Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Modificari exterioare minore, (dar care imbunatatesc aspectul)

sorin
post 29 Oct 2005, 16:00
Post #31


pilot de renault


Group: Members
Posts: 883
Joined: 15 November 04
From: Lebbeke,Belgia




QUOTE(Markos @ Oct 29 2005, 08:34 AM)


Off-topic question: este posible montarea alloy rimms de 18'' pe M2 HB? Nu este prea mari, a incrcat cineva?

Merge,am vazut eu dar nu mai late de 225.
__________
1.9dCI


--------------------
MEGANE 2 1,9dCi --ESTATE --octombrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octav_
post 29 Oct 2005, 18:15
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 846
Joined: 16 September 05
From: Bucuresti




Eu am patit-o cu un maniac cu o Dacie cu capace din acelea "spinnere" si cu un ditamai scrisul pe luneta BALAMUC. Dadea omu flashuri ca disperatu' pe la Manastirea Casin. M-am dat la o parte frate, ca omu' n-avea loc... biggrin.gif


--------------------
Clio RS 197 2009
2.0 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alone
post 29 Oct 2005, 20:02
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 27 October 05
From: Constanta




unde nu avea loc ? in masina sau pe strada ? smile.gif Ce sa mai spun de un ARO cu geamuri fumurii si tot felul de beculete pe el ? smile.gif probabil la el la tara acolo este ceal mai "jmeker" din parcare (daca au asa ceva) . smile.gif


--------------------
Renault MeganeII 2005 Cabrio
Megane Coupé-Cabriolet , confort Dynamique 2.0L , full option 2005
Cu stima ,
Bogdan - Constanta
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Matei
post 29 Oct 2005, 22:23
Post #34


--M!--


Group: Members
Posts: 328
Joined: 21 May 05
From: Bucharest




in general accesoriile generale, adica care se potrivesc cam pe toate masinile sunt de prost gust. daca iti iei becultele, covorase, abtibilduri si tot felul de briz-brizuri de interior strici designul masini, pe orice masina le-ai pune.
un car-kit facut special pt un model de masina e cu totul altceva. de prost gust mi-se par si jantele tip Metro puse pe o masina ca Megane-ul.
inca odata spun, este doar parerea mea.


--------------------
Renault Megane Sedan II 2005, 1398 cmc
Fericit sau roman ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lex Luthor
post 30 Oct 2005, 14:44
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.112
Joined: 25 April 05




QUOTE(caktuss @ Oct 29 2005, 02:00 PM)
mie-mi place cum au iesit cauciucurile...

antena aiai nu modifica receptia la radio ? eu nu-s prea multumit de prestatia celei originale...

Eu sunt multumit de faptul cum se face receptia in Bucuresti (afara din Bucuresti inca nu am folosit-o de cand am schimbat antena). Nu mi se pare nici o diminuare fata de antena veche (in afara de lungime bineinteles care ma cam enerva cand parcam pe sub copaci si mai agata cate o creanga).

@ google: si aici scrisul este in relief pentru ca se foloseste scrisul realizat in matrita cauciucului (care este in relief pe toate cauciucurile). Iar cat despre faptul ca nu este in compozitia cauciucului, la mine vad ca rezista destul de bine, si am frecat cateva borduri cu ele pana acum.


--------------------
---- ---- ----
---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 30 Oct 2005, 17:15
Post #36


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Antena asemanatoare lui Lex am si eu pe M2cc: argintie, 9cm.
Receptia e comparabila cu cea a antenei originale (pe care o am in portbagaj, langa roata de rezerva, pentru ca romania e locuitä de români biggrin.gif ). Prin vf. muntilor se comporta mai slab decat cea originala, dar in rest, fara probleme.

Referitor la esapamente mai galagioase, daca acestea nu dau si un plus de putere, atunci pentru mine intra in aceeasi categorie cu beculetele, doar ca e poluare fonica, nu vizuala; in rest tot iesire in evidentzä se cheama. O prelungire de portbagaj de 2cm sau niste pleoape la faruri mai merg. Insä beculete sau eleroane imense pe o masina ne-sport sunt kitch-uri.

personal cred ca o sa schimb filtrul de aer cu unul sport si poate o sa pun faruri cu LED-uri cand vor aparea pentru M2. Poate peste 3-4 ani, dupa expirarea garantiei extinse o sa pun o turbina, dar asta deja nu mai e modificare minora si devin off-topic biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
google
post 30 Oct 2005, 20:17
Post #37


*** Big Daddy ***


Group: Members
Posts: 755
Joined: 5 February 05
From: ...pe aici, pe dincolo, pe peste tot...




