Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Nissan Qashqai - prezentare

ssilviu
post 5 Nov 2007, 21:18
Post #121


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Asta e produsul cumparat de tine de la Renault-Nissan. Generalizarea nu are rost si nici temei real.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidesscu
post 5 Nov 2007, 21:58
Post #122


Membru incepator


Group: Members
Posts: 97
Joined: 15 October 04
From: Bucuresti




QUOTE
daca nu vrei sa auzi anumite zgomote asta nu inseamna ca ele chiar nu exista

Domnule AMDO astea sunt deja copilarii. Aceste zgomote nu le-am auzit la masina mea si asta e. Eu am mers 2700 de km cu ea(in toate conditiile, asfalt, pamant, etc) tu ai mers 15 km(poate) la drive test. Nu stiu cine e mai indreptatit sa emita sentinte.
Inca nu am cazut in extrema prosteasca de a sustine ca Qashqai e cea mai buna masina din ultimii 50 ani. Deja am ceva observatii, la plasticul din bord(sunt cateva imbinari cam aiurea) si probabil vor mai fi si altele(comanda de lumini e cam ciudata). Dar oricum de aici si pana la afirmatia ca e o masina proasta e cale lunga. Mai vedem. Probabil cel mai iritant la tine este faptul ca emani astfel de opinii dupa 10 min de mers cu ea si cateva pliante.
Si pe de alta parte, hai sa mai terminam cu mitul asta ca masina e mai ieftina in Germania. Ai fost acolo sa o cumperi? Nu. Aaa, ai verificat pe net. Mda, si aici vorbesti din poze. Hai sa facem un calcul simplu. Qashqai 4x4 manual 2.0 dCi 150cp. In Romania nivel de echipare Tekna - 27.700 euro iar in Germania echivalentul e Acenta care e 26.740 euro. E mai ieftin? Doar la prima vedere, pt ca acolo trebuie sa-ti alegi vopseaua care in afara de rosu si alb, costa 450 de euro, deci deja e 27.190 euro. E mai ieftin? Din nou nu, pt ca la noi la nivelul asta de echipare intra in aceeasi bani senzorii de parcare spate, 6 boxe si changer 6 CD care la nemti inseamna pachetul comfort care costa 500 de euro, in total deci 27.690 euro. Hmm, domnule AMDO parca s-au cam apropiat preturile, nu?
In concluzie domnule AMDO, acelasi model de Qashqai cu aceleasi dotari costa la fel si in Germania si in Romania. Singura diferenta, si cu care sunt si eu de acord ca e prostie romaneasca, e faptul ca la nemti poti sa umbli la pachete si daca vrei poti sa-l iei fara pachetul comfort deci cu 500 de euro mai putin, sau fara vopsea metalizata(adica alba sau rosie) si mai tai 450 de euro. Dar repet, asta inseamna sa mai tai din dotari si nu inseamna ca aceeasi masina cu aceleasi dotari e mai ieftina in Germania decat in Romania.

This post has been edited by ovidesscu: 5 Nov 2007, 22:10


--------------------
NISSAN QASHQAI 2.O dCi 4WD 2007 ACENTA - B -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
norisss
post 5 Nov 2007, 23:21
Post #123


Membru autentic


Group: Members
Posts: 232
Joined: 2 September 04
From: Buc




AMDO...de ce se spune ca se fac "gesturi comerciale" in garantie? Pentru ca tu s-ar putea sa mai ai exact aceeasi problema de 2 sau 3 ori, si atunci, conform legilor, ai putea sa ceri schimbarea masinii.Dar daca in carte scrie gest comercial, ei vor spune ca nu s-a schimbat in urma unei defectiuni...ci pur si simplu a fost un cadou din partea firmei...

Ai prins ideea sper...

toate bune.




--------------------
Megane II Sedan 1,5 dci, beige angora,septembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fanissan
post 21 Jan 2008, 21:24
Post #124


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 29 November 07




Stiti care este visul oricarui roma blink.gif n?


--------------------
Nissan Micra 2003/K12/K9K
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ionescu Cristian
post 24 Feb 2008, 12:36
Post #125


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 4 February 08
From: Bucuresti




Sa-si cumpere un Qashqai...


