Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

192 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Bulgaria - Grecia

biziiac
post 26 Feb 2005, 14:43
Post #61


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 9 January 05
From: Bucharest




Salutare dragilor... Iata care este problema mea. Am citit si am rascitit posturile din acest forum. Intr-adevar. Foarte folositoare pentru drumul prin bulgaria. Dar citind aceste posturi nu am gasit raspuns la unele intrebari ale mele. Iata ce vreau sa fac. Pe 28 aprilie vreau sa plec intr-un circuit al Greciei. In mare ar fi... Bucuresti-Atena-Pireu-Heraklion(Creta)-Hersonisos-Agios Nicolaos-Vai-Santorini-Creta-Atena-Bucuresti. Totul in 16 zile. Problema este ca as vrea niste detalii ( de la cei care au mai fost in aceste zone) gen cazare, locuri de vizitat, distractii s.a.m.d. As vrea sa imi fac un plan de bataie, dar singurule cunostinte pe care ma pot baza sint ale mele si astea numai din Creta (am fost anul trecut intr-o excursie acolo). Ma puteti ajuta cu mai multe informatii despre celelalte zone? Mercic mult.
P.S. Mai am 3 saptamini si imi vine Loganu' biggrin.gif


--------------------
Logan 1.6 - B-41-GJZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 28 Feb 2005, 09:55
Post #62


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Atentie!... dupa cum ati citit pe aici problema cazarii comporta doua aspecte:
1. cel formal... e nevoie de o dovada la granita!!!.. atat la cea romana cat si, posibil, la cea greceasca
2. cazarea efectiva... informatii despre preturi, locatii, obiceiuri etc.

1. despre asta s-a discutat si ras-discutat si aspectul trebuie luat foarte in serios!!!

2. cine stie si vrea, sa dea informatii... si eu sunt interesat sa aflu despre posibilitati de cazare!!! ... cazarea se poate cred aranja prin telefon (in sezon e chiar indicat, altfel existand risc de dorimit in masina sau risc de preturi fff mari) si/sau fax...


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bibiuta
post 20 Apr 2005, 12:09
Post #63


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 19 April 05




biggrin.gif Buna! Sunt nou pe forum si am citit thread-ul legat de calatoria prin Bulgaria catre Grecia. Ideea e ca o sa plec cu masina personala, in jurul datei 20 mai. Eram curios daca stie cineva care mai e situatia la vama? (taxe, spagi wub.gif ). Merci anticipat.


--------------------
Daewoo Cielo - B31JJU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nairam
post 21 Apr 2005, 13:17
Post #64


Posesor de bebelus...


Group: Members
Posts: 570
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




din pacate pentru tine (sau din fericire pentru altii) biggrin.gif se pare ca esti primul care pleaca spre Grecia in anul asta. Si eu vreau sa plec dar undeva spre sfarsitul lui August. Asa ca te rog ca atunci cand te intorci sa pui si tu un post cu noutatile si cu impresiile de calatorie nu de alta dar as vrea sa stiu si eu cam ce e nou. Si eu vreau sa plec tot cu masina personala dar fara rezervari si fara vouchere.... adica pe cont propriu.... Inca nu stiu daca sa fac sau nu rezervari din tara ...

This post has been edited by nairam: 21 Apr 2005, 13:18


--------------------
Toyota Avensis 2009 Executive - 1.8 129 horses
Benzina, Culoare Light Olive, antijeg ....

Daca vrei sa fii fericit o clipa, razbuna-te, daca vrei sa fii fericit o viata, iarta !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abarbu
post 23 Apr 2005, 09:16
Post #65


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 22 April 05




intentionez sa merg in Grecia de Pasti si as vrea sa trec peste treaba aia inutila cu asigurarea medicala. Unde gasesc legea 177/2002 si Ordinul nr. 311/2002 ? aveti idee ? as vrea sa il am printat la mine ca sa nu am probleme la frontiera. Multumesc


--------------------
Ford Fiesta - B-00-AAA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gigi vijelie
post 28 Apr 2005, 12:06
Post #66


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 29 August 04
From: Bucuresti




