Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

laguna ll, laguna ll SH cumparata de la Aaaauto

camelia28
post 16 Jul 2006, 11:11
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 16 July 06




Buna all,
Am fost acum cateva zile la Aaaauto pentru a achizitiona o laguna ll.Am gasit o masina care mi-a placut foarte mult pe care am si rezervat-o pentru cateva zile urmand sa ma decid daca o cumpar sau nu . Discutand cu o cunostinta care este mecanic la Augsburg m-a sfatuit sa nu cumpar masina de acolo pentru ca sunt mari tepari. Eu vreau sa duc masina sa-i fac un computest in vitan pentru mai multa siguranta.Aceeasi persoana ( mecanicul) m-a sfatuit sa nu ma duc nici la computest pentru ca pot da gres ( mecanicul are un prieten care a lovit masina un audi A6 , ulterior acesta s-a dus sa-i faca un computest la masina ....culmea la computest masina a iesit OK ).
As dori sa ma ajute cu informatii cei care au cumparat masini de la Aaaauto sau cei care au facut computest in vitan.
Va multumesc.


--------------------
renault laguna ll 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 16 Jul 2006, 12:44
Post #2


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.731
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Ca pot spune de AAA este ca sunt mari tepari, in special in ceea ce priveste preturile. Adica ofera pe o masina care face 10.000 cu 7.500, pe care o mai si manaresc dupa aia. Am fost o singura data acolo si mi-a ajuns, am vazut vreo doua masini fara ceasuri la bord. Concluzia o tragi singura...
Cat despre vitan, nu stiu ce sa zic. Cel mai bine este mers la Renault cu seriile de la masina si verificat acolo
Bafta


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
MB GLA 200
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 16 Jul 2006, 15:36
Post #3


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Daca tot ne ceri un sfat...nu-ti bate joc de banii tai la AAA Auto.
Un Renault bun in Bucuresti gasesti la Ipso - vehicule de ocazie. Fa-le o vizita, s-ar putea sa vezi ceva care sa-ti placa si acolo.


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 16 Jul 2006, 15:40
Post #4


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




mai cauta pe forum! sunt multe topicuri in care se discuta cat de tepari sunt AAA auto...


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
camelia28
post 16 Jul 2006, 16:27
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 16 July 06




In ce sens sunt tepari?Crezi ca sunt manarite masinile aduse sau te referi la preturi? Am uitat in precizez ca eu vreau sa iau o masina in leasing si ei imi ofera aceasta posibilitate si mai e o firma in Ploiesti Lecarro care ofera posibilitatea de leasing si garantie un an la motor si cutia de viteze (AAA nu ofera decat 3 luni de garantie),dar la Ploiesti nu au decat 3 masini laguna si m-a incantat nici una din ele. Am fost si la IPSO si nu au decat o singura laguna din 2003 , benzina 10300 euro .Masina care am gasit-o la AAA e din 2003 , 2.2 DCI , full options, piele, adusa din Franta ,123000km.... si e 10800 euro .Chiar nu stiu ce sa fac ....mi-am dorit atat de mult laguna incat nu stiu ce as face daca mi-as lua teapa.


--------------------
renault laguna ll 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amp
post 16 Jul 2006, 16:52
Post #6


AMP


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 May 05
From: P I T E S T I




Mai bine iti faci leasing la un Megane nou. Eu zic ca masina noua nu se compara cu nimic.


--------------------
Renault Laguna II Privilege 1.9dci 120CP Dec.2001 - AGxxAMP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 16 Jul 2006, 16:59
Post #7


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




sau mai ai putina rabdare...
ai sa vezi ca o sa merite!

totodata mai verifica si www.autovit.ro din cand in cand

This post has been edited by R19/16v: 16 Jul 2006, 17:01


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 16 Jul 2006, 17:14
Post #8


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




QUOTE(camelia28 @ 16 Jul 2006, 19:27)
Masina care am gasit-o la AAA e din 2003 , 2.2 DCI , full options, piele, adusa  din Franta ,123000km.... si e 10800 euro .Chiar nu stiu ce sa fac ....
*


Inca un sfat...o Laguna in configuratia asta, la 10.800, mie mi se pare dubios de ieftina. Nu cumpara un dCi fara sa-i verifici turbo, intercooler-ul, egr-ul, daca are airbag-urile.


