Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Aparatoare noroi de cauciuc - Kangoo, exista asa ceva?

Stefi_R
post 1 Apr 2008, 14:19
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 92
Joined: 10 February 08
From: Sf. Gheorghe/CV




Buna ziua,

Ma cam necajeste pe vreme ploioasa noroiul stropit de roti pe praguri, portiere si aripi posterioare; nu am vazut inca vreun Kangoo cu aparatoare de noroi si ma intrebam daca exista asa ceva si daca da, oare cum se fixeaza?

O a inca cateva intrebari, ca sa nu mai deschid un alt topic:
- am vazut ca tamburii de frana sunt destul de ruginiti (la modul ca pot ciocani rugina de pe ei); o fi normal asa ceva? Masina e luata de ocazie si e din 2002. Ar mai fi si alte zone unde ar trebui sa caut rugina (eventual sub aparatorile de plastic de sub aripi? Se mai practica antifonarea la aceste masini, sau se duc direct la fiare vechi cand se "termina"?

Multumesc si numai bine.



--------------------
Renault Kangoo 1.5 dci 80CP Privilege 2002 fara AC - CV99DIA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catnico
post 3 Apr 2008, 17:12
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 143
Joined: 14 April 07
From: bucuresti colentina




Este inutil sa mai cauti alte locuri ruginite....cine stie ce mai descoperi...daca trece ITP si merge e OK
Aparatori am pus din hipermarket(vezi ca sint modele de fata sau de spate;adica mai lungi sau mai scute) cehesti-daca am observat bine-din cauciuc care se prind rapid.Pret cam 25 ron perechea .Am incercat sa iau de la Renault=150ron perechea din plastic dur(din astea am avut si s-au spart cele de pe spate cind am dat cu spatele intr-un troian de zapada

3 Apr 2008, 18:15:
Tamburii cu prima ocazie cind ii dai jos ii bati usor cu un ciocan si ii cureti de rugina si totul OK.Acum cu zgura care o au se racesc mai greu dar daca nu ai super nevoi de frinare sint bine.Masina a fost de prin Olanda...

This post has been edited by catnico: 3 Apr 2008, 17:15


--------------------
renault Rx4 benzina 2001 - b
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stefi_R
post 4 Apr 2008, 06:01
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 92
Joined: 10 February 08
From: Sf. Gheorghe/CV




Mutumesc frumos Catnico, numai bine.


--------------------
Renault Kangoo 1.5 dci 80CP Privilege 2002 fara AC - CV99DIA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 10th May 2024 - 00:08
Dacia