Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

42 Pages « < 32 33 34 35 36 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Megane 3 RS

at.filimon
post 11 Feb 2015, 19:54
Post #991


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 20 March 13




QUOTE(eugenTL @ 11 Feb 2015, 18:33)
maine poimaine o sa citesc pe forumuri ca slickurile sunt pt transalpina si transfagarasan... ce naiba, anvelopele de iarna nu sunt doar pt zapada,polei etc. Ele contin un procent mai mare de cauciuc natural si dioxid de siliciu care evita intarirea cauciucului sintetic in conditii de frig! Dar nah, mergeti cu ce vreti iarna, chiar si pe uscat smile.gif
*



Nu te enerva smile.gif). Dupa cum am spus, nu circul cu masina la sub 5'C, din motive evidente. Iarna o tin intr-un garaj incalzit (10'C).
Referitor la comportamentul si modificarile anvelopei la temperaturile amintite anterior, nu cred ca e vreo diferenta majora fata de o temperatura de 15-20'c intalnita toamna. Consider ca e mai important sa am o presiune corecta in pneuri, decat sa imi iau niste anvelope de iarna ca sa rulez de 5 ori in cateva luni, pe un asfalt uscat, asupra caruia o anvelopa de vara e mai performanta.

Masina cu care rulez zilnic e dotata cu anvelope de iarna bune. Preventiv, pt ca am avut 10 zile de zapada iarna aceasta in Cluj. Deci nu-s chiar asa pericol public smile.gif


--------------------
BMW e90 318d 2009 - CJ 19 YNV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugenTL
post 11 Feb 2015, 20:52
Post #992


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.642
Joined: 16 September 08
From: Tulcea/Bucuresti




QUOTE(at.filimon @ 11 Feb 2015, 14:03)
Daca e asfaltul uscat, poate sa fie afara si -35'C, tot mai performanta e o anvelopa de vara. Vrajeala cu sub 7 grade e exercitiu de de marketing colectiv. Imi pariez masina daca e cineva interesat sa testam smile.gif.
*



Nu ma enervez, doar comentez biggrin.gif Iar tu ai uitat ce ai spus un post mai sus smile.gif
Pt 2-3-4-5 ture iarna pe asfalt curat clar nu merita sa cumperi anvelope iarna, insa daca impingi masina la limita e o problema.
Da, conteaza ca e asfalt uscat, dar conteaza si temperatura de afara, implicit a anvelopelor si asfaltului, si pt aceste ultime conditii compozitia anvelopei care e clar diferita si conceputa special pt temperaturi joase in primul rand si apoi sa te ajute ( NU sa faca minuni ) pe zapada, mazga, polei, etc.

Eu simt diferenta in fiecare an la schimbarea anvelopelor si vorba aia n-am rs, insa pe un drum facut de n ori te poti da si cu cartul. Ma duc spre tulcea cu anvelope vara ( la intrarea in iarna ...0-8 grade ) si cnad ma intorc cu rotile de iarna e clar mai bine.

Deja la -35 grade nici anvelopele de la noi de iarna nu te mai ajuta f mult ( nu ca la -20 +5 grade ).. vezi tarile cu temperaturi de genu ca au deja chestii speciale pt masini,utilaje etc


--------------------
Renault Megane II my edition (18+low+r26 look)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Catalinmodena
post 11 Feb 2015, 21:03
Post #993


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.547
Joined: 7 April 08
From: Aproape de Craiova




Daca le incalzeste sunt foarte ok cele de vara,chiar cu temperaturi sub 0 grade.La turele pe care ma gandesc ca le da cele de iarna ar fi pa.

This post has been edited by Catalinmodena: 11 Feb 2015, 21:05


--------------------
Renault megane sedan manager 1.4 16v 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugenTL
post 11 Feb 2015, 21:06
Post #994


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.642
Joined: 16 September 08
From: Tulcea/Bucuresti




Pai si de cand un cauciuc nu trebuie sa se consume mai ales in mod sport?
Anvelopele ca si franele trebuie sa se consume, nu sa fie dinalea de au aparut acum ECO-save energy si alte porcarii care te tin 10 ani smile.gif Parerea mea...