This post has been edited by hellcat: 24 Feb 2008, 13:33


--------------------
Megan Sedan 2 Nissan Qashqai Q 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mark_qq
post 27 Feb 2008, 17:34
Post #126


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 27 February 08




Salut
Cine are ceva de spus despre ce masinii a incercat el si ce parere are despre ce a auzit de la altii sau orice altceva sa isi faca blog.
Am un QQ 2WD 1.6 tekna+ cu GPS si roof cumparat din Belgia in oct 2007 din magazin cu 8 km la bord si cu reducere fata de RO cu aproape 2000 eur. Am cumparat de acolo masina pentru ca am stat degeaba sa ascult ce spun agentii de vanzari din iunie (cand am depus avansul) si pana in septembrie despre termenul de intrare in fabricatie.
Probleme:
- manualul in Flamanda :-) (in RO nu am reusit sa comand de la nici un dealer)
- scartait la apasare pedala frana (rezolvat cu WD40 in zona de lagar pedala unde este si arcul)
- zgomot suspect spate (am vazut de la drive test ca exista si nu am scapat nici eu)
Am rezolvat cu 2 bumperi suplimentari pe caroseria masinii care sprijina mai bine amortizoarele de cauciuc de la haion si doi care tin prispa (are tendinta sa joace la denivelari pentru ca nu se intalneste cu cele doua sprijine de pe haion ce ar trebui sa forteze in ea)
- nu exista harta de RO pentru GPS si firma XANAVI nu sta chiar bine fiind cam spre faliment (poate Navteq sa scoata ceva pentru marele grup Renault-Nissan)
- greu vizibil ecranul din pupitru si cu cifre prea mici (noroc ca majoritatea informatiilor sunt pe afisajul mare de GPS de pe consola mediana)
- senzorul de ploaie merge foarte bine cate 10 minute si apoi uita ce treaba are (la Renault si VW nu am avut probleme)
- relativ joasa in spate pentru o persoana de peste 1.80
- nu vezi nimic pe luneta pentru manevre (are camera din fericire)

Plusuri
- consumul este ok 7.6 la peste 120 si 9.8 in frumoasa capitala
- se misca bine pentru un motor de 1.6 si este silentios
- roof (superb ca idee)
- se incalzeste si se dezgheata foarte repede
- se aude bine CD si telefon
- faruri bune (impresionant pentru un far fara Xenon)
- scaune bune (am mers ceva ore din BE spre RO) fara dureri

Manualele scanate in RO (Utilizator si Navigatie) cu denumirea Nissan_Qashqai_OwnerManual_RO_QQ.pdf
Nissan_Qashqai_Navigatie_RO_QQ.pdf
Manualul tehnic de reparatie cu denumirea
Nissan Qashqai Tech Manual.iso

am vazut ca sunt pe Emule/Edonkey/DC++ :-)

sa auzim de bine






Attached thumbnail(s)
IMG_0703.JPG ( Size: 600.17k ) Number of downloads: 2338


--------------------
Nissan VW Renault QASHQAI 1.6 Tekna plus, GPS, Roof, Bar Bull&side 2007 2WD 1.6 Tekna +, GPS, Roof, Bar Bull&side
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ionescu Cristian
post 28 Feb 2008, 18:29
Post #127


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 4 February 08
From: Bucuresti




Tatal meu are un QQ 2WD 2.0 benzina versiunea Tekna cumparat din RO ...... sincer imi place masinuta e plina de viata , am observat si eu troncanitul din spate pe care inca nu l-am rezolvat dar iau lectii de la tine `mark_qq` . In rest cu consumul e cam de 10 in Buc si afara scade pana la 8 %.
Sunt de acord cu ce ai scris tu mai sus masina e ok ...........


