Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Renault Logan, Va place nu...

bobo77
post 22 Feb 2006, 15:12
Post #1


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




A-ti vazut Renault logan-ul din Rusia?Ce parere aveti arata mai bine? este renault de-al vostru , sa vedem ce spuneti acum chiar sint curios.O intrebare pt circotasi , daca nu era o masina buna raportat pret performanta mai punea Renault (by renault).Eu am avut Clio in 2000 si nu mi s-a parut mai grozava decit loganul care il am acum, nu am zis ca nu am fost multumit de ea.Sper sa nu-mi sariti in cap..


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 22 Feb 2006, 17:18
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




eu sustin Logan-ul si am facut-o mereu. imi place cum arata si are un raport pret/oferta/performante/calitate/imagine foarte bun! intr-adevar, daca Reno nu avea incredere in acest model nu mai scria pe el 'by Reanult'. si se vede treaba ca a stiut ce face pentru ca masina se vinde ca painea calda si isi multumeste cumparatorii.

(eu am vazut / tu ai vazut / el,ea a vazut / noi am vazut / voi ati vazut / ei,ele au vazut wink.gif )


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 22 Feb 2006, 20:03
Post #3


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Este aceeasi masina. Rusia este singura piata pe care Logan-ul se comercializeaza sub sigla Renault si nu Dacia, deoarece Renault-ul mai are de luptat pe o piata cu foarte mare potential, de altfel.

This post has been edited by cmandrei: 23 Feb 2006, 09:02


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Seb_
post 23 Feb 2006, 11:42
Post #4


Membru activ


Group: Members
Posts: 84
Joined: 23 May 05




Uite niste poze. Dupa parerea mea e mai frumoasa varianta romaneasca cu zambetul lui Iliescu biggrin.gif si grila cromata.

This post has been edited by $eb: 23 Feb 2006, 11:43

Attached thumbnail(s)
Rlogan04.jpg ( Size: 287.08k ) Number of downloads: 6172
Rlogan05.jpg ( Size: 246.35k ) Number of downloads: 1275


--------------------
DACIA LAUREATE 1,4MPI 2005 - XX 55 SEB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diesel_power
post 23 Feb 2006, 11:56
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.964
Joined: 18 February 05
From: diaspora




Si eu sustin acest pseudo-renault, atata ca nu-mi place cum arata, comenzile din interior nu sunt ergonomice, este o masina facuta pe principiul economie la sange si mi se pare ca are acum un pret cam mare pt ce ofera. Inafara de lucrurile astea mi se pare o masina buna si nu mi-ar fi rusine/frica sa o cumpar daca as fi nevoit.
Varianta cu motor dCi reprezinta cea mai ieftina masina cu motor diesel de calitate.

Imi place ca in cele 2 poze cu Renault Logan au pus jante de aliaj care se gasesc acum pe Clio Symbol si Bicorp. Sunt mai elegante, dar sunt mai mici decat cele de aliaj din Romania.


--------------------
Renault Symbol faza 3, 1.5dCi 60kW, 2005, Fidji
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sqryn
post 23 Feb 2006, 12:07
Post #6


Clio rulezzz


Group: Members
Posts: 736
Joined: 2 February 06
From: München




Varianta asta pare un pic mai serioasa din cauza grilei
Oricum, ca si masina mi se pare ok si e bine ca avem si noi un model cu care sa putem concura cu fruntea sus pe piata auto.


--------------------
RENAULT Clio II Bicorp Phase1 1.4 8v Alize/1999 - B-xx-xxx
Clio II Bicorp Phase1 Alize, 1.4 8V 75cp - sept.99
Opel Astra H 1.9 CDTI DPF 120cp - iun 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 23 Feb 2006, 12:50
Post #7


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Nu numai grila difera ci si capota.Cit despre comenzile di n interior in timp poate se vor modifica, sa ne aducem aminte de clio din 2000 unde avea butoanele pt geamurile electrice, erau puse chiar mai aiurea ca la logan acum.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 23 Feb 2006, 13:12
Post #8


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




grila arata foarte bine spre deosebire de masina pentru Romania... pare o masin mai serioasa..nu de jucarie smile.gif


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Chrome
post 23 Feb 2006, 19:45
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 160
Joined: 24 October 05




Interesant designul si personal il consider mai frumos decat cel de la noi.

