Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Piese de schimb Captur plug-in hybrid fără termen, Piese fără termen de livrare

Muresan Vasile 06
post 18 Aug 2023, 16:46
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 18 August 23




Salut,

În martie 2022 am achiziționat un Captur e tech din Romania, Brasov, care a fost livrat abia în 9 martie 2023.Spre sfârșitul lunii martie am avut un accident cu mașina pe drumurile patriei.(mi-a apărut un cal pe un drum județean, noaptea, pe care nu l-am putut evita.Masina are casco și din data de 31 martie este imobilizata la renault Brașov, deși dosarul casco a fost aprobat majoritatea pieselor comandate de service nu au termen de livrare mad.gif
Am așteptat 1 an de zile masina și acum se împlinesc 6 luni de când masina este tot la ei din lipsa pieselor.Astept un senzor de parbriz, un ornament de stâlp și o janta de aliaj care încă nu are termen de livrare.A mai întâlnit cineva aceasta situație??
Reprezentanta ridica din umeri, vocea clientului nu ma poate ajuta iar după cele 6 luni am fost sunat ca au făcut reconstataarea pentru spate și au nevoie și de puntea spate care l-a fel nu are termen de livrare.
Va mulțumesc în avans pentru răspunsuri și ajutor!!!


--------------------
Renault Captur 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 22 Aug 2023, 10:09
Post #2


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




pai nu stiu ce raspunsuri si ajutor poti sa primesti .. masina fiind relativ noua si daca piesele sunt rare .. nu iti ramane decat sa astepti .. macar ai primit masina la schimb?


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 12:35
Dacia