Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Accident cu asigurat City Insurance

wolfin
post 17 Sep 2021, 11:00
Post #31


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.898
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




termenul de luni e unu optimist.

dar si merita cu preturile solicitate


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 17 Sep 2021, 11:01
Post #32


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.457
Joined: 1 November 04
From: sat




Cei de la Omniasig nu sunt de acord cu tariful orar al celor de la Suzuki și cu prețul pieselor. Decontează 60% din deviz. Devizul e de 3000 de lei: inlocuit, vopsit bara.
Suzuki invocă faptul că mașina e în garanție și reparația trebuie făcută de ei. rRomânia.

This post has been edited by marksman: 17 Sep 2021, 11:02


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 17 Sep 2021, 11:04
Post #33


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.898
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




si eu am inlocuit bara spate..plus vopsit. 4000 parca a fost.

dab auto suzuki ....groupama nu a sughitat.


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 17 Sep 2021, 11:09
Post #34


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.902
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Garantie la ce? Ca nu se strica bara dupa aia? ara aia inlocuita are garanta de 6 sau 12 luni a reparatiei, nu garantia de 7 ani a masinii.
Daca se strica taboul de bord dupa nu are a face cu inlocuirea barei.

This post has been edited by einstein1984: 17 Sep 2021, 11:11


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 17 Sep 2021, 11:27
Post #35


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.898
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Atata timp cat ii service rar...legal da cu virgula. Acum...e o steluta la garantie....doar rep suzi.



--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Agrig
post 17 Sep 2021, 12:07
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.934
Joined: 13 February 04
From: Jimbolia/Timisoara mai rar.




Acuma, cinstit, o bara inlocuita iasa la aprox 5% din valoarea masinii...
Daca era si o capota, o usa, 2 airbaguri si un radiator era dauna totala!


--------------------
Renault Megane IV 1,33Tce 2021 Life
"Proștii se înmulțesc cînd cei înțelepți aleg să tacă"

Nelson Mandela
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 17 Sep 2021, 12:15
Post #37


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.898
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Cam da.
Pai numai aibagu/centuri si rbs is 4..5 k

Euroi.

This post has been edited by wolfin: 17 Sep 2021, 12:16


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 17 Sep 2021, 12:33
Post #38


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.902
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




factura pe asigurare e mult mai amre decat aceiasi manopera si piese platite de client.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 17 Sep 2021, 13:02
Post #39


Membru


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




QUOTE(einstein1984 @ 17 Sep 2021, 13:33)
factura pe asigurare e mult mai amre decat aceiasi manopera si piese platite de client.
*


Si nimeni nu face nimic in privinta asta.
Ah, ba face, mareste politele la prostime, ca e multi


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 17 Sep 2021, 13:08
Post #40


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.902
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




e un cerc vicios, da.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 17 Sep 2021, 16:24
Post #41


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.457
Joined: 1 November 04
From: sat




Mănene, pe mine nu mă interesează ce clinciuri ai tu ca asigurator cu service-ul. Ai preluat riscul. Primești devizul. Ai suspiciuni că e ceva ascuns, n-ai decât să investighezi și să arăți că acolo e o măgărie și să refuzi plata. Aș înțelege dacă aș vrea să o duc la reparație într-un service Bentley și să zici că nu decontezi decât ora de manoperă de la reprezentanța mărcii, mașina fiind în garanție.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 17 Sep 2021, 17:13
Post #42


Membru


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Esti doar chitros ca ti.ai luat asigurare de la falimentari. Data viitoare sa te inveti minte sa o cumperi pe cea mai scumpa pe gare o gasesti.
/s


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 17 Sep 2021, 17:15
Post #43


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.457
Joined: 1 November 04
From: sat




Omniasig nu-s falimentari. Am avut RCA și Casco pe Logan la Omniasig vreme de 5 ani, fără probleme la plată.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 17 Sep 2021, 17:47
Post #44


Membru


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




/s inseamna final de sarcasm smile.gif


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 17 Sep 2021, 18:43
Post #45


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.898
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Ma duc sa caut o piatra....am invatat ceva nou azi

Mersi


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 17 Sep 2021, 18:49
Post #46


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




QUOTE(marksman @ 17 Sep 2021, 10:45)
Am intrat și eu în clubul păgubiților. Asigurat City, lovitură din spate la Suzuki. Am casco la Omniasig, zic c-o fac pe regres. Merg la Suzuki, mașina fiind în garanție: "Nu lucrăm cu Omniasig. Nici cu City, că-s falimentari". Omniasig: "Mergeți în orice service autorizat". Suzuki: "Nu reparați în service Suzuki, ați pierdut garanția". Cum naiba "nu lucrează cu Omniasig"? E o chestiune de "atât e devizul, pe verificate, ăsta-i contu', băgați banu'!" Mai mult, când a fost cumpărată mașina, chiar agentul lor a zis să facem Casco la Omniasig, că lucrează cu ei. Cum îi pot obliga să primească bani de la Omniasig?
*