QUOTE(Lex Luthor @ Oct 30 2005, 03:44 PM)
@ google: si aici scrisul este in relief pentru ca se foloseste scrisul realizat in matrita cauciucului (care este in relief pe toate cauciucurile). Iar cat despre faptul ca nu este in compozitia cauciucului, la mine vad ca rezista destul de bine, si am frecat cateva borduri cu ele pana acum.

Citeste mai atent ce-am scris wink.gif .
QUOTE
Cu diferenta ca alea asa vin din fabrica, scrisul este mult mai in relief decat unul obisnuit, culoarea este in compozitia cauciucului si nu ai ce sa le faci. Imi pare rau ca n-am cum sa-ti arat ca tocmai am vandut masina.


--------------------
Renault Clio Bicorp 2005-dCi/80cp
Clio Bicorp Dynamique 1,5dCi/80CP, Bleu Odissee, Full Options (15.06.05)
VW Polo 1,4 TDI PD/105CP, Attractive, chiptuning by TCM Turbo (24.10.05)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alone
post 30 Oct 2005, 20:59
Post #38


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 27 October 05
From: Constanta




Mai avem putin si face 1 an de zile pe aceeasi tema si anume "VOPSITU GUMELOR" , in alta ordine de idei cine are o masina cu un full kit exterior cred ca isi poate pune asemenea scris pe cauciuc... in cel mai rau caz sa aiba o masina TOTAL sport ....aici excludem pana si CC-ul de la renault ..pentru ca este o masina eleganta care imbina si sportivitatea ...dar nici pe departe nu este o masina TOTAL sport ...
Cel putin asta este parerea mea .


--------------------
Renault MeganeII 2005 Cabrio
Megane Coupé-Cabriolet , confort Dynamique 2.0L , full option 2005
Cu stima ,
Bogdan - Constanta
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 31 Oct 2005, 21:12
Post #39


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Nici macar cel cu 2.0T nu e total sport. Are sasiul mult prea moale.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gigiabrudan
post 25 Nov 2005, 10:47
Post #40


T I G E R


Group: Members
Posts: 121
Joined: 17 September 05
From: Oradea




salut!
ma, baieti, am pierdut 10 min sa citesc tot ce e scris pe topicul asta si in 70% din el radeti de cei care n-au bani sa-si ia masini calumea.
io mi-am luat de 1 saptamana o laguna 2 din 2002, da inainte am avut o dacie din '97 (de fapt o mai am) si i-am imbunatatit un pic aspectul (un pic de folie, niste capace mai acatarii) si am avut in ea muzica cum nu au multi in bmw-uri sau alte avioane tunate de genul. Recunosc ca valoarea muzicii se apropia vertiginos de valoarea masinii, da, ma rog, asta a fost placerea mea.
acuma sa va zic de fapt ce vroiam: vreau sa-mi cromezz manerele exterioare la laguna, stie careva ceva in legatura cu asta? am auzit ca ar fi ceva ce se aplica pe manere si arata beton.
multam!


--------------------
RENAULT Symbol phase 4 dec.2006 Dynamique 1,5 dci 80 CP - BH 14 AGS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EL_BGD
post 25 Nov 2005, 10:55
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 850
Joined: 9 September 05
From: Bucharest




Exista un spray cu insesrtii de aluminiu, sau nu stiu cum sa ma exprim...e undeva pe la rubrica modificari si imbunatatiri, nu mai stiu cum se cheama topicul. Se poate in schimb sa existe si manere gata "cromate" (pe de o parte la reno), iar pe de alta parte la firmele de "tuning". Probabil ca firma care face manerele cromate, cromate cu gaurele(oribile) pentru octavia/golf/passat/etc. face si pentru Laguna, dar nu cred (fabricandu-se in principal elemente pentru masini extrem de populare si cu potential de tuning-nu zic nimic rau de Laguna, dar vezi cum e cu Symbol si M sedan).


--------------------
Renault Clio 1.4 16v 2003 bicorp
Clio II Bicorp, Pack Expression, 1.4 16V 98cp, 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 25 Nov 2005, 11:07
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




mergi in targ si ai sa gasesti spray-ul.
mai exista si posibilitatea nichelarii ... tot cu spray cred sau la un atelier ceva ...