Pentru ca se doreau preturi/taxe la iesirea din tara vi le furnizez eu. Am fost pana la Sofia doar deci taxe pt grecia nu am.

partea romana:
2 x taxa tranzit giurgiu =828.000 lei
taxa pod = 192.941
taxa ecologica = 365.000

partea bulgara:
7 Euro taxa de drum
2 euro alta taxa (igiena ceva.. fara chitanta insa)
4 euro taxa pod (la intoarcere)


Asta er fi tot.
Carte verde numai pt limitrofe 830.000
casco extern pt slz 9 euro (antifurt)

Nu cunoaste nimeni pe primarul de Giurgiu ca sa-i transmita niste salutari popa.gif . E penibila taxa aia.


--------------------
Dacia Solenza - B-34-LWI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AC
post 28 Apr 2005, 21:10
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 569
Joined: 11 March 04
From: Iasi




gigi vijelie, cartea verde ai obtinut-o in vama sau din alta parte?

This post has been edited by AC: 28 Apr 2005, 21:10


--------------------
Dacia 1310 TX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gigi vijelie
post 3 May 2005, 15:23
Post #68


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 29 August 04
From: Bucuresti




cartea verde am luat-o de la asirom din bucuresti (undeva pe ion mihalache)


--------------------
Dacia Solenza - B-34-LWI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 3 May 2005, 15:30
Post #69


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




gigi cum e cu taxa aia? au pus bariera ca Mazare sau cum ti-o iau?


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 3 May 2005, 16:22
Post #70


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Exact la vama


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abarbu
post 3 May 2005, 21:49
Post #71


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 22 April 05




numai ce m-am intors de la greci (KATERINI) si:
-drumurile la bulgari sunt foarte bune (cu exceptia unei portiuni dintre Sofia si Kulata
- radare nu au fost decat 10 la dus si vreo 6 la intors (in bulgaria). la greci - nici unul.
- taxa de la giurgiu e nesimtita: 414 000 (x2 ca o platesti si la intors)
- taxele de la dus de la bulgari sunt de 11 euro (restul ce cer este spaga). eu am platit 11 euro in total cu chitante. aici sunt incluse taxa de drum cu tot cu vigneta si un cupon de asigurare in caz de defectare a masinii (7 euro) + taxa de dezinfectie (4 euro). la intoarcere la bulgari se plateste doar taxa de pod (5 euro). vamesul e f. amabil, te intreaba de udne vii, daca nu ai un suvenir pentru el. daca faci pe prostu', nu mai e amabil si iti tranteste pasapoartele si iti zice sa treci si te pune sa ocolesti bariera ca lui ii e prea lene sa o ridice (probabil ca daca ai ceva suvenir pentru el, poate sa apese pe buton sa deschida bariera).
-la romani nu mi-a cerut nimeni nimic nici la dus nici la intors si taxele sunt intr-adevar cum scria cineva mai sus.
-am servit si un radar la bulgari: aveam 109. limitarea era la 90. politistul a cerut 20 de euro. i-am dat 5 euro. nu a vrut sa primeasca doar 5 euro. i-am zis ca petnru 20 de km/h in plus eu nu dau 20 de euro. si pana la urma mi-a dat pasaportul si s-a multumit cu 5 euro.
cam astea ar fi detaliile legate de drum. Pentru cei care se duc la mare in grecia, sa fie atenti la radare si sa stie ca se merge bine prin blgaria (eu am mers 100-140) si ca bulgarii semnalizeaza cand sunt radare. Drum bun si distractie placuta !




--------------------
Ford Fiesta - B-00-AAA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tuna
post 3 May 2005, 22:27
Post #72


Membru incepator


Group: Members
Posts: 27
Joined: 12 July 04




A fost cineva cu masina pe insula Thassos. Este o insula la doar 560 de km de Bucuresti. Ma intereseaza in special drumul prin Bulgaria si vama de la Podkova.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nairam
post 4 May 2005, 07:46
Post #73


Posesor de bebelus...