--------------------
Renault Megane II my edition (18+low+r26 look)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 11 Feb 2015, 23:21
Post #995


Membru


Group: Members
Posts: 4.193
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




Nu ca as avea Megane 3 RS dar aderenta mai mare cu anvelope bune de vara fata de anvelope de iarna pe asfalt uscat la 0 grade am experimentat si eu. smile.gif
Nu ca as incuraja mersul iarna cu anvelope de vara pentru ca, conditiile se pot schimba de la Km la Km.


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
at.filimon
post 11 Feb 2015, 23:49
Post #996


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 20 March 13




QUOTE(eugenTL @ 11 Feb 2015, 20:52)
Nu ma enervez, doar comentez  biggrin.gif  Iar tu ai uitat ce ai spus un post mai sus smile.gif
Pt 2-3-4-5 ture iarna pe asfalt curat clar nu merita sa cumperi anvelope iarna, insa daca impingi masina la limita e o problema.
Da, conteaza ca e asfalt uscat, dar conteaza si temperatura de afara, implicit a anvelopelor si asfaltului, si pt aceste ultime conditii compozitia anvelopei care e clar diferita si conceputa special pt temperaturi joase in primul rand si apoi sa te ajute ( NU sa faca minuni ) pe zapada, mazga, polei, etc.

Eu simt diferenta in fiecare an la schimbarea anvelopelor si vorba aia n-am rs, insa pe un drum facut de n ori te poti da si cu cartul. Ma duc spre tulcea cu anvelope vara ( la intrarea in iarna ...0-8 grade ) si cnad ma intorc cu rotile de iarna e clar mai bine.

Deja la -35 grade nici anvelopele de la noi de iarna nu te mai ajuta f mult ( nu ca la -20 +5 grade ).. vezi tarile cu temperaturi de genu ca au deja chestii speciale pt masini,utilaje etc
*



E putin aiurea ce discutam. E un joc "ba da, ba nu" smile.gif). Eugen, nu am uitat ce am zis si ramane valabil. Un motiv evident e ca as putea sa dau peste o pata de apa in proces de inghetare sau deja inghetata. Nu simplul fapt ca e temperatura mica si asfaltul e rece. Asfaltul uscat, indiferent de temp exterioara, fara urme de apa inghetata, seminghetata, zapada, mazga e mult mai bine "manageriat" de o anvelopa de vara (franare, stabilitate in viraj). La -35'C consider ca in continuare anvelopa de vara are mai bune performante. Mi-e greu sa verific si da, e o presupunere. Cel putin la turele care le fac eu....scos masina din garaj de la 15'C, plimbat o ora si stop, nici nu apuca anvelopa sa se raceasca bine. O mentin calda cu ajutorul franelor smile.gif). Acum, despre reactiile compozitiei la temperatura scazuta, cat de repede se degradeaza, crede-ma ca nu ma pricep. Eu iti vorbesc strict din perceptia personala si nu cred sincer ca gresesc. Experienta nu am numai pe RS ci si pe multe alte modele de auto. Utilizez anvelope de iarna strict preventiv pt cand voi avea cu adevarat nevoie de ele, nu pt a rula pe asfaltul uscat iarna.

Ca fapt divers, o anvelopa de iarna isi pierde clar din performante odata cu cresterile de temperatura. Distantele de franare in special, cresc alarmant. Am avut o figura anul trecut in Mai, ca nu am binevoit sa imi fac timp doua ore sa schimb anvelopele de iarna. La 25'C franeaza groaznic la viteze de autostrada. La cele de vara nu scad in asa hal performantele odata cu scaderea temperaturii.


Cheers!


--------------------
BMW e90 318d 2009 - CJ 19 YNV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dodopan11
post 12 Feb 2015, 07:48
Post #997


Automobilist


Group: Members
Posts: 204
Joined: 14 September 09
From: Bucareshit




E foarte aiurea ce discutati !!!

Promovarea folosirii anvelopelor de vara la temperaturile iernii e strict o prostie in anul de gratie 2015. Probabilitatea unui drum uscat iarna e realmente iluzorie. Plus ca ati amestecat complet gradele cu anotimpurile si cu anvelopele dedicate fiecarui anotimp !

Abordarea asta de milionar excentric care-si scoate masina din garaj si face ture cu anveopele de vara iarna... e, ca s-o zic decent, copilareasca.