--------------------
Megan Sedan 2 Nissan Qashqai Q 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 29 Feb 2008, 01:30
Post #128


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




asteptam un jurnal de bord pe aria dedicata. consider ca ar fi interesant


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mark_qq
post 2 Mar 2008, 15:39
Post #129


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 27 February 08




Salut

Am uitat sa adaug la probleme zgomotul pe care il are aerul din cauza oglinzilor la peste 100 Km/h si apa care se aduna in cochila lor de plastic la spalatorie so care curge apoi pe caroserie. Se poate rezolva cu apa prin gaura de drenaj sub cochila dar zgomotul.....
bull bar reduce dramatic garda la sol si aduce probleme la intrarea in rampa
side bar arata si ele bine dar murdaresc pantalonii :-)


--------------------
Nissan VW Renault QASHQAI 1.6 Tekna plus, GPS, Roof, Bar Bull&side 2007 2WD 1.6 Tekna +, GPS, Roof, Bar Bull&side
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidesscu
post 26 Jul 2008, 13:35
Post #130


Membru incepator


Group: Members
Posts: 97
Joined: 15 October 04
From: Bucuresti




Eu am ajuns cu al meu(2.0dci 4WD Acenta) la 20.000 km. Sincer nu am ceva esential de reprosat. Revizia a fost destul de piperata(1.700 lei) dar ma asteptam la scorul asta.
In schimb i-am testat limitele offroad si am inteles de ce Qashqai este postat la masini de oras si nu la masini de teren pe site-ul Nissan. Am fost la Vadu si l-am bagat pe nisip, pe plaja, unde am avut surpriza neplacuta sa raman blocat in nisip. E drept ca am reusit sa ies, singur, dar destul de greu.
Nu am sesizat zgomotul spate de care se vorbeste mai sus si nici pe cele de la oglinda.
Concluzia mea (de pana acum)= o masina buna, dar cu performante offroad limitate.

PS. Pt cine doreste am un manual de utilizare pt Qashqai in romana in format PDF, dar este prima editie si nu are motorizarea diesel de 2L.

This post has been edited by ovidesscu: 26 Jul 2008, 13:58


--------------------
NISSAN QASHQAI 2.O dCi 4WD 2007 ACENTA - B -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sclaud
post 18 Aug 2008, 10:33
Post #131


Status: activ


Group: Members
Posts: 480
Joined: 24 July 04
From: Brasov




O intrebare ... pt ca nu gasesc informatia : unitatea CD stie sa citeasca si mp3 ? are si alte posibilitati de conectare surse externe ? ipod ? mufa auxiliara ? standard ...
Si inca o intrebare: stiti cumva daca versiunea 1.5 DCI (2x4) echipare Tekna - are control al tractiunii ?

This post has been edited by Obscuru: 18 Aug 2008, 11:03


--------------------
none none 2019 - BV-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mark_qq
post 15 Sep 2008, 08:04
Post #132


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 27 February 08




CD-ul citeste MP3 (varianta cu GPS cel putin) si stie si ID3 TAG. Nu are intrare secundara si se poate adauga after market doar.

Control al tractiunii pe 2x4 !!!!


--------------------
Nissan VW Renault QASHQAI 1.6 Tekna plus, GPS, Roof, Bar Bull&side 2007 2WD 1.6 Tekna +, GPS, Roof, Bar Bull&side
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dya
post 13 Oct 2008, 15:00
Post #133


Membru fost gras


Group: Members
Posts: 386
Joined: 25 August 05





P.S. scuze am gasit la ei pe site, se poate sterge postul.

This post has been edited by dya: 13 Oct 2008, 15:14


--------------------
Nissan Qashqai 2008 1.5dCI 105CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosG
post 15 Oct 2008, 14:05
Post #134


Membru


Group: Members
Posts: 100
Joined: 10 June 03




Din ce am citit eu (pe forumul specializat din Franta), varianta cu 7 locuri va avea cititor de mp3 si intrare auxiliara. Se pare ca aceste imbunatatiri vor fi disponibile si pe varianta cu 5 locuri.


--------------------
Nissan Qashqai 2008, 1.6 Tekna
DragosG Logan Ambition Bucuresti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yin-yang
post 20 Oct 2008, 09:35
Post #135


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 13 October 08




Salut,

Voi fi si eu posesorul unui nissan qashqai si as vrea sa ma familiarizez cu masina citind manualul de utilizare oferit de ovidesscu. Am incercat sa dau un PM dar sunt restrictionat din cauza ca nu am destule postari. Cum sa procedez? Sa dau o adresa de email sa-l primesc si eu?
Multumesc.