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TheAlphonso
post 16 Jul 2006, 20:30
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 251
Joined: 11 March 06
From: Bucuresti




Ce sa zic...cam toata lumea spune cat de tepari sunt cei de la AAA Auto Romania.
Cati din cei care spun asta au fost clientii AAA Auto Romania?
Eu unul sunt un client foarte multumit AAA Auto Cehia, mai precis European Auto Sales, un fel de parc auto al parcurilor auto AAA din toata Europa. Cehii au at dovada de un profesionalism si de o atitudine demna de invidiat.
Cat despre cei din Romania, pot sa-ti spun ca oriunde te-ai duce, la orice parc auto, pana la urma vei discuta tot cu niste romani, frati de-ai nostri, care au (n-au) o pregatire adecvata.
Multa bafta in alegerea pe care o vei face, camelia28.


--------------------
Renault Laguna II 1.9dCi 88kW 2002 Privilege - B-XX-LIF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 16 Jul 2006, 22:14
Post #10


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.876
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Despre cat sunt de tepari cei de la AAA nu stiu ce sa zic ca nu am auzit decat zvonuri....

Mie personal mi se pare foarte ieftina masina in configuratia data de tine.

Sfatul meu: du-te cu seria de sasiu la o reprezentanta Renault si roga-i sa-ti spuna un istoric al masinii. Se poate sa ai surpiza ca la ultima verificare care o au ei in baza de date Renault masina sa aiba mai multi km decat are acum si atunci......
Sau daca nu pot sa-ti spuna ce s-a schimbat de-a lungul timpului pe masina, oricum merita incercat....eu asa am procedat inainte de a-mi aduce Meganul din Germania si sincer nu imi pare rau.

Bafta,


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
camelia28
post 17 Jul 2006, 07:47
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 16 July 06




E posibil sa fie o teapa , nu va contrazic, tocmai de aia am vrut sa vad si parerile voastre despre AAA.Eu caut masina de aproximativ 3 luni si cam astea sunt preturile, am fost si in autovit doar ca sa-mi fac o parerea asupra preturilor,laguna din 2003 e in jur de 9000-9500 euro cu ceva dotari. De exemplu laguna din 2004 e 11000 euro . Ma gandesc ca asta e 10800 euro pt ca are 123000km si trebuie schimbat kit-ul de distributie..... m-am interesat la IPSO si costa in jur de 25 mil de lei cu manopera cu tot . Oricum o sa fac computestul ca sa imi ies din idei si in functie de rezultat ma hotarasc daca merita s-o cumpar sau nu (mai bine pierd 2,5mil de lei decat 10800 euro).Am vazut ca cineva ma sfatuia sa fac leasing pt un megan, ei bine masina noua nu vreau pt ca in 2 ani pierzi mult la ea daca vrei s-o vinzi.Teapa poti sa-ti iei oriunde te-ai duce sa cumperi o masina SH.Am o prietena care a fost in Germania si si-a luat un Audi A4 cu 16000 euro si are probleme la calculator .


--------------------
renault laguna ll 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AEP
post 17 Jul 2006, 10:10
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 16 July 05




si eu mi-am cautat masina vreo 3-4 luni...
am fost si la AAA auto ... si despre lagunele de acolo (eu am fost anul trecut prin august -sept) pot sa spun cam asa : masini mult prea obosite si mult prea lipsite de dotari ptr banii pe care ii cereau.... pe atunci eu nu vazusem nici una cu piele...erau numai apck-autentique si cred ca una sau doua dinamique-uri....au multe masini in parc pe care nici daca mi le-ar da degeaba nu le-as lua...dar am vazut si amsini bune la ei... mai exact un Audi A6 si un Volvo S80 ... care aratau bine si parea in regula... eu nu m-am oprit la ele ca aveam pata pusa pe Laguna ... dar...m-am uitat binisor la ele...

Asa ca nu pot sa spun ca sunt tepari...de auzit se aud multe... eu atata spun ...ca sa te uiti bine si sa verifici bine...au si masini foarte proaste...

de exemplu...masinile de la Lecaro aratau mai bine decat cele de la AAA ...insa...asta nu exclude ceea ce au spus si ceilalti inaintea mea.... ia seria de sasiu si verifica la un dealer istoricul masinii...si cred ca si Lecaro da in leasing...
succes!


