Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Prima revizie, a doua revizie, etc, Discutii despre acest subiect ..

S4b1n
post 24 Sep 2010, 21:45
Post #91


Membru Symbolist


Group: Members
Posts: 937
Joined: 27 February 10
From: Craiova/Bucuresti




Cred că se explică prin faptul că motorul trage aer pe la grilele de sus, pe când climatizarea (cel puțin la mine la Symbol) trage de undeva din zona ștergătoarelor... acolo se depune praf (nefiind protejată de capotă sau altceva), cad și frunze... chiar dacă găurile nu sunt foarte mari.

Și la mine la fel a fost, filtrul de habitaclu e făcut varză după 5000km, îl scot de regulă la fiecare 5000, curăț și cutia, îl aspir și îl spăl cu o soluție dezinfectantă, după care îl pun la loc pentru încă 5000km, urmând să-l schimb la revizia de 10000. În schimb, filtrul de aer de la motor îl desfac numai la revizie la 10000 și la cele 2 revizii la care am asistat până acum am constatat că era destul de curat. E drept, ieșea praf din el când îl scuturam, dar puțin.. și nu se vedeau depuneri de "nisip" cum erau pe cel de habitaclu.


--------------------
Renault Symbol 1.5 dCi 62 kW 2007 - ~ 155000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lau_swat
post 4 Oct 2010, 17:25
Post #92


Membru si atat


Group: Members
Posts: 405
Joined: 7 September 05
From: Timisoara




Fost vineri la revizie, facut cu nervii blana, cireasa de pe tort a fost un scurt facut la +-ul de la alternator cand a strans filtrul de ulei, lasat stergatorul din spate sa baleeze de cateva ori pe uscat, ca nu stiai nenea cum mere si mai cateva care nu le zic ca nah, pretul a fost corect zic eu, 567 de roni, toate cele. Ulei am pus Elf Evolution SXR 5W40. Dpdv al pretului sunt ok, dar ca si mana de lucru, 0 barat.


--------------------
Renault Megane III dynamique 1,6 16V
Ce tie nu-ti place altuia nu-i face
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RinSpeed
post 6 Oct 2010, 18:30
Post #93


AndreyZBG


Group: Members
Posts: 20
Joined: 6 April 07




si eu am facut revizia undeva pe la 20500 si filtrele au fost km imbaxite , placutele sunt la jumates si ma costat 750 ron.
acum am deja 25000 si mai am o luna pana face anul deci masina nu sta o clipa. motorul functioneaza perfect cu toate ca il duc cam in fiecare zi pe zona galbena 6500rpm


--------------------
Renault Megane 2009 COUPE - B 99 Z B G
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 7 Oct 2010, 06:47
Post #94


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




QUOTE(RinSpeed @ 6 Oct 2010, 19:30)
motorul functioneaza perfect cu toate ca il duc cam in fiecare zi pe zona galbena 6500rpm
*


Felicitari aplauze.gif , tine-o tot asa...


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatimeu
post 7 Oct 2010, 07:27
Post #95


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.710
Joined: 6 September 06




mai eu sunt cam paralel cu motoarele dar cred ca ceea ce scriu acum e de bun simt.
De fiecare data cand aud chestii de genul celor de mai sus stau si ma intreb sau ma rog fac o paralela cu motoarele folosite in F1. Acolo unde este atata tehnologie, solutii constructive si ma gandesc materialele cele mai bune aliaje si alte tampenii (ma refer la motor) acele motoare functioneaza perfect la turatii maxime 400-500-600km. La masinutele noastre unde nu zic ca sunt materiale proaste, dar unde motoarele sunt gandite sa functioneze in majoritatea timpului la valori mai mici decat acelea unde puterea e maxima si toate celelalte, oare de ce ne batem joc de ele? Normal ca acum la 20kkm si ceva motorul inca mai merge bine dar peste alte mii de km oare tot asa o sa fie?