Voi ce parere aveti?



Attached thumbnail(s)
ba.jpg ( Size: 13.61k ) Number of downloads: 985


--------------------
Renault Symbol 1.5 dCi 2005
Ford Focus 1.6 tdci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 24 Feb 2006, 09:41
Post #10


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




@bebes

E adevarat. Dar se pare ca n-au invatat nimic din "greselile" trecutului si tot in bord au infipt comenzile de la geamuri. Tipic romanesc.
Oricum..per ansamblu e o masina cat de cat reusita, fata de ce producea dacia pana acu'.
Ca nu-mi place mie, asta e alta treaba. smile.gif

P.S Mai sus Bebes punea o intrebare :"O intrebare pt circotasi , daca nu era o masina buna raportat pret performanta mai punea Renault (by renault)."
Io-l intreb pe bebes: daca renault e asa increzator in logan, de ce nu-l vinde sub sigla renault in tarile vestice? Raspuns: ptr vest, logan e o masina depasita din toate punctele de vedere (mai ales ergonomie, aspect, performante).

This post has been edited by cmandrei: 24 Feb 2006, 10:34


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
raszvan
post 24 Feb 2006, 10:20
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 417
Joined: 2 September 05




parerea mea este ca francezii cand au conceput loganul au lasat loc de "mai bine". Deocamdata le merge treaba super cu masina asta. Cand piata se va plictisi de modelul actual si vanzarile vor scadea, reno o sa scoata pe piata logan II, cu motorizari mai bune, cu faruri mai mari, cu interior schimbat...etc. (Vedeti ca deja au inceput cu abs pe motorul de 1,4)
Deocamdata il lasa asa pt. a nu compromite vazarile la clio.


--------------------
ex clio symbol 1.5 dci 2005
megan dci, 2003.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 24 Feb 2006, 12:05
Post #12


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




cristib din cite stiu eu doar in 2 tari se comercializeaza sub sigla Renault logan si una din ele este Rusia care din cita geografie stiu eu este tara est europeana.Din cite stiu eu nu-i frumos sa raspunzi la o intrbare cu alta intrebare, dar ce sa-ti zic,dacia logan a patruns pe "piata vestica" cu rezultate destul de bune, vezi Franta ,Italia, Spania dar trebuie sa si vrei sa vezi aceste lucruri probabil ca-i depasita de acea s-a vindut in UE.Sa nu-mi spui ca-s bun la geogra ca nu te cred ,ai vazut ca am fost corectat de Eminescu si nu am protestat.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 26 Feb 2006, 20:45
Post #13


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




QUOTE(bebes @ Feb 24 2006, 12:05 PM)
Rusia care din cita geografie stiu eu este tara est europeana.
*



Ai mare dreptate.Rusia este cea mai estica tara a Europei.Dar unde-am zis eu ca n-ar fi asa huh.gif ?

Io nu ma simt deloc mandru ca loganu se vinde in cantitati industriale prin rusia, bulgaria, moldova, belarus, albania. Ca sa nu mai zic de alte tari gen Etiopia, Congo, Somalia sau mai stiu eu ce alte enclave d-astea...Si la ei...tot ca la noi...daca intelegi ce vreau sa spun wink.gif
As simti o oarecare urma de mandrie daca loganu ar avea cat de cat succes prin germania, anglia, italia, austria, belgia...etc.
Da-n fine. Pentru noi loganu e excelent. Urmeaza sa am unu' chiar si-n familie. Cica isi ia tata. Desi nu-i place deloc. Dar vorba lui :"e nou, e ieftin...si-n rest nimic"


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ktmbull
post 28 Feb 2006, 00:49
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 546
Joined: 6 August 05
From: Bucuresti




Mie unul chiar imi pare bine ca in vest Loganul se vinde sub sigla Dacia, nu de alta dar sa nu ne stie lumea doar de cersatori si ciorditori, na ca facem si noi romanii lucruri bune.

