Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Megane II vs Golf V

cp
post 27 Sep 2004, 10:32
Post #1


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 79
Joined: 24 September 04




Citesc acest forum de ceva vreme si am ajuns la concluzia ca meganistii "urasc" golfistii si viceversa. Daca nu este asa, contraziceti-ma!Acuma eu sunt tare curios care sunt motivele si as vrea sa puneti cat de multe posturi pe acest thread.

Opinia mea este ca golful V rulz. Primul motiv este ca are un aer premium. Alte motive: design deoasebit, calitate materiale interioare si exterioare peste megane, pret bun la revanzare. Argumentul cu raportul calitate/pret cred ca pica pentru eu cred ca este acelasi la ambele masini.

"Astept provincia" la Cluj laugh.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladus
post 27 Sep 2004, 10:55
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 249
Joined: 22 September 04
From: Bucuresti




nu urasc in nici un fel detinatorii de golf, e o impresie gresita a ta. Parerea mea in schimb e ca golful 5 e mult mai urat decat golful 4 si e total lipsit de personalitate. Nu neg in acest timp ca golful are o fiabilitate mai mare decat meganul, dar ca design e cu mult mai urat. Argumentul principal insa in favoarea meganului este pretul. La pretul unui megane full de dotari iei un golf gol, deci la banii mei, meganul este ideal.
In concluzie, am fost fan golf 4, deci nu urasc posesorii de golf, dar 5 e o masina banala cu prea putine imbunatatiri fata de 4.


--------------------
Renault Megane2 2004 Dinamique
Renault Megane 2 Dinamique, negru, + clima + esp + Philips Blue Vision + in curand bord albastru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octavianf
post 27 Sep 2004, 11:02
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 278
Joined: 15 June 04
From: Bucuresti




Faza frumoasa ca nemtii spun despre Golf V ca seamana cu Peugeot 307. Si oricum, MII are un design mult mai original.


--------------------
Clio Symbol 1.4 16V 2002 Dynamique
Culoare: Rosu
Optionale: ABS + Airbag pasager
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
strumfuadi
post 27 Sep 2004, 11:09
Post #4


Former Laguna user.


Group: Members
Posts: 2.331
Joined: 25 February 04
From: B u c u r e s t i




sunt perfect de acord cu vladus..
in plus, au aparut probleme de fiabilitate shi la mashinile germane mai populare (vw, opel..)

prin urmare, oare mai merita sa cumperi un golf chior (la care plateshti shi cele 4 ushi - standard pretul e ptr doo ushi) sau mai bine cumperi un megane (super) accesorizat de aceeashi bani?!? intrebarea este pertinenta, fiindca fiabilitatea a devenit foarte asemanatoare la ambele mashini, iar argumentul "frumusetzii" nu merge in cazul golfului 5, e mai frumoasa shi originala megane 2..

ps: nu am nici megane 2, nici golf, deci chiar sunt impartzial! :wink:


--------------------
Honda Civic FN2 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cp
post 27 Sep 2004, 11:25
Post #5


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 79
Joined: 24 September 04




Italiana seamana bine cu romana asa ca oricine cred ca va intelege dece e mai bun golful.

http://www.infomotori.com/a_116_IT_12047_1.html


Pentru cine nu intelege sau nu are rabdare sa citeasca in italiana, au dat note 25 de jurnalisti din Germania, Italia, Francia, Gran Bretagna, Spagna, Portogallo, Svizzera, Norvegia, Svezia, Gracia, Polonia, Romania, Ungheria, Repubblica Ceca, Slovacchia ed Ucraina.



