Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Logan Diesel., vine

CGB
post 8 Sep 2005, 08:07
Post #31


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




QUOTE(Manuel @ Sep 7 2005, 05:37 PM)
Reclama la Logan Diesel (dedicatie speciala pentru cristib tongue.gif ) :

Merci de dedicatie tongue.gif .

Am ras cu lacrimi impreuna cu toti colegii din birou, cand am vazut reclama. Unu din ei a zis ca se astepta ca la coborarea din tir sa se rastoarne bietu logan biggrin.gif .Altu' a jurat tongue.gif ca a vazut cum a iesit cauciucul de pe janta biggrin.gif biggrin.gif

Reclama e misto realizata, recunosc...dar nu se potriveste deloc cu imaginea loganului. Daca era reclama la vreo masina sport era ok. Oricum e de apreciat imaginatia celor de la Dacia(care ca de obicei exagereaza). Sa dea Domnu sa fie bun, dieselul ca vrea si tata un diesel bun si ieftin wink.gif .Si de ce nu, poate ma reorientez si eu catre un logan.....de fapt NICI O SANSA tongue.gif tongue.gif tongue.gif Am si eu mandria mea smile.gif wink.gif


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
strumfuadi
post 8 Sep 2005, 10:16
Post #32


Former Laguna user.


Group: Members
Posts: 2.331
Joined: 25 February 04
From: B u c u r e s t i




motorul in sine este fuoarte reusit!
o singura remarca am: daca motorul pe benzina urla in habitaclu in halul ala la peste 3000rpm (shi se tureaza pana la 6000), imi inchipui ca fara a "imbunatatii" izolarea fonica te vei simti la bordul bolidului laugh.gif ca intr'un tractor 1010DT (dubla tractiune, ptr cunoscatori..)

pacat de specularea in asha hal a motorului diesel care mai urca pretul cu 1k euroi.. am vazut shi la citroen C4 cata nesimtire au sa ceara in plus 3k euroi pe 1.6hdi fatza de 1.6 16V otto..
asta e, moda se plateshte..


--------------------
Honda Civic FN2 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adri
post 9 Sep 2005, 10:19
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 22 February 05




mai strumfuadi problema cu zgomotul e o problema pe motoarele renault depinde unde este acel prag nu cred ca te simti ca intr-un tractor hai sa fim seriosi la diesel o sa aiba blana pe interiorul capotei pe care poate o so cumparam si noi si in rest sa facem un test cu un diesel sa vedem ce poate


--------------------
dacia logan - is-26-dmv
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rkillera
post 9 Sep 2005, 10:26
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 211
Joined: 7 August 05




QUOTE(dadu @ Sep 7 2005, 09:31 PM)
si daca ar fi de ultima generatie de unde am baga motorina? crezi ca nea` gheorghe se duce la molul din varful dealului?

Nu vreau sa puna ultima generatie pe el, dar e reclama falsa. Chiar sunt curios daca o sa apara si pe TV.

E o mare minciuna: "it's a Renault, their latest diesel"


--------------------
Renault Megane II 2005 Estate
Confort Expression 1.6 + clima, 08.2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 9 Sep 2005, 12:09
Post #35


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




bai cam scump dacia diesel. cica e 7000 si ceva varianta coaja (fara servo,AC,airbag pasager). scump rau. inseamna ca aia full se duce la 10,000 de euroi lejer.

mai stiti ce mancau rahat astia de la dacia cand a aparut loganu:" masina de 5000 de euro" biggrin.gif biggrin.gif
unde-i mai masina asta ca io n-o vad wink.gif

apropo ptr preturi la dacia diesel intrati pe siteul dacia.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mandelu
post 9 Sep 2005, 12:10
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 409
Joined: 6 January 05




Teoretic nu e nici o minciuna ca e motor de ultima generatie. Ca e cu cai putini e altceva.
Acum eu stiu ca alea de pe noul clio sunt chiar de ultima generatie. Auzisem ceva de 4.2 consum mediu. Cred ca pt consumul ala va fi mortul pe sosea.


