Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

114 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Fotografii cu "necuvantatorul" din casa ta, cu:, blana, solzi, chel, pene, cu tepi, umed, uscat...

Axe
post 16 Sep 2008, 04:00
Post #91


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Din pacate, vin cu o veste extrem de trista pentru orice stapan de animalut, care este pus in situatia mea mai devreme sau mai tarziu. Bunul meu prieten ce mi-a fost alaturi peste 10 ani sufera de o afectiune cronica la vezica urinara si nu mai poate urina decat cu chinuri , dureri, etc. Riscul major este sa faca blocaj renal si in final o moarte dura. De aceea singura solutie ( nu mai pot sa scriu de lacrimi.....) ok , hai sa mai incerc,....., este eutanasierea ! Si uite cum un catelus intreg si in plina forma poate fi pierdut prematur, nu mai pot, sunt terminat de durere ca trebuie sa iau decizia asta dar nu are cine altcineva................
Presupun ca toti proprietarii de animale trec prin asta dar nu credeam sa fie asa de greu !

This post has been edited by Axe: 16 Sep 2008, 04:01


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 16 Sep 2008, 06:53
Post #92


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




sad.gif console.gif


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SwatKat
post 16 Sep 2008, 08:26
Post #93


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.087
Joined: 22 June 04
From: eterna si fascinanta RO




Axe, te inteleg.. si eu am pierdut pe primul meu caine dupa 10 ani.... au fost 3 luni de mers in fiecare zi la doctor, scotea apa din stomac.. avea ascita... se pare si cancer...

sad.gif console.gif Nu am ce sa iti recomand, cred ca oricum ai fost pe la spitale/medici...oricum eu am ajuns la concluzia ca aici la noi, la fel ca si oamenii, animalele nu prea au sanse mari de reusita in cazul unor boli mai grave...ce vedem pe Animal Planet sunt vise indepartate...

Ce pot sa iti dau, poate citindu-l te vei simti mai bine, e un pasaj foarte drag mie, din Eugene O'Neill:

I have heard my Mistress say: "When Blemie dies, we must never have another dog. I love him so much I could never have another one."Now I would ask her, for love of me, to have another. It would be a poor tribute to my memory never to have a dog again. What I would like to feel is that, having once had me in the family, now she cannot live without a dog.

sad.gif console.gif


--------------------
Skoda O3 FL 1.4TSI DSG 2017
Ex -M2.2, 1.5/100
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 16 Sep 2008, 09:07
Post #94


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




Imi pare sincer rau Axe! sad.gif
Si eu a trebuit sa-mi eutanasiez un motan (foarte drag si singurul la vremea reaspectiva!) ce fusese otravit!Am alergat pe la eco,analize pe la diferiti doctori dar nu s-a mai putut face nimic.A primit injectia,mi-a murit in brate in timp ce pe mine se scutura camasa de plans si apoi l-am inmormantat in gradinita de flori!Imi pare tare rau de ca trebuie sa treci prin asta si sper ca prietenul tau sa nu chinuie prea mult! sad.gif

This post has been edited by marian-j: 16 Sep 2008, 09:08


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 16 Sep 2008, 09:28
Post #95


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




console.gif grouphug.gif


--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 16 Sep 2008, 12:12
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Multumesc mult tuturor pentru incurajari, si pe mine a sarit "camasa" de plans, nu credeam sa fie atat de traumatizant. L-am tinut in brate cand i-a facut injectia, dureaza doar 2 secunde si e gata, saracul de el si el venise cu mingea in gura la cabinet, la sfarsit ma intreba doctorul: ce face cu mingea !!!!!!! Acum casa este goala, cei doi ochi negri care mi-au urmarit fiecare miscare timp de 10 ani, nu ii mai simt in apropiere !
E rau, e mult mai rau decat te astepti sa fie, dar ma consolez ca au fost niste ani in care am incercat tot timpul sa-i fac viata cat mai frumoasa, sa nu se plictiseasca, sa inoate, sa alerge, sa se bucure........
Deja mi-e dor de el, un dor nebun, si au trecut doar cateva ore, mai precis vreo 3 !