Anvelopele de vara, indiferent de cat de mult sunt incalzite iarna, sunt PIETRE, datorita compozitiei diferite fata de cele de iarna si implicit a temperaturii. Anvelopele de iarna, folosite vara, sunt PIETRE, datorita, logic, a compozitiei diferite si, la fel, a temperaturii la care lucreaza. Ai aderenta incaltat cu PIETRE iarna sau vara? N-ai ! Ai scazut sub 7 grade constant ? Pui anvelope de iarna. Ai peste 7 grade constant ? Pui anvelope de vara. Restul sunt doar discutii sterile.


--------------------
ex - Renault Megane 2 RS 2008
now - Renault Megane 3 RS 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cash
post 12 Feb 2015, 09:04
Post #998


Membru


Group: Members
Posts: 129
Joined: 2 July 12




Era vorba de o analiza, nu de incurajari. Si ce, daca ai 2 masini esti excentric? Eu am 3... Pana una alta testele demonstreaza superioritatea unei anvelope de vara pe uscat fata de una de iarna, la temperaruri apropiate de zero.
N-a zis nimeni aici ca trebuie sa mergi iarna cu anvelope de vara. Se discuta un caz special.
Cat despre marketing... probabil banuiesti ca 95% e bullshit...


--------------------
Renault Megane RS 265 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dodopan11
post 12 Feb 2015, 11:10
Post #999


Automobilist


Group: Members
Posts: 204
Joined: 14 September 09
From: Bucareshit




Cash, eu am scris negru pe alb de abordarea "scot masina din garaj incalzit iarna si fac ture cu cauciucurile de vara iarna", nicidecum de care-i numarul de masini care te face milionar excentric. Ai 3 masini? Sa fii sanatos, iti urez sa ai minim 30! Vrei sa mergi cu anvelopele de vara iarna? Ruleaza fin atunci! Ce legatura are marketing-ul cu stiinta materialelor si compozitia anvelopelor, cat si specializarea genului de anvelopa in functie de utilizare? Zicea si Eugen, mai sus, maine poimaine o sa rulati linistiti cu slick-uri pe transfagarasan fara probleme...


--------------------
ex - Renault Megane 2 RS 2008
now - Renault Megane 3 RS 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 12 Feb 2015, 11:12
Post #1000


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(Tullio @ 9 Feb 2015, 00:21)
M-am uitat acum si pe fisa cu specificatii din Anglia si se confirma ceea ce se vede si in clipul de pe YouTube de care aminteam. Trophy vine cu 235/40R18 (Bridgestone Potenza RE05), iar R.S. 265 cu 225/40R18 (Dunlop SP Sport Max TT).


Asa e. RS standard vine cu 225/40R18 pe jantele argintii-cenusii. Daca optezi pt pachet CUP, vine cu jante tot pe 18 si cu acelasi design doar ca sunt negre si incaltate cu 235/40R18. Evident se poate opta si pt 19 atat la RS standard cat si la CUP...
Iar Trophy despre care vorbesti are automat pachet cup...deci presupune 235/40R18 sau combinatia pe 19.

This post has been edited by papa_mulo: 12 Feb 2015, 11:27


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
at.filimon
post 12 Feb 2015, 12:06
Post #1001


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 20 March 13




QUOTE(dodopan11 @ 12 Feb 2015, 11:10)
Cash, eu am scris negru pe alb de abordarea "scot masina din garaj incalzit iarna si fac ture cu cauciucurile de vara iarna", nicidecum de care-i numarul de masini care te face milionar excentric. Ai 3 masini? Sa fii sanatos, iti urez sa ai minim 30! Vrei sa mergi cu anvelopele de vara iarna? Ruleaza fin atunci! Ce legatura are marketing-ul cu stiinta materialelor si compozitia anvelopelor, cat si specializarea genului de anvelopa in functie de utilizare? Zicea si Eugen, mai sus, maine poimaine o sa rulati linistiti cu slick-uri pe transfagarasan fara probleme...
*



Imi pare rau ca nu am detaliat mai mult spatiul incalzit. Vad ca numai milionarii excentrici ard gazul pe garaj. Sper sa ajung unul in genul ala. Garajul incalzit, locul unde depozitez masina de fite, in speta Megane RS, e de fapt un atelier unde desfasor diverse activitati, eu si colegii de la serviciu. Am acolo 10m2 nefolositi care sunt la fix pt "scoica" mea. Scuza-ma ca nu o tin in zapada pana la primavara. Si da, in cazul asta, atelierul il denumesc si garaj smile.gif.