Clasament:

1° posto: Volkswagen Golf V 1.9 TDI - 105 CV
2° posto: Peugeot 307 HDI FAP 1.6 – 109 CV
3° posto: Opel Astra CDTI 1.7 – 101 CV
4° posto: Renault Megane dCi 1.9 - 120 CV
5° posto: Ford Focus TDCi 1.8 – 116 CV
6° posto: Mazda Mazda3 CD 16V – 109 CV
7° posto: Toyota Corolla D-4D 1.9 - 116 CV
8° posto: Fiat Stilo 1.9 JTD – 116 CV


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladus
post 27 Sep 2004, 12:19
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 249
Joined: 22 September 04
From: Bucuresti




sincer nu ma intereseaza clasamentul lor, aici vorbim de preferintele si puterea de cumparare a romanilor, nu a ziaristilor occidentali. Nu se compara stabilitatea meganului cu cea a golfului (le-am condus pe amandoua), nici franele meganului cu cele ale golfului (meganul are frane mai brutale, dar mai eficiente), iar la capitolul originalitate nu mai trebuie sa spun nimic (golful e o masina facuta cu umor german, adica 0 biggrin.gif ).
Daca as avea 25.000 de euro as lua alta masina, nu megane, dar la banii pe care i-am dat pe megane era cea mai buna optiune si este in continuare cea mai buna optiune.
Golful e mai slab ca performante, ca tinuta, ca dotari si ca pret. Deci aici in romania, meganul este pe primul loc... cred ca asta o spun foarte clar si cifrele vanzarilor celor 2 masini, deci vorbim pe date concrete in ro.


--------------------
Renault Megane2 2004 Dinamique
Renault Megane 2 Dinamique, negru, + clima + esp + Philips Blue Vision + in curand bord albastru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cp
post 27 Sep 2004, 12:57
Post #7


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 79
Joined: 24 September 04




QUOTE

Golful e mai slab ca performante, ca tinuta, ca dotari si ca pret. Deci aici in romania, meganul este pe primul loc... cred ca asta o spun foarte clar si cifrele vanzarilor celor 2 masini, deci vorbim pe date concrete in ro.


Daca citesti putin pe net o sa vezi ca nici golful 5 nu-i chiar asa de rau. Dovada ca in acest clasament a iesit pe primul loc iar megane nici macar nu este descris la capitolul plusuri si minusuri. Daca te iei de cifra vinzarilor inseamna ca solenza e mai mult mai buna decit megane II iar BMW 5er e mult mai slab. Astept sa vad nr de logan care se vor vinde dar tare am impresia ca va fi mult mult mai "bun" decat megane II.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
strumfuadi
post 27 Sep 2004, 12:58
Post #8


Former Laguna user.


Group: Members
Posts: 2.331
Joined: 25 February 04
From: B u c u r e s t i




laugh.gif
daaa, shi sunt sigur ca fanii golfului sunt convinshi ca romanii "ie proshti" shi daca au banii aia ar trebui sa'shi ia o mashina germana, trainica, nu un carucior d'ala de megane care a ieshit abia pe locul 4 inb topul profesionishtilor de ziarishti occidentali.

oferta golf: [url=http://www.volkswagen.ro/ro/doks/preis_pdf/44.pdf]AICI
preturile sunt "sensibil" mai mari, nici macar nu vorbim de acelashi pretz cu megane'ul, ca sa nu mai vorbim de dotari..

pana la urma pe oameni ii intereseaza o mashina cu stil, cu un motor foarte bun shi cu multe dotari, pentru a se putea simtzi bine timp de 3-4 ani cat o tzin.. pe nimeni nu mai intereseaza cumparatul unei asemenea mashini shi tzinutul ei "pana mori"...


--------------------
Honda Civic FN2 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cp
post 27 Sep 2004, 13:04
Post #9


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 79
Joined: 24 September 04




QUOTE
laugh.gif  

oferta golf: [url=http://www.volkswagen.ro/ro/doks/preis_pdf/44.pdf]AICI
preturile sunt \"sensibil\" mai mari, nici macar nu vorbim de acelashi pretz cu megane'ul, ca sa nu mai vorbim de dotari..



Repet: BMW 5er e mai scump si el decat megane II. Si totusi asta nu spune nimica...

