Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Cum merg in Italia?

tenye
post 24 Jul 2005, 19:21
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 24 July 05




Buna, am dat cu google pt a gasi informatii despre autostrazi si a aparut acest forum.
As dori sa merg in concediu in Italia, via Viena. As dori daca puteti sa imi ziceti un traseu exact si usor, cat si preturile la autostrazi. Vreau sa stau 2-3 zile in Viena si apoi sa merg la Lido, Italia, unde am rezervare.
Am citit topicuri pe aici, dar nu am prea inteles nimic deoarace eu niciodata nu am iesit din tara si nu stiu localitatile respective unde se afla.
Sunt din Timisoara si vreau sa plec pe 02 august, cazarea in Italia o am din 06. As dori sa stiu ruta exacta, ca nu cumva sa ma pierd prin Europa. Am inteles ca in Ungaria is oamenii cam rai, de aceea evit sa stau vreo zi pe acolo. Am gasit o oferta de la o agentia de turism cu 43 euro/ camera intr-o pensiune Viena. E ok pretul? Gasesc acolo ceva mai ieftin?
Sper sa nu va suparati daca va veti repeta, dar chiar am dat cu search`u si nu am prea inteles multe.
Multumesc!


--------------------
DACIA SOLENZA - TM 69 YUI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 24 Jul 2005, 20:44
Post #2


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Rog sa se faca un topic NOU cu chestia asta.
Domnu Tenye.( ciudat nick..da' ma rog..)
Sa intelegem ca HABAR NU AI pe unde vine VIENA, Lido?
Da' pupa-te-ar mama, cand ai facut rezervare la hotel, ai intrebat mataluta unde e aia in Italia? Macar stii daca e la munte sau la mare???
Nu de alta dar A2002 da la Lido 100000000000000000 de locatii
Dintre care as putea alege Lido in Piemont sau in Toscana..
Doar ca traseul pe care ti l-am propune noi s-ar putea sa te duca in partea ailalta!

Asa ca pune manuta si concentreaza-te, da dovada ca ai IQ cu 2 cifre si scrie clar: unde ajungi, pe unde iei, si ce vrei de la sufletul nostru.
Taxele de autostrada ti le calculezi mataluta ca daca ai carnet inseamna ca ai minim 4 clase si iti va fi usor sa vezi la topicul taxe autostrada ungaria cat costa, la topicul taxe autoastrada Austria cat costa, la topicul route plannere ce route planner iti calculeaza el taxele.
Pentru ca usor si simplu pt tine ar fi sa mearga unul din noi cu tine, ceea ce, in lipsa ofertei tale de a ne "sponsoriza" cred ca nu se poate.

Altfel spus: concentreaza-te si pune o intrebare concreta, corecta, documentata ca altfel nu o sa stea prea mult topicul asta pe aici!
Nu de alta, dar vrem ca atunci cand altii vor da search e google sa gaseasca INFORMATII nu intrebari abracadabrante!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 25 Jul 2005, 09:17
Post #3


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Pai un traseu exact si usor e pe autostrada... smile.gif Daca nu ai mai circulat pe autostrazi, ai grija sa nu incurci circulatia (mai ales la intrare pe ea), pentru ca poti provoca accident foarte usor.

Nu stiu cine ti-a spus tie ca in Ungaria oamenii sint cam rai. Ai fost gresit informat. Eu stiam ca banatenii sint rai (si eu sint banatean, daca asta te consoleaza, chiar... timisorean rolleyes.gif)

Dupa cum ti-a spus si Asarban, informatiile despre taxele de autostrada le gasesti pe forum. Citeste ce scrie aici si te lamuresti. Si nu ai spus unde vrei sa ajungi in Italia, se pare ca sint mai multe localitati Lido. Vrei sa mergi in toate? blink.gif

Vezi cu benzina, calculeaza un pret mediu de 1.3 euro/litru. Iar in Italia cam 1.9 euro/litru, in care ai inclusa si taxa de autostrada. Vezi citi km ai de facut prin Italia (dus-intors) si afli cit te costa.

Ca fapt divers, ti-ai ales FOARTE prost ca data de plecare 2 august. Sa fii pregatit sufleteste ca sa stai MINIM 5 ore in trafic in Austria pentru a ajunge in Italia! excl.gif Se vor face stau-uri de 15-25 km in primele 2-3 zile din august! ohmy.gif


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 08:51
Dacia