--------------------
opel astra H 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yin-yang
post 21 Oct 2008, 15:38
Post #136


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 13 October 08




Am primit manualul de la DragosG. Multumesc.


--------------------
opel astra H 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
geo75
post 26 Oct 2008, 12:38
Post #137


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 26 October 08




vreau si eu manualul va rog daca poate sa mi-l trimita cineva.multumesc


--------------------
nissan qashqai 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dya
post 21 Nov 2008, 01:34
Post #138


Membru fost gras


Group: Members
Posts: 386
Joined: 25 August 05




Mi-am luat si io "sobolanel" wink.gif) ca mie asa-mi place sa-l alint :X:X:X
E negru si cu capota de sticla si are 130km la bord biggrin.gif
Doar ca deh cum se intampla in romanica :-& in prima dimineata dupa ce l-am culcat in locu' de parcare platita special pregatit pentru el in fata blocului (adica cedat de cliotu' mai batran din semnatura) l-am gasit ranit de o bestie cu o cheie intra-i-ar cheia'n ochi sa-i intre sad.gif sad.gif(
L-am dus io sarmanu' la "botez" la popa, da' deh, era prea tarziu...
E de 1,5dCI, 105CP si inca o data imi dau seama ca motoru' asta K9K e "tata lor". Io unu' n-am mai auzit de vreun concern auto care sa aiba un singur motor pe trei sau patru modele de masini blink.gif.
Una peste alta e abia la inceput, trage frumos, usor puturos (deh 2WD), cuplu frumos si turatie sanato(a)s(a) (nu de alta da' nu rima biggrin.gif) ca de benzinar...
In alta ordine de idei, va rog, imi puteti spune cum pot intra si eu in posesia manualului in format electronic?
Va multumesc si bafta.


--------------------
Nissan Qashqai 2008 1.5dCI 105CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caktuss
post 21 Nov 2008, 16:07
Post #139


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.433
Joined: 7 May 05
From: Iasi




nu-i cam mic 1.5 pt matahala ? numa "sobolanel" nu-i


--------------------
Renault Megane Sedan II 1.6 16v 05-2005 - numar cu gaura
m2 sedan expression 1.6 16v 06/2005
20 000 km (1/09/2006)
33 600 km (26/09/2007)
45 000 km (o3/01/2009)
50 000 km (03/06/2009)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dya
post 23 Nov 2008, 16:43
Post #140


Membru fost gras


Group: Members
Posts: 386
Joined: 25 August 05




Surprinzator dar nu nu este.
Asa am crezut si eu la inceput insa motorasu' trage spectaculos in niste reprize relativ scurte.
Se vede insa ca este "dopat", 3000 de ture sunt pentru el "acasa" wink.gif
Acu' insa am un alt chalenge, a venit cu cauciucuri de vara sad.gif drept urmare, tre' sa mai investesc vreo 2500 - 3000 de lei si in cauciucuri de iarna :phear:
Nu ma deranjeaza asta (ma asteptam la pretul asta) doar ca nu-mi vine sa cred cat de putine modele sunt pe dimensiunea asta: 215/60R17 blink.gif (ma refer la noi...)


--------------------
Nissan Qashqai 2008 1.5dCI 105CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cios
post 26 Nov 2008, 16:45
Post #141


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 12 October 07




Update la 80.000 km,
Am deja 2 revizii la activ (nu stiu la alte motorizari dar la 2.0 l benzina revizia e la 30.000 km), am schimbat de doua ori in garantie flansa de la amortizorul fata dreapta, si a aparut o bataie pe spate (probabil o bucsa). In rest masina merge bine si sunt in continuare de parere ca am cheltuit banii cu folos. Consumul mediu este in continuare cam de 9.0 - 9.1 l/100 km.
Am bagat-o si eu pe nisip insa n-am ramas acolo (poate din cauza motorizarii poate a nisipului). Pe drum forestier urca linistita rampe de 45 grade.Din namoale iese frumos iar pe zapada este chiar distractiv.
Nu este insa ceea ce se cheama o masina de teren, in principal din cauza ca lipseste reductorul.

