Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Caut destinatii pentru Schi, Localitati, cazare, masa, partii, e.t.c.

Ignition
post 2 Oct 2005, 16:22
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 1 October 05




Hello all !

Sunt un pasionat al schi-ului, desi sunt la un nivel mediu de pregatire...
Caut diverse locatii in principal in Romania unde sa se poata practica sportul, cu anumite conditii de cazare, partii, drum, e.t.c.
De asemenea imi doresc sa cunosc si alte persoane pasionate de acest sport pentru eventuale excursii impreuna.

In general pentru excursiile de 1 zi, plecat dimineata intors noaptea am preferat Predeal sau Poiana Brasov fiind mai aproape de locatia mea (Bucuresti).
Drum bun, exceptie reparatiile de la Posada, cazare, nu am avut nevoie si de obicei luam masa la Motel Cristian langa Sinaia, la un raport pret/calitate bun.

O excursie de 7 zile am facut in ianuarie 2005 in Poiana Brasov cu urmatoarele preturi/conditii:
Garsoniera (in bloc) complet renovata, termopan, grup sanitar propriu, cetrala termica proprie (gaze) + apa calda, bucatarie aragaz + frigiger, CATV, parcare
pret: 210E / 7 zile / 2 persoane (adica 30E/zi)
Mancarea partial adusa de acasa + cumparata de la supermarket si preparata de noi, ce vrem, cat vrem, cand vrem.

Ce caut exact:
Cazare - Garsoniera (min.30mp) dotata cu:
- dormitor: 2 paturi sau pat dublu
- bucatarie: frigider, aragaz
- baie: WC, dus/cada, ghiuveta, gresie, faianta
* curent electric, incalzire, apa calda, cu reglaj independent (gaze sau lemne, e.t.c.)
* izolatie termica, fonica (preferabil termopan)
* cat mai aprope de telecabina pt. partia de schii
* drum accesibil autoturism,parcare, distanta spatiu parcare max.100m
* televizor color, CATV/Satelit

Partie schi
- instalatii de schi functionale: Telecabina/Gondola/Telescaun e.t.c.
- preferabil pe baza de cartela
- zona acoperita de salvamont
- partii lungime minima 2-3 km cu diferenta de nivel min.500m. cu marcaje
- preferabil instalatii functionale de zapada artificiala

Ca alte destinatii m-am gandit la Balea/Transfagarasan, insa nu prea stiu care sunt conditiile pe acolo... ce alte destinatii imi recomandati ?

Mersi.


--------------------
Volkswagen Golf 5 TDI - secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BOGDAN DSN
post 3 Oct 2005, 16:32
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 248
Joined: 18 October 04
From: Bucuresti




la preturi comparabile iti recomand Austria - gasesti tot ce ceri si chiar ceva in plus
Nu scriu la misto - vorbesc serios.
Ai zeci de statiuni cu multe instalatii de transport pe cablu(pe cartela sau cu ski-pass pe mai multe zile),multe si variate oferte de cazare,zeci(sa nu zic sute) de km de partii de toate gradele de dificultate - sa tot alegi.Nu stai zeci de minute la coada deoarece capacitatea de transport este incredibila(mii de persoane/ora).

In tara este la Bran o partie , mai ai la Baisoara,Arieseni,Vatra Dornei ,Borsa,dar nu cred ca sunt indeplinite conditiile puse de tine.


--------------------
Toyota Aygo 2006 - masina de servici - fost posesor de DSN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th May 2024 - 01:59
Dacia