Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Problema Bec Renault Modus

umihai.ovidiu
post 29 Oct 2018, 12:36
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 29 October 18




Buna ziua ,

Am si eu o problema , am cautat printre topic-uri dar nu m-am lamurit de rezolvarea ei .

Recent mi sa ars un bec(xenon) faza scurta .Am incercat eu sa il schimb dar mi-am dat seama ca nu am nici o sansa (nu am stiut cum se desface toata fata ) asa ca am dus masina la un baiat care repara la un garaj . Zis si facut ajung acolo baiatu imi da toata masca jos si schimba xenonul,dar surpriza nu merge .El a zis ca este balastul de vina dar cand m-am interesat si am auzit ce pret mi sa dat (1200 de lei) am zis ca o sa incerc sa mai fac niste cercetari .
Acum stiu sa dau jos masca acea din fata si sa schimb singur acel bec .Eu m-am gandit ca problema poate veni de la sigurante,dar oare este siguranta separata pentru fiecare bec si daca da oare unde o voi gasi?
Am facut o poza la acest balast ,dar din pacate nu am gasit la dezmembrari (cel putin cele din orasul meu nu au asa ceva )
Masina e un Renault Modus Initiale Paris 1.5 dci la 105 cai iar balastul este cel din poza.


Attached thumbnail(s)
44979661_345525966003379_7565692897446592512_n.jpg ( Size: 262.97k ) Number of downloads: 40


--------------------
Renault Modus 2006 Initiale Paris - MS02ANF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 07:40
Dacia