Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Directie logan

alindrgn
post 21 Jul 2010, 15:12
Post #1


mamut lânos


Group: Members
Posts: 1.347
Joined: 27 April 08
From: brasov




am schimbat acum aproximativ o luna capetele de bara. am facut si directia la acelasi service. garantie la directie 3 luni.

dupa cateva zile am constatat ca la viraje scartaie rotile din fata ceea ce nu se intampla pana sa cedeze capetele de bara. cat timp am mers cu ele stricate (cam o luna) stiam ca scartaie din cauza geometriei rotilor. dar acum ca totul e ok nu inteleg de ce mai scartaie pe asfalt. am fost dupa 2 sau 3 sapt inapoi la service sa imi faca o data directia pe baza garantiei de 3 luni. am plecat de acolo, am incercat eu sa vad daca mai scartaie si mi s-a parut ca e ok. insa acum, de 2 zile cat am circulat intens prin oras am observat iar ca scartaie. am azot in roti deci nu poate fi din cauza aerului. in ritmul asta cred ca imi tocesc imediat rotile.

voi ce credeti? e normal sa scartaie la viraje cu directia facuta deja de 2 ori? sa ma duc iar sa le mai dau o data in cap? mai am cred ca o luna de garantie si sa mai merg daca e nevoie. astept si parerile voastre, ca voi stiti cum merge masina voastra, eu nu am dat importanta inainte sa crape capetele de bara si acum nu mai fac bine diferenta...


--------------------
Dacia Logan / Duster -- 2008 abs plus / 2017 black touch
Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ric26ct
post 21 Jul 2010, 20:50
Post #2


ric26ct


Group: Members
Posts: 461
Joined: 19 February 10
From: Constanta




Clar probleme la geometrie: Pe asfalt nu trebuie sa scartie daca iei viraj maxim si cu o viteza adecvata!


--------------------
renault megane 2 2005, 1,5 dci 101 cp, confort-expression
Skoda Octavia 1,9 tdi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 24 Jul 2010, 22:17
Post #3


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Scrie bre ca ai facut geometria inca odata si s-a rezolvat, ca pe dc ai scris...deci se poate inchide.

This post has been edited by bobo77: 24 Jul 2010, 22:17


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 10:57
Dacia