--------------------
renault/audi Megane III RS/Audi A4 2014/2019 benzinar/tractor 302/190 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dili
post 7 Oct 2010, 11:29
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 736
Joined: 18 June 05
From: Constanta




QUOTE(RinSpeed @ 6 Oct 2010, 18:30)
... il duc cam in fiecare zi pe zona galbena 6500rpm
*



Cand o fi sa vinzi masina, roaga-te sa nu vada cumparatorii postul asta radmasa.gif .

Revenind la un ton serios, cred totusi ca motoarele moderne "inghit" si un astfel de tratament, in conditiile in care consumabilele sunt cele recomandate.
Si mai cred ca faza cu 6500 de ture e o chestie de moment, ca doar nu mergi prin oras in treapta I toata ziua.


--------------------
Mercedes-Benz CLA Coupé, 200d, 2.2, 136 CP, Alb Cirrus, august 2016
VW Touareg, 3.0 TDI, Edition X, 245 CP, Alb Pure white, iulie 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 7 Oct 2010, 11:54
Post #97


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




QUOTE(tatimeu @ 7 Oct 2010, 08:27)
La masinutele noastre unde nu zic ca sunt materiale proaste, dar unde motoarele sunt gandite sa functioneze in majoritatea timpului la valori mai mici decat acelea unde puterea e maxima si toate celelalte, oare de ce ne batem joc de ele?
*


Cand iti cumpara taticu masina atunci te doare in pix de ea, dar cand o cumperi cu banii tai wacko.gif ...


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 7 Oct 2010, 14:13
Post #98


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Maxim rpm la nici un motor d-asta nou nu-i face rau deloc...ba chiar ii face bine.
Eu urasc de ex. pe astia cu dizal care merg cu a 5-a cu 40km/h si inceeeeet si usoooor si baga pe acilea valori de consum de 2-3% ...apoi in oras la o apasare de pedala iti baga o ceata de nu vezi nimic... si apoi se plang ca nu au putere in motor si se-nfunda egr samd...
Si la benzina e tot pe acolo doar ca n-avem egr. da' avem bujii, bobine si altele...



--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
connectorxp
post 7 Oct 2010, 17:21
Post #99


Just a happy camper :)


Group: Members
Posts: 829
Joined: 28 March 09
From: Bucuresti




Colegul meu, seful de la parcul auto al firmei (firma si cu Renault-uri in flota), zice, la reuniuni si alte locatii unde se strang diesel-ari si benzinari: la noi de abia de la 4000 incep senzatiile... !, iar masinile lui vorbesc de la sine despre stilul sau de sofat. El niciodata nu a zis sa nu turam prea mult masinile, de supra turare a avut grija fabricantul cand a facut limitarea electronica a injectiei.

Nu se recomanda sa se mearga a prost cu un motor, dar mers corect, un motor chiar daca e turat mai mult decat normal nu are ce sa pateasca, doar gradul de uzura va fi mai accentuat. Dar si mersul la consum, subturat il omoara, la fel de mult.

This post has been edited by connectorxp: 7 Oct 2010, 17:23


--------------------
Lexus CT200h Eco/2011 - XX-XXX-LEX
1,8VVTi HSD, 136PS, 5% in Bucuresti :) Albastru 8U9 si senzatii tari pe curent :P

Ca musca'n lapte pe forumul Reno' :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatimeu
post 7 Oct 2010, 18:15
Post #100


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.710
Joined: 6 September 06




connectorxp nu stiu la care faci referire dar nu conteaza.
Acum fara suparare fata de altii coforumisti dar ca sef de parc auto, in Romania, nu cred ca se cere a avea cunostinte ridicate (asta e chiar mult spus) despre rezistenta materialelor, tehnica fluidelor, dinamica, fizica etc. Mult mai mult se cere cred eu "papagal" etc. Deci te rog nu spune nu arunca argumente care nu au nici o sustinere. Nu spune nimeni de turatii de 4000 de ture pe aici, sunt multi (si cu nume predestinat ...speed si altele) care vorbesc cu atata nonsalata de 6500 de ture, turometru galben rosu violet. De aici renarca mea si a altora. Dar ce stim noi sau mai bine zis ce ne intereseaza pe noi doar nu e masina noastra.