Nu uitati ca numele de DACIA reprezinta o parte imortanta din istoria noastra.

Forza Dacia Logan!


--------------------
Renault Megane Sedan(2.1), 1.6 16v, Confort Expression+Clima, 2005.
+2 roti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 28 Feb 2006, 09:40
Post #15


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




haios smile.gif

sa vezi ce-o sa ne respecte toti cand or auzi ca sintem din tara aia frumoasa unde se face loganu'.

io cred ca loganu' o sa faca ptr imaginea romaniei mai mult decat nadia comaneci si ilie nastase smile.gif

forza logan


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amp
post 1 Mar 2006, 17:23
Post #16


AMP


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 May 05
From: P I T E S T I




Arata mai bine grila la asta din rusia decat ce avem noi. Oricum loganu e varza... si o spun multi, nu numai eu... si mai e si urat... de fapt se vede ca e dacie.... dacia tot dacie ramane... Uitati-va si voi la skoda, cum aratau inainte si cum arata acum.... Pot sa spun ca am mers cu logan, dar am fost mai multumit de clio pe care il am... si inca ceva in caz ca n-ati observat... pretul e aproape acelasi daca le comparam pe nivlele de dotare...


--------------------
Renault Laguna II Privilege 1.9dci 120CP Dec.2001 - AGxxAMP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 2 Mar 2006, 11:33
Post #17


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




@amp in afara de "arata mai bine grila la asta din Rusia" restul esti off topic, nu discutam de skoda si nici de clio.Cit despre preturi ce sa-ti zic, ce mai conteaza 1000-1500E in plus, este cam la fel.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nacht
post 2 Mar 2006, 16:23
Post #18


F U H R E R


Group: Members
Posts: 350
Joined: 27 April 05




Personal nu imi place absolut deloc Loganul. Evident ca fata de strabuna dacie este o evolutie.
Este o incercare dar inca mai are ceva drum pana a se vinde in tari cu apa mai calda ca la noi. Nu stiu daca s-a incercat comercializarea Loganului in vest dar deocamdata e bine sa se vanda in tari la fel de amarate ca a noastra sau chiar mai amarate. In astfel de tari va fi apreciata cel putin la fel de bine ca la noi. In alte tari nu ne-ar face deloc reclama buna noua ca si industrie auto.
In rest Loganul se potriveste de minune pentru ceea ce asteapta romanu de la o masina: sa-si care tot neamul, sacii cu varza si cartofi si porcu' de la tara - de fapt cred ca la asta s-au si gandit cand au conceput-o.
Parerea mea, si nu numai, este ca la Logan nici nu poate fi vorba de design. Dar este evident ca s-a facut rabat la aspect si calitate in favoarea utilitatii si reducerii costurilor.
Asta parerea mea si nu intentionez sa jignesc vreun posesor de Logan sau sa intru in vreo polemica cu cineva, dar daca tot ne exprimam liber parerea......
Respect alegerea fiecaruia si sunt convins ca cei care si-au cumparat Logan au avut motivele lor.


--------------------
Honda Accord 2.0L 155CP, SSE, 2008 - a swing to perfection
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amp
post 2 Mar 2006, 16:52
Post #19


AMP


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 May 05
From: P I T E S T I




@bebes
Scuze daca am fost si un pic offtopic... dar n-am facut decat sa dau si eu cu parerea. Imi pare rau ca te-am lovit la sentiment, dar ridicati prea mult in slavi o masina care nu merita si pe care voi o comparati doar cu vechea dacie berlina. Nici posesorii de Ferrari nu se mandresc asa mult cu masinile lor cum o faceti voi cu Logan-urile. Si cu asta am incheiat definitiv aici. Sa le stapaniti sanatosi si sa aveti parte de cat mai putine drumuri la service.