Badsi are totusi probleme mari sa asigure piesele de schimb. Am asteptat 6 luni sa aduca un far. Noroc ca am putut merge cu masina in timpul asta...

This post has been edited by Cios: 26 Nov 2008, 16:55


--------------------
Nissan Qashqai 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dya
post 26 Nov 2008, 18:04
Post #142


Membru fost gras


Group: Members
Posts: 386
Joined: 25 August 05




Help, sunt la capatul puterilor... plange.gif plange.gif Caut de mai bine de o saptamana jante pe 16" pentru "sobolan" si asta datorita faptului ca pneuri de iarna cu dimensiunea 215/60R17 nu am gasit nicaieri (si nu ma refer la faptu' ca apar pe niste site-uri in ro, cand suni ridica din umeri).
Am renuntat si la ideea de a pune jante de tabla, pentru ca nu se gasesc decat la reprezentanta Nissan si dureaza 3 sapt sa le aduca ph34r.gif
Pneuri de 215/65R16 am gasit in doua locuri, doar doua marci: Michelin si Dunlop... ph34r.gif fratilor ce se intampla, mi-am luat cumva alt vehicol decat un autoturism (fie el si crossover) blink.gif?
Va rog mult, ajutati-ma DOAR dintre posesorii de Qashqai care ati facut schimbarea asta cu jantele pentru perioada de iarna, pentru ca nu am timp sa alerg sad.gif deh servici solicitant, cu niste adrese de firme care comercializeaza jante pentru Qashqai.
Va rog, lucruri concrete, asa site-uri sunt gramezi... suni si ridica din umeri (asta daca ai noroc sa raspunda)
Va multumesc rugaciune.gif rugaciune.gif rugaciune.gif worship.gif worship.gif worship.gif


--------------------
Nissan Qashqai 2008 1.5dCI 105CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cios
post 27 Nov 2008, 16:22
Post #143


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 12 October 07




incearca si Vredestein (gume olandeze). Au ambele dimensiuni pentru Qashqai si de iarna si all weather.


--------------------
Nissan Qashqai 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dya
post 27 Nov 2008, 22:38
Post #144


Membru fost gras


Group: Members
Posts: 386
Joined: 25 August 05




QUOTE(Cios @ 27 Nov 2008, 16:22)
incearca si Vredestein (gume olandeze). Au ambele dimensiuni pentru Qashqai si de iarna si all weather.
*



Am incercat la apco acum 2 zile. Raspunsul: "nu avem, dar daca doriti va aducem pe comanda in 4-5 saptamani.." blink.gif ph34r.gif
Alte sugestii?

Ca sa nu va mananc timpul scriind post-uri, va rog sa luati in consideratie faptul ca de o saptamana sun la toate firmele posibile ce le gasesc pe net. Mentionez ca stau in fata unui computer 10 - 12 ore pe zi si credeti-ma am timp sa caut (pe net adica si apoi la tel, ca altfel de alergat prin oras nu sad.gif de aia am nevoie de ceva sigur).

Va multumesc.

This post has been edited by dya: 27 Nov 2008, 22:39


--------------------
Nissan Qashqai 2008 1.5dCI 105CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klausi
post 28 Nov 2008, 16:35
Post #145


Membru incepator


Group: Members
Posts: 54
Joined: 28 November 08




QUOTE(dya @ 27 Nov 2008, 22:38)
Am incercat la apco acum 2 zile. Raspunsul: "nu avem, dar daca doriti va aducem pe comanda in 4-5 saptamani.." blink.gif ph34r.gif
Alte sugestii?

Ca sa nu va mananc timpul scriind post-uri, va rog sa luati in consideratie faptul ca de o saptamana sun la toate firmele posibile ce le gasesc pe net. Mentionez ca stau in fata unui computer 10 - 12 ore pe zi si credeti-ma am timp sa caut (pe net adica si apoi la tel, ca altfel de alergat prin oras nu sad.gif de aia am nevoie de ceva sigur).

