Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

178 Pages « < 166 167 168 169 170 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

IT&C intrebari si raspunsuri, calculatoare, retele, internet

cj98czh
post 12 Jan 2021, 09:53
Post #5011


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




pai tocmai nu astepta ... daca vrei calc. de gaming ... nu te incadrezi la bugetul tau ... trebuie urcat .. ce ai luat tu este un desktop ... fara pretentii de gaming ... in cazul tau procesorul este naspa rau si o sa te penalizeze ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vioara
post 12 Jan 2021, 09:55
Post #5012


Membru autentic


Group: Members
Posts: 212
Joined: 1 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(Aleex @ 12 Jan 2021, 03:41)

Placa video de mai sus e decenta pentru orice titlu AAA din prezent atat timp cat nu emiti pretentii cu setari pe ultra si rezolutie 1440p sau 4k.
In linii mari te poti juca pe el daca nu esti foarte pretentios spre deloc. 
Cat despre GPU-uri cu 8Gb GDDR6 (cel putin cu chipset nVidia) deja vorbim de alt segment de pret care aproape dubleaza pretul intregului build de mai sus.(doar pt GPU, bineinteles)
*



Până la urmă este pentru un puști de 11 ani, nu pentru un gamer profesionist..


--------------------
Renault Clio 1.5 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 12 Jan 2021, 09:59
Post #5013


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




nenea... pusti de 12 ani am si eu acasa ... deci chiar nu din rautate incerc sa te indrum ... la ce joaca astia ... ai nevoie de resurse ... minim I5 gen. 7, minim 16 gb memorie, minim placa video 8GB/256 biti GDDR5, minim SSD 512 gb ...

procesorul ala de pe calc-ul cumparat de tine ... nu duce .. hai ca memorie mai poti sa cumperi (depinde ce placa de baza ai si cate sloturi are) ... procesor cam greu si costisitor de schimbat ... am vazut situatia asta la destui amici ... bani aruncati de pomana care dupa 1 an au mai facut niste investitii ... mai bine o dat si bine ... este cel mai ieftin ..

This post has been edited by cj98czh: 12 Jan 2021, 10:01


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 12 Jan 2021, 10:07
Post #5014


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Hai ma ca nu e chiar asa rau PC ala. Mai upgradeaza dupa cu inca 8G Ram si e decent.
Se joaca copilul destule jocuri, face scoala online, web surfing, nu trebuie sa joace neaparat ultimele titluri la detalii full.
In plus deja l-a luat, ce rost are sa critici sa superi omul inutil, daca intreba de sfaturi de cumparare mai ziceam...

EDIT:
@vioara - daca mai poti anula comanda de la CEL (cred ca merge) - vezi si asta ca alternativa, cu 100 de lei in plus, cred ca merita diferenta.
https://altex.ro/sistem-desktop-gaming-myri...LCMYRDIGITAL27/

This post has been edited by Andy_ACS: 12 Jan 2021, 10:14


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 12 Jan 2021, 10:19
Post #5015


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Comparațiile generice nu-și au sensul.
De exemplu, un I3 10100 e peste I5 7400. Nu intru în detalii, tehnologie diferită, e bine să se compare clase apropiate.
Cât despre PC-ul de gaming de mai sus, este entrylevel. Dacă asta dorește, resursele sunt corecte. Dar să nu aibă așteptări că va fi potent în jocurile complexe din generația 2019-2020.


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vioara
post 12 Jan 2021, 10:23
Post #5016


Membru autentic


Group: Members
Posts: 212
Joined: 1 November 07
From: Bucuresti




Am înțeles nenea !😁 Și sunt conștient că dacă mai puneam puțin la procesor, mai puneam puțin la placa video și mai puneam ceva la memorie și la...In sfârșit, asta e. Eu sunt curios dacă găseam ceva mai bun la banii ăștia.


