Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Cum se curata injectoarele,, la Megane Clasic?

Liahim
post 4 Feb 2008, 15:44
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 4 February 08




Am problema cu masina: "da in nas la relanti". Din toate sursele, am inteles ca s-au infundat injectoarele.
Problema este ca la service Renault, nu se curata, se schimba (si costa 200 RON/bucata). De curatat, se curata la orice service (40-50 RON/bucata) dar risti sa-ti faca aia praf masina, mai rau. Am inteles ca se poate si cu un aditiv special, care se pune in rezervor.
Da-ti-mi si mie o mana de ajutor: cum se face operatiunea cu aditivul (cata benzina mai trebuie sa lasi in rezervor, daca se dilueaza aditivul cu benzina, etc.) sau daca a curatat cineva la un service si a fost multumit, sa-mi dea si mie o adresa, un numar de telefon, ceva.
Eu va multumesc anticipat.

This post has been edited by Liahim: 4 Feb 2008, 15:54


--------------------
Renault Megane 1999 I
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Georginho
post 4 Feb 2008, 17:03
Post #2


Inventiv


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 6 July 07




Express Diesel se ocupa de injectoare. Cauta si tu pe net care service e mai aproepe de tine.

In legatura cu "datul in nas", pot fi si alte cauze. Tampon motor sau regulator de presiune, asta daca am inteles eu bine la ce te referi.


--------------------
*** *** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sqryn
post 4 Feb 2008, 17:06
Post #3


Clio rulezzz


Group: Members
Posts: 736
Joined: 2 February 06
From: München




daca problema e de la injectoare iti recomand sa il schimbi pe cel cu probleme. e mult mai sigur si fara complicatii.


--------------------
RENAULT Clio II Bicorp Phase1 1.4 8v Alize/1999 - B-xx-xxx
Clio II Bicorp Phase1 Alize, 1.4 8V 75cp - sept.99
Opel Astra H 1.9 CDTI DPF 120cp - iun 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutt daniel
post 4 Feb 2008, 17:14
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.139
Joined: 22 August 06
From: Giurgiu




Daca da in nas nu cred ca e de la injectoare(posibil de la corpul clapetei). Aditivul nu face minuni, ba mai mult poate curata mizeria de pe traseu si infunda iremediabil injectoarele. Cel mai sigur trebuiesc demontate si desfundate.


--------------------
renault espace 2.2 - bulgariax4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andreiuu
post 31 Oct 2008, 21:46
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 2 August 07




QUOTE(Liahim @ 4 Feb 2008, 15:44)
Am problema cu masina: "da in nas la relanti". Din toate sursele, am inteles ca s-au infundat injectoarele.
Problema este ca la service Renault, nu se curata, se schimba (si costa 200 RON/bucata). De curatat, se curata la orice service (40-50 RON/bucata) dar risti sa-ti faca aia praf masina, mai rau. Am inteles ca se poate si cu un aditiv special, care se pune in rezervor.
Da-ti-mi si mie o mana de ajutor: cum se face operatiunea cu aditivul (cata benzina mai trebuie sa lasi in rezervor, daca se dilueaza aditivul cu benzina, etc.) sau daca a curatat cineva la un service si a fost multumit, sa-mi dea si mie o adresa, un numar de telefon, ceva.
Eu va multumesc anticipat.
*



Metabond , face minuni curata tot sistemu ajuta la consum la acceleratie elimina nemuritoarea problema cu relantiul neuniform si le curata. 1mil 600 park tubul si ai 250ml si pui 25 ml la un plin park


--------------------
Renault Megane 1.9 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 1st May 2024 - 20:10
Dacia