--------------------
daewoo cielo hatch/99
Renault Laguna 1.9dCi Privilege 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amp
post 17 Jul 2006, 11:12
Post #13


AMP


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 May 05
From: P I T E S T I




@AEP corect, la Lecarro aratau mai bine, dar in poze. Eu am fost acolo si din 4-5 laguna cate aveau atunci nici una nu era dreapta. Eu am fugit de acolo cat am putut de repede. Am fost la AAA Auto si mi s-au parut obosite, scumpe si fara dotari. Eu am cautat sa-mi iau o Laguna umblata pe la noi prin tara, de la un proprietar serios, chiar daca dadeam mai mult pe ea, dar nu am gasit. Toate sunt jafuri aduse de afara. Chestia ca masinile aduse de afara sunt mai bune ca au circulat pe drumuri mai bune o mare vrajeala. Eu dupa ce am inceput sa calc prin service-uri m-am ofticat ca nu mi-am luat masina noua. Tot pe ideea pierderii am mers si eu, dar daca ai de gand sa o tii 3 ani nu mai pierzi asa de mult. Cel mai mult pierzi in primul an. Poti sa te gandesti si la faptul ca in 11000 de euro iti iei BMW seria 3 din 2001, cam cu aceleasi dotari, tot diesel si pe care nu-l poti compara cu un Renault. Asa ca tot ce pot sa-ti spun e sa ai grija ca Renault-urile astea sunt pricinoase cand dau de drumurile din faimoasa Romanie.


--------------------
Renault Laguna II Privilege 1.9dci 120CP Dec.2001 - AGxxAMP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SAVAGE
post 17 Jul 2006, 11:37
Post #14


Membru


Group: Members
Posts: 191
Joined: 22 June 06




Amp...are dreptate...O Laguna buna costa...si la banii acestia chiar ai de ales..Stiu una in Constanta,este un break Initiale iar neamtul care-o vinde cere cam 11800€,este din 2001 decembrie,adusa recent ,acum 2 sapt avea inca numere de germania iar km la bord 65000 dar nu bag mana-n foc.
Asta inseamna: + 800€ distributia la 75000+200 euro amortizoare..... +diverse daca tragi linie iesi la aproape 13000.Tu decizi daca o masina de 6 ani merita atat...si nici nu are sigla aia cu cerculetze biggrin.gif


--------------------
RENAULT LAGUNA INITIALE 2002 / PRIVILLEGE 1.5DCI 81KW 2009 - CT 81 LAG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AEP
post 17 Jul 2006, 12:10
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 16 July 05




Amp...are dreptate...O Laguna buna costa...si la banii acestia chiar ai de ales..


corect ca o Laguna buna costa... eu stiu cel mai bine...pana sa o iau pe asta cred ca am vazut peste 20 masini....dar... tin sa precizez ... ORICE masina buna costa...

cat priveste alegerea... la banii astia...e discutabil... depinde de ceea ce vrei...
eu aveam de ales intre laguna asta de 1 an jumate cu 11.000Km si un passat de 2 ani si vreo 3 luni ...cu 64.000 km....sau un A6 2001 cu vreo 100.000 km....
am ales Laguna... daca vreti o sa explic de ce...dar nu stiu daca topicul e pentru asta...


--------------------
daewoo cielo hatch/99
Renault Laguna 1.9dCi Privilege 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amp
post 17 Jul 2006, 12:25
Post #16


AMP


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 May 05
From: P I T E S T I




@AEP Explica, eu cred ca ar conta. Sunt si eu putin curios, cat ai dat pe masina ta?


--------------------
Renault Laguna II Privilege 1.9dci 120CP Dec.2001 - AGxxAMP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AEP
post 17 Jul 2006, 12:36
Post #17


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 16 July 05




eu am luat masina in octombrie 2005 si este asa :

privilege, fabricatie 2004 (undeva in mai) 11.000km la bord reali 100% si neatinsa.

si am ales laguna in detrimentul passatului pentru ca mi s-a parut mai confortabila (de exemplu cotiera centrala este indiscutabil mai misto la Laguna decat la Passat) si avea si mai multe gadgeturi cum ar fi senzorul de ploaie si oglinzile rabatabile electric, iar in detrimentul lui A6 ptr ca cel putin din ce spune euroNcap Laguna e mai safe decat A6, fabricatie 2001/2002 ....
pretul nu stiu daca e important ...nu a fost un chilipir, sunt convins de asta... cred insa ca am platit pretul aproape corect pentru o masina buna...si eu sunt fericit cu masina pe care o am... asa cum altii sunt fericiti cu passaturile lor sau cu altceva...