This post has been edited by Axe: 16 Sep 2008, 12:16


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 16 Sep 2008, 12:23
Post #97


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




sad.gif


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 16 Sep 2008, 12:26
Post #98


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




QUOTE(Axe @ 16 Sep 2008, 13:12)
... saracul de el si el venise cu mingea in gura la cabinet,...
*



sad.gif Imi pare tare rau...


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hitman1234
post 16 Sep 2008, 12:38
Post #99


Bringing secsi back


Group: Members
Posts: 1.791
Joined: 9 February 08




Axe imi pare sincer rau stiu prin ce treci si al meu cocker a trait 7 ani cu epilepsie si s-a stins brusc intr-un weekend..casa era goala,imi venea sa nu ma mai intorc acolo..acum gandeste-te ca 10 ani e o varsta onorabila pe un catel si ca s-a dus fara dureri sad.gif


--------------------
bemfe vewe .
"Cearta pe net ca e ca paraolimpiada: chiar daca castigi, tot handicapat esti." Nalodaniel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 16 Sep 2008, 13:25
Post #100


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Da , repet, macar a avut o viata frumoasa , cred ca a avut tot ce si-ar putea dori un catelus pe lumea asta !


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 16 Sep 2008, 14:10
Post #101


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




sad.gif sad.gif sad.gif


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 16 Sep 2008, 15:17
Post #102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Celor care aveti un animal de orice fel, va doresc sa fie sanatos , si o viata cat mai lunga fara probleme, incercati sa le intelegeti nevoile, limbajul, legile dupa care traiesc si sa incercati ca nici macar sa nu ridicati tonul la ele, nu mai vorbesc de bataie. Am observat de pilda ca al meu intelegea inclusiv de vorbitul in soapta pt ca am tipat extrem de rar la el. Dar cand s-a intamplat sa mai ridic tonul, pur si simplu intra in pamant. Un caine matur are inteligenta unui copil de 6 ani ! Concluziile le trageti singuri.
Eu mai am un subiect sa spunem cam cu aceeasi tema, sau asemanatoare si totusi acolo putem vorbi si critica persoanele care nu simt nimic pentru animale iar aici le putem expune in lumina pe care o merita, iata adresa : (vizionati daca aveti rabdare si nervi de otel, pana la capat) http://www.reno.ro/index.php?showtopic=123432&hl=

This post has been edited by Axe: 16 Sep 2008, 16:39


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 16 Sep 2008, 18:45
Post #103


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




Am mai adoptat o pisicuta! blush.gif
Baga-mi-as picioarele in ei de oameni de kkt!!!Cum naiba sa arunci un pui de pisica intr-un rondou de flori aflat in mijlocul unei intersectii super-circulate??? post-336-1110552439.gif EXCLUS sa fi ajuns acolo singura fara sa fie facuta terci de zecile de masini aflate de dimineata pana noaptea in intersectia respectiva!Numai asa ca a fost aruncata din vre-o masina.In plus,ce ma mai face sa cred acest lucru este faptul ca pisicuta(desi zdrelita pe ici pe colo la barbie,la nasuc si pe labutele din spate) este foarte sociabila si obisnuita cu omul!Deci clar ca nu-i crescuta prin vre-un subsol de bloc!Bafta ei,saracuta, a fost ca ma taram ca melcu' prin intersectia respectiva din cauza aglomeratiei si fiindca ploua afara si e frig am deschis geamul portierei ca sa nu se abureasca asa repede si celelalte si astfel am putut s-o aud cum miauna!Am ochit repede un loc de parcare si am luat-o printre masini pana am ajuns la biata pisicuta care era toata murdara,uda fleasca si tremura din toate incheieturile ei firave!Cand m-am pus ciuci si am chemat-o a venit imediat la mana!Am prins-o,am bagat-o rapid sub jacheta si am luat-o la trap inapoi la masina!M-am pus la volan si mi-am aruncat ochii la pisicuta!Statea cuminte in causul jachetei si cu toate ca tremura de numa-numa incepuse sa toarca!!!Va dati seama ca m-am"topit"!! wub.gif Am facut un scurt popas la un pretenar ce-i medic d'asta "zoofil" radmasa.gif i-a administrat niste medicamente anti-parazitare,mi-a pus in buzunar o seringa cu un soi de gel cu care sa-i ung ranile,o punguta cu hrana uscata si apoi ne-a expediat acasa !Asa ca mi-a mai crescut "famelia!"Acu' stau si ma scarpin in crestet ca nu stiu ce nume sa-i pun!Ce nume poate capata o mânuță de pisicuta "culeasa" de pe strada intr-o dupa-amiaza ploioasa de Septembrie.Voi ce parere aveti?
Iaca atasez si niste poze facute in casuta provizorie ce o va adaposti pana se mai intremeaza un pic si va putea sta si ea in curte alaturi de suratele ei.