Discutia despre anvelope cred ca e suficienta. Eu imi mentin parerea, indiferent de parerile de pe "site-urile de specialitate". Nu incurajez pe nimeni sa nu foloseasca anvelope de iarna, pt ca eu folosesc.


--------------------
BMW e90 318d 2009 - CJ 19 YNV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dodopan11
post 12 Feb 2015, 12:27
Post #1002


Automobilist


Group: Members
Posts: 204
Joined: 14 September 09
From: Bucareshit




...e ultima oara cand ma re-citez, oameni buni. Am vorbit strict de emiterea afirmatiei "eu am garaj incalzit si fac ture cu cauciucurile de vara iarna", nu de cate masini aveti voi sau de cat de incalzit e garajul pe care-l aveti... Nu va mai dati atat de loviti ca nu-s fiscu sa va inventariez bunurile...

Drumuri bune!


--------------------
ex - Renault Megane 2 RS 2008
now - Renault Megane 3 RS 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diaboliq
post 13 Feb 2015, 14:37
Post #1003


Membru


Group: Members
Posts: 128
Joined: 10 June 06




Vad ca discutia despre cauciuri revine in fiecare iarna pe forum, la fel de aprinsa smile.gif
...
In mai-iunie vin si eu in tara pt verificarea obligatorie asa ca daca se organizeaza ceva, ma bag.

This post has been edited by Diaboliq: 13 Feb 2015, 14:38


--------------------
Renault Megane RS 250 @ 442NM 340CP 2011
Megane 3 RS 250, 340CP, 440NM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dodopan11
post 16 Mar 2015, 19:30
Post #1004


Automobilist


Group: Members
Posts: 204
Joined: 14 September 09
From: Bucareshit




Nește poze cu al meu de primăvară-vară pe topicul dedicat, dă click numai aici, fenomenal, șoc, wow tongue.gif


--------------------
ex - Renault Megane 2 RS 2008
now - Renault Megane 3 RS 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexniculescu
post 7 Apr 2015, 02:27
Post #1005


Membru autentic


Group: Members
Posts: 443
Joined: 20 January 11




RS

<span class='edit'>7 Apr 2015, 02:29:</span>
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.6...10631037&type=1



This post has been edited by alexniculescu: 7 Apr 2015, 02:29

Attached thumbnail(s)
megane1x.jpg ( Size: 1.74mb ) Number of downloads: 652


--------------------
Renault Megane Coupé 2009 - B904LEX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sheva_C
post 17 Apr 2015, 12:21
Post #1006


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 16 October 14




Salutare din nou!
Imi place mult actualul RS, insa, fiind fan Civic si avand un Civic 1.8 din 2010, am zis sa astept si lansarea noului Type-R, sa ma decid intre ele. Am avut nevoie de multa rabdare, insa, din pacate, nu pot spune ca noul Type-R m-a dat pe spate, adica mai exact, nu a avut impactul pe care l-a avut generatia anterioara de Type-R (2006-2010), ca sa nu mai aduc in discutie si pretul cam piperat. Sunt decis in mare masura sa merg pe un Type-R din 2009, sa-mi fac damblaua si mai incolo sa vedem cum se comporta noul Type-R si la ce pret ajunge la second. Are cineva niste info mai detaliate in legarura cu urmatorul Megane RS, in afara de faptul ca ar aparea prin 2016?


--------------------
Honda Civic Type-R 2010 CW, 201 CP (FN2) / 2018 CW, 320 CP (FK8)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
at.filimon
post 22 Apr 2015, 10:36
Post #1007


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 20 March 13




Masina e in Cluj in showroom-ul de pe Calea Turzii. 25.000 euro, la promotie http://static.reno.ro/style_images/renopro...icons/icon4.gif

Attached thumbnail(s)
20150409_111220_1_.jpg ( Size: 2.79mb ) Number of downloads: 592


--------------------
BMW e90 318d 2009 - CJ 19 YNV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 24 May 2015, 21:23
Post #1008


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




Tinerete fara batranete si viata fara de moarte
http://www.4tuning.ro/test-drive/test-driv...lina-26260.html



--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
flashvlad
post 12 Jun 2015, 14:32
Post #1009


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 11 August 12




Salutare dragi posesori de RS-uri si nu numai!