Hai sa pun o intrebare si ma lamuresc si eu cum sta treaba.
Daca VW Golf V ar avea exact acelasi pret si dotari ca si meganul II, pe care l-ati prefera?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladus
post 27 Sep 2004, 13:23
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 249
Joined: 22 September 04
From: Bucuresti




in primul rand vorbim de masini din aceeasi clasa si comparabile aici, nu de solenza sau logan care nu prea sunt masini. in al doilea rand nu am zis ca golful e rau, am zis numai ca la capitolele stabilitate, frane si pret meganul e superior golfului.
Daca ar avea acelasi pret ca golful as asta sa ma gandesc ce sa aleg intre fiabilitate crescuta si design atractiv, dar cred ca in final tot meganul l-as lua, oricum il tin numai 2 ani asa ca nu ma prea intereseaza o fiabilitate pe termen lung. Prefer o masina superdotata, care sa ma faca sa ma simt bine la volan si cu un design atractiv.
Dar noi intelegem ca tu ti-ai luat golf si simti nevoia sa te lauzi biggrin.gif , dar nu uita ca nu e porsche si e o masina relativ scumpa pentru ce ofera. Sunt multe alte marci care au masini in aceasta clasa, masini la fel de competitive ca si golful. Deci nu te crampona pe o idee, fi mai flexibil 8)


--------------------
Renault Megane2 2004 Dinamique
Renault Megane 2 Dinamique, negru, + clima + esp + Philips Blue Vision + in curand bord albastru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
strumfuadi
post 27 Sep 2004, 13:26
Post #11


Former Laguna user.


Group: Members
Posts: 2.331
Joined: 25 February 04
From: B u c u r e s t i




megane 2! shi asta cu sigurantza, datorita faptului ca imi place mai mult design'ul meganului.. (nimeni nu e "obiectiv" cand ishi alege o mashina..)

ce vreau io sa zic este ca, data fiind situatzia existenta referitor la pretzuri, nu m'ash prostitua sa iau un golf chior cu aceeashi bani cu care ash lua un megane 2 accesorizat, iar asta doar pentru a avea un "golf", o "mashina germana"..


--------------------
Honda Civic FN2 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octavianf
post 27 Sep 2004, 16:22
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 278
Joined: 15 June 04
From: Bucuresti




Daca discutam de gusturi, cred ca cel mai reusit a fost Golf III
Dar e chestie de gusturi.
Cred ca s-au grabit sa lanseze Golf V si au cam pierdut identitatea produsului.
La nivele de echipare echivalente, consider ca MII e clar superior Golfului V.


--------------------
Clio Symbol 1.4 16V 2002 Dynamique
Culoare: Rosu
Optionale: ABS + Airbag pasager
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stanutir
post 27 Sep 2004, 18:32
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 8 September 04




Si mie mi-au placut Golfurile IV, iar asta V asa si asa poate e putin modificat fata de golf IV la interior , iar la exterior chiar e prea inalt si nu e placut.


Vreau sa compari putin noul Audi A3 in 4+1 portiere care a aparut acum adica la un an dupa Golf V si sa vezi cum tr sa fie Golful V defapt

Iar eu am optat pt Megan II in primul rind ca exista si versiunea sedan care imi ofera f mult portbagaj, si nu mai zic de locul pe care il au pasagerii din spate(se compara cu Passat) fata de Golf V


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radu718
post 29 Sep 2004, 19:56
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 675
Joined: 22 December 03
From: Bucuresti




In toate luptele de pana acum (Clio Vs Fabia, Clio Vs 206, etc) am tinut cu dusmanul si nu cu R. Dar intre M2 si Golf V nu pot sa fiu decat pentru M2 la toate capitolele: raport pret/calitate, design, etc etc, chiar daca are "mici" probleme de fabricatie: flanse, directie...


--------------------
Clio Symbol Expression 1.4 8V
Gri Boreal
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphex_daddy
post 1 Oct 2004, 09:25
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 24 May 04




Mici probleme? Eu le-as cataloga ca deficiente majore de fiabilitate pe care Renault le are, indiferent de model. La care se mai adauga calitatea serviciilor garantie si postgarantie pe care reteaua de service-uri din Ro. le ofera.