--------------------
renault/audi Megane III RS/Audi A4 2014/2019 benzinar/tractor 302/190 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RinSpeed
post 7 Oct 2010, 19:13
Post #101


AndreyZBG


Group: Members
Posts: 20
Joined: 6 April 07




haidetzi sa va spun eu o chestie
1 am avut un logan diesel poate l-ati vazut pe net ca a mers super bine si nici pe ala nu il menajam la ture nu mi-a placut niciodata sa merg subturat.
2 masina asta pe care o am acum mi-am cumparat-o din ceva resurse+leasing pe care il achit in fiecare luna cu toate ca am 21 de ani multi cred cum sa spus mai sus , "Cand iti cumpara taticu masina atunci te doare in pix de ea" nu mi-a cumparat-o taticu.
3 daca motorul e limitat la 6500rpm inseamna ca nu are nimic ca il duci pana acolo ca doar daca era ceva il limitau mai jos.
4 daca mi se intampla sa il duc la turatia respectiva nu inseamna ca 12 ore cat umblu cu masina la mine imi sta turometrul pe zona respectiva.
5 sincer nu vreau sa ma tzina masina 100 de ani poate pe voi da dar eu nu sunt genul sa menajez un FIER.
vad ca pe forumul asta in loc sa se discute despre alte chestii ne mancam in gura. nu are rost

7 Oct 2010, 20:17:
exact bine zici la sfarsit "tatimeu" ce ii doare pe unii de motorul meu doar nu baga ei banii in el. si inca ceva pe baietii cu motoarele 1.6 16v menajate doamne feri sa nu se strice va invit la un 402m sa vedem cum va descurcati


P.S. acolo trebuie neaparat sa schimbati mai sus de 4.400 smile.gif)))

hai ceaoo

This post has been edited by RinSpeed: 7 Oct 2010, 19:17


--------------------
Renault Megane 2009 COUPE - B 99 Z B G
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatimeu
post 8 Oct 2010, 07:34
Post #102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.710
Joined: 6 September 06




scuze de incultura auto, dar ce e un 402m?
daca e masina si are 3 pedale volan tu crezi ca noi nu avem talta la membrele inferioare? radmasa.gif


--------------------
renault/audi Megane III RS/Audi A4 2014/2019 benzinar/tractor 302/190 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 8 Oct 2010, 07:46
Post #103


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




E o liniuta icon_mrgreen.gif ...dar nu d'aia de tras pe nas...


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatimeu
post 8 Oct 2010, 08:13
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.710
Joined: 6 September 06




ohmy.gif
ohmy.gif
mama ce incult sunt
musai trebuie sa ma pun cu burta pe dictionar


--------------------
renault/audi Megane III RS/Audi A4 2014/2019 benzinar/tractor 302/190 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
connectorxp
post 8 Oct 2010, 13:25
Post #105


Just a happy camper :)


Group: Members
Posts: 829
Joined: 28 March 09
From: Bucuresti




QUOTE(RinSpeed @ 7 Oct 2010, 20:13)
va invit la un 402m sa vedem cum va descurcati
P.S. acolo trebuie neaparat sa schimbati mai sus de 4.400 smile.gif)))


Cum zice si colegul meu, de la 4000 in sus vin senzatiile si am mers cu el si stie omul meserie (Leon Cupra, pentru curiosi) si fata de multi pustani (si eu am 23 de ani si tot acolo ma simt incadrat), o forteaza unde are loc si conditii, nu oriunde, cum am mai vazut pe ala altii.

Unde se tin liniute de obicei? stiu ca se mai organizau undeva pe langa A1, daca nu ma insel.