Attached thumbnail(s)
DSCF1140.JPG ( Size: 1.9mb ) Number of downloads: 399
DSCF1141.JPG ( Size: 1.92mb ) Number of downloads: 410


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 16 Sep 2008, 18:55
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Probabil idiotul care a aruncat-o acolo a facut-o din mersul masinii, asa se explica ranile ! Bravo, probabil esti un om de isprava up.gif

This post has been edited by Axe: 16 Sep 2008, 18:56


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Privilex
post 16 Sep 2008, 19:33
Post #105


Membru privilegiat


Group: Members
Posts: 548
Joined: 26 September 07
From: Bucuresti




Axe imi pare rau pt cainele tau,si mie mi-a murit in brate catelul...dar uite ceva de la mine de la tara sa ne inveselim smile.gif

Attached thumbnail(s)
10062008791.jpg ( Size: 806.7k ) Number of downloads: 506


--------------------
Renault Laguna II 1.9dCI 120cp / Laguna 3 2.0dCI 130cp 2005-Privilege / 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 16 Sep 2008, 19:40
Post #106


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




Mamaaaa ce faina e pisicutaaaaa! wub.gif wub.gif wub.gif


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 16 Sep 2008, 20:59
Post #107


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




sa stii ,parca este o pisica din reclame, nu prea isi are locul printre slapi !


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 16 Sep 2008, 23:38
Post #108


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




Aici imi permit sa te contrazic un picutz!Datorita taliei joase a pisicilor,mirosul incaltarilor noastre( nu vreau sa insinuez nimic! smile.gif ) este unul dintre mirosurile pe care pisicile il asociaza cu persoanele!Sa nu te mire daca ai sa vezi o pisica fiind in mare "love" cu incaltarile celui ce-i da de mancare!Spun "cu cel ce-i da de mancare"deoarece pisicile nu ne prea ne recunosc de stapani ci mai degraba ne "tolereza" in prezenta lor!
Cat despre faza cu "om de isprava"?Nu te amagi! rolleyes.gif


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 16 Sep 2008, 23:57
Post #109


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




of, axe.. imi pare rau pentru pierderea ta sad.gif


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 17 Sep 2008, 05:23
Post #110


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Cataline imi pare rau ptr. catel, era fain. Mi-a zis Fane ce a patit. Si eu l-am eutanasiat pe al meu Ben. E groaznic... si dupa 8 ani de zile inca ma doare cand imi aduc aminte . Rezolvarea e sa iti iei altul care sa aiba caracter asemanator (nu neaparat aceeasi rasa).
De obicei cand ai 2 e mai usor sa treci momentul. Eu acum il am pe Lomby care e batran 11 ani si un buldog englez mic - 2 ani (il cheama tot Ben) blush.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 17 Sep 2008, 07:56
Post #111