--------------------
Renault Clio II Symbol 1,5 dci 80 CP Expression Gri Eclipse, 18 martie 2005.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Race
post 9 Sep 2005, 13:51
Post #37


Membru


Group: Members
Posts: 170
Joined: 8 April 05
From: Bucuresti




Ambiance 1.4 MPI 6.230
Ambiance 1.5 dCi 7.270

Preference 1.4 MPI 6.930
Preference 1.6 MPI 7.330
Preference 1.5 dCi 7.970

Laureate 1.4 MPI 7.630
Laureate 1.6 MPI 8.030
Laureate 1.5 dCi 8.670

Ambition 1.6 MPI 8.750

Preturi de pe www.dacia.ro
De ce nu se ofera si Ambition dCi ma depaseste.
Cam mare pretul.

Dezavantaje:
-25 CP
+4 s 0-100 km/h
+3,5 s 0-1000m
+640 EURO
Avantaje:
-2,4 l/100 km consum mediu
-4,2 l/100 km consum urban.

Daca ar fi vorba de alta masina as zice ca nu merita.Fiind vorba de Logan,si cui ii e adresata aceasta masina,un Ambition dCi ar fi perfect.


--------------------
Renault Clio 1.4 16v Extreme 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
strumfuadi
post 9 Sep 2005, 15:15
Post #38


Former Laguna user.


Group: Members
Posts: 2.331
Joined: 25 February 04
From: B u c u r e s t i




QUOTE(Race @ Sep 9 2005, 02:51 PM)
De ce nu se ofera si Ambition dCi ma depaseste.

asta e din ciclul: "sa n'am ambitie de nu'mi iau un logan dci.." laugh.gif


--------------------
Honda Civic FN2 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alx
post 9 Sep 2005, 15:38
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.001
Joined: 11 March 04
From: Bucuresti, Berceni




io chiar nu inteleg de ce ziceti ca e scump...
deocamdata e la cateva sute de euroi mai putin decat symbolu' dar pentru cine nu incape in symbol e o alternativa.
Dar pe la anu' cand se scoate din productie symbolu' si vine clio3 pe preturi cu vreo 10-15% mai mari decat bicorpu' fara oferta cum va fi?


--------------------
Mitsubishi Outlander 1 2.0 benzina - varies
Vine valu' / Imi ia calu'
Chiar si scroafa din cotet...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
strumfuadi
post 10 Sep 2005, 00:04
Post #40


Former Laguna user.


Group: Members
Posts: 2.331
Joined: 25 February 04
From: B u c u r e s t i




blink.gif
se scoate din productzie symbolu'???


--------------------
Honda Civic FN2 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadu
post 10 Sep 2005, 20:57
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 495
Joined: 10 June 05




nu ti-ai permite biggrin.gif


--------------------
Megane2.1 Sedan
1.5 dci 100cp, Lux Privilege
Peugot 207
1.6 hdi 90cp, Sport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laur_dci
post 10 Sep 2005, 23:03
Post #42


Membru


Group: Members
Posts: 150
Joined: 21 April 05




cum preturile motorinei si benzinei tind sa se egalizeze, cred ca loganul dci va fi achizitionat in principal de fanii diesel

sunt curios cum se comporta ca areodinamica fata de clio

This post has been edited by laur_dci: 10 Sep 2005, 23:05


--------------------
Clio Bicorp 1.5dci 80cp extreme 2005
clio symbol fidji 2006 1.5dci 65cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadu
post 11 Sep 2005, 14:38
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 495
Joined: 10 June 05




loganu oricum arata ca un microbuz daca-l privesti din fata dar poate il mai scoate cuplul din rahat. bun de taxi si alte alea


--------------------
Megane2.1 Sedan
1.5 dci 100cp, Lux Privilege
Peugot 207
1.6 hdi 90cp, Sport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adri
post 12 Sep 2005, 09:10
Post #44


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 22 February 05




mai dadu esti expert in design ca sa spui ca loganu seamana cu un microbuz,aici e problema de gust si credema ca am avazut si destule clio la taxi si stai inghesuit de mori asa ca lasama cu chestii de astea.Daca critici loganu va criticati pe voi ca e facut 100% de renault


--------------------
dacia logan - is-26-dmv
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kinder74
post 12 Sep 2005, 09:29
Post #45


Membru


Group: Members
Posts: 139
Joined: 9 June 05




Corect


--------------------
LOGAN 1.4 LAUR - B-25-MYB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Race
post 12 Sep 2005, 10:33
Post #46


Membru


Group: Members
Posts: 170
Joined: 8 April 05
From: Bucuresti




QUOTE
Daca critici loganu va criticati pe voi ca e facut 100% de renault

Da ai perfecta dreptate,ca posesor de Renault imi asum intreaga responsabilitate pentru orice e in neregula cu vreunul din modelele acestei marci.Mai departe,cer scuze tuturor carora li s-au stricat televizoare marca Philips,ca am LCD produs de aceasta firma deci e integral vina mea,iar daca aveti vreo reclamatie legata de Coca-Cola sa-mi dati mesaj privat ca beau cel putin o sticla de 2l pe zi...


