Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Difuzor spate central

suirad
post 11 Aug 2013, 17:16
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 47
Joined: 6 July 13




1.Am un Fluence 2013 Privilege si am in partea din spate centru(unde e stopul de frana) o grila de plastic .stie cineva ce poate fi?Nu se aude sunet prin ea...
2. Am observat faptul ca chederul orizontal la toate geamurile este prea lung si sta peste chederele verticale ceea ce permite intrarea apei de ploaie in usa.E bine daca le tai ?


--------------------
Renault Fluence 1.6 16v 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roland
post 11 Aug 2013, 18:05
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.704
Joined: 18 November 04




Daca nu ploua in ea, las-o asa.
Daca ploua, mergi la garantie.

O intrebare, ai cheie normala sau card? Pusesem o intrebare pe un topic alaturat si poate te poti uita.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
suirad
post 11 Aug 2013, 20:43
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 47
Joined: 6 July 13




Am card

11 Aug 2013, 20:59:
se aude un tacanit parca la sfarsitul cursei , dar deloc deranjant. Daca ai si tu Fluence 2013 poti sa-mi spui daca la tine chederul orizontal este asezat la capete peste cele verticale?Grila din parte din spate de linga tetiere spate pentru ce este?

This post has been edited by suirad: 11 Aug 2013, 20:59


--------------------
Renault Fluence 1.6 16v 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
99AIM
post 12 Aug 2013, 06:10
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.134
Joined: 26 June 05




Nu se aude nici un tacanit la turometru,


--------------------
Clio III ph 1 Renault Fluence ph 2 1.6 dci - CT 99 xxx
Sufletele mari au intalnit intotdeauna opozitie din partea mintilor mediocre. (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ali3n_cop
post 12 Aug 2013, 07:27
Post #5


🎲🎲


Group: Members
Posts: 1.265
Joined: 28 May 12
From: 🏡




QUOTE(suirad @ 11 Aug 2013, 21:43)
<span class='edit'>11 Aug 2013, 20:59:</span>
Grila din parte din spate de linga tetiere spate pentru ce este?
*


Pentru nimic. Probabil vreun fel de sistem de aerisire al portbagajului sau daca ai ceva mirositor in portbagaj, sa-ti miroasa si in masina. In loc sa puna rotite la aeratoarele centrale din bord, au pus grila asta de plastic in spate. Inginerie "reno", top class. Nu stiu ce fel de adezivi au folosit baietii la unele chestii de la interior, dar aeratoarele mele pentru pasagerii din spate sunt pline de un fel de "prelandez", care le blocheaza si nu pot si miscate sus/jos, stanga/dreapta. Am multe de spus dar nu mai vad rostul, teapa am luat-o acum 3 ani asa ca.....

This post has been edited by ali3n_cop: 12 Aug 2013, 13:37


--------------------
Mercedes Sprinter "Sārak Edition" 1998
The truth is out there
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roland
post 12 Aug 2013, 08:54
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.704
Joined: 18 November 04




Nu am observat nimic deosebit sau anormal la chedere, se asaza frumos.

Legat de tacanit, se aude atunci cand introduci cartela, nu dai drumul la motor si acul face o cursa completa.

In timpul acelei curse se aude acel tacanit.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cuki46
post 12 Aug 2013, 10:19
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 537
Joined: 3 February 13




QUOTE(suirad @ 11 Aug 2013, 17:16)
1.Am un Fluence 2013 Privilege si am in partea din spate centru(unde e stopul de frana) o grila de plastic .stie cineva ce poate fi?Nu se aude sunet prin ea...
2. Am observat faptul ca chederul orizontal la toate geamurile este prea lung si sta peste chederele verticale ceea ce permite intrarea apei de ploaie in usa.E bine daca le tai ?
*



1.raspuns ali3n_cop
2.poate sa fie din cauza caldurii, sa fie prea dilatate. vezi dimineata daca distanta este tot aia. Daca da...fuga la service sa le schimbe pe garantie.
Oricum nu inteleg cum la tine sunt mai lungi decat la restu, in cazu asta sigur n-a fi un lucru bun radmasa.gif


--------------------
2017 MB C220 / 2012 Fluence 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
99AIM
post 12 Aug 2013, 14:56
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.134
Joined: 26 June 05




Asa sunt periile la geamurile de pe fata numai,cad peste chederele de ghidaj ale geamului dar pot fi usor rezolvate,o sa fac eu in deseara trebusoara asta.
Legat de grila de sub luneta cred ca este o fanta de depresurizare a cabinei,la M 2.2 era pe stalpii spate,pe mine ma intriga ce usor se arunca cu noroi in masinuta asta asa din nestiinta ca e aiurea,ca e prost proiectata....fratilor dar cine va tine sa vindeti isi sa cumparati un sh asa pe gustul vostru din Jermanika?
mie mi se pare mult mai bine proiectata si finisata ca M 2.2 cu un mare minus la spatiile de depozitare suplimentare care chiar imi lipsesc.

This post has been edited by 99AIM: 12 Aug 2013, 15:02


--------------------
Clio III ph 1 Renault Fluence ph 2 1.6 dci - CT 99 xxx
Sufletele mari au intalnit intotdeauna opozitie din partea mintilor mediocre. (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cuki46
post 12 Aug 2013, 15:45
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 537
Joined: 3 February 13




QUOTE(99AIM @ 12 Aug 2013, 14:56)
Asa sunt periile la geamurile de pe fata numai,cad peste chederele de ghidaj ale geamului dar pot fi usor rezolvate,o sa fac eu in deseara trebusoara asta.
Legat de grila de sub luneta cred ca este o fanta de depresurizare a cabinei,la M 2.2 era pe stalpii spate,pe mine ma intriga ce usor se arunca cu  noroi in masinuta asta asa din nestiinta ca e aiurea,ca e prost proiectata....fratilor dar cine va tine sa vindeti isi sa cumparati un sh asa pe gustul vostru din Jermanika?
mie mi se pare mult mai bine proiectata si finisata ca M 2.2  cu un mare minus la spatiile de depozitare suplimentare care chiar imi lipsesc.
*



stai chill, ca si aia cu jermanika se plang la ei pe forumuri de diverse probleme, numai ca la peste 30.000 de coco zic ca ii cam dureros sa sti ca ai luat un cotetz.
amu la 15000-18000 hai ca mai mere, ca doara si Dusteru ii in gama asta de pret


--------------------
2017 MB C220 / 2012 Fluence 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 20:34
Dacia