Group: Members
Posts: 570
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Nasoala rau faza cu radarele prin Bulgaria..... daca stai sa te gandesi 16 radare x 5 euro 80, Sa sper ca nu o sa le iau chiar pe toate ...... Stie careva daca sunt probleme cu detectoru de radar in Bulgaria... adica asa cum este pe la noi ? Ce-ti face daca te prinde cu el?


--------------------
Toyota Avensis 2009 Executive - 1.8 129 horses
Benzina, Culoare Light Olive, antijeg ....

Daca vrei sa fii fericit o clipa, razbuna-te, daca vrei sa fii fericit o viata, iarta !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciolo
post 4 May 2005, 10:08
Post #74


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 4 May 05




[I]Salut!!!

In primul rand vreau sa multumesc celor care au scris despre experienta lor in tranzitarea tarii noastre vecine si "prietene" Bulgaria. Toate cele relatate de ei mi-au fost de un real folos.
MULTUMESC BAIETI !!! smile.gif

Cateva sfaturi calor care in urmatoarea perioada vor face aceasta calatorie:

- atentie la linia de centura de la Sofia ( nu este nici un indicator care sa-ti spuna directia, nici macar ala de Pernik nu l-am vazut). Sa nu va surprinda portiunea mare de oras pe care trebuie sa o ocoliti ( se merge ff mult ai senzatia ca-l ocolesti) Ca punct de reper luati : un borcan de politie maro ridicat foarte ciudat pe stanga si strada pe care urmati sa o luati la stanga, care este pietruita si pe marginea careia este o linie de tramvai. Atentie mare - nu am vazut nici un semn pe o distanta destul de mare. Dupa 20 km este o iesire de pe sosea pe care scrie Kulata ( frontierea cu Grecia ) dar numai in bulgareste. Urmeaza o portiune de 20 - 30 Km ff proasta plina de denivelari.

- cu politia nema problem - au fost cateva radare dar m-a surprins numarul mic al lor 4-5 pe ambele sensuri. Se mai fac verificari cand vad nr straine ( pe mine m-a oprit, a vrut sa-mi vada permisul ??? dar nici macar nu sa atins de el, de la mine din mana)

- la vama au cerut ca taxa de drum 7 euroi (+ 2 " despaducherea ")si mi-au dat chitanta pe care scria 4 E ??? taxa care este valabila o saptamana asa ca la intoarcere daca nu depasiti perioada trebuie sa aratati chitanta si nu va mai ia banii. De asemenea vamesu' la intrare in bulgaria dinspre romania astepta ceva dar daca faci pe prostul o da in gluma si te lasa. ( la intoarcere nu am platit la bg decat 2 E - despaducherea ) . In Romania taxe la greu. Atentie cu factura pt taxa de drum din Romania - a trebuit sa o arat.

Recomandare - portiunea Sofia - Ruse ( 300 KM ) are drumul f. foarte bun, treci prin putine sate si daca mergi pe intuneric ( la plecare ff de dimineate la intoarcere seara dupa ce se intuneca ) poti sa o calci bine ( cat te tine ), politistii stau in localitati unde trebuie sa respecti regulile, dar nu-ti vad nr. si TIR-istii fac semne la greu.


--------------------
VW Bora - 54654
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Conny
post 19 May 2005, 14:04
Post #75


Membru


Group: Members
Posts: 180
Joined: 21 February 03




Buna,

La safrsitul lui iunie vreau sa plec si eu in Grecia cu masina. Am tot citit sfaturile voastre si mi-am facut o mica, carte de drum smile.gif
Acum as mai avea nevoie de oferte de cazare. Daca puteti sa imi trimiteti m-ati ajuta foarte mult.
Deocamdata nu avem traseul facut, dar sigur vom ajunge in Meteora si Atena.
Deci pe traseul asta mi-ar fi de folos orice indicatie de cazare.

Mersic mult


--------------------
Solenza Scala
Conny
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daciaclub-Jack
post 20 May 2005, 14:59
Post #76


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 20 May 05




Salutare la toata lumea. Citesc si eu de ceva vreme cele scrise de voi referitor la tranzitarea Bulgariei.Sunt de un real ajutor pt cei ce vor sa tranziteze Bulgaria.
Intetionez si eu sa plec in iulie in Grecia cu masina.Problema este ca eu locuiesc in Cluj si ma gandeam sa fac tot drumul pana in Grecia fara oprire . ( ar fi cam 1200 Km ). Ce ziceti ar fi periculos sa trec granita la bulgari ( Giurgiu) pe la ora 2 - 3 dimineata ?