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Macar am ramas cu foarte multe poze(cateva dintre ele le-am pus in acest topic inainte de a avea problemele), poze facute in toate ipostazele si anotimpurile si pozitiile in care s-a putut iar acum am de gand sa fac niste tablouri mititele cu care sa tapetez prin dormitor, asa, in memoriam !
Am pierdut ca fiecare cate o persoana apropiata sau foarte apropiata la care tineam dar nu credeam sa se poata compara pierderea unui caine cu pierderea unei rude. Inainte cand auzeam pe sineva ca i-a murit cainele si plangea de nu mai putea , ma gandeam ca exagereaza. Ei aflati ca este cel putin asemanatoare trairea daca nu chiar mai rau. De ce spun mai rau ? Pt ca un caine nu-ti spune nici un cuvant toata viata lui si parca te astepti ca macar cand moare sa-ti spuna ceva ! Ei bine nici atunci nu-ti spune nimic, doar se uita la tine cu ochii mari sperand sa intelegi prin ce trece,....., si tu intelegi, dar niciun cuvant, nimic nu spune ! sad.gif


##########FOARTE IMPORTANT#########

Mi-a venit ideea de a expune cauzele din care probabil cainele meu a facut acea afectiune la vezica si modul in care il puteti proteja pe al vostru.
1) daca mergeti cu el la scaldat nu-l lasati sa stea apoi pe gresie, piatra, sau ceva rece chiar daca-i vara.
2)nu spalati cainele nici macar pe labe si apoi iesiti cu el afara.
3)aveti grija ca toate suprafetele din casa sa fie acoperite cu covoare, el de caldura verii va cauta tot timpul sa stea pe gresie, mozaic.
4)urmariti cu atentie cand face pipi, daca jetul este de grosime aproximativa cu a unui creion. Daca nu, dati fuga la medic, poate fi inceputul sfarsitului.
5)pentru iarna cumparati o imbracaminte, acum se gasesc peste tot si sunt ieftine
6)nu lasati jetul aparatelor de aer conditionat sa sufle direct pe ei, vara ei cauta exact aceasta pozitie "avantajoasa"
*** Toate aceste probleme apar la cainii de apartament, mai putin la cei de curte, datorita diferentelor de temperatura la care sunt supusi de ex. iarna cand de la 25grd. il scoti afara la -20-25grd sau vara iese de la 20 la 40grd.. Ei an de an treptat isi pierd capacitatea de a se adapta la aceste diferente si pana la urma ceva cedeaza !:( Sper ca aceste sfaturi sa lungeasca viata multor caini.....

This post has been edited by Axe: 17 Sep 2008, 08:27


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 17 Sep 2008, 08:16
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Eu zic ca pozele sunt ok...chestia cu tapetatul e cam exagerata blush.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 17 Sep 2008, 10:39
Post #113


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




ei, nu chiar tapetat dar sa tot fie vreo 10-15 tabloase asa ! smile.gif
ma poate ajuta cineva cu o informatie despre un astfel de laborator foto mai bun ?!


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian00
post 17 Sep 2008, 14:57
Post #114


....................


Group: Members
Posts: 1.463
Joined: 2 April 08
From: Alba




Vladut si Tîganu biggrin.gif

Attached thumbnail(s)
SANY0589.JPG ( Size: 798.69k ) Number of downloads: 472
DSC00947.JPG ( Size: 264.96k ) Number of downloads: 408


--------------------
Audi A4 B6 2001 1.9 TDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 17 Sep 2008, 18:58
Post #115


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




QUOTE(Axe @ 17 Sep 2008, 10:39)
ei, nu chiar tapetat dar sa tot fie vreo 10-15 tabloase asa ! smile.gif
ma poate ajuta cineva cu o informatie despre un astfel de laborator foto mai bun ?!
*


