Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

toyota sfideaza logica

SorinV
post 26 Mar 2004, 23:05
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




da o sfideaza si nu prin preturi sau mai stiu eu ce rahaturi ci prin tampenia de care da dovada. azi am avut "onoarea " sa fac una bucata pana la o toyaota rav 4 . Bun , am zis eu , hai la treaba si ma dau zos scot cricu de sub scaunul pasageruluui cheia de roti de sub mocheta din portbagaj roata de pe usa spate si dai ! pun cricu ( pe asfatl masina plana tot ) si ridic ridic ridic cand :.... stupoare cricu ajunge la maxim sui masina mai avea nevoie de 2 cm ca sa pot pune roata noua :shock: :shock: ! ba astia sunt idioti de-a drept frate ! cum dracu sa faci un cric mai scund cu 2 cm decat este necesar ... ba deci asta e faza de caracal si poate si mai si !
norucu meu ca eram cu cricu de la clio si am bagat sub bascula la roata ca altfel ma uitam la ea ! m-am uitat pin jur si n-am ochit nici o piatra sau ceva asa ca nu aveam timp de improvizatii de alt gen ! mai era si intuneric dracu 1!
mari idioti astia de la toyota..


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
litza
post 28 Apr 2004, 11:18
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 27 August 03
From: Bavaria, DE




Mai, n-ai pricepit! Este vorba de cricul din dotarea standard pentru sosele noastre. Pt inlocuirea rotii, se pozitioneaza roata ce trebuieste inlocuita intr-una din zecile de gropi, iar cricul se pozitioneaza langa groapa. laugh.gif


--------------------
Dacia Solenza 2003-2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 28 Apr 2004, 16:25
Post #3


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




nu ne si gadili ? .. ca altfel .. nu prea merge

This post has been edited by cmandrei: 17 Mar 2006, 15:16


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 28 Apr 2004, 21:36
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




subscriu la claus domne ! de fapt ( facand misto de reclama la toyota in care cica nu se strica ) cred ca daca se strica singura solutie este abandonarea ! nu inteleg de ce mai are rezerva ca tot nu e de folos ! da cine stie poate de decor poate da putere motoruluiii...... vruuummm vrummmm clank clank trosc .... my toyota is fantastic

This post has been edited by cmandrei: 17 Mar 2006, 15:16


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
litza
post 29 Apr 2004, 08:11
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 27 August 03
From: Bavaria, DE




Imi cer scuze daca am suparat pe cineva. Se pare ca nu prea stiti sa faceti haz de necaz.

Ce-ar fi daca v-ati duce la dealerul de unde ati cumparat masina si sa-i explicati ce si cum. Sunt sanse sa vi-l schimbe, daca tin la imaginea de marca.

Numai bine.


--------------------
Dacia Solenza 2003-2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radu718
post 29 Apr 2004, 08:21
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 675
Joined: 22 December 03
From: Bucuresti




Stai linistit Litza, aici nu se supara nimeni, chiar daca ne mai "impungem" cateodata; aici nu este ca pe daciaclub, unde, daca ai iesit din filosofia catorva guru de pe acolo, sar baetzii (adeptii catelusitori) si te pun la zid...
Ideea este ca fiecare sa-si dea cu parerea (intr-un mod gresit sau nu, nu conteaza), iar prin ARGUMENTELE pro/contra sa tragem concluzii....


--------------------
Clio Symbol Expression 1.4 8V
Gri Boreal
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 06:24
Dacia