--------------------
Renault Clio 1.4 16v Extreme 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mandelu
post 12 Sep 2005, 10:40
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 409
Joined: 6 January 05




Race draga de unde ai scos cifrele alea naucitoare cu 2,4 l consum mixt la logan diesel si 4,6 in oras? Ca eu am 4,6 mixt. Si la drum lung tin sa iti spun ca nu prea il scot. Nu ca ar fi vina masinii. Insa 2,4 consum mixt m-a ingalbenit de ciuda. Cred ca vand clio si imi iau un logan diesel din asta smile.gif. Ma depasesc daciile vechi dar ce conteaza, merg (aproape) gratis cu masina.

Later edit: conform ce scrie aici:
http://www.dacia.ro/fisa_logan.html are 4,3 prin afara si 5,8 prin oras. 4,8 mixt.
Eh, nu mai imi vand clio. Chiar ma miram sa scoata asa bine loganul ala.


--------------------
Renault Clio II Symbol 1,5 dci 80 CP Expression Gri Eclipse, 18 martie 2005.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Race
post 12 Sep 2005, 11:05
Post #48


Membru


Group: Members
Posts: 170
Joined: 8 April 05
From: Bucuresti




Reiau:

Dezavantaje:
minus 25 CP
plus 4 s 0-100 km/h
plus 3,5 s 0-1000m
plus 640 EURO
Avantaje:
minus 2,4 l/100 km consum mediu
minus 4,2 l/100 km consum urban.

Adica,consuma mai putin cu 2,4 l/100 km mediu decat 1.6,si cu 4,2 l/100 km mai putin in oras.E bine asa ?


--------------------
Renault Clio 1.4 16v Extreme 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mandelu
post 12 Sep 2005, 11:20
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 409
Joined: 6 January 05




Perfect smile.gif


--------------------
Renault Clio II Symbol 1,5 dci 80 CP Expression Gri Eclipse, 18 martie 2005.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alx
post 12 Sep 2005, 11:29
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.001
Joined: 11 March 04
From: Bucuresti, Berceni




Pai eu nu vad decat avantaje in fata dci-ului... Cine mai cumpara benzinarul? Mai ales daca nu au gresit cutia de viteza ca la benzinare, ca s-ar putea sa fie mai vioi la utilizare zilnica si normala (fara 6000 de rpm). De ex. Modusul meu dci80 e muult mai vioi decat loganul 1.6 la utilizare normala. Evident ca pierde teren la ducerea loganului in ture maxime dar altfel e mult mai placut de condus.

@strumfu: da, symbolul se va scoate din fabricatie din cauza "canibalizarii" cu loganul. Este o chestiune de timp pana se va intampla asta... din pacate... pentru ca avea si el clientela lui.


--------------------
Mitsubishi Outlander 1 2.0 benzina - varies
Vine valu' / Imi ia calu'
Chiar si scroafa din cotet...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
strumfuadi
post 12 Sep 2005, 14:06
Post #51


Former Laguna user.


Group: Members
Posts: 2.331
Joined: 25 February 04
From: B u c u r e s t i




QUOTE(dadu @ Sep 10 2005, 09:57 PM)
nu ti-ai permite biggrin.gif

ba baiatu, cam cu nasu pe sus, ashea..
de unde shtii tu ce imi pot permite, dar mai ales care imi sunt mie prioritatile shi placerile? huh.gif
aj putea sa'mi iau maine un megane motorizare de varf shi echipare privilege, dar nu fac asta fiindca am mashina, am motor, vreau sa ma distrez shi, nu in ultimul rand, fiindca mi se par bani aruncati pe geam la achizitionarea unei mashini de 15-17k euro pe care peste 3-5 ani o dai cu MAXIM 8-9k euro.
da, daca stau sa ma gandesc mai bine, nu'mi permit sa pierd jumatate din valoarea mashinii in 5 ani, lamere.