--------------------
Dacia Nova - CJ-05-HLU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 20 May 2005, 15:18
Post #77


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




pai cari hasis, cocaina, TNT sau alte alea?
cum adica sa fie periculos ? e intuneric si cazi de pe pod ?


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 20 May 2005, 22:20
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




e destul de mult sa faci asta dintr-odata.. de la buc-la salonic, vreo 700km faci cam 12-13 ore; de la cluj la buc faci 5-6 ore....
inseamna 17 ore min.. e destul de mult, si obositor din cauza rom. si bulg. daca ai fi avut autostrada ar fi fost altceva;

io am facut buc-minchen fara oprire, e drept am fost 2 la dus si 3 la intors si e dur de tot...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TAZ_TASMANIA
post 22 May 2005, 10:25
Post #79


Membru incepator


Group: Members
Posts: 54
Joined: 3 November 03
From: IS




Salut Jack.
Si eu am plecat din Iasi si am facut 1200 km intinsi fara oprire si la dus si la intors. Periculos nu cred ca poate sa fie sa traversezi Bulgaria noaptea dar nu stiu daca nu e obositor pentru tine sa pleci pe la o jumatate de zi din Cluj la un asa drum.
Parerea mea e sa pleci dis de dimineata din Cluj, odihnit, si astfel nu vei trece Bulgaria pe timp de noapte.


--------------------
TOYOTA COROLLA 2008 - IS-XX-TAZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 22 May 2005, 10:30
Post #80


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Daca te duci cu solenza nu- periculos
Daca te duci cu ML-ul ...poate!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 22 May 2005, 13:32
Post #81


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




QUOTE(abarbu @ 3 May 2005, 21:49)

-drumurile la bulgari sunt foarte bune (cu exceptia unei portiuni dintre Sofia si Kulata

*


ph34r.gif anu trcut in august era dezastru intre kapitan andreevo si ruse!se lucra!chiar asa??
oricum peste 2 luni plec din nou in TR asa casper sa fie cum zici tu!


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daciaclub-Jack
post 23 May 2005, 10:20
Post #82


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 20 May 05




QUOTE(costi @ 20 May 2005, 15:18)
pai cari hasis, cocaina, TNT sau alte alea?
cum adica sa fie periculos ? e intuneric si cazi de pe pod ?
*



Nu Costi , evident ca nu transport nimic ilegal. Am auzit insa ca noaptea prin Bulgaria ar fi tot felul de echipaje false de politie , racheti .. etc si deasta intrebam..


--------------------
Dacia Nova - CJ-05-HLU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daciaclub-Jack
post 23 May 2005, 10:25
Post #83


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 20 May 05




@TAZ_TASMANIA

Pai nu pot sa plec dimineata pt. ca vreau sa ajung pana in ora 16-17 la Paralia . Ori daca plec la 4 dim , cel mai devreme ajung la ora 20-21.O sa incerc sa fiu la ora 3 in granita cu Bulgaria .O sa dorm dupa masa inainte de plecare. ( sa plec din Cluj la ora 20 )..


--------------------
Dacia Nova - CJ-05-HLU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 23 May 2005, 13:48
Post #84


membru


Group: Members
Posts: 4.518
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




M-am intors eu ieri din Paralia Katerinis. Imediat dupa Ruse e cam denivelat drumul, dar nu prea rau. Centura Sofiei e cam sparta si se lucreaza la modernizarea lui E79 la sud de Sofia, dar doar pe o distanta scurta. Cea mai mare parte a drumului e boboc. Benzina la bulgari e 1.60 leva (A95) sau 1.50 leva (A92 sau A91). Aste sunt fara plumb. Taxele la romani sunt tot alea postate mai sus, iar la bulgari 4 euro taxa de drum pe o saptamana sau 10 euro pe o luna, 2 euro trecutul prtin balta si 6 euro taxa de pod la intoarcere.
In Grecia benzina e intre 77 de centi si 91 de centi litrul. E diferenta de pret intre banzinariile aceluiasi lant (Shell Katerini avea cu 83 de centi, am pus de la un Shell in drum spre Meteora si a fost 91 de centi litrul).
Taxa de drum la greci e doi euro, cam la 100 de kilometri te taxeaza pe autostrada.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AND
post 23 May 2005, 14:11
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti




Drumul asta l-am facut si eu cu familia acum .. 10 ani. Iar Bulgarii sunt niste smecheri de nu-ti vine sa crezi. Imediat dupa trecerea granitei din Ro. in Bulgaria (noi eram 4 masini) ; doua au parcat pe marginea strazii , si doua pe trotuar..ne oprisem si noi sa ne mai intindem nitel. Vin doi politai , si ne spun ca la ei n-ai voie sa parchezi pe strada , ci doar pe trotuar laugh.gif ai dracu mincinosi. Ne-au luat pe noi astia (cele doua masini care am parcat pe strada) la plimbare dupa ei la sectie , iar dupa vreo 2km de mers , ne obliga sa oprim. Se dau jos la noi si ne cer cate 50$ pentru fiecare masina.
AI DRAQ! mad.gif

Drumul din punct de vedere al soselei a fost excelent 100% , nici o groapa ..pana si dupa Sofia.
Bucuresti-Sofia-Asprovalta (langa Salonic) a fost traseul.


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - B - xx - xxx
Audi's 5.9 TDI V12 - Worlds most powerful production diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TAZ_TASMANIA
post 23 May 2005, 20:27
Post #86


Membru incepator


Group: Members
Posts: 54
Joined: 3 November 03
From: IS




QUOTE(tatabobu @ 23 May 2005, 13:48)
Taxa de drum la greci e doi euro, cam la 100 de kilometri te taxeaza pe autostrada.
*



E sigur 2 euro ca anul trecut era 1.4 Euro.
Mersi


--------------------
TOYOTA COROLLA 2008 - IS-XX-TAZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 24 May 2005, 09:53
Post #87


membru


Group: Members
Posts: 4.518
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Taz, inca am bonurile in masina. E doi euro.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 24 May 2005, 19:05
Post #88


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




unsure.gif Mai fratilor , chiar nu stie nimeni un alt punct de trecere a frontierei dintre bulgari si greci in afara de Kulata -Promahonas?
Un route planner mai da un punct in apropiere de granita cu Turcia , dar nu sunt lamurit ! Pe www.map24.com ma baga prin Turcia !
Poate ar fi mai scurt drumul prin tara vecina si prietena , cel putin pentru mine ar fi mai lejer sa plec Iasi -Constanta si sa ies pe la Vama-veche , ar fi 596 km de la Mangalia la Alexandroupolis , anul trecut m-a disperat centura Sofiei !


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 24 May 2005, 19:30
Post #89