Cu C2-ul mai ieseam la liniute, cu ceva timp in urma, am iesit cu un prieten, la o intalnire de genul asta, unde am intrat impreuna in concurs, cu acelasi tip de masina, dar nimeni nu a mai vrut sa concureze cu noi, eram cu Prius si multri traiau cu senzatia ca daca se descarca bateria o vom impinge pana la finis radmasa.gif , desigur mistourile de riguare nu au intarziat sa vina.

1,6 16V, nu e el cel mai vioi, dar este un motor vechi care si-a aratat fiabilitatea si inaintea noastra au fost alti nebuni care le-au forjat, dar asta nu inseamna ca nu se strica si ca daca il abuzam va tine o viata.


--------------------
Lexus CT200h Eco/2011 - XX-XXX-LEX
1,8VVTi HSD, 136PS, 5% in Bucuresti :) Albastru 8U9 si senzatii tari pe curent :P

Ca musca'n lapte pe forumul Reno' :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 8 Oct 2010, 15:33
Post #106


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




ma tine pe mine provocarea ta RinSpeed. eu comut pe GPL, si vedem rezultatul final. laugh.gif
macar sa nu te las in fum cum face dieselul ci intr-un miros "eco" (green) radmasa.gif

edit: nu pe 402m, nu pe 401, ci pana cat te tine, sau cat ma tine pe mine ph34r.gif

This post has been edited by T.rac3Er: 8 Oct 2010, 15:34


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
connectorxp
post 8 Oct 2010, 15:37
Post #107


Just a happy camper :)


Group: Members
Posts: 829
Joined: 28 March 09
From: Bucuresti




Noroc ca la noi VTR pentru C4 inseamna altceva ce insemna pentru C2, ca altfel, ascundeam Megane-ul si ma dadeam pieton in seara aia smile.gif, asta pentru cel provocat la liniuta.

Poate un VTS 2.0 by Loeb, te poate aranja putin.

This post has been edited by connectorxp: 8 Oct 2010, 15:39


--------------------
Lexus CT200h Eco/2011 - XX-XXX-LEX
1,8VVTi HSD, 136PS, 5% in Bucuresti :) Albastru 8U9 si senzatii tari pe curent :P

Ca musca'n lapte pe forumul Reno' :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 8 Oct 2010, 16:09
Post #108


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




QUOTE(RinSpeed @ 6 Oct 2010, 19:30)
motorul functioneaza perfect cu toate ca il duc cam in fiecare zi pe zona galbena 6500rpm
*


nu are nici pe draq daca il duci la 6500 zilinic..de cateva ori....numai sa nu mergi cu 6500 o perioada indelungata fara sa schimbi... sa zicem ca dauneaza...nu mai tine motorul 500.000 km...o sa tina 400.000....tii masina atat? nu... mai ales ca este aspirat...turbo pauza... stiu megane clasic 1.6 care este folosit numai in stilul asta...are 230.000 km..si nu are pic de probleme cu motorul..


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 9 Oct 2010, 11:25
Post #109


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




lasand gluma pe care am facut-o chiar mi-ar face placere sa verific m3 contra doamnei mele (acum la 4 ani de zile a facut curu mare, deh ca si femeile dupa casatorie se pare). nu mai este ce-a fost in tinerete si a trecut bine de 1400kg (din cate zice itp-ul) dar isi tine stindardul sus.
si acum scuze de offtopic.
si sunt in asentimentul lui RinSpeed in legatura cu folosirea motorului. nu mergi nonstop la 6000rpm dar un benzinar 16v abia peste 4000rpm isi spune cuvantul. nici nu mai vorbesc de japoneze care se duc si mai sus in ture. nu se strica motorul, si nimic altceva la el daca se mai tureaza din cand in cand, mai ales cand este nevoie. daca este antifonarea proasta si se aude zgomot asta nu inseamna ca motorul sufera. daca i se schimba uleiul la timp si conform (nu cu ce vrea producatorul ci cu modul de folosire) atunci te poti bucura sportiv de performantele unui motor pe benzina. daca nu, te miri de ce se strica, fiindca mereu ai schimbat la 2500rpm si i-ai dat talpa la turele alea, dar masina e lesinata. de ce oare?
..........
numai bine si drumuri sigure, mai ales acum cu vremea asta mizera