--------------------
daewoo cielo hatch/99
Renault Laguna 1.9dCi Privilege 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SAVAGE
post 17 Jul 2006, 12:58
Post #18


Membru


Group: Members
Posts: 191
Joined: 22 June 06




Bravo...foarte bine zis: eu sunt fericit cu masina pe care o am... asa cum altii sunt fericiti cu passaturile lor sau cu altceva...


--------------------
RENAULT LAGUNA INITIALE 2002 / PRIVILLEGE 1.5DCI 81KW 2009 - CT 81 LAG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
byl11
post 17 Jul 2006, 13:11
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 377
Joined: 25 February 05




Eu nu iti recomand sa-ti cumperi masina adusa din franta! Soferii de acolo in mare parte sunt dusmanii masinilor nu au nici cea mai mica grija de ele, ca sa ma exprim frumos sunt spaima soselelor dupa Olandezi:)) asta e parerea mea.
Eu cel putin nu am reusit intr-o saptamina de cautari sa gasesc o masina intreaga in Franta. Mi-am luat una din Germania, ce e drept nici asta intreaga dar sunt ff multumit de ea! adica de 2 ani de cind o am i-am schimbat doar capetele de bara.
Telescoapele sunt ale ei si au iesit undeva la 65% la test (73.000 km am cu ea acum din care jumatate in Romania).
Masina merge majoritatea km in oras, daca nu mergeti cu ele pe hirtoape sau dr in lucru nu are nimic masina ca e mai joasa si ca are scut de plastic sub motor si telescoape nu stiu pt ce drumuri.
Eu nu mi-as lua masina SH din Romania decit daca ar fi cumparata de noua in Romania!
Asta e parerea mea. In plus mai spun odata, preturile la SH din afara aduse in romania sunt mai mici decit pretul lor in strainatate+taxe+ drum etc...deci imposibil...mi-e greu sa cred ca se gasesc atitea oportunitati ....


--------------------
renault Latitude 2011/150cp/diesel - dj11byl
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amp
post 17 Jul 2006, 17:08
Post #20


AMP


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 May 05
From: P I T E S T I




Si eu sunt fericit cu masina pe care o am, pentru ca imi place cum arata si cum ma simt in ea, dar urasc service-urile.... eu mai am de investit vreo 700E sa o fac ca noua.

@byl11 sunt total de acord cu tine. Chestia e ca masinile aduse de afara, au fost ori taxiuri ori pe la firme... d'aia sunt asa ieftine aici in tara.


--------------------
Renault Laguna II Privilege 1.9dci 120CP Dec.2001 - AGxxAMP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lippi
post 17 Jul 2006, 21:14
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 31 January 06




eu cand imi cautam masina am tot auzit povesti despre ce masini sunt aduse din afara...chiar de la samsari...iar unul il cunostea f bine pe patronul de la Lecarro. Poveste lui este ca aduce masini la licitatie din mari parcuri auto din Franta, masini de firma cu 200-300k km la bord pe putin.
Asa ca din toate povestile am inteles ca e un MARE risc masina SH adusa din afara, indiferent cine o aduce si atunci am cautat la dealerii Reno pana am gasit una la buy-back, luata din Romania pe care sunt sigur de km pe care ii are (chiar daca nu sunt putini). Asa ca succes si ...rabdare...o masina buna nu se gaseste usor...


--------------------
Renault Laguna II 2004 1.9 Dci
Renault Laguna II Hatchback, Lux Privilege, 1.9 dCi 120 CP, 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lancer
post 18 Jul 2006, 07:44
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 17 July 06
From: Bacau




si eu ma gandeam sa o cumpar sh din afara(Germania,Franta).Am urmarit o gramada de vreme site-urile lor,www.lacentrale.fr,www.australe.fr(asta-i cu licitatii),www.mobile.de.Numai ca aveam de gand sa merg eu sa o cumpar de acolo,sa o testez cumva,ma rog.
Pana la urma am cumparat-o din tara,un singur proprietar, care la randul lui a luat-o de noua de la SERUS(dec.2002). Asa ca am facut prima oara un Computest care mi-a scos 94 de puncte din 100,apoi am dat fuga la Serus si am verificat istoricul.Asta e marele avantaj daca iei o masina care a fost cumparata de noua aici.Masinuta avea 62000km(reali)si am dat pe ea 9000eur.
Subscriu ca marea problema a masinilor renault sunt drumurile proaste de la noi.
mad.gif


--------------------
Renault Velsatis 2002/2.0T 16v
VelSatis 2.0T 2002
Laguna II 2.0 16v Privilege
Renault 25 2,1 Diesel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 18 Jul 2006, 09:17
Post #23


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.731
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Istoricul unei masini se poate verifica indiferent de locul cumpararii, cel putin la Renault.
Cand am fost la Paris luna trecuta si m-am dus cu Megane-ul la service, aveau aia toate datele, livrare, istoric revizii, tot.
Daca masina este intretinuta in reteaua Renault, nu este o problema.
Si daca vrea cineva Renault, atunci in Franta sau Spania gasete ce vrea, cu conditia sa stie unde sa caute.