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Time Km Instruction For Toward
Summary: 890,1 kilometres (14 hours, 7 minutes)
01:00 0,0 Depart Iasi on 24 [28] (East) 192,3 km
04:01 192,3 Turn LEFT (South) onto 2 [E85] 84,4 km
05:21 276,7 Continue (South) on Local road(s) 2,1 km
05:24 278,8 Bear RIGHT (West) onto Local road(s) 2,5 km
05:27 281,4 Continue (West) on 2 [E85] 94,6 km
06:54 375,9 Turn LEFT (South) onto Local road(s) 7,2 km
07:01 383,1 Bear RIGHT (South) onto Local road(s) 10,0 km
07:10 393,1 Bear RIGHT (West) onto Local road(s) 4,0 km
07:14 397,1 Bear RIGHT (West) onto Local road(s) 7,0 km
07:20 404,1 Turn LEFT (South) onto 5 [E70] 49,1 km
08:04 453,2 Bear LEFT (South) onto E70 [E85] 5,3 km
08:08 457,3 Entering Bulgaria
08:09 458,4 Turn RIGHT (South-West) onto Local road(s) 8,7 km
08:17 467,1 Bear RIGHT (South-West) onto 5 [E85] 103,0 km
09:53 570,1 At Debelets, turn LEFT (South) onto 55 54,3 km
10:44 624,4 Bear RIGHT (West) onto 6 10,5 km
10:54 634,9 At Vetren, bear LEFT (South) onto Local road(s) 3,9 km
10:59 638,8 Turn RIGHT (West) onto Local road(s) 9,6 km
11:10 648,3 At Yagoda, turn LEFT (South-East) onto 5 [E85] 11,0 km
11:20 659,4 Continue (South) on Local road(s) 6,4 km
11:30 665,8 Continue (South) on 5 [E85] 132,3 km
13:35 798,1 At Podkova, bear LEFT (South) onto Local road(s) 12,2 km
13:47 810,3 Bear RIGHT (South) onto Local road(s) 18,4 km
13:50 813,7 Entering Greece
14:04 828,7 Bear LEFT (South) onto Local road(s) 3,9 km
14:08 832,5 Bear RIGHT (South) onto Local road(s) 0,5 km
14:08 833,0 Turn LEFT (East) onto Local road(s) 5,2 km
14:14 838,2 Bear RIGHT (South) onto Local road(s) 4,1 km
14:18 842,3 Bear LEFT (South-East) onto Local road(s) 0,7 km
14:19 843,0 Turn LEFT (East) onto Local road(s) 1,1 km
14:20 844,1 Bear RIGHT (East) onto Local road(s) 0,7 km
14:21 844,8 At Amaranta, turn LEFT (East) onto Local road(s) 2,3 km
14:24 847,1 Bear RIGHT (East) onto Local road(s) 1,6 km
14:25 848,7 Turn LEFT (East) onto Local road(s) 2,1 km
14:28 850,8 Bear RIGHT (South-East) onto Local road(s) 0,8 km
14:29 851,6 Bear RIGHT (South) onto Local road(s) 0,3 km
14:29 851,9 Bear LEFT (South-East) onto Local road(s) 0,1 km
14:29 852,1 At Lofari, bear RIGHT (South) onto Local road(s) 1,3 km
14:31 853,4 Bear LEFT (East) onto Local road(s) 2,1 km
14:33 855,5 Turn RIGHT (South-West) onto Local road(s) 3,6 km
14:37 859,1 Bear LEFT (East) onto Local road(s) 0,8 km
14:38 860,0 Turn RIGHT (South) onto Local road(s) 2,2 km
14:41 862,1 Turn RIGHT (South) onto 2 [E90] 28,0 km
15:07 890,1 Arrive Alexandroúpolis

SUMMARY
Driving distance: 890,1 kilometres
Trip duration: 14 hours, 7 minutes
Driving time: 14 hours, 7 minutes
Cost: 64,30 lei
balgarica.JPG ( Size: 196.23k ) Number of downloads: 4379
balgarica_2.JPG ( Size: 119.34k ) Number of downloads: 4117


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 24 May 2005, 20:29
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




blink.gif Oricum , eu pe la Giurgiu -Ruse nu vreau sa mai trec ! Politistii bulgari stau ca mustele la miere langa drumul Ruse-Sofia -Kulata .Probabil sunt tare invidiati de colegii lor din alte parti ! Plus ca nu mai vreau sa cotizez pentru minunatul oras Giurgiu! wacko.gif
Vreau ca data viitoare sa ies pe la Vama-Veche sau pe la Calarasi-Silistra si sa folosesc trecerea pe la Podkova asta . Oricum e ciudat , intre noi si bulgari sunt vreo 8 puncte de trecere a frontierei , cu ungurii avem iar vreo sase parca, dar intre greci si bulgari doar doua ? 182.gif


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Aici pentru plecari spre Grecia (ora, data, grupari etc.) http://www.reno.ro/Plecari-spre-Grecia-2008-t112394.html

Aici pentru intoarceri din Grecia (ora, data, grupari etc.) http://www.reno.ro/Intoarceri-din-Grecia-t81731.html

Cititi si cautati cu atentie pe forum si in topic, exista deja scrise info. despre taxe de drum.


--------------------
Go to the top of the page
192 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 22:54
Dacia