Mergea de voie postat la “Faze de toata jena”.
Eu cred ca e ilegal sa scoata masina din garantie ca repari ceva la tinichigerie in service autorizat. Probabil persoana care ti-a zis ori nu cunoaste legea, ori e rau intentionata si vrea sa te forteze sa repari masina la ei.
Nu au cei de la Suzuki o modalitate oficiala de contact gen “Vocea Clientului” de la Dacia/Renault? Merita ceruta si acolo o parere.


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 17 Sep 2021, 21:09
Post #47


Membru


Group: Members
Posts: 4.191
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(marksman @ 17 Sep 2021, 12:01)
Suzuki invocă faptul că mașina e în garanție și reparația trebuie făcută de ei. rRomânia.

QUOTE(einstein1984 @ 17 Sep 2021, 12:09)
Garantie la ce? Ca nu se strica bara dupa aia? ara aia inlocuita are garanta de 6 sau 12 luni a reparatiei, nu garantia de 7 ani a masinii.
Daca se strica taboul de bord dupa nu are a face cu inlocuirea barei.
*


Asculta la ce zice Einsteinu': bara aia inlocuita la reprezentanta Suzuki NU MAI ARE GARANTIE decat pe lucrarea locala alea 6 sau 12 luni.

De fapt: orice element de caroserie stricat si revopsit nu mai are garantie decat local 6-12 luni.

Mergi linistit si repara bara unde iti e avantajos: nu exista sa vina Suzuki sa iti scoata tabloul de bord din garantie pe motiv ca ai inlocuit bara spate la Gica la colt.

P.S. La Logan la rechemarea cu ceara si pasaje roti mi-au dat in buzunar bandoul de plastic pe motiv ca aripa reparata in reprezentanta Dacia nu mai avea garantie de fabrica. 3 erau puse al 4-lea in buzunar.


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 17 Sep 2021, 21:54
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Daca eu am un Suzuki in garantie in Bucuresti, dar inlocuiesc bara la un service oarecare (poate tot Suzuki, dar in Brasov) cu alta OEM si respectand toate cerintele producatorului in materie de reparatie, toate clipsurile originale, vopseaua la aceeasi nuanta, etc, de unde stie Suzuki ulterior ca masina a suferit o reparatie in acea zona?

Garantia masinii e de 2-3-4-5-7 ani sau cat ai semnat cand ai luat masina in primire si pe reperele mentionate in contractul de garantie.
Poti sa o repari unde vrei tu, atata timp cat sunt respectate cerintele producatorului si autovehiculul este adus la starea de dinaintea accidentului.

Daca ulterior ai o problema in garantie (gen rugina) cei de la garantie vor cere ceva poze si alte dovezi si, daca se prind ca avariile au aparut ca urmare a unei reparatii neconforme, nu vor acorda garantia pe acele repere. Daca cei de la garantie nu se prind, asta e, bafta clientului.
De regula, scoaterea unui reper sau a unei masini din garantie se face in baza unui motiv intemeiat, nu se apuca nimeni sa scoata ceva din garantie doar pentru ca i s-a nazarit lui. Si in nici un caz toata masina, ci doar local sau eventualele consecinte generate de reparatia neconforma (cand e vorba de instalatia electrica, de exemplu).


Firmele cu flote mari de masini, de regula nu repara tablaria in reprezentante, ci fix in service-uri partenere, costurile fiind mai mici si putand astfel sa controleze calitatea lucrarilor. Si cu toate astea beneficiaza in continuare de garantie la masini.

This post has been edited by Laurentziu83: 17 Sep 2021, 22:00


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 17 Sep 2021, 22:02
Post #49


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.898
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Sa va zic un secret.

In reteaua suzuki nu exista baza comuna.

Ce faci la dab...nu apare la autonet.

Amu..daca tabla se gaureste...probabil ...suxuki.hu....nu reprezentanta va cauta info...daca a fost reparata in reteaua suzuki.

@Laurentiu..la suzi..e mai complicat in extragarantie. Adica dupa 3 ani...e si nu prea e...
ps e acoperitoare pe hartie pt maj. componentelor importante

Noroc sa nu se strica..teoretic.