This post has been edited by amp: 2 Mar 2006, 16:53


--------------------
Renault Laguna II Privilege 1.9dci 120CP Dec.2001 - AGxxAMP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Seb_
post 2 Mar 2006, 16:53
Post #20


Membru activ


Group: Members
Posts: 84
Joined: 23 May 05




Mda. Si mie nu imi place absolut de loc Renault Clio Symbol. Dupa Fiat multipla care e regina urateniilor cu roti, Clio Symbol e pe un loc fruntas. Are o porbagaj imens la cat de mica e masina, special pentru taranii din Europa de est(stii tu varza si porcul) si care e prins ca un apendice ca cum arata masina din lateral. Forma e de cocoasa, asa ca la design e undeva jos de tot, ca tot va vad asa de mandri pe unii, de nici astia cu masinile nemtesti scumpe nu au o asa o aroganta.
Pentru ca e o masina cu costuri reduse nu prea o vedem in tarile cu apa calda curenta pentru ca are vizibil o calitate mai redusa a materialelor. Ca tot aud pareri , ca la Logan plasticul e prea "plastic" si nu e fain la atingere, de parca a-si da cu limba pe butoane si nu suporta papilele.
Dar dupa cum spunei si tu asta e parerea mea si nici eu nu vreau sa intru in polemica cu nimeni, de aia nu mi-am luat Clio si am ales Logan achizitionat cu cash(asta e, nu sunt adeptul creditelor). Si nu era asa o tragedie daca mai dadeam inca 1000 de euro, dar pur si simplu nu mi-a placut.
Iar moderatorii daca imi sterg postul ar fi fair play sa il sterga si pe cel de dinainte. wink.gif ca oricum sunt OFF topic...


--------------------
DACIA LAUREATE 1,4MPI 2005 - XX 55 SEB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hebron
post 2 Mar 2006, 17:02
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 548
Joined: 22 March 05




Nacht, ai grija ca aceeasi parere mi-am exprimat-o si eu liber pe aici si acum la fiecare chestiune despre ALL MIGHTY LOGAN mi se aduce aminte ca sunt anti...

A fost o adevarata migratie de pe daciaclub, plus ca si acolo ma mai intalnesc cu cate un "ironic".

OFF TOPIC: Clio e urat, da' Loganu e si mai si, e exagerat de mare si urat... smile.gif .
Si ca sa nu mai ziceti ca am Clio si ma dau "sme" cu el, am si un Opel si am avut pana asta vara Passat 2002 dar nu le-am ridicat in slavi pe aici...


--------------------
clio symbol 2004 1.5 dci
Renault Clio Symbol 1.5 dci, Expression, iunie 2004
Opel Astra Classic II Caravan, 1.7 dtci, ianuarie 2006
ocazional Megane II
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nacht
post 2 Mar 2006, 17:18
Post #22


F U H R E R


Group: Members
Posts: 350
Joined: 27 April 05




@hebron
Pai atunci hai sa nu mai postam nici unu nimic ca se ataca unu si altul. Pana una alta asta e un forum dedicat exclusiv posesorilor de renault care isi pot da cu parerea despre orice marca de masina. Nu ii inteleg pe cei ce vin de pe alte forumuri ca sa faca pe ofensatii pe aici. Eu unul nu am intrat nici la vw, nici la pejo, nici la dacia sa ma cert cu cei care isi dadeau cu parerea despre renault. Dar probabil ca e greu sa ne vedem de farfuria noastra.

@$eb
Topicul se intituleaza "Renault Logan. Va place nu" si nu "Logan vs Clio sau alte marci". Eu nu am comparat Logan-ul cu nici o alta masina ci doar mi-am spus parerea despre Logan ca si masina. Apropo eu nu am Clio.

