costa.

Pe transfagarasan nu e batuta'n cuie la balea (ca am inteles ca sunt scoruri de jipane), dar oricum pe undeva prin zona, sa ma pot bucura de minunatii !

Mersic smile.gif


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lacaru
post 3 Aug 2005, 08:40
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 20 August 04
From: Brasov




Pe Transfagarasan am innoptat acum 2 ani la Cabana Capra (cum vi de la Vidraru e in capatul vaii inainte de a incepe urcarea finala spre tunel) si a fost vreo 550 mii (atunci) camera cu 2 paturi, destul de ok. Cazare mai gasesti cica la Cumpana pe malul lacului Vidraru. La Balea Lac preturile sunt destul de mari 1 mil-1.6 mil camera cu 2 locuri sau la Balea Cascada (aici nu stiu cat costa).


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adister
post 3 Aug 2005, 08:59
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 371
Joined: 2 July 04
From: Bucuresti




Pentru Sibiu - Pensiunea Ela (www.hotel-ela.as.ro)...e pe o strada linistita aproape de centru


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 1.5 dCi 80cp 2006 - B56...

Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai dracu` si n-au nicio boala - Parazitii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laur
post 3 Aug 2005, 11:31
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 359
Joined: 8 July 02
From: Iasi




http://www.balea-turism.ro/
Am stat anul trecut in septembrie, si era vre-un milion camera la Paltinul si parca 800.000 lei la Bilea Cascada. Le recomand pe amindoua, nu merita la Cabana Capra (e muuult mai jos ca altitudine).
In Sibiu am stat in bungalowuri vis-a-vis de muzeul Astra tot pe la 800-1 mil camera.


--------------------
Peugeot 206 1,4 HDI - .
"parerea mea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 4 Aug 2005, 19:09
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Pentru transfagarasean www.posada.ro si ar mai fi Capra si Balea.


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 13:49
Dacia