Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

1344 Pages « < 5 6 7 8 9 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Faze de toata jena, intr-o tara de toata jena

sadi
post 11 Mar 2008, 20:10
Post #181


tanti moderatoreasa


Group: Moderatori
Posts: 2.001
Joined: 23 August 07
From: Bucuresti




radmasa.gif
asta si eu stiu cum se face


--------------------
VW Passat Confortline 2.0 TDI 140 cp 2009 - numar de moldova :)
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghertzoi
post 13 Mar 2008, 00:40
Post #182


Membru autentic


Group: Members
Posts: 640
Joined: 18 March 07
From: varza a la cluj




faza de toata jena sad.gif : aseara la 10 vreau sa plec cu masina din parcarea platita de subsemnatul la primarie si gasesc un ditamai bmw x5 parcat in spatele meu....

Bag 10 minute la claxoane nimic, ies toti vecinii, unii chiar imi propun sa i-o lege de o duba si sa i-o tracteze fortat cativa metrii...totusi nu doream pedepsirea masinii pt ca ea nu are nici o vina ca in Romania isi gaseste stapani ingamfati si idioti!! Calmez lumea si sun la politia primariei care poate lua masuri...duduia imi raspunde si imi spune ca la ora aia nu au echipaj pe teren si ma indruma spre sectia de cartier...

Sun si acolo si in 15 minute vine un echipaj, care imi da dreptate dar imi spun ca amenda nu ii pot da (pt ca parcarea din fata blocului e in jurisdictia politiei primariei) eventual o citatie sa il cheme la sectie, mai ales pt ca era nr de bucuresti pe leasing. Ma rog...dupa 45 minute in total apare si boul plin de scuze ca era convins ca nu mai plec nicaieri fiind seara, eu i-am spus ca e inconstient si ca am copil mic si daca aveam vreo urgenta cu copilul poate ii faceam praf masina (de nervi). S-a mai ales cu o apostrofare de la politisti...regret ca nu a fost o amenda...

Ce sa mai zic...aseara a fost unicul moment de pana acum in care am regretat ca nu sunt si eu un bou de ala care sa taie cauciucurile si sa isi scrie numele cu cheia pe jeepul idiotului...asta e, probabil inca nu mi s-a umplut paharul smile.gif



--------------------
Renault Megane 2.2 2007/privilege Sedan 1.6 110 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 13 Mar 2008, 09:02
Post #183


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Macar si-a cerut scuze. Sunt destui care ar fi venit tot ei cu gura la tine, deci in tara asta comportamentul normal (gen cerut scuze, etc..) e atat de rar incat incepi sa-l apreciezi.

Asa, acum haideti sa va spun problema femeilor la volan. Condusul nu e o stiinta, iti trebuie talent, antrenament, etc.. sa faci performanta, dar pentru a conduce civilizat in trafic nu trebuie sa fii Schumacher. Diferenta, parerea mea, e ca 95% din barbati abia asteapta permisul, sau daca nu, cand il iau devin fani inraiti al masinilor/condusului, si o fac cu placere. Femeile in schimb, in proportie de 95% vad in condus o necesitate, si nu o fac cu placere, ci din contra, cu frica.

De aici vin toate problemele. Ma uit la sora mea care conduce zilnic in Bucuresti si prinde orele de varf ca asta e, serviciul e servici. Nu e o soferita rea, comparativ cu alte femei. Nu a lovit niciodata masina, nici macar nu a atins-o usor, in trafic e ok, dar cu manevrele e speriata de bombe. Cand parcheaza paralel, nu mai zic ca nu reuseste sa faca manevra intre 2 masini, dar chiar daca e parcarea goala, o lasa la mai mult de jumatate de metru de bordura, odata a lasat-o atat de tare in strada ca dimineata cand trebuia sa ma duc cu masina ei la o revizie abia am reusit sa deschid portiera ca masinile din trafic treceau milimetric de ea.