This post has been edited by wolfin: 17 Sep 2021, 22:08


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 18 Sep 2021, 04:49
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.986
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




Intre timp tocmai am citit aseara ca ASF a ridicat autorizatia de functionare pentru City si a decis declansarea procedurii de intrare in faliment. Politele legal incheiate vor fi acoperite de fondul de garantare, tot raul spre bine, macar ala e sigur, de-acum nu vor mai exista refuzuri pe motiv ca nu lucreaza cu City smile.gif Shituația era mai nasoala cat timp City avea statutul incert.


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 18 Sep 2021, 08:43
Post #51


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




corect ce spui tu, dar abia dupa ce este hotarare judecatoreascs pt. faliment si si aia o sa dureze un pic pana se judeca ... abia dupa aia fondul de garantare o sa poata platii ... cam naspa acum pt. cine are rca la city ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 18 Sep 2021, 09:04
Post #52


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




QUOTE(cj98czh @ 18 Sep 2021, 08:43)
... cam naspa acum pt. cine are rca la city ..
*


?
Politele sunt valabile pana la expirare, indiferent ca e vb de rca, casco, viata, imobil, etc.

1.Altceva e interesant si toti pun botu' doar la ce zice asf-ul... Joi a fost consiliu la asf iar city nu era pe ordinea de zi. Vineri la 18.26 pac comunicat de presa...ba ejti neboon? CINE a decis? Asta era o decizie de consiliu asf, nu a lui x sau y... Asta e prima...
2.Alta e ca Astra a primit 12 luni termen sa vina cu un plan de redresare...city...niente..nais.
3.Ceilalti asiguratori pe rca, platesc cu ochii inchisi orice fel de factura (de regula umflate maxim) ale service-urilor. Am vazut o groaza de masini reparate pe city la anumite service-uri (mari sau concesionari ai unor marci) care au platit fara probleme, dar facturile erau normale. Cum poti sa ceri pe un parbriz de talisman 5700 lei pe asigurare, iar pe banii tai, cu tot cu montaj 1240 la fix acelasi concesionar, fix acelasi reper si aceeasi manopera (teoretic)? Aaaa...platea omniasigu'...okeeey...
4.De cand a venit nea gigi asta la asf, nu a facut decat sa amendeze city la greu si sa dea in ea maxim... de ce? Simplu...trebuie sa scape de ea ca aia care merita (si care au pompat banutzu) sa isi poata mari taxele cum vor. De ce s-au marit rca-urile in ultima vreme? S-au scumpit piesele/manopera? Sunt mai multe incidente? Ceva imi scapa... Nu! Nu mai ai la cine sa te duci.
5.Voi aveti idee cum se reziliaza o asigurare? pai sa vedem... ori dispare asiguratul fie asiguratorul. Pana la faliment, asiguratorul exista. Si a 2a posibilitate e atunci cand dispare bunul asigurat. Daca ai rca valabil, in sistem nu poate fi inregistrata o alta polita, decat dupa anularea celei in vigoare. Nu inteleg de ce tot insista astia la teveu sa o faci...dar raspunsul e simplu... banutzuuuu

Personal, una din masini are rca la city dar nu ma gandesc neam sa ii fac ceva! Singurul regret e ca nu va mai exista o varianta ieftina la expirarea ei. Pana atunci...exista FGA si asf-ul sa se spele pe cap cu deciziile lor.


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Agrig
post 18 Sep 2021, 09:37
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.934
Joined: 13 February 04
From: Jimbolia/Timisoara mai rar.




Motivarea celor din service pentru facturi umflate este ca se platesc greu si pina vin banii de la asigurator au blocati banii lor...


--------------------
Renault Megane IV 1,33Tce 2021 Life
"Proștii se înmulțesc cînd cei înțelepți aleg să tacă"

Nelson Mandela
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 18 Sep 2021, 09:53
Post #54


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Serios? Stii cum functioneaza un service? E o motivatie gen praf in ochi ptr creduli.
Piesele se platesc si ele mai cand sunt bani. Nu tot timpul vine distribuitorul X de piese si daca nu ii dai banu' jos acum, nu iti da piesa... sunt si acolo termene! 30-60-90 de zile, ca si la asiguratori.
Singura cheltuiala certa a service-ului e cea cu salariile angajatilor, care nu justifica sub nici o forma dublarea sau triplarea pretului unei reparatii!
Astia sunt hotii si lipitorile de pe langa un x sau y de la societatea 1 sau 2 de asigurare.


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 18 Sep 2021, 10:25
Post #55


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




QUOTE(dantes @ 18 Sep 2021, 10:04)
Daca ai rca valabil, in sistem nu poate fi inregistrata o alta polita, decat dupa anularea celei in vigoare.
*

Se poate: link. Am avut eu la Twingo RCA la Astra si, cand au inceput acolo problemele, am facut una si la Uniqa, ca sa pot dormi linistit. S-au suprapus cam noua luni si, in caz de accident, puteam sa fac amiabila la oricare dintre societati, urmand sa imparta dauna intre ele (link).