--------------------
Renault Clio 1.5 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 12 Jan 2021, 10:24
Post #5017


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




ANdy .. repet nu din rautate ci din ce vad ca joaca generatia asta i-am spus parerea mea ... stiu cat am investiti in desktop-ul juniorului .. si am vazut de-a lungul timpului ce cerinte sunt ...

Ce am dat tu link este incomparabil mai ok decat cel achizitionat de el ... cu specificatia ca SSD-ul este total insuficient ... un joc are in jur de 30-60 GB ... deci trebui suplimentat cu inca un SSD de minim 512GB ... dar este mult mai ok decat ce a cumparat el ...

Eu ma opresc aici, banii lui, alegerea lui ... dar sa nu fie degeaba si sa fie acel cadou o dezamagire pt. ca nu o sa duca ... atat


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vioara
post 12 Jan 2021, 10:30
Post #5018


Membru autentic


Group: Members
Posts: 212
Joined: 1 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(Andy_ACS @ 12 Jan 2021, 10:07)
Hai ma ca nu e chiar asa rau PC ala. Mai upgradeaza dupa cu inca 8G Ram si e decent.
Se joaca copilul destule jocuri, face scoala online, web surfing, nu trebuie sa joace neaparat ultimele titluri la detalii full.
In plus deja l-a luat, ce rost are sa critici sa superi omul inutil, daca intreba de sfaturi de cumparare mai ziceam...

EDIT:
@vioara - daca mai poti anula comanda de la CEL (cred ca merge) - vezi si asta ca alternativa, cu 100 de lei in plus, cred ca merita diferenta.
https://altex.ro/sistem-desktop-gaming-myri...LCMYRDIGITAL27/
*



Exact !
Sunt conștient că la banii ăștia nu pot avea pretenții. Să facă față cât de cât la toate.
L-am văzut. Are in minus hdd de 1t fata de cel comandat, dar probabil că e mult pe plus la celelalte.

This post has been edited by vioara: 12 Jan 2021, 10:31


--------------------
Renault Clio 1.5 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 12 Jan 2021, 13:14
Post #5019


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.885
Joined: 13 October 06




@vioara,

In primul rand sa-l stapaniti sanatos, e o alegere foarte buna in banii respectivi.

i3-ul de generatia a zecea, nu e deloc slab, are patru nuclee, 8 thread-uri, si o performanta single core cu doar 10% sub un i5.

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-...0100/3735vs3717


Ca sa-ti faci o idee cate FPS-uri castigai daca ai fi cumparat un i5/7:

https://www.youtube.com/watch?v=EXtMjxC0M4U

La nivelul asta conteaza mult mai mult placa video, decat procesorul.

Vorbind de placa video, pe un rx1650, poti juca cam ce vrei tu in FHD cu setari medii-high.

Ai putea sa mai scoti 300 lei, sa iei inca 8GB RAM, ca sa stai linistit, sau poate isi face juniorul singur cadou de iepuras, e plug and play.





--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axel7
post 12 Jan 2021, 13:22
Post #5020


Laguna fan


Group: Members
Posts: 74
Joined: 11 August 19
From: Bucuresti




@vioara

Poti instala Windows-ul pe SSD si jocurile pe HDD, deocamdata, pana va trece pe full SSD in viitor. Eu folosesc un laptop cu SSD+HDD si inca merge bine in jocuri, din 2014.

De asemenea, cu un upgrade de 8GB RAM, in viitor, se va simti diferenta.

This post has been edited by Axel7: 12 Jan 2021, 19:01


--------------------
Renault Laguna III 2008 2.0T / 2011 2.0T
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 12 Jan 2021, 13:32
Post #5021


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Cu siguranță în 2014 I3 era cu câteva (multe) generații în urmă... probabil gen. 3
Modelul (clasa) procesorului - (I3, I5...) e una, generația sa, alta. E ca la mașini, unde Megane și Laguna sunt clase diferite, laguna poziționându-se peste Megane, dar... exclusiv pentru aceleași intervale de timp de fabricație. Altfel, o Laguna I din 1999 nu poate fi comparată la niciun capitol cu Megane V din 2020.