De ce ? Ii e frica, si refuza sa invete. Nu face prostii grave la volan dar manevrele de baza tot nu e in stare sa le execute, si are permis de 6-7 ani.

Cunosc cateva femei care conduc bine, si ele toate sunt cat de cat pasionate de condus. Poate nu in aceeasi masura ca barbatii, dar le place, le plac masinile, si vad in ele mai mult decat doar o modalitate de transport. De aici se trage totul...


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LNG
post 13 Mar 2008, 15:09
Post #184


.


Group: Members
Posts: 320
Joined: 6 August 07




QUOTE(gotty @ 11 Mar 2008, 19:28)
faza de toata jena:sa deschizi un topic in care sa intrebi pe unde se completeaza lichidul de parbriz! ph34r.gif
*


Chiar a deschis cineva? radmasa.gif


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 13 Mar 2008, 15:17
Post #185


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.925
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




da, dar pe alt forum. gasesti in "likul zilei" .

<

This post has been edited by wolfin: 13 Mar 2008, 15:18


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 13 Mar 2008, 22:35
Post #186


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




din pacate,chiar pe forumul asta s a intamplat...smile.gif


This post has been edited by gotty: 13 Mar 2008, 22:35


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cypher4laguna
post 13 Mar 2008, 23:22
Post #187


Honda Driver


Group: Members
Posts: 931
Joined: 2 November 04
From: Bucuresti




Nope... era pe alt forum si o dom'soara zicea ca nu stie cum sa deschida capota la Fabia din dotare si cerea ajutorul colegelor Skodiste tongue.gif


--------------------
Honda Civic & Jazz ex-'06 Logan Laureate 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mmgmarius
post 14 Mar 2008, 09:47
Post #188


Invisible to everyone


Group: Members
Posts: 418
Joined: 21 December 07




bai dar rautaciosi mai sunteti... nu stia si gata. Ati vazut aseara la televizor emisiunea aia "te pui cu blondele?" ce intrebari aveau? Au intrebat cate laturi are un triunghi dreptunghic si ele ziceau ca 4, sau au mai intrebat cati milimetrii sunt intr-un centimetru si ele ziceau ca 100. Daca atat lucru nu stiu de unde sa stie cum sa deschida capota...


--------------------
Renault Symbol Music 1.4 8V dec 2007
Numai cei ce ies din tipar intra in istorie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bonzai
post 14 Mar 2008, 12:38
Post #189


Membru autentic


Group: Members
Posts: 706
Joined: 15 April 05
From: Bucuresti




Acum sa nu credem tot ce se intampla la TV...


--------------------
Renault Megane 4 GT 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 14 Mar 2008, 12:44
Post #190


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.925
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




QUOTE(Cypher4laguna @ 13 Mar 2008, 23:22)
Nope... era pe alt forum si o dom'soara zicea ca nu stie cum sa deschida capota la Fabia din dotare si cerea ajutorul colegelor Skodiste tongue.gif
*




eu am oprit pe cineva in ultima secunda ( blush.gif ) sa nu puna lichid de geam in vasul cu glacenol.

ce sa sa faci..... trecerea de la 1310 la logan............


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 14 Mar 2008, 13:06
Post #191


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Nu am poza ca imi era prea lene, dar ce vad in fata mea?
Un mare porc de A6 cu numere de Teleorman condus de un bronzat ca dinti de metal-pe bune- care ce avea?
Condens in stopuri! Avand in vedere ca Audi e asa si pe dincolo mi se pare faza de toata jena!



This post has been edited by Solon: 14 Mar 2008, 13:06


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 14 Mar 2008, 13:18
Post #192


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




si-a bagat singur apa ca sa aiba stopuri cristaline tongue.gif


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bear_mc
post 14 Mar 2008, 13:24
Post #193


Half-Life 2 Fan


Group: Members
Posts: 678
Joined: 10 January 05
From: Bucuresti




Nu se poate. La Audi?? A seiz? laugh.gif
Lasand gluma la o parte. Uite ca se intampla si la marci premium. smile.gif Si ala nu cred ca ar fi despicat firul in paispe ca de ce are condens in stopuri si ca din cauza asta Audi e o marca varza asa cum fac unii colegi de pe acest forum.