--------------------
Honda Civic FN2 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadu
post 12 Sep 2005, 21:00
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 495
Joined: 10 June 05




mi-ai rupt pipota in doua!
pai daca tu nu-ti permiti inseamna ca nu castigi suficient sa-ti cumperi maine un megane de 17k, nu?

cu privire la logan, m-ati cam inteles gresit, io am amanat cumpararea unuia tocmai pentru ca am asteptat dieselul si daca spun ca designul e destul de prost si foarte disproportionat, o spun pentru ca asa e iar daca m-ar deranja cum va deranjeaza pe voi afirmatia inseamna ca sunt ipocrit.
si cel mai mult ii urasc pe cei care fac compromisuri si spun ca au facut cea mai buna alegere. logan este un compromis, in primul rand al lui reno pe care-l intereseaza BANII.


--------------------
Megane2.1 Sedan
1.5 dci 100cp, Lux Privilege
Peugot 207
1.6 hdi 90cp, Sport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 12 Sep 2005, 22:50
Post #53


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(dadu @ Sep 12 2005, 09:00 PM)
mi-ai rupt pipota in doua!
pai daca tu nu-ti permiti inseamna ca nu castigi suficient sa-ti cumperi maine un megane de 17k, nu?

Eh uite aici gandire sanatoasa de roman!

Dadu, no offence, dar tie ti-a trecut vreodata prin cap ca oameni diferiti au prioritati diferite? Nu toti care au 17k de dat pe o masina fac lucrul ala. Unii prefera sa dea 7k pe un Logan si restul sa ii investeasca, altii prefera ca acelasi rest sa il sparga in Hawaii. rolleyes.gif Daca nu iti permiti ceva de 17k inseamna de cele mai multe ori ca exista si alte prioritati, nu ca nu ai dupa ce bea apa.

Ne-am obisnuit noi romanii insa ca atunci cand avem bani de un lucru sa mai strangem un pic din dorsali si sa luam obiectul imediat mai scump, pentru ca tre sa moara vecinul de ciuda, asa cum am murit si noi cand si-a luat el masina acum 2 ani mad.gif

Clio cu 65cp se descurca onorabil. Corsa cu 70, Fiesta cu 68, Punto cu 70, Polo si Fabia cu 64 (SDI), etc. Greautatile sunt relativ identice. De ce Logan nu s-ar descurca la fel de onorabil cu aceiasi 65CP? Exact diferenta aia de 4% in minus la consum urban va face diferenta pentru multi. Dupa 20000 km de trafic urban ti-ai scos banii si ramai cu cuplul mai mare . biggrin.gif

This post has been edited by AlexC: 12 Sep 2005, 22:51


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 12 Sep 2005, 23:16
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




aloo domnii cu nasuc si pipota ia lasati aiurelili si treceti la discutii serioase nu ce si cum si cat isi permite ! hai va rog eu !


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 13 Sep 2005, 08:29
Post #55


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




QUOTE(adri_v_23 @ Sep 12 2005, 09:10 AM)
mai dadu esti expert in design ca sa spui ca loganu seamana cu un microbuz,aici e problema de gust si credema ca am avazut si destule clio la taxi si stai inghesuit de mori asa ca lasama cu chestii de astea.Daca critici loganu va criticati pe voi ca e facut 100% de renault

clio e la clasa mica!!! helloooooo. normal ca stai mai inghesuit. e mai mic ca loganuuuu.hellooooo.daca aveau aceleasi dimensiuni era altceva.helloooooo.nu mai comparati mere cu pere.

legat de design....logan nu-i un produs 100% renault. e o incercare 100% renault de a scoate cat mai multi bani. exact cum incearca si alte marci (vw, audi...etc).
stiti ca si astia produc automobile prin tari din america de sud, asia. prin america de sud inca se mai produce vw broasca, prin china se produce audi 80 sau vechiul audi 100....si tot asa.
de ce produc marcile astea auto depasite??? pentru ca puterea de cumparare in tarile alea nu le permite sa produca ultimele lor modele (adica poate le produc dar ...ptr export). asa si cu loganu.
putea foarte bine renault sa produca megane sau laguna in romania.chiar si vel-satis. dar cine le-ar fi cumparat??? asa ca au recurs la compromisul numit logan. in urma studiilor efectuate de ei au ajuns la concluzia ca romanu nu vrea masina super luxoasa, cu piele, cu mahon...etc. romanu vrea o masina spatioasa, cu portbagaj imens si care sa consume putin. corect? si mai ales care sa coste putin.si daca se poate sa fie si ceva nou ca design. puteau sa produca renault chamade, renault 21 sau vechiul megane. dar totusi romanul vrea ceva nou ca s-a saturat saracu de vechituri.si asa au "fatat" loganu'.