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 29 Oct 2010, 16:40
Post #110


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Facut si eu astazi revizia de 1 an la Apan Galati, km doar vreo 15600 (deh, a stat mult pe dreapta, dar si cand a mers, a vazut mai mult extraurban, inca nu stiu cat consuma in urban si e posibil sa nu aflu niciodata).
Schimbat ulei, filtru de ulei, filtru de aer, filtru de habitaclu, filtru de benzina, 620 de lei toata afacerea. Filtrul de benzina nu era obligatoriu de schimbat, dar pentru 60 de lei in plus m-am asigurat ca nu voi pati cum am patit cu Clio pe vremuri, adica infundat filtru de benzina, masina nu mai tragea cum trebuie in extraurban, consum peste 8% in acest regim. Fara el ar fi costat 560 de lei.

In rest, nema probleme mecanice, uleiul vechi cam negru (probabil de la forja), placutele de frana stau bine (estimez ca vor duce 50 de mii de km, cum m-au dus si la Clio), scutul motor lipsa (de asta stiam ca l-am facut bucati inca de iarna trecuta), zgarieturi pe dedesubt, 2 jante deformate, clasic romanesc.
Urmatoarea peste un an sau la 35000 de km. Inca nu stiu sigur care dintre ele va fi prima, depinde de cate ori voi veni acasa sau nu.
Teoretic puteam sa mai astept pana pe 19 noiembrie, cand facea anul, dar de saptamana viitoare plec la Bucuresti si nu se stie ce treaba voi avea pe acolo, asa ca am preferat sa-mi iau de-o grija.

This post has been edited by Laurentziu83: 29 Oct 2010, 16:41


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mrija
post 18 Nov 2010, 14:41
Post #111


Membru Veteran


Group: Members
Posts: 671
Joined: 4 June 07
From: Baia Mare




QUOTE(dantes @ 7 Oct 2010, 14:13)
Maxim rpm la nici un motor d-asta nou nu-i face rau deloc...ba chiar ii face bine.
Eu urasc de ex. pe astia cu dizal care merg cu a 5-a cu 40km/h si inceeeeet si usoooor si baga pe acilea valori de consum de 2-3% ...apoi in oras la o apasare de pedala iti baga o ceata de nu vezi nimic... si apoi se plang ca nu au putere in motor si se-nfunda egr samd...
Si la benzina e tot pe acolo doar ca n-avem egr. da' avem bujii, bobine si altele...
*





Tin sa te contrazic la faza cu EGR, am detinut un clio symbol 2007 luat la 40000 predat la 120000 si egr se imbacsea cam la fiecare 30000. Fiind masina de servici vedea numai peste 2500rpm uneori si pana in 4000 dar cu toate astea era jale. Pana una alta tind sa cred ca, calitatea aerului in RO si materialul prost + designul motorului a dus la astfel de infundari/imbacseli.


--------------------
Suzuki Gsx 750 R 110 cai la 200kg
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BiCos
post 18 Nov 2010, 22:30
Post #112


.


Group: Members
Posts: 497
Joined: 16 November 06
From: Bucharest




111 POSTURI. Ghici cate sunt cu postari despre REVIZIE. Cate sfaturi gasim pe aici. Alo stimati colegi mai multa LINISTE va rog. 21-23 de ani si etc.


--------------------
Sania . D Logan 2005 1,4 8V // D Logan mcv 2016 1,5 dci - ACE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexbudan
post 24 Nov 2010, 00:02
Post #113


Membru autentic


Group: Members
Posts: 245
Joined: 19 May 08
From: Pitesti




http://www.reno.ro/index.php?showtopic=190...dpost&p=2732118

chiar daca nu este in ton cu titlul topicului, poate cineva este interesat...