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
MB GLA 200
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BASU
post 18 Jul 2006, 13:53
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 151
Joined: 27 December 05
From: Bucuresti




QUOTE(camelia28 @ 17 Jul 2006, 08:47)
E posibil sa fie o teapa , nu va contrazic, tocmai de aia am vrut sa vad si parerile voastre despre AAA.Eu caut masina de aproximativ 3 luni si  cam astea sunt preturile, am fost si in autovit doar ca sa-mi fac o parerea asupra preturilor,laguna din 2003 e in jur de 9000-9500 euro cu ceva dotari. De exemplu laguna din 2004 e 11000 euro . Ma gandesc ca asta e 10800 euro pt ca are 123000km si trebuie schimbat kit-ul de distributie..... m-am interesat la IPSO si costa in jur de 25 mil de lei cu manopera cu tot . Oricum o sa fac  computestul ca sa imi ies din idei si in functie de rezultat ma hotarasc daca  merita s-o cumpar sau nu (mai bine pierd 2,5mil de lei decat 10800 euro).Am vazut ca cineva ma sfatuia sa fac leasing pt un megan, ei bine masina noua nu vreau pt ca in 2 ani pierzi mult la ea daca vrei s-o vinzi.Teapa poti sa-ti iei oriunde te-ai duce sa cumperi o masina SH.Am o prietena care a fost in Germania si si-a luat un Audi A4 cu 16000 euro si are probleme  la calculator .
*



cand iti iei o masina SH este si chestie de noroc in proportie de 70%
chiar daca este propietar in ro , chiar daca masina este din 2004 si are 30.000km
nu ai de unde sa sti cum s-a mers cu ea...

eu am avut de ales anu trecut in decembrie... ori imi iau logan nou
ori imi iau laguna 2 sh
am luat laguna 2 de la aaauto
si nu am luat-o in necunostinta de cauza
tata se "pricepe la masini", a fost mecanic auto in "tinerete", a facut si el la viata lui "afaceri" cu masini si stia care e treaba cu aaauto
dar am ales aaauto pentru ca ma avantaja foarte mult sistemul de plata, am luat-o in rate
normal ca daca aveam bani cash imi aduceam eu una de afara, probabil tot de la un parc auto sa am o garantie ceva.
daca o iei din targ unde sunt 95% samsari e cam acelasi lucru ca la aaauto numai ca astia macar iti dau garantie 3 luni
acum am jumatate de an de cand am masina, nu am avut problema majore cu ea ( orice masina are problemele ei )
sunt super multumit de alegerea facuta, regret un singur lucru ca nu este FULL smile.gif dar stiti si voi ca, cu cat este mai complexa masina si depinde de mai multe sisteme mecanice sau electronice cu atat riscul de defectare creste... so cheep it simple smile.gif

ps: eu iti recomand sa verifici bine laguna aia care ai vazuto la aaauto, pt ce dotari are si an, isi merita bani + ca ai avantajul ca platesti in rate
si aaauto nu sunt cu mult peste pretul din autovit

uite pe autoivt singura care am gasit-o 2.2dci este la Lecaro
http://www.autovit.ro/html/3/1/8/1/343181.php
Testeaza inainte de a cumpara.

This post has been edited by BASU: 18 Jul 2006, 13:57


--------------------
'04 Renault Megane Sedan 1.9dci Privilege+sunroof
'02 Renault Laguna 2 GT 1.9dCi 107cp+soft
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fanu
post 18 Jul 2006, 21:48
Post #25


Membru


Group: Members
Posts: 189
Joined: 25 October 04
From: Bucuresti




Camelia, am trecut ieri din intamplare pe la Auto Marcu's (Pantelimon) si am vazut ca aveau vreo 3 Lagune la second hand (parca doua erau cu facelift)


--------------------
Megane II.2 Bicorp Confort Expression 1.5 dCi 100 - Bleu Extreme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniel11
post 19 Jul 2006, 21:02
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 18 July 06




buna Camelia,am cumparat si eu de la AAA o laguna 2 2003,dinamique,cu piele,navi 120cp,genti 17,90.000km,si sunt foarte multumit 10600 euro.Are in schimb sitele din toba sparte,atat.I-am facut distrib 15 mil cu tot cu ulei filtre si pompa de apa noua.Eu zic sa nu iti faci probleme,masinile sunt aduse din Belgia pe tir!


