Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Nissan X-trail T30, CD pentru navigatie

cheron
post 15 Sep 2021, 12:41
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 15 September 21




Va salut

Am intrat pe acest forum pt a va cere ajutorul.De-o saptamana sunt posesorup unui X-Trail T30,o masina care imi place si cu care sunt la al 3-lea rodeo.Doar ca de data asta masina este dotata cu navigatie.O navigatie model vechi(masina este fabr in 2005) cu CD.Fiind adusa din Germania pe acel CD nu se afla si Romania.De fapt nu stiu ce tari sunt pe cd.M-ar interesa daca stie vreun coleg de unde as putea face rost de-un cd cu romania ori cu toata europa.Am apelat la reprezentanta si mi-au spus ca un astfel de cd costa intre 200 si 250 eur.Mi s-a parut enorm pretul.Nu sunt dispus sa dau 10% din valoarea masinii pe acea navigatie.Va multumesc


--------------------
nissan x-trail 2005 - sb041734
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grig1960
post 15 Sep 2021, 15:29
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 816
Joined: 2 April 17
From: Onesti, Bacau




Salut, nu merita sa te complici, chiar daca printr-o minune gasesti harti acualizate, sistemul este depasit. Telefon sau tableta cu Android si Waze e cel mai bun, parerea mea. Dar daca tu vrei neaparat sistemul original, asta e altceva, gusturile nu se discuta. Drumuri bune.


--------------------
Renault Koleos 2010, 2.0dci, 4x4, 173 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cheron
post 16 Sep 2021, 14:44
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 15 September 21




Mersi pt raspuns.Stiu ca este depasita navigatia,dar asa cum este ea as dori-o.Nu vreau in masina alte gadgeturi decat cele puse de producator.Multumesc inca o data pt raspuns


--------------------
nissan x-trail 2005 - sb041734
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 08:50
Dacia