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 18 Sep 2021, 10:37
Post #56


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Exact.
La skoda era parbrizul 700 lei cu banul jos si executie imediata
Pe asigurare 2000.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lord Hades
post 18 Sep 2021, 13:39
Post #57


Memento Mori


Group: Members
Posts: 1.640
Joined: 28 July 07
From: Brasov




Ceva e ciudat. Ce am reparat eu la mașina fie prin plata asigurător fie plătit de mine, a fost același tarif. Manopera reiese din Audatex care din câte știu eu este cerință obligatorie.

Țepele mari pe asigurări se dau cu elemente mutate de pe o mașină pe alta și pe urma făcut asigurare și declarat accident, sau modificarea datelor despre accident.

Marksman dacă te țin buzunarele, plătește tu reparația la dealer și pe urma ceri banii ori de la RCA ori de la ommiasig. Sunt obligați sa îți plătească exact cât arata factura și o eventuala închiriere auto (aici din păcate merge doar parțial). Asigurătorul îți poate recomanda un service partener, dar nu te poate obliga, și de asemena îți poate face o oferta de reparație în regie proprie, pe care mai mult ca sigur o vei refuza.

Mult succes.

This post has been edited by Lord Hades: 18 Sep 2021, 13:40


--------------------
OOOO A3 2010 / Vorsprung Durch Technik - BV03:-)
"Death smiles at us all. All a man can do is smile back."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Agrig
post 18 Sep 2021, 15:10
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.934
Joined: 13 February 04
From: Jimbolia/Timisoara mai rar.




QUOTE(dantes @ 18 Sep 2021, 09:53)
Serios? Stii cum functioneaza un service? E o motivatie gen praf in ochi ptr creduli.
...


Bineinteles ca stiu cum functioneaza lantul de aprovizionare insa asa pe utilizatori nu-i ajuta cu nimic, pe mine, la fel.
Creduli sau nu, asta chiar nu conteaza, explicatia aia a fost un fel de rahat invelit in staniol legat cu fundita pentru a avea ceva credibilitate.
Problemele sint totusi si in alta parte, manopera oricum foarte mare, spre exemplu prin 2007 un camion a frecat Loganul si a fost de inlocuit bara spate si de vopsit toata laterala stinga a masinii, doar aripa stinga spate a avut o indoitura de la un bulon de roata, in rest nimic de indreptat sau inlocuit.
S-a facut pe asigurarea camionului si a costat toata lucrarea cam ... 20% din valoarea masinii!
Parca, parca se cam sare calul in domenuil asta.
Este un cerc vicios, unii cresc tariful, ceilalti cresc pretul asigurarii care este obligatorie.
E bine cind dai banii insa daca vine momentul in care sa beneficiezi de ce ai platit lumea da din colt in colt macar cu textul sa va faceti masina in service agreat de noi, etc.
P.S. vad ca se dezbate subiectul cu Suzuki, am fost proprietar de Swift, nou-nout prin 2002, dupa primele probleme am intrebat in service, asta este pina la urma tot un fel de Oltcit insa mult mai scump?
Am cam avut dreptate...doar motorul era motor, adica excelent, ala in 4 cilindri, 13BB, in rest o petarda de masina.
Poate impresia nu ar fi fost atit de negativa daca eraun service competent si mai ales responsabil in a rezolva problemele aparute. Am jurat ca nu mai iau Suzuki in veci, acuma nici macar nu m-am uitat ce masini au in domeniul in care doream sa iau masina.
Una peste alta service Dacia era parfum fata de ei, dupa 2 ami am cumparat o Solenza, masina fata de Swift, cum o fi acuma nu stiu insa daca au fost cum au fost nu cred ca reteaua si-a rezolvat problemele.


--------------------
Renault Megane IV 1,33Tce 2021 Life
"Proștii se înmulțesc cînd cei înțelepți aleg să tacă"

Nelson Mandela
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 20 Sep 2021, 07:31
Post #59


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.902
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




se pare ca am o bafta deosebita, casco la astra, da faliment astra, casco la city, da faliment city, noroc ca pe 30 septemebrie aveao rata de platit si nu o mai platesc.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 20 Sep 2021, 08:04
Post #60


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




da cum este aia pe care o scriu unii pe aici .. cum ca cine nu isi face RCA sau casco la asigurator bun si nunoscut este de rahat ?


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 00:19
Dacia