--------------------
Renault Megane Sport Tourer 1.2 TCE 130 EDC 2015
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adinica
post 26 Jan 2011, 11:34
Post #114


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 12 February 05




Salutare tuturor!
Am facut prima revizie, la 1 an (11k km) la Cobalcescu Splai. Schimbat toate filtrele cunoscute, ulei au pus Mobil1 ESP 5W30. Eu preferam Elf full sintetic dar nu aveau pe stoc. Cred ca Mobil1 e totusi mai bun, dar frige la buzunar... dry.gif
Mi-au luat banii pe 2 ore de manopera, desi mecanicul a stat langa masina nu mai mult de 50 de minute. Noroc ca i-au trebuit 20 de minute sa verifice/umfle anvelopele... cool.gif
Una peste alta, cu tot cu nush ce spray de curatat pe la motor, a costat 780 de lei...


--------------------
Renault Megane III 1,6/16V Dynamique+ESP+A/C auto/bi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adytym
post 26 Jan 2011, 13:12
Post #115


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.172
Joined: 6 May 09
From: TIMISOARA




cam mult

This post has been edited by R19/16v: 27 Jan 2011, 08:43


--------------------
Ex Megane 3; Volvo XC60; Toyota Yaris - TIMISOARA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adinica
post 27 Jan 2011, 08:39
Post #116


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 12 February 05




Da, cam f mult...


--------------------
Renault Megane III 1,6/16V Dynamique+ESP+A/C auto/bi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciprians
post 27 Jan 2011, 09:37
Post #117


Membru autentic


Group: Members
Posts: 288
Joined: 12 September 08




yep, a ajuns ceva. Eu am reusit sa ma incadrez pana in 600ron la prima revizie.Urmeaza a doua in curand biggrin.gif

This post has been edited by ciprians: 27 Jan 2011, 09:37


--------------------
. . . - .
Megane III Rouge Dyna /Dynamique/2009/1.6/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caty2k
post 14 Feb 2011, 20:25
Post #118


Catalin


Group: Members
Posts: 723
Joined: 28 December 07
From: Bucuresti




Buna seara tuturor. Mai am 2 luni si ma apropii de a doua revizie.

Am cateva nelamuriri:
1. Am 18500km, iar cei de la service cica trebuie sa schimb placutele la revizie ca sunt duse ... dupa doar atatia km?
2. Cand iau viraj maxim dreapta se aude ceva(in mers) ... ca un fel de harjonit continuu ... de la ce poate fi?

This post has been edited by caty2k: 14 Feb 2011, 20:29


--------------------
Renault Megane III 2009 Expression - B 86 FUG
Daca vrei sa faci ceva, fa doar ceea ce-ti place!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VyRuZ
post 14 Feb 2011, 20:30
Post #119


Chauffeur du Renault


Group: Members
Posts: 1.099
Joined: 3 December 09
From: București




Dacă ai forjat mașina ca un hingher, este posibil să se fi dus plăcuțele în 19000 de Km.


--------------------
Renault Megane 2.2 Coupe, 1.5 dCI, 63 KW, 09/2007 - B-***-**F
If it ain't broke, don't fix it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caty2k
post 15 Feb 2011, 12:11
Post #120


Catalin


Group: Members
Posts: 723
Joined: 28 December 07
From: Bucuresti




Am mers cum am vrut atata timp cat eu am platit masina!! Mersi ca mi-ai zis ... imi iau placute mai rezistente!

This post has been edited by caty2k: 15 Feb 2011, 12:11


--------------------
Renault Megane III 2009 Expression - B 86 FUG
Daca vrei sa faci ceva, fa doar ceea ce-ti place!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
12 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 2nd May 2024 - 10:29
Dacia