Am venit aici pentru a va cere parerea legata de achizitionarea unui Megane 3 RS 265 si daca acesta mi-ar satisface nevoile.

Momentan conduc un Megane 3 dar la sfarsitul lunii am scapat de el.

Mereu m-am gandit sa imi iau un RS si acum ca scap de masina mea curenta m-am tot uitat la reviewuri si asa mai departe. Am facut si 2 testdrives pe Rs-uri dar in UK atunci cand locuiam acolo - unde drumurile sunt altfel ca la noi.

Fiind plictisit de lenea unui Megane 3 dar atasat de design si tot ce tine de aceasta masina am zis ca cel mai bine ar fi sa iau versiunea suprema al acestui megane.

Doar ca am tot vorbit, am fost sfatuit ca nu e o masina buna etc, din urmatoarele motive:

- este foarte rigida (desi eu vreau versiunea RS265 doar, NU trophy) si o sa fie calvar sa mergi prin Bucuresti cu ea sau peste tot unde sunt gropite;
- ii scade pretul de revanzare cu mult in primul an;
- Este scump rau sa ii schimb consumabilele gen cauciucuri - Cate bulioane m-ar costa doar cauciucurile extra de iarna?
- Eu vreau masina pentru uz de zi cu zi. Nu as mai avea o a doua masina. Nu circul nici foarte mult (in 4 ani am facut 55000km pe meganul curent) dar daca fac 3-4 drumuri pe saptamana prin bucuresti te rupe rau la rinichi si spate aceasta masina ?

Este chiar atat de nasol sasiul de la masina si garda atat de neaccesibila pentru drumurile noastre aici in Romania (Bucuresti) ?
Voi avea probleme cu ea daca o folosesc de zi cu zi?
Ma repet: este vorba de Versiunea RS clasica si nu cea trophy.

Ce credeti? Merita satisfacuta dorinta de a avea o masina aratoasa si rapida pentru dezavantaje?
Voi cum va simtiti cu masina asta de cat timp o aveti ?

Multumesc


--------------------
Renault Megane 3 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexAnnecy
post 12 Jun 2015, 15:04
Post #1010


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 4 February 13




QUOTE(flashvlad @ 12 Jun 2015, 15:32)
- Este scump rau sa ii schimb consumabilele gen cauciucuri - Cate bulioane m-ar costa doar cauciucurile extra de iarna?

- Eu vreau masina pentru uz de zi cu zi. Nu as mai avea o a doua masina. Nu circul nici foarte mult (in 4 ani am facut 55000km pe meganul curent) dar daca fac 3-4 drumuri pe saptamana prin bucuresti te rupe rau la rinichi si spate aceasta masina ?

Este chiar atat de nasol sasiul de la masina si garda atat de neaccesibila pentru drumurile noastre aici in Romania (Bucuresti) ?
Voi avea probleme cu ea daca o folosesc de zi cu zi?
Ma repet: este vorba de Versiunea RS clasica si nu cea trophy.

Ce credeti? Merita satisfacuta dorinta de a avea o masina aratoasa si rapida pentru dezavantaje?
Voi cum va simtiti cu masina asta de cat timp o aveti ?

Multumesc
*



Se gaseste ceva decent cu 750RON/cauciuc 225/40/R18.

Fara probleme merge utilizata zi de zi, pentru ca poate fi condusa ca o masina obisnuita, fara smucituri. Eu fac asta in Timisoara. Sigur nu e moale ca un Megane normal, dar nu cu mult mai rigida decat un Mondeo de acum doua generatii, de ex. Garda e acceptabila, parchezi cu spatele la bordura daca ti se pare ca ar ramane bara fata prinsa de bordura biggrin.gif.

Neaparat sa NU aiba sasiul CUP, ci cel SPORT (cel putin cand am cumparat eu puteai sa ai sasiu CUP si daca nu era Trophy), sa aiba jante de 18, si NU scaune Recaro. Eu am ales tapiteria de piele, dar si cea standard este mult mai confortabila decat Recaro.

Cum ai zis, aratoasa si rapida, face treaba!!