--------------------
Renault Megane II 2005 - B-43-ZHY (sau 42)
Confort Expression+clima+jante+vopsea metalizata
(masina lu'tata) for( int i=0, i<68730, i++)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin_tm81mis
post 14 Mar 2008, 14:02
Post #194


sofer de paie


Group: Members
Posts: 261
Joined: 16 January 07
From: Timisoara




nu e ceva senzational, se intampla si se intampla multe si la marci premium. biggrin.gif
la a4 am condens in far pe toata sticla, astept ca s-a mai retras pata si poate dispare. culmea e ca am luato cu condens din parcare de la dealer unde am facut revizia si a stat 2 zile in ploaie.


--------------------
renault megane 2.2 2007 - confort expression
megane sedan confort expression 2007+clima automata+rouge du feu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caktuss
post 14 Mar 2008, 22:59
Post #195


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.433
Joined: 7 May 05
From: Iasi




QUOTE(catalin_tm81mis @ 14 Mar 2008, 14:02)
nu e ceva senzational, se intampla si se intampla multe si la marci premium. biggrin.gif
la a4 am condens in far pe toata sticla, astept ca s-a mai retras pata si poate dispare. culmea e ca am luato cu condens din parcare de la dealer unde am facut revizia si a stat 2 zile in ploaie.
*



avea cineva nevoie de un far bun... icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Megane Sedan II 1.6 16v 05-2005 - numar cu gaura
m2 sedan expression 1.6 16v 06/2005
20 000 km (1/09/2006)
33 600 km (26/09/2007)
45 000 km (o3/01/2009)
50 000 km (03/06/2009)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin_tm81mis
post 17 Mar 2008, 09:41
Post #196


sofer de paie


Group: Members
Posts: 261
Joined: 16 January 07
From: Timisoara




nu se poate! la audi? incredibil! radmasa.gif
asa ma gandeam si eu da mi-era frica sa ma plang ca doar toti o cred marca "buna" cu serviceuri profesioniste tongue.gif


--------------------
renault megane 2.2 2007 - confort expression
megane sedan confort expression 2007+clima automata+rouge du feu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DRD
post 17 Mar 2008, 10:14
Post #197


Membru autentic


Group: Members
Posts: 709
Joined: 20 September 06
From: Brasov




Ai dreptate Alex,de aici pleaca absolut toate problemele,parca nu sunt facute sa mearga cu masina,eu parca am in sange biggrin.gif ...si daca merg toata ziua cu masina in oras,seara tot imi vine sa ies la o plimbare sa ma bucur se sunetul turbo tongue.gif


--------------------
Renault Megane 2 1.5 Dci Comfort Expresion 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 17 Mar 2008, 10:52
Post #198


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




QUOTE(Cypher4laguna @ 13 Mar 2008, 23:22)
Nope... era pe alt forum si o dom'soara zicea ca nu stie cum sa deschida capota la Fabia din dotare si cerea ajutorul colegelor Skodiste tongue.gif
*



crede ma ...era chiar pe forumul asta...a fost sters dupa 10 minute....


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 17 Mar 2008, 11:01
Post #199


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




ok, am inteles ca femeile nu stiu sa conduca si ca audi are faruri/stopuri aburite. terminati cu off topic.