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Floppy
post 1 Dec 2005, 18:07
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 400
Joined: 28 September 05
From: BRASOV




Am vazut aseara la Mall (Vitan) un Clio Bicorp Extreme 16v, cu numere rosii, de Constanta, si mi-a placut o chestie care as fi vrut-o si la Extreme-ul meu (1.5 dCi 80 CP): bandourile laterale si cele de pe barele fata si spate erau vopsite in culoarea caroseriei (respectivul era un verde deschis metalizat - sper ca am vazut bine nuanta, ca era cam intuneric...).

Am cateva intrebari:

1. Chestia asta e din fabrica? Asa o fi primit masina de la dealer? Ca eu n-am vazut pana acum nici unul... Doar modelul Clio Sport 2.0 (parca) are totul vopsit in culoarea caroseriei.

2. Cum/unde as putea sa aplic si eu "tratamentul" asta plasticelor alea negre? As vopsi chiar si plasticele negre de pe calandru si din "gura" de pe bara fata (intre proiectoarele de ceata).

3. Mai are si altcineva asa ceva? Am vazut la unele MII (variantele mai accesoriate) ca au plasticele respective vopsite intr-un fel de "gri" in loc de negru, din fabrica.

4. Ce parere aveti? Nu e o mare modificare, dar mie mi-ar place. Pacat ca nu a venit asa din fabrica?

5. Oare cel pe care l-am vazut eu e pe Forum? Daca da, da-mi, te rog, un semn sa te intreb mai multe. Multumesc.


--------------------
Renault Clio 1.5 dCi 2005 Extreme - PH10RXB
I love my car!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eddie33
post 1 Dec 2005, 18:14
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 587
Joined: 25 April 05
From: Bucuresti




Modele de Extreme sunt mai multe.Vezi una dintre ele aici


--------------------
Renault Clio Extreme 2004-DCI 80C.P.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Matei
post 1 Dec 2005, 20:38
Post #45


--M!--


Group: Members
Posts: 328
Joined: 21 May 05
From: Bucharest




vezi ca e cineva pe forum care a facut asta. nu stiu exact cine, dar stiu ca a venit odata la o intalnire


--------------------
Renault Megane Sedan II 2005, 1398 cmc
Fericit sau roman ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octav_
post 2 Dec 2005, 10:27
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 846
Joined: 16 September 05
From: Bucuresti




QUOTE
vezi ca e cineva pe forum care a facut asta. nu stiu exact cine, dar stiu ca a venit odata la o intalnire

attack si-a vopsit bandourile in culoarea caroseriei la Megane II. Si eu voiam sa fac asta in la culoarea pe care o am nu prea se observa. Am vorbit cu niste baieti de service la Serus si au zis ca ma rezolva cu 4 mil.


--------------------
Clio RS 197 2009
2.0 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Floppy
post 5 Dec 2005, 09:08
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 400
Joined: 28 September 05
From: BRASOV




Eddie merci mult pentru link. Este exact ceea ce am vazut eu joi. Am mai vazut unul la fel si sambata la Orhideea (difera doar culoarea si nr.). Sunt aproape convins ca astea doua pe care le-am vazut eu au venit asa din fabrica. Aveau si scricul Extreme pe usa din stanga spate (nu pe hayon ca la celelalte...). Totusi, dafca cineva poate confirma, din sursa sigura (unul din cei doi proprietari)...

Multumesc si lui Octav pentru informatia despre Serus.

In fine, nu regret chiar asa tare ca INCA nu arata si al meu la fel. In primul rand pentru ca se poate "rezolva" si in al doilea rand pentru ca nu as mai fi gasit acum motorul de 80CP (cele 2 pe care le-am vazut erau 1.4 16V).


--------------------
Renault Clio 1.5 dCi 2005 Extreme - PH10RXB
I love my car!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EL_BGD
post 5 Dec 2005, 09:21
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 850
Joined: 9 September 05
From: Bucharest




Subscriu si eu; am vazut unul gri, cu numere rosii, dar parca grila fata nu era cea cu gura mare fara bandou, dar se poate sa nu fi vazut eu bine.