--------------------
renault laguna2 2002,dinamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex0875
post 26 Jul 2006, 23:07
Post #27


Membru


Group: Members
Posts: 151
Joined: 9 June 06
From: Bucuresti




Nu vreau sa fac reclama nici unei firme. Vreau doar sa va spun ca masina din semnatura este cumparata de la Leccaro din Ploiesti si sunt foarte multumit de ea.
De fapt am testat destul de multe masini inainte s-o cumpar si ei mi s-au parut cei mai seriosi. Mai exact au fost singurii care mi-au sugerat sa merg sa fac un test al masinii la un dealer Renault din alt oras. Probabil ca si pentru ei a fost o mare dragoste pentru ca vad ca inca nu au sters-o din baza de date.



--------------------
Renault Laguna 2002/Estate Initiale
Laguna II 1.8 16V Estate Initiale Gri Eclipse 11/2002 Cutie Automata, Full Piele, Full Electric
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amp
post 27 Jul 2006, 01:16
Post #28


AMP


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 May 05
From: P I T E S T I




@alex0875 sa o stapanesti sanatos. Poate ca tu ai avut noroc si ai nimerit una buna, dar eu cand am fost acolo nu am gasit nici macar una fara lufturi. Sincer sa fiu, ma indragostisem de una din 2004, motor 2.2dci, super dotata, neagra, arata impecabil, dar avea si niste lufturi imense.


--------------------
Renault Laguna II Privilege 1.9dci 120CP Dec.2001 - AGxxAMP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 2 Aug 2006, 07:08
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




am primit ieri un telefon de la AAA prin care eram invitat sa ma duc cu Laguna mea sa o evalueze ei. Bun! Am ajuns acolo, am vazut cam ce Laguna aveau ei de vanzare si la ce bani... vre-o 4 laguna DISTRUSE, alergare la refuz si omorate cum se poate mai tare la cca 10.000E. Vine un baietus care se uita la masina (parerea mea ca era total neprofesionist pt ca se uita mult si prost in loc sa verifice chestile de finete) si apoi dispare 10 minute sa faca pretul. Se intoarce si imi ofera aprox 9000 Euro. Evident i-am urat toate cele bune! Stau si ma gandesc .... ce sansa ai sa nimeresti o masina buna de la AAA, numai cineva care are un defect major ascuns la masina ar accepta pretul de KKO propus de ei. Adica ei vand niste cazaturi cu 10.000 si la o masina impecabila cum e a mea vor sa castige minim 3000Euro. Mi se par niste samsari nenorociti !!!


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mdaniel2x
post 2 Aug 2006, 08:55
Post #30


Membru


Group: Members
Posts: 135
Joined: 30 July 06




Salutare,
Eu am cumparat laguna mea de la AAA. Masina a fost cumparata de la IPSO (de noua) si a avut tot istoricul (revizii, schimburi piese etc..). Ca sa fiu mai sigur am mers personal la IPSO (inainte sa cumpar masina) cu VIN si le-am spus sa imi zica tot ce s-a schimbat sau reparata la ea.Mi-au zis ca a fost o fata de usa putin zgariata si a fost revopsita usa, nimic grav. Apoi chiar in ziua cumpararii am fost la service-ul renault pt o verificare completa (amortizoare, test computer etc..), masina a iesit ok la toate capitolele, mai putin 2 amortizoare care au iesit cu 40% din capacitate. Tin sa precizez ca masina este 2.0 benzina 16v si am dat pe ea 9000 eur, avea 78.000 km la cumparare. Eu am mai bagat 1000 eur in ea pe cauciucuri, kit distributie, ulei si frane.

Sfatul meu este sa incerci sa gasesti o masinutza cu istoric si neaparat sa mergi la un service renault pt teste. Computest nu prea imi inspira incredere.

Bafta!


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 65cp 2006 Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 14th May 2024 - 23:16
Dacia