Va multumesc.
*



Incearca la vulcanizarea de la intersectia Mihalache cu Banu Manta.
Cat despre jenti pt qashqai - nu ai vrea sa stii cat costa. Cele pe 17" originale sunt 385 euro / bucata
Sau poate ai noroc pe www.cauciucuridirect.ro - le aduc direct din Germania asa ca daca ai firma scapi si de TVA. Mie mi le-au adus in 5 zile lucratoare.
Eu am pus 235/55 R17 Vredestein 4extreme si sunt f multumit de ele. Iarasi pentru un pic de zapada la munte ar fi recomandate Dunlop Grandtrek SJ6 pt ca au profilul f inalt.


--------------------
Nissan Qashqai 2007 2.0dci - B00120
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dya
post 28 Nov 2008, 22:23
Post #146


Membru fost gras


Group: Members
Posts: 386
Joined: 25 August 05




@Klausi - merci de info. Deja vorbisem de cateva zile la cei de la vulcanizarea aceea si mi-au spus ca au adus Dunlop SJ6 215/65R16 la 365RON bucata ceea ce mi se pare rezonabil.
Problema mea raman jantele. Am vazut ca cei de la depozitul de avelope au niste jante cu dimensiunea 6,5x16 din aliaj la 370RON bucata.
La Serus de unde am luat masina am intrebat de jante de origine. Cele de tabla costa 340 bucata si vin in 3 saptamani de la comanda iar cele din aliaj costa 1550 RON bucata si vin tot in acelasi timp. Si da, sunt pe 16"
O sa iau cauciucuri Dunlop cred pana la urma dar mai intai sa pot lua jantele.
Incerc si la cauciucuri direct, nu m-ar deranja Vredestein wink.gif
Apropos, tu ai dimensiunea aia trecuta in talon? Te intreb pentru ca eu am inca numere rosii... rolleyes.gif


--------------------
Nissan Qashqai 2008 1.5dCI 105CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balanel
post 29 Nov 2008, 13:09
Post #147


Transmisie automata - confort si siguranta.


Group: Members
Posts: 1.219
Joined: 29 September 06




QUOTE(dya @ 26 Nov 2008, 18:04)
pneuri de iarna cu dimensiunea 215/60R17 nu am gasit nicaieri
*



Uite aici:
http://www.doctorpneu.ro/ro/categorie/4x4-...arna/produs-517

Din cate stiu, la ei apare pe site doar ce au pe stoc. Tot de aici am cumparat si eu.


--------------------
chevrolet aveo sedan t300 LT+ a14xer - 1.4 benzina aspirat 100 CP/ 2013 (in curand alta masina, cu transmisie automata)
*********
Mwe Louis-Rene Panhard si Emile Levassor, inventatorii transmisiei manuale.
Fan Mircea Badea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dya
post 30 Nov 2008, 08:02
Post #148


Membru fost gras


Group: Members
Posts: 386
Joined: 25 August 05




Multumesc balanel pentru informatie.
Am gasit pana la urma niste pneuri Yokohama la depozituldeanvelope la 465 RON bucata.
Marti o sa ma interesez si de jante la ei ca cica nu lucreaza depozitele si nu imi pot spune...
In cautarile mele disperate de jante am ajuns si la Lassa, iar un nene de-acolo mi-a spus ca diametru' cercului a carui circumferinta trece prin centrul prezoanelor, ar fi de 114.3mm. Asta ar fi cica prinderea de la berline pe care mai nou ar fi adoptat-o si Toyota si Honda si altii.
Voi ce stiti de distanta asta? La mine in carte la jante nu scrie decat atat: 6.5x16JJ sau 6.5x17JJ


--------------------
Nissan Qashqai 2008 1.5dCI 105CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yolans
post 1 Dec 2008, 23:25
Post #149


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 6 May 07




salut dya!am si eu un sobolan gri 2.0 dci
te pot ajuta cu jentile de tabla de 16"


--------------------
renault megane 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dya
post 6 Dec 2008, 11:43
Post #150


Membru fost gras


Group: Members
Posts: 386
Joined: 25 August 05




Salut Yolans, iti multumesc pentru oferta. Intre timp am rezolvat problema.
Am dat deja un avans la depozituldeanvelope pentru patru pneuri de iarna Yokohama w.drive si 4 jante de aliaj dezent vdark.
Luni sunt programat pentru montaj.


--------------------
Nissan Qashqai 2008 1.5dCI 105CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
9 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 13:31
Dacia