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Aleex
post 12 Jan 2021, 14:09
Post #5022


out.


Group: Members
Posts: 176
Joined: 11 November 13
From: Bucuresti




QUOTE(mircea_aq @ 12 Jan 2021, 13:14)
@vioara,

In primul rand sa-l stapaniti sanatos, e o alegere foarte buna in banii respectivi.

i3-ul de generatia a zecea, nu e deloc slab, are patru nuclee, 8 thread-uri, si o performanta single core cu doar 10% sub un i5.

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-...0100/3735vs3717
Ca sa-ti faci o idee cate FPS-uri castigai daca ai fi cumparat un i5/7:

https://www.youtube.com/watch?v=EXtMjxC0M4U

La nivelul asta conteaza mult mai mult placa video, decat procesorul.

Vorbind de placa video, pe un GTX 1650, poti juca cam ce vrei tu in FHD cu setari medii-high.

Ai putea sa mai scoti 300 lei, sa iei inca 8GB RAM, ca sa stai linistit, sau poate isi face juniorul singur cadou de iepuras, e plug and play.
*




up.gif up.gif up.gif

This post has been edited by Aleex: 12 Jan 2021, 14:12


--------------------
BMW Seria 5 F10 2012
Kawasaki Z750 2009
Renault Megane 2 2008 Authentique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axel7
post 12 Jan 2021, 18:59
Post #5023


Laguna fan


Group: Members
Posts: 74
Joined: 11 August 19
From: Bucuresti




QUOTE(GBX @ 12 Jan 2021, 13:32)
Cu siguranță în 2014  I3 era cu câteva (multe) generații în urmă... probabil gen. 3
Modelul (clasa) procesorului - (I3, I5...) e una, generația sa, alta. E ca la mașini, unde Megane și Laguna sunt clase diferite, laguna poziționându-se peste Megane, dar... exclusiv pentru aceleași intervale de timp de fabricație. Altfel, o Laguna I din 1999 nu poate fi comparată la niciun capitol cu Megane V din 2020.
*



Ma refeream la configuratia de SSD + HDD. Altfel, procesorul este gen 4, i7, de asta inca mai duce.


--------------------
Renault Laguna III 2008 2.0T / 2011 2.0T
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vioara
post 12 Jan 2021, 20:56
Post #5024


Membru autentic


Group: Members
Posts: 212
Joined: 1 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(mircea_aq @ 12 Jan 2021, 13:14)
@vioara,

In primul rand sa-l stapaniti sanatos, e o alegere foarte buna in banii respectivi.

i3-ul de generatia a zecea, nu e deloc slab, are patru nuclee, 8 thread-uri, si o performanta single core cu doar 10% sub un i5.

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-...0100/3735vs3717
Ca sa-ti faci o idee cate FPS-uri castigai daca ai fi cumparat un i5/7:

https://www.youtube.com/watch?v=EXtMjxC0M4U

La nivelul asta conteaza mult mai mult placa video, decat procesorul.

Vorbind de placa video, pe un rx1650, poti juca cam ce vrei tu in FHD cu setari medii-high.

Ai putea sa mai scoti 300 lei, sa iei inca 8GB RAM, ca sa stai linistit, sau poate isi face juniorul singur cadou de iepuras, e plug and play.
*



Mulțumesc !
Să vad cum se descurcă cu ce are. Dacă e nevoie umblam in el.