Gata cu off topicul ca ne-o furam toti smile.gif


--------------------
Honda Accord 2.0L 155CP, SSE, 2008 - a swing to perfection
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 2 Mar 2006, 17:34
Post #23


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




loganu e urat loganu e urat...
stiti povestea cu printesa care a pupat broscoiu'...si ala s-a transformat in print...
asa si cu loganu'. daca-l pupa printesa, stiti in ce se transforma...in clio symbol biggrin.gif biggrin.gif

P.S crispatilor, nu mai stiti de gluma smile.gif


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
uncle
post 3 Mar 2006, 12:31
Post #24


pole after pole


Group: Members
Posts: 528
Joined: 19 July 05
From: Bucuresti




ca sa concluzionez si io smile.gif am impresia ca il ajuta mult la look grila ai a de reno...pe bune!


--------------------
renault megane 1.4 16v / yamaha szr 660 >>> 2005 / 1998
2.1 hatch, Influence > 26.600km la revizia de 30k pe data de 03.01.2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 3 Mar 2006, 14:25
Post #25


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Si mie imi place cum arata cu aceea grila, dar cind te gindesti ca este aceeasi masina nu mai conteaza asa de mult, poate pt unii sigla firmei conteaza,dar nici cu aceea grila aspectul masinii nu se schimba.Daca aceasta masina se numea reno logan (peste tot in lume) oare mai erau aceste discutii anti logan ?(pro deci nu mai aveau cum).Aici am vrut eu sa ajung de la inceput,pe unii poate ii deranjeaza numele dacia, dar trebuie sa intelegem ca fara reno, logan nu iesea nici peste o suta de ani pe piata si ca loganul indiferent ca este dacia sau reno este acelasi.Eu nu am ridicat loganul in slavi si nici nu "am fost ranit la sentiment @amp" dar vreau sa-ti spun ca nu toti cei care au logan vin dupa berlina(nu este o rusine) si ca respect parerile tuturor, dar asta nu inseamna ca trebuie sa fiu de acord cu ele.Eu am mai spus am avut clio 1,4 16v si am spus ca am fost foarte multumit de el si nu am spus niciodate ceva de rau despre masina asta si daca @hebron tot i-si insira masinile pe aici, tatal meu are megane estate pe care il mai conduc si eu.@hebron are importanta migratia, daca te deranjeaza spune, mie chiar i-mi place ce postezi pe dacia club la stiri.Daca moderatorii considera ca trebuie inchis sa o faca ,eu m-am lamurit,nu-i mai vad rostul acestui topic toti i-si raspund off topic( inclusiv eu) de pe o zi pe alta.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hebron
post 3 Mar 2006, 17:13
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 548
Joined: 22 March 05




Imi insir masinile ca sa nu se mai ia lumea de mine crezand ca doar Clio "miros"...Si nu ma deranjeaza migratia, nu am nimic cu NIMENI de pe daciaclub, chiar imi place acolo, numai ca au fost cateva persoane care ma tot "faulteaza" cand vine vorba de Logan, masina ieftina si prea mare, pentru cine o vrea, dar nu pentru mine.
Repet, stai calm ca nu am nimic cu Dacia, daciaclub sau cu tine, am cu aia care in exces de ironie se cred Huidu si Gainusa.
Cu respect, C.


--------------------
clio symbol 2004 1.5 dci
Renault Clio Symbol 1.5 dci, Expression, iunie 2004
Opel Astra Classic II Caravan, 1.7 dtci, ianuarie 2006
ocazional Megane II
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ktmbull
post 3 Mar 2006, 20:57
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 546
Joined: 6 August 05
From: Bucuresti




Am un Logan in familie de un an de zile cu 10000km la bord, nu a avut nevoie de nici un drum la service in anul asta. In schimb Megane-ul meu are sase luni si vreo 9000 km si e in service "fulie defazoare", asa ca mai usor astia cu nasu pe sus ca noi avem masini straine si Loganul e o Dacie ordinara ca eu mai multi nervi mi-am facut cu Renou pana acum decat cu Loganul!

