Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Soluții pentru micile zgârieturi !!!

misterb
post 2 Jun 2004, 10:00
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 19 May 04
From: Bucuresti




De câte ori nu vi s-a intamplat sa aveti o mica zgarietura pe usa sau in alta parte lasat de un "binevoitor" sau de o creanga de copac sau o ciupitura datorita unei pietricele sarite.

Daca va adresati unui service va spune imediat: Gata la vopsit cu usa (daca e pe usa) pt o simpla zgarietura de 1 cm. Adica da mataluta 4 milioane ca eu ca reprezentat Renault mi-e lene sa ma aprovizionez cu tubulete mici de vopsea originala cu pensula, facute exact pt asta. Sau vor prefera sa-ti ia 4 milioane pe un vopsit de usa decat sa-ti ofere aceasta varianta, basca ca spune ca nici nu exista.

Ba da exista tuburi originale cu pensula ( asemanatoare celor ojelor din comert) numai ca in loc de lac de unghii sunt umplute cu vopseaua originala a masinii. UN astfel de tub costa 10 euro si va ajunge pt intreaga perioada de viata a masinii dvs cu mentiunea ca nu este facut pt a o vopsi in totalitate. laugh.gif
Acest gen de tub l-am gasit la o reprezentanta renault din Danemarca, dar fiti sigur se gasesc peste tot in afara de Romania unde serviciile Renault nu sunt aceleasi cu cele de afara. Ele pot fi comandate prin posta de la un astfel de dealer.
Desigur ca nu iese ca la pistol dar in fond e o mica zgarietura si daca vreti dupa ce dati cu pensula si se usuca la 3-4 zile bagati un mic polis nici nu se mai cunoaste.
Asa ca salvati-va banii si nu va mai lasati fraieriti ca nu se poate decat cu vopsitul integral al piesei etc.


--------------------
Renault Clio IV Estate 0,9 TCe 2015
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 3 Jun 2004, 00:44
Post #2


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




interesant modul de expunere al "problemei" ...
poate, pe viitor, vorbesti si tu mai .. frumos, totusi, nu suntem la piata


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misterb
post 3 Jun 2004, 06:52
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 19 May 04
From: Bucuresti




Fara suparare dar ce te deranjeaza?? Cred ca unele sensuri ale cuvintelor le-ai inteles gresit datorita lipsei diacriticelor dar in rest fi mai explicit in fond nu am vrut decat sa va spun ca se poate si altfel fara sa scoatem carute de bani din buzunar pt o zgarietura.
Partea nasoala este ca cei de la Renault nu spun: stiti exista dar noi nu avem daca doriti ne păutem interesa si comandam pt dvs, ei spun direct nu stim, nu am auzit tb sa vopsiti piesa. Partea misto este ca acele tuburi cu vopsea nu sunt la genul hai sa mergem la un magazin de vopseluri si vedem care merge ci sunt originale cu sigla Renault facute special pt asa ceva si pe codurile de culoare ale masinilor Renault.

This post has been edited by cmandrei: 17 Mar 2006, 15:29


--------------------
Renault Clio IV Estate 0,9 TCe 2015
Clio Estate 0.9 TCe
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 05:21
Dacia