--------------------
Renault Clio 1.5 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bibanu
post 12 Jan 2021, 22:55
Post #5025


Membru autentic


Group: Members
Posts: 243
Joined: 19 September 07
From: Bucuresti




QUOTE(vioara @ 12 Jan 2021, 09:49)
Aștept 2/3 exemple de PC la banii ăștia.
*


Pai n-ai intrebat ce PC sa iei de banii respectivi.Asa cum ti-am spus, asta trebuia sa-l intrebi pe gugal si aveai o idee despre cerinte pt. gaming, configuratii si preturi, chiar si de la cine sa cumperi.Ai intrebat daca ce ai cumparat este bun pt. gaming si ti-am spus ca-i slab.Si este slab pt. ca memoria video este mica pt. jocurile aflate acum pe piata, in sensul ca vei avea frame rate mic, deci imaginile pe ecran nu au suficienta fluiditate, curg sacadat.Poti totusi sa-ti cumperi o placa grafica buna second hand, ca tot au aparut nVidia seria 3000 si multi care si-au cumparat ultimul racnet le vand pe cele vechi la preturi accesibile.


--------------------
exRenault, Toyota Camry 2020, Hybrid 2.5/218cp - B11xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vioara
post 13 Jan 2021, 08:52
Post #5026


Membru autentic


Group: Members
Posts: 212
Joined: 1 November 07
From: Bucuresti




Întreb acum. Ce, cum și de unde ? Poate sunt și alții interesați.


--------------------
Renault Clio 1.5 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bibanu
post 13 Jan 2021, 16:28
Post #5027


Membru autentic


Group: Members
Posts: 243
Joined: 19 September 07
From: Bucuresti




QUOTE(vioara @ 13 Jan 2021, 08:52)
Întreb acum. Ce, cum și de unde ? Poate sunt și alții interesați.
*


Si n-ai vrea sa-ti dau si ceva lovele?! La munca, nu la intins mana! Cauti pe gugal, citesti recenzii de la site-uri de specialitate sau de la cei care au cumparat, te uiti in portofel sa vezi daca mai cauti... Se cheama achizitie informata.Banii sunt ai tai, tu stii cam ce ai vrea, de ce sa-ti aleaga altul in locul tau?Cu cat stii mai putin despre ceva ce vrei sa cumperi, cu atat trebuie sa te informezi mai mult.Tu, nu altul!


--------------------
exRenault, Toyota Camry 2020, Hybrid 2.5/218cp - B11xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 13 Jan 2021, 16:31
Post #5028


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Ce "spici" corporatist... wink.gif


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 13 Jan 2021, 16:31
Post #5029


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Cred ca se poate incheia subiectul. S-a zis cam tot, acum deja se deviaza.


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 14 Jan 2021, 12:29
Post #5030


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(Bibanu @ 13 Jan 2021, 16:28)
Si n-ai vrea sa-ti dau si ceva lovele?! La munca, nu la intins mana! Cauti pe gugal, citesti recenzii de la site-uri de specialitate sau de la cei care au cumparat, te uiti in portofel sa vezi daca mai cauti... Se cheama achizitie informata.Banii sunt ai tai, tu stii cam ce ai vrea, de ce sa-ti aleaga altul in locul tau?Cu cat stii mai putin despre ceva ce vrei sa cumperi, cu atat trebuie sa te informezi mai mult.Tu, nu altul!
*


Un pic deplasata remarca ta. Sunt de acord ca atunci cand nu stii multe despre ceva, te informezi.
Insa nu vad ce de informarea trebuie sa fie exclusiva prin search pe google. Nu vad nimic rau in a intreba pe cineva care poate se priecepe mai bine sau s-a lovit de aceleasi probleme inaintea ta.....si beneficiezi de know how-ul lui, pe care ti-l pune la dispozitie in mod amical.

Iar asta cu recenziile ar trebui sa stii si tu ca nu este chiar atat de relevanta. Pentru ca 1 la mana, pot fi facute chiar de vanzator si 2 la mana, oamenii au asteptari diferite si ca atare recenziile pot fi foarte variate, caz in care mai mult te baga in ceata decat sa te scoata la lumina.