Raman la ideea de a pastra pozele respective undeva in sertar..cand ai chef sa intrii in depresie le poti lua la rasfoit fara probleme blush.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan73
post 18 Sep 2008, 00:21
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.427
Joined: 4 July 07




Iata cainele meu la care am tinut mult. L-am avut si in Bucuresti cate putin, insa l-am dus la curte la ai mei considerand ca in garsoniera (unde stateam atunci) nu ii e prea bine. Cand era pui se lua la harta cu bull-terrierii, bineinteles era ceva in genul "tine-ma ca il omor" el fiind in lesa. Un vecin de-al parintilor mei, fiind in margine de oras, avea vreo 7-8 caini, toti coltosi si care nu stiau ce e lantul, asa ca al meu a crescut printre ei capatand o aversiune fata de alti caini de care nu am reusit sa il dezvat. Din acest motiv aproape numai eu il scoteam la plimbare pe camp in zile si la ore cand stiam ca nu prea e nimeni. Am avut mai multe peripetii cu el....un politist care era cu cainele mi-a propus sa mergem in parcul de langa gara din Rosiorii de Vede ca sa ii punem la bataie, normal ca l-am refuzat iar el a gasit ca e frumos sa isi asmuta cainele in plina gara. Pe campurile alea pe unde il plimbam m-am intalnit cu unii care braconau la iepuri cu ogari si care la fel, si-au asmutit cainii pe el....era sa il omoare pe unul dintre ei pe care, culmea, la prins intr-un lan de grau, saracul de el. In sfarsit era un caine pe care te puteai baza, mare, puternic, dar cu meteahna asta...foarte dur cu alti caini, musca si nu mai dadea drumul.
Singurul caine pe care l-a acceptat a fost ultimul ramas dintre puii facuti cu Misa, o catea adusa de sora-mea de pe la Breaza drept caine ciobanesc dar care s-a dovedit a fi o bondoaca foarte buna la prins sobolani si dihori. Cand Mișa l-a alungat pe ala mic din cusca ei ala s-a refugiat la asta mare care l-a inceput a dormit vreo doua nopti in zapada lasandu-l singur in cusca...nu am inteles de ce, insa dupa asta au impartit echitabil "garsoniera" pana cand l-am dat la o ruda sa ii pazeasca ograda. Cu oamenii era tolerant atata timp cat nu era provocat, chiar era luat de bleg ca nu latra toata ziua ca potaile...un tembel de prin vecini a facut tampenia sa ii sufle fum de tigara in nas:
"Ce caine e asta ba? Ete ca nici nu latra"...la milimetru i-au clampanit dintii de fata lui, noroc ca era in lesa. De atunci trecea pe partea cealalta a drumului.
Ce mi-a placut la el cel mai mult era inteligenta care cred ca e specifica rasei: mi s-a intamplat sa ii uit lesa in iarba iar el s-a intors cateva sute de metri si mi-a adus-o. Cand l-am vazut venind cu ea in dinti mi-am dat seama ca o uitasem.
Cam atat ca m-am intins cam mult, dar chiar am tinut la cainele asta. A murit la 7 ani si jumatate bolnav de ficat probabil, plin de eczeme. S-a chinuit mult si degeaba i-am dat medicamente si cu fel de fel de alifii. Poate a fost otravit cu ceva cu actiune lenta...nu stiu.

This post has been edited by dan73205: 18 Sep 2008, 00:24

Attached thumbnail(s)
cezar.jpg ( Size: 243.08k ) Number of downloads: 375
cezar2.jpg ( Size: 120.01k ) Number of downloads: 364
cezar3.jpg ( Size: 269.4k ) Number of downloads: 335


--------------------
Citroen C5 III 2.0 HDI, Exclusive, 140 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 18 Sep 2008, 05:26
Post #117


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




A fost un caine cu caracter...asa se spune. Probabil avea un procent f. mare de ciobanesc german autentic in vine sad.gif In general se spune ca daca nu e ciobanesc german cu pedigree e f. greu sa aiba un caracter echilibrat, cainele din aceasta rasa!