--------------------
Renault Clio 1.4 16v 2003 bicorp
Clio II Bicorp, Pack Expression, 1.4 16V 98cp, 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eddie33
post 5 Dec 2005, 09:31
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 587
Joined: 25 April 05
From: Bucuresti




Eu am vazut una cu B75...rosie,incaltata de iarna, care tot da tarcoale la avionul ala de rond de la Doamna Ghica.Stii ceva EL BGD ? laugh.gif


--------------------
Renault Clio Extreme 2004-DCI 80C.P.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Floppy
post 5 Dec 2005, 09:31
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 400
Joined: 28 September 05
From: BRASOV




Cel de la Orhideea era deja inmatriculat cu numere normale B 3x ***. Doar cel pe care l-am vazut la Mall era cu numere rosii, de Constanta.

Asadar, se pare ca sunt chiar mai multe. O invazie :-)

Oare are vreo treaba garantia sau leasingul daca vreau eu sa imi vopsesc bandourile?


--------------------
Renault Clio 1.5 dCi 2005 Extreme - PH10RXB
I love my car!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EL_BGD
post 5 Dec 2005, 09:36
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 850
Joined: 9 September 05
From: Bucharest




@ eddie, cred ca ceea ce ai vazut era un b 52 mai confuz laugh.gif , eventual cu o criza de identitate.
Legat de Clio-uri extreme cu bandouri vopsite, al meu (cel vazut de mine) avea numere de B, rosii.
Dar destul, ca o dam ca aia din reclama super penala (in opinia mea) de la Leon..... SE PARE CA SUNT MAI MULTE! AH...IAR N-AU FACUT EDITIE LIMITATA LA UN EXEMPLAR.....(scuze de scris si off-topic, dar m-au adus in pragul disperarii, norocul meu ca nu o prea mai dau la tv)


--------------------
Renault Clio 1.4 16v 2003 bicorp
Clio II Bicorp, Pack Expression, 1.4 16V 98cp, 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Floppy
post 5 Dec 2005, 09:42
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 400
Joined: 28 September 05
From: BRASOV




Pai nu vroiam sa zic nimic de reclama la Leon, nici nu o stiu...

Dar la Clio Bicorp EXTREME fac reclama oricand cu placere :-)


--------------------
Renault Clio 1.5 dCi 2005 Extreme - PH10RXB
I love my car!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eddie33
post 5 Dec 2005, 09:54
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 587
Joined: 25 April 05
From: Bucuresti




O reclama misto cu Clio Extreme


--------------------
Renault Clio Extreme 2004-DCI 80C.P.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EL_BGD
post 5 Dec 2005, 10:33
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 850
Joined: 9 September 05
From: Bucharest




tin sa precizez ca stopurile acelea le-am vazut la Mach 1 Sofitel. Nu stiu ce pret aveau, am zis doar daca va fi cineva interesat.


--------------------
Renault Clio 1.4 16v 2003 bicorp
Clio II Bicorp, Pack Expression, 1.4 16V 98cp, 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pablo
post 6 Dec 2005, 01:47
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 10 December 04
From: ORADEA




Cind l-a comandat pe tractoras siotioara mea a ales culoarea Beu otoman.Curios din fire am cautat pe net si am gasit exact linkul dat de eddie.
Surioara francezului e la fel (cu mici exceptii:turometru pina la 5.000 si clima) dar nu are inscriptia de Extreme.Vreau si eu !!!

PS:m-a amuzat faptul ca fiind de 80 CP are i-ul de la dCi albastru tongue.gif ... ca sa moara de ciuda cei cu VW


--------------------
Renault Megane II Sedan Confort Expresion 1,6 16V (dec 2004,clima,jenti AL,ESP,etc)
Renault Clio Extreme 1,5 dCi 80 CP (iul 2005,tempomat)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Floppy
post 6 Dec 2005, 13:06
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 400
Joined: 28 September 05
From: BRASOV




La cele de pe la inceputul lui 2005 era un sticker "EXTREME" pe hayon, sub "Clio", iar in poza din link e alt sticker pe usa din stanga spate, cu alte caractere.

Din pacate, cand am luat noi masinutele, in iulie 2005, nu mai aparea nici un sticker "EXTREME". Nici a mea n-are si m-am amarat tare cand am vazut-o asa "depersonalizata" la dealer, dar mi s-a spus ca asa vin din fabrica. Adevarul e ca, de atunci si pana de curand, cand l-am vazut la Mall pe primul inscriptionat pe usa stanga spate, nu am mai vazut niciunul nou cu inscriptia pe hayon.

Si de ciuda, mi-am lipit in septembrie un sticker micut cu emblema Ferrari, chiar sub "Clio".


--------------------
Renault Clio 1.5 dCi 2005 Extreme - PH10RXB
I love my car!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 13:35
Dacia