This post has been edited by vallixx: 14 Jan 2021, 12:38


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bibanu
post 14 Jan 2021, 23:31
Post #5031


Membru autentic


Group: Members
Posts: 243
Joined: 19 September 07
From: Bucuresti




QUOTE(vallixx @ 14 Jan 2021, 12:29)
Un pic deplasata remarca ta. Sunt de acord ca atunci cand nu stii multe despre ceva, te informezi.
Insa nu vad ce de informarea trebuie sa fie exclusiva prin search pe google. Nu vad nimic rau in a intreba pe cineva care poate se priecepe mai bine sau s-a lovit de aceleasi probleme inaintea ta.....si beneficiezi de know how-ul lui, pe care ti-l pune la dispozitie in mod amical.

Iar asta cu recenziile ar trebui sa stii si tu ca nu este chiar atat de relevanta. Pentru ca 1 la mana, pot fi facute chiar de vanzator si 2 la mana, oamenii au asteptari diferite si ca atare recenziile pot fi foarte variate, caz in care mai mult te baga in ceata decat sa te scoata la lumina.
*


Vad ca-i laudata lenea. IntelectualaCineva m-a si facut corporatistEu am incercat sa-i dau undita, nu pestele.E una sa intrebi cum sa scoti un surub rupt, si alta sa iei un pc.Presupune un dialog fata'n fata.Sa-l intrebi ce ar vrea la aia, la ailalta,cat e dispus sa cheltuie...Si asta inseamna pierdere de timp "amicala" cu cineva care nu ti-e amic.Iar cu review-urile facute pe site-uri de specialitate+ recenzii cumparatori se atinge o gama mai larga de aspecte decat sa-i zica unu' " Ia-l pe asta".Da' cred ca pe unii ii apuca durerea de cap daca trebuie sa gandeasca, asa ca e mai simplu sa " beneficiezi de know how-ul" altuia.Fara sa gandeasca ca de fapt altul ii cheltuie banii!


--------------------
exRenault, Toyota Camry 2020, Hybrid 2.5/218cp - B11xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 15 Jan 2021, 07:58
Post #5032


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Eu am adus în discuțe corporatismul. Și am calificat discursul, nu persoana din spatele acestuia. Am pus și o față ce trage cu ochiul, în speranța că vei realiza că e relaxată intervenția mea, dar că totuși mesajul ar fi bine de luat în seamă.
Cât despre discuția în sine, e tocmai esența unui forum. La fel cum tu-ți găsești timp să combați lenea intelectuală, alți-și găsesc timp, ba chiar le face plăcere, să dea o mână de ajutor. Gratuită.

This post has been edited by GBX: 15 Jan 2021, 08:06


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vioara
post 15 Jan 2021, 09:00
Post #5033


Membru autentic


Group: Members
Posts: 212
Joined: 1 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(Bibanu @ 14 Jan 2021, 23:31)
Vad ca-i laudata lenea. IntelectualaCineva m-a si facut corporatistEu am incercat sa-i dau undita, nu pestele.E una sa intrebi cum sa scoti un surub rupt, si alta sa iei un pc.Presupune un dialog fata'n fata.Sa-l intrebi ce ar vrea la aia, la ailalta,cat e dispus sa cheltuie...Si asta inseamna pierdere de timp "amicala" cu cineva care nu ti-e amic.Iar cu review-urile facute pe site-uri de specialitate+ recenzii cumparatori se atinge o gama mai larga de aspecte decat sa-i zica unu' " Ia-l pe asta".Da' cred ca pe unii ii apuca durerea de cap daca trebuie sa gandeasca, asa ca e mai simplu sa " beneficiezi de know how-ul" altuia.Fara sa gandeasca ca de fapt altul ii cheltuie banii!
*



Aberezi grav. Nu dau detalii, că nu vreau să beneficiezi de know how-ul meu.
In altă ordine de idei, ieri a venit pc-ul. Comanda a fost făcută pe 4 și a fost livrat pe 14.