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zax
post 18 Mar 2008, 13:05
Post #200


Membru autentic


Group: Members
Posts: 724
Joined: 11 February 04
From: Bucuresti




azi dimineata, intersectia Calea Floreasca - Soseaua Pipera. Un cablu a obosit de atata incordare intre stalpi si a decis de capul lui sa coboare pana la asfalt sa se odihneasca un pic... Nu stiu cum naiba a coborat (ca de rupt nu era rupt) dar a reusit sa formeze o frumoasa parabola intre cei doi stalpi, in plan perpendicular pe soseaua Pipera, atingand asfaltul pe o lungime de cativa metri. Toate masinile incercau sa evite cablul virand fie stanga fie dreapta astfel incat sa treaca ori pe sub el ori peste el... toate cu exceptia unei dragute Fiesta condusa, evident, de o domnisoara care a considerat ca acel nesimtit de cablu nu merita efortul de a fi ocolit si a incercat sa il convinga (cu forta) sa se dea la o parte. Rezutatul a fost, sa zicem satisfacator pentru domnisoara deoarece cablul a avut bunul simt sa ii faca loc insa nu fara a agata placuta cu numarul de inmatriculare pe care a smuls-o de la locul ei cu tot cu suport, lucru punctat printr-un pocnet si cateva tumbe ale placutei prin aer... evident ca domnisoara nu a avut curiozitatea sa-si miste fundul in afara masinii pentru a se lamuri ce era cu obiectul care a zburat invartindu-se pe langa geamul ei si de unde s-a auzit acel pocnet... si cica sa cumperi masina sh condusa de femeie, ca-s mai grijulii si mai atente...

This post has been edited by zax: 18 Mar 2008, 13:09


--------------------
Hyundai/ex Renault I30 1.5Tgdi 160cp/Clio Symbol Fidji 1.5dci 80cp aprilie 2022/iunie 2006
"Orice s-ar intampla, important este sa treci peste" (Gica, operator buldozer)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 18 Mar 2008, 13:13
Post #201


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




zax : Tare de tot, puteai sa nu precizezi ca era o femeie la volan ca ne prindeam singuri.

Am mai vazut faze de astea. O femeie a urcat cu un 206 o bordura aproape fara sa franeze. Totul a fost ok, prin minune nu a atins nimic. Am fost martor si cand a plecat, si la fel a coborat bordura in marsarier, cu viteza. N-a mai fost atat de norocoasa, cand a coborat, a atins cu numarul din fata bordura si acolo i-a ramas.

I-am facut semne se opreasca dar i-a dat inainte. Noroc ca era un taximetrist binevoitor, i-am dat numarul si s-a dus dupa ea.

Asta e...


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OVIDIUS
post 18 Mar 2008, 13:15
Post #202


bogat în valori simple


Group: Members
Posts: 1.719
Joined: 14 February 05
From: Orasu' lui Bucur




Batranii la volan. Cei peste 65 as zice, nu pot sa estimez exact, evident nu generalizez...desi... Oricum, nu iti dau prioritate, nu mai au reflexe, nu se uita in toate oglinzile (asta daca le au), nu te lasa sa iesi din parcare in caz de aglomeratie, blocheaza intersectiile si daca ii claxonezi habar nu au ce se intampla, merg pe 2 benzi, foarte incet. Pe deasupra mai sunt si agresivi in limbaj cand le ceri socoteala. Nu vor sa lase stilul comunist de condus in ruptul capului...

This post has been edited by OVIDIUS: 18 Mar 2008, 13:19


--------------------
Renault Laguna 2.0 T 2007 / Dinamique + Twingo 1.2 16v 2004
Chiar si ziua de luni poate aduce minuni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 18 Mar 2008, 20:49
Post #203