--------------------
Renault Megane RS 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
flashvlad
post 12 Jun 2015, 16:25
Post #1011


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 11 August 12




Suna bine tot ce mi-ai zis tu.
Evident fara sasiu CUP si nu mia mult de 18 rotile.
La scaune citisem tot felul de opinii si reviewuri, unii ziceau ca sunt mai ergonomice, se muleaza dupa corpul tau etc.
Oricum nu sunt valabile pe RS decat daca iei cu sasiul cup - ceea ce nu o sa se intample.
Multam inca odata.

Mai sunt alti proprietari de RS clasic si ar vrea sa imi dezvaluie daca friciile mele fata de aceasta masina sunt sau nu relevante?


--------------------
Renault Megane 3 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 12 Jun 2015, 16:31
Post #1012


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti






--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
flashvlad
post 12 Jun 2015, 16:48
Post #1013


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 11 August 12




AM mai inteles ca la drum lung este mega obositor cu un RS.
Este adevarat sau doar baliverne?

Si inca ceva. As vrea sa fie culoarea aceasta: GRIS CASSIOPE - puteti vedea poza atasata.
Intrebarea mea: cat de reala este culoarea aceasta generata artificial de configuratorul renault?
Am cautat pe google images dar nu am dat peste o consistenta buna. Apar mai multe tonuri de gri-uri cand caut GRIS CASSIOPE.
Este cumva masina din review-ul lui buhnici?
https://www.youtube.com/watch?v=L3KQslnvYnM


This post has been edited by flashvlad: 12 Jun 2015, 18:52

Attached thumbnail(s)
rs.jpg ( Size: 236.52k ) Number of downloads: 441


--------------------
Renault Megane 3 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 12 Jun 2015, 22:06
Post #1014


Membru


Group: Members
Posts: 4.193
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




Da. In review este acel gris cassiope.

Codul de culoare este TEKNG.

Atasez o poza cu Laguna mea care are acelasi gri. Sper sa te ajute.

Attached thumbnail(s)
20150506_190754.jpg ( Size: 2.99mb ) Number of downloads: 409


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
flashvlad
post 12 Jun 2015, 22:27
Post #1015


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 11 August 12




QUOTE(madhorsefuzzy @ 12 Jun 2015, 22:06)
Da. In review este acel gris cassiope.

Codul de culoare este TEKNG.

Atasez o poza cu Laguna mea care are acelasi gri. Sper sa te ajute.
*


Multam fain.

Deci m-a indus in eroare clar configuratorul lor.
Pare mai inchisa si mai agresiva culoarea din configurator comparativ cu cea din realitate.
Nasol in cazul asta.


--------------------
Renault Megane 3 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 12 Jun 2015, 22:38
Post #1016


Membru


Group: Members
Posts: 4.193
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




Nu chiar. D.p.m.d.v. exista acel albastru foarte misto si acel galben special.

Dar tine de gusturi.


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
flashvlad
post 13 Jun 2015, 00:37
Post #1017


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 11 August 12




Albastru vroiam dar nu se mai face pe albstru comanda


--------------------
Renault Megane 3 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diaboliq
post 14 Jun 2015, 00:49
Post #1018


Membru


Group: Members
Posts: 128
Joined: 10 June 06




Gri casiopee

Attached thumbnail(s)
Untitled_HDR2.jpg ( Size: 1.67mb ) Number of downloads: 377
242B8247.jpg ( Size: 2.17mb ) Number of downloads: 148
242B8240.jpg ( Size: 2.1mb ) Number of downloads: 133
242B8251.jpg ( Size: 1.32mb ) Number of downloads: 119


--------------------
Renault Megane RS 250 @ 442NM 340CP 2011
Megane 3 RS 250, 340CP, 440NM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 14 Jun 2015, 13:19
Post #1019


Membru


Group: Members
Posts: 4.193
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




Pe Vlad l-ar ajuta niste poze neprelucrate.


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diaboliq
post 14 Jun 2015, 23:33
Post #1020


Membru


Group: Members
Posts: 128
Joined: 10 June 06




Culorile nu sunt alterate la post procesare.
Atasez un original

Attached thumbnail(s)
242B8247.jpg ( Size: 1.81mb ) Number of downloads: 132


--------------------
Renault Megane RS 250 @ 442NM 340CP 2011
Megane 3 RS 250, 340CP, 440NM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
42 Pages « < 32 33 34 35 36 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 5th May 2024 - 20:03
Dacia