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 18 Sep 2008, 07:44
Post #118


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Dan, din pacate cu asta ramai dupa ce moare, cu amintirea, este valabil si pt oameni. Eu deja am jurat ca nu-mi trebuie altul pana nu voi locui la curte !

Salut, eu am fost Axe, un catelus special(spune tata), nu mai sunt printre catelusii pe care ii puteti vedea, am ajuns aici unde vin toate animalele dupa ce mor, nu stiu nici eu unde ma aflu dar e bine aici........
Ma gandeam sa va mai arat cateva poze pe cand mergeam cu tati peste tot, iata-le:





This post has been edited by Axe: 18 Sep 2008, 09:00

Attached thumbnail(s)
axe___2008__4_.JPG ( Size: 110.8k ) Number of downloads: 276
axe___2008__11_.JPG ( Size: 971.45k ) Number of downloads: 335
axe_benq__28_.JPG ( Size: 460.04k ) Number of downloads: 142
AXECURIO.JPG ( Size: 292.81k ) Number of downloads: 146
AXEFINT2.JPG ( Size: 90.98k ) Number of downloads: 135
axeieseapa.jpg ( Size: 111.17k ) Number of downloads: 133
AXELIVTO.JPG ( Size: 126.07k ) Number of downloads: 120
dani_cu_axe__5_.jpg ( Size: 513.52k ) Number of downloads: 148
livadea_axe__5_.jpg ( Size: 125.19k ) Number of downloads: 153


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan73
post 18 Sep 2008, 08:26
Post #119


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.427
Joined: 4 July 07




QUOTE(luck33ro @ 18 Sep 2008, 05:26)
A fost un caine cu caracter...asa se spune. Probabil avea un procent f. mare de ciobanesc german autentic in vine  sad.gif  In general se spune ca daca nu e ciobanesc german cu pedigree e f. greu sa aiba un caracter echilibrat, cainele din aceasta rasa!
*


Intr-adevar nu avea pedigree insa era dintr-un caine de graniceri pensionat la pompieri si o catea cu origine mai obscura a unui prieten dar care arata destul de bine. De la ea a mostenit caracterul. Ar fi fost un bun caine de urma, avea ceva de vanator in el, lua o urma (de iepure sau de alte dihanii) si o tinea mult timp. Avea caracter intr-adevar...la un cules de vie la ai mei calul care tragea caruta in care erau strugurii s-a repezit la nasa mea sa o muste...cat pe ce sa o prinda de umar. Cainele a reactionat instantaneu sarind sa il apuce de bot pe cal care s-a speriat apoi si era sa rastoarne caruta.
Revenind la pedigree...cred ca s-a exagerat un pic cu cultivarea unor anumite trasaturi...in fapt defecte genetice cum e asa zisa panta la ciobanestii germani care mie imi face impresia de fragilitate, cel putin la astia pe care ii vad la noi. La fel si cu protectia animalelor care de unii e inteleasa prost...un rottweiler cu coada nu mai e rottweiler. Dar asta e deja alta discutie.

This post has been edited by dan73205: 18 Sep 2008, 08:28


--------------------
Citroen C5 III 2.0 HDI, Exclusive, 140 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florin_pch
post 18 Sep 2008, 09:16
Post #120


membru cu permis


Group: Members
Posts: 31
Joined: 3 November 06




Se uita lumea ciudat la mine ca ma apuca plansul la birou. Imi pare rau pentru pierderea catelului Axe. Cu atat mai mult atunci cand am vazut una din pozele tale, am jurat ca e catelul meu. O sa revin cu poze. Intre timp, capul sus. >:D<


--------------------
Renault Megane 1 2000 Classic - B-23-WZK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Cei ce posteaza poze care nu au legatura cu subiectul isi vor lua 2 zile de concediu fara plata, instantaneu.


--------------------
Go to the top of the page
114 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 01:18
Dacia