PS. Scuze de offtopic dar am vazut numai pareri de la oameni care au mers o data cu Loganul si gata e cea mai proasta masina, cea mai urata, cea mai...


--------------------
Renault Megane Sedan(2.1), 1.6 16v, Confort Expression+Clima, 2005.
+2 roti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
google
post 3 Mar 2006, 22:13
Post #28


*** Big Daddy ***


Group: Members
Posts: 755
Joined: 5 February 05
From: ...pe aici, pe dincolo, pe peste tot...




Hai sa vedem cat de bun e loganul si daca chiar isi merita banii. Fisierul atasat nu este o noutate pt. cei de pe dacia dar poate pt. cei de pe reno este. Dupa ce-l cititi sa-mi spuneti si mie daca mai aveti aceleasi pareri despre logan dar urmariti mai ales rubrica "incidente" si "motiv". Mai vorbim dupa...

Attached File(s)
Attached File  Deficiente_Logan.pdf ( 106.06k ) Number of downloads: 298


--------------------
Renault Clio Bicorp 2005-dCi/80cp
Clio Bicorp Dynamique 1,5dCi/80CP, Bleu Odissee, Full Options (15.06.05)
VW Polo 1,4 TDI PD/105CP, Attractive, chiptuning by TCM Turbo (24.10.05)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DFA
post 4 Mar 2006, 11:03
Post #29


moderator://DC/Logan


Group: Moderatori
Posts: 3.512
Joined: 30 September 05
From: Buzău, RO




E vechi fișierul... Aici e versiunea actualizată: Deficiente si calitati Dacia Logan, PDF, 115KB.

Deocamdată există doar 3 defecte comune la Logan:
1. Gripare a cablului de accelerație la MPi-uri
2. Joc la pivotul inferior
3. Ungere insuficientă a timoneriei - agață la treptele I, II și marșarier
Restul de defecte au avut o incidență mică și deocamndată nu pot fi trecut la defecte comune - la care te poți aștepta cu o mare (medie) probabilitate.

În curând vor ieși din garanția standard de 18 luni primele modele de Logan-uri, și anul ăsta vom afla care este cu adevărat gradul de nemulțumire, pentru că de acum încolo se va plăti pentru defecte...

This post has been edited by DFA: 4 Mar 2006, 11:12


--------------------
Logan III Comfort ECO-G 100cp 2021 sedan - 27 Iul 2021
Logan III Comfort ECO-G 100, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălz.+Climă, P. Comfort, P. Park. 2, volan piele, geam. el. sp.
ex Logan I 1.5
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alec
post 8 Apr 2006, 00:09
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 14 March 04




citesc si tot citesc...
daca voi credeti ca sluga are aceleasi drepturi cu stapanul, va inselati!

dragilor, orice tehnologie are pasii ei de parcurs. daca ne da pe piatza cea mai inalta tehologie, nu o sa cumpere nimeni pt ca are pretz enorm.
orice idee se fructifica d.p.d.v. financiar.
nu le scoate pe toate odata ca raman cu buza umflata.

in 2004 a iesit logan 1.4 si 1.6
in 2005 a iesit 1.5 dci
in 2006 va iesi loganelul de stepa (brek)
concluzie: toate se dau cu lingurita si pe rand

loganul are multe dotari dar diferenta o face calitatea si banii pe care ii avem.
mai simlpu de atat nu se poate.

sa va bucurati de ceea ce puteti sa aveti ca viata e mai frumoasa decat credem noi.
tot acolo ajung si eu cu loganelul sau tu mertzelul.

va pupa tata!

This post has been edited by Alec: 8 Apr 2006, 00:13


--------------------
va pupa tata!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th April 2024 - 12:01
Dacia