asa ca logan nu-i produs 100% renault. ptr ca viziunea renault despre masini e alta. se vede asta la clio III. de ce nu produce clio III in romania ptr romani??? ptr ca nu prea si-ar permite multi sa cumpere. asa ca logan ramane (si aici nu vreau sa jignesc pe nimeni) o masina a omului sarac. scuze dar asta-i realitatea.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alx
post 13 Sep 2005, 08:34
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.001
Joined: 11 March 04
From: Bucuresti, Berceni




foarte corect ce ai spus mai sus cristi!


--------------------
Mitsubishi Outlander 1 2.0 benzina - varies
Vine valu' / Imi ia calu'
Chiar si scroafa din cotet...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 13 Sep 2005, 08:35
Post #57


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




si ca sa nu fiu inteles gresit mai adaug:
n-am zis ca loganu nu-i o masina buna. e ok. ptr banii aia (desi putin cam scump dupa parerea mea) e bine. dar m-am saturat de cei care tot ridica loganu la rang de "zeitate".

ca motorizare e ok, dar calitatea executiei, plasticele, felul cum arata...rasufla a ieftin. loganul miroase "romaneste". nu are nici o aroma "frantuzeasca" wink.gif


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adri
post 13 Sep 2005, 09:28
Post #58


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 22 February 05




atunci daca loganu e un compromis inseamna ca e un compromis care a prins si la germani ,francezi,italieni ,etc.La finisari spun ca se putea si mai bine dar in rest e ok.Daca ati observat pretul loganului tinde sa ajunga acusi 9300 de euro,acesti bani nui au suficienti oameni in romania care sai dea pentru o masina noua nici macar sh.La noi in romania pana cand romanu sasi perminta o masina numai din salar cum fac ceilalti europeni or sa mai treaca vreo 5-7 ani.Eu personal nul ridic in slavi pentru ca in afara de design care este nou si bord restul e luat de la renault,dar este o masina buna la fel ca si renault symbol,fabia,hyunday accent,fiat albea si altele.Am vazut pe alte site multi posesori de logan care au ajuns la 30000-50000 km si au spus ca au schimbat ce se schimba la revizii atat,deci nu am auzit de schimbat piese importante care le schimbai la vechile dacii,deci e un pas imp inainte si asta trebuie vazut.Loganu trebuie lasat impace ca prea mult sa vorbit de el,sa lasam vanzarile sa vorbeasca si fiabilitatea sa in timp desi aceasta e vazuta pe modelele renault.Bafta la condus


--------------------
dacia logan - is-26-dmv
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 13 Sep 2005, 09:33
Post #59


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




QUOTE(adri_v_23 @ Sep 13 2005, 09:28 AM)
atunci daca loganu e un compromis inseamna ca e un compromis care a prins si la germani ,francezi,italieni ,etc.

daca si-a luat firma de taxi a lu' nea giusseppe 3 loganuri si firma de consultanta a lu' pierre inca 4 asta nu inseamna ca a prins wink.gif

iar rahaturile mancate prin presa legate de succesul loganului...permite-mi sa nu le cred. imi dai voie? biggrin.gif


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kinder74
post 13 Sep 2005, 13:17
Post #60


Membru


Group: Members
Posts: 139
Joined: 9 June 05




QUOTE(cristib @ Sep 13 2005, 09:33 AM)
daca si-a luat firma de taxi a lu' nea giusseppe 3 loganuri si firma de consultanta a lu' pierre inca 4 asta nu inseamna ca a prins  wink.gif

iar rahaturile mancate prin presa legate de succesul loganului...permite-mi sa nu le cred. imi dai voie? biggrin.gif

prietene...s-au vandut peste 100.000 bucati....
intra si tu pe mobile.de si cauta Logan


Apoi mucles....


si vezi sa nu-ti plesneasca ceva la cap de atata inversunare


--------------------
LOGAN 1.4 LAUR - B-25-MYB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 12:20
Dacia