Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

probleme alternator scenic 1

r.a.v.e.n
post 13 Sep 2009, 18:21
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 64
Joined: 9 December 08




In urma cu o luna de zile am auzit prima data zgomote ciudate la alternator,acum 2 saptamani iar,dar ieri a inceput sa uruie de spui ca era tractor si m-am apucat eu sa il dau jos de pe masina in ideea de al desface si ai inlocui rulmentii.Am reusit sa il scot ,dar am realizat ca nu am sculele necesare pentru al desface,mai ales cheia speciala de la fulie.In urma unor cautari pr internet am ajuns la un service super jmecher in materie de reparatii alternatoare si electromotoare http://www.alternator-electromotor.info/
Am sunat la omul respectiv astazi duminica si am fost cu alternatorul si in maxim o ora a facut omul alternatorul bucati,a schimbat rulmentii si fulia si l-a montal la loc,am ajuns acasa l-am montat pe masina si merge excelent,toarce motorul.Meseriasul a spus ca este o chestie generala la peste 100.000 km.
FULIE 250ron
Rulment fata 50ron
Rulment spate 50ron
Manopera 50ron
Totul a dus la 400 ron
Poate ajuta pe cineva ceea ce am scris eu aici.


--------------------
renault scenic1 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
black_alienware
post 13 Sep 2009, 19:52
Post #2


B L K


Group: Members
Posts: 622
Joined: 15 November 07
From: Moreni




Da, chiar ai ajutat foarte mult cu aceste informatii. Si al meu este pe duca si chiar nu gaseam piese pentru el. Preturile sunt ok. Ms mult !


--------------------
Renault Scenic 2001/1.9DCI/102HP - DB || B L K
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th May 2024 - 14:14
Dacia