CGB


Group: Members
Posts: 2.445
Joined: 4 May 05
From: behind




acu 1 ora si juma am venit de la sala. lume multa, pestrita. de la grasi pana la slabi. fete, baieti, copii, mosi, babe....printre ei un jmecheras, destul de bine facut. figura proaspata p-acolo. cam la 20 si oleaca de anisori. mergea tantos, pe varfuri. si cu ochii numai in oglinzile care impanzesc peretii salii . se admira din toate partile.
si cum defila el de la aparat la aparat - cu ochii la oglinzi - trece pe langa unu care facea fluturari pentru umeri cu neste greutati de fro 10 kile. si cum belea jmecherasu' ochii la oglinzi, n-a apreciat bine distanta ce-l despartea de ala care flutura. si-a intrat pe traiectoria "fluturasului". cand i-a fluturat ala o gangtera de 10 kile peste mufa, l-a ingenucheat imediat. s-a ridicat cu greu saracu' si-a tulit-o catre baie sa-si dea cu apa rece pe bot. fara sa se mai uite in oglinzi....


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
biscu
post 18 Mar 2008, 22:19
Post #204


...


Group: Members
Posts: 500
Joined: 24 January 07




Peste mufa? hahahahhahaha


--------------------
Renault Clio III 2007 - ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bear_mc
post 18 Mar 2008, 22:31
Post #205


Half-Life 2 Fan


Group: Members
Posts: 678
Joined: 10 January 05
From: Bucuresti




Ce idiot. laugh.gif Pana acum la noi la sala nu s-a intamplat asa ceva. Mai raman aia cu gantera pe ei si incep sa tipe dar cam atat. smile.gif


--------------------
Renault Megane II 2005 - B-43-ZHY (sau 42)
Confort Expression+clima+jante+vopsea metalizata
(masina lu'tata) for( int i=0, i<68730, i++)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 18 Mar 2008, 22:33
Post #206


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




cati muschilosi pe aici frate cool.gif


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bear_mc
post 18 Mar 2008, 22:34
Post #207


Half-Life 2 Fan


Group: Members
Posts: 678
Joined: 10 January 05
From: Bucuresti




semit, daca ma vezi nici nu zici ca fac sala. radmasa.gif laugh.gif
cristib cica e fioros. Se lauda mai demult ca are 45 la brat. tongue.gif biggrin.gif


--------------------
Renault Megane II 2005 - B-43-ZHY (sau 42)
Confort Expression+clima+jante+vopsea metalizata
(masina lu'tata) for( int i=0, i<68730, i++)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 18 Mar 2008, 22:37
Post #208


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




chiar are wink.gif


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
antifizic2
post 18 Mar 2008, 22:52
Post #209


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.434
Joined: 16 June 07
From: Bucuresti- Romania




faza de toata jena e cea pe care o infaptuiesc acum icon_mrgreen.gif

am vazut la protv ca au fost adusi in tara un lot de romani plecati in franta la cersit si in plus li s-a alocat si o suma de bani pentru ai ajuta sa inceapa o viata noua, fara suparare previzionez o crestere a preturilor la autoturismele passat aflate spre vanzare la autovit ph34r.gif


--------------------
renault LAGUNA II / 1.9 DCi 2004 - B-57-LXF
17" silverstone custom colour/ 2DIN DVD/ K&N/ EBC - greenstuff/ HID 5000k
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 19 Mar 2008, 09:14
Post #210


CGB


Group: Members
Posts: 2.445
Joined: 4 May 05
From: behind




e belea la sala. mai ales cand in oras e o singura sala si e plina.
o alta faza mijto a fost mai demult. tot cu un sfortos d-asta cu nasu' pa sus.
gangterele de la sala au greutatile insurubate la ambele capete. si tot facand toti cu ele se slabesc si risti sa se desfaca durele alea si sa-ti cada in cap sau pa picioare. d-aia cand faci cu ele e bine sa le mai strangi.
si un sfortos facea el triceps (cu mana intinsa deasupra capului) din sezut. si evident ca el nu s-a obosit sa mai verifice gangtera. si evident ca aia era slabita. si cum forta gravitationala nu iarta, i-au cazut alea in cap si pe umeri. tin minte ca s-a zvarcolit si ala saracu, ca un peste pa uscat.



--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1344 Pages « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th May 2024 - 20:37
Dacia