Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Vreau sa vand masina - nu stiu cu cat sa o dau, Need help

SANDRINO
post 10 Sep 2008, 12:15
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 252
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




As vrea ca in viitorul apropiat sa vand masina si sa iau alta. Ideea e ca nu stiu cum sa ii fac o evaluare sau cat sa cer. Datele ar fi urmatoarele:

Renault Megane 2 - 1.5 DCi - 82 CP
Versiune : Authentic Pack
Vechime: 05.2006
KM: 51000
Imbunatatiri : Alarma, Cotiera centrala Originala, Cruise control, Xenon, Senzori de parcare + Camera video+ oglinda retrovizoare electrochrom cu display pt camera video. Bare portbagaj aluminiu Thule, folie omologata lateral spate + luneta.
Tinuta numai in garaj.


Toate reviziile efectuate la fiecare 10000 KM - la Serus - factura la toate.

Vreau sa o vand si as avea nevoie de un pret. Rog foarte frumos pe cei care imi propun sa studiez site-urile de vanzari auto sa se abtina pentru ca am facut asta deja.

Daca nu ar fi contat parerea voastra nu as mai fi pus aceasta intrebare

Va multumesc


--------------------
RENAULT Kadjar Intens 1.3 140 EDC GPF - 2019 - B
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ryk
post 10 Sep 2008, 13:25
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.562
Joined: 14 February 08
From: Bucuresti / Ploiesti




Nu stiu sa-ti spun pret exact dar eu as zice sa te uiti pe autovit. Cauti dupa megane ca al tau cu aceleasi dotari si un nr. de km apropiat si mai departe tu decize cat mai pui + sau - la pret. Eu as zice sa pleci de la un pret de 9500 negociabil avand in vedere ca e face-lift, 2 ani vechime, optiuni ceva pe ea chiar daca nu toate sunt din fabrica, plus cartea service originala (tine cont ca majoritatea care vand masini si zic ca au carti service le au "confectionate").


--------------------
Renault Megane III 2014 hatchback / 1.5 dCI 110CP EDC - N-am...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 08:43
Dacia