--------------------
Renault Clio 1.5 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bibanu
post 15 Jan 2021, 14:45
Post #5034


Membru autentic


Group: Members
Posts: 243
Joined: 19 September 07
From: Bucuresti




Sa fii sanatos si sa te folosesti de el.
Cu asta, cel putin din partea mea, consider incheiat subiectul.


--------------------
exRenault, Toyota Camry 2020, Hybrid 2.5/218cp - B11xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 19 Jan 2021, 10:32
Post #5035


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Vrea fata mea sa ii iau o tableta grafica, ceva pana in 500 de lei zic eu..
Se pricepe la desn, a facut si face fel de fel de cursuri de grafica.
E ok asa ceva, prima ei tableta grafica?

https://tabletegrafice.ro/shop/huion-inspiroy-ink-h320m/


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Aleex
post 19 Jan 2021, 11:00
Post #5036


out.


Group: Members
Posts: 176
Joined: 11 November 13
From: Bucuresti




E prima tangenta cu tableta grafica? La cursuri ce a folosit?
Iti voi da un sfat, cu riscul sa fiu destul de subiectiv, eu unul as merge pe o tableta Wacom in functie de cat de pasionat este copilul.
In bugetul acesta te incadrezi pentru in Intuos S, dar daca plusezi putin te incadrezi si la un Intuos M, cu cat e mai mare cu atat transpune mai bine mediul de lucru in care deseneaza.
Eu i-am facut cadou surorii mele anul trecut un Wacom Cintiq 16, care are display incorporat, insa ea nu a putut sa se obisnuiasca cu tabletele non-display (de aceea am intrebat pe ce a lucrat inainte pentru a fi sigur ca ii va place/va fi usor sa lucreze pe ea).
Cat despre cea din linkul tau este foarte ok pe hartie, insa nu am testat/vazut/pus mana pe o tableta Huion pana acum.(unele specificatii sunt peste ce ti-am recomandat, insa nu stiu cum sta treaba cu rezistenta in timp (incluzand si pen-ul) si calitatea materialelor la producatorul asta).

This post has been edited by Aleex: 19 Jan 2021, 11:03


--------------------
BMW Seria 5 F10 2012
Kawasaki Z750 2009
Renault Megane 2 2008 Authentique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 19 Jan 2021, 11:17
Post #5037


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Nu a mai interactionat cu o tableta grafica, deseneaza pe hartie acum.As fi vrut si eu un Wacom cu display dar ajunge pe la 1800 lei, depasim bugetul mult.
La Intuos S exista si varianta cu BT, dar nu stiu daca reactioneaza la fel de repede ca si conexiunea cu cablul.
Am inteles ca si cele de la XP Pen sunt Ok...cum ar fi asta?
https://tabletegrafice.ro/shop/xp-pen-deco-01v2/

This post has been edited by meganus_bicorpus: 19 Jan 2021, 11:28


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 19 Jan 2021, 12:46
Post #5038


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Asta o foloseste ocazional juniorul meu ...

https://altex.ro/tableta-grafica-wacom-one-...pd/TBGCTL471EU/


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radunre
post 19 Jan 2021, 14:16
Post #5039


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.570
Joined: 1 October 07
From: Tg Mures




Pentru XP-Pen, cumpara direct de la ei https://www.storexppen.eu e mult mai ieftin, transport gratuit.
Pe Amazon gasesti mii de review-uri la Deco 01V2 sau Deco 03 wireless., ca sa le enumerez pe cele mai mari dar simple.


--------------------
MB E250 2011 / Clio III K9K772 2009 - MS
Daca muncesti ca sa traiesti, de ce te omori muncind ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 21 Jan 2021, 06:54
Post #5040


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Până la urmă am cumpărat de pe site-ul oficial XP-Pen tableta Deco Pro S, varianta M mi s-a părut prea mare, mai ales pt un începător.
Sa vedem in cat timp ajunge la mine și sunt curios ce se poate face cu așa ceva.


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
178 Pages « < 166 167 168 169 170 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 22:38
Dacia