Discutati de imagine, design, preturi, echiparile stock, celebra sintagma "raport cal/pret" fara a lua in considerare bugetul pe care il presupune detinerea unui renault 4-5 ani sau 100k km. La care se mai adauga drumurile la service-uri, negocierile de pe acolo pe banii si timpul tau...

Concluzia mea (off topic!) este ca una dintre cele mai bune afaceri din Ro. a momentului este sa fii concesionar Renault si sa mai ai si vreo 2-3 service-uri. Mai ales service-uri! :idea:


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
...Roadrunner...
post 1 Oct 2004, 09:36
Post #16


Membru fondator "Skija Klan (c)"


Group: Members
Posts: 751
Joined: 27 September 02
From: Bucuresti




QUOTE
Mici probleme? Eu le-as cataloga ca deficiente majore de fiabilitate pe care Renault le are, indiferent de model. La care se mai adauga calitatea serviciilor garantie si postgarantie pe care reteaua de service-uri din Ro. le ofera.  

Discutati de imagine, design, preturi, echiparile stock, celebra sintagma \"raport cal/pret\" fara a lua in considerare bugetul pe care il presupune detinerea unui renault 4-5 ani sau 100k km. La care se mai adauga drumurile la service-uri, negocierile de pe acolo pe banii si timpul tau...

Concluzia mea (off topic!) este ca una dintre cele mai bune afaceri din Ro. a momentului este sa fii concesionar Renault si sa mai ai si vreo 2-3 service-uri. Mai ales service-uri!  :idea:


Zici tu asa ... laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Ciocu' mic va rog ... ca sa nu amintim de minunatele servicii oferite de Porsche Romania & Co !!!


--------------------
Renault MeganeII - B-81-RoadRunner
Bip... Bip... !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphex_daddy
post 1 Oct 2004, 11:25
Post #17


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 24 May 04




Ups! Calduroasa ta recomandare pe ce se bazeaza? laugh.gif Putina grija te rog, nasucul e cam sus!

La ".........& Co", despre Avia si Redac Craiova am amintiri numai placute. Si nostagice! biggrin.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladus
post 1 Oct 2004, 17:37
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 249
Joined: 22 September 04
From: Bucuresti




aphex_daddy sa iti zic ca am 8000km si nici o problema... sau nu ma crezi...


--------------------
Renault Megane2 2004 Dinamique
Renault Megane 2 Dinamique, negru, + clima + esp + Philips Blue Vision + in curand bord albastru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cp
post 4 Oct 2004, 09:30
Post #19


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 79
Joined: 24 September 04




vladus, sa-ti zicx ca am avut cu un cielo 100.000 km fara nici o problema. Orice masina trebuie sa mearga pina la 8.000 fara nici o problema. Sau nu? laugh.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladus
post 4 Oct 2004, 09:39
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 249
Joined: 22 September 04
From: Bucuresti




pai vad ca cei care nu au renault se plang ca trebuie sa mergi des in service... eu am si nu trebuie sa merg... pe cine sa credem smile.gif Si cp inseamna ca la banii ei si cielo e o masina ok, asa cum la banii lui si renault este o masina ok si asa mai departe... Oricum toata lumea stie ca la porsche serviciile sunt mizerabile... nu ca la renault ar fi mai bune... da stii si tu cum e ... masina pe care o ai e cea mai buna...


--------------------
Renault Megane2 2004 Dinamique
Renault Megane 2 Dinamique, negru, + clima + esp + Philips Blue Vision + in curand bord albastru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphex_daddy
post 4 Oct 2004, 12:42
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 24 May 04




Vladus, nu ti-as dori sa experimentezi ce persupune inlocuirea unor repere de genul pompa de apa sau al intinzatorul curelei de accesorii. Dupa ce masina ti-a iesit din garantie. Anul trecut revizia de 45k m-a adus la scorul de 20 mil. Asta ca sa-ti spun doar o parte din deliciu....

Si nici ceea ce inseamna consumul de 13l pt 1.8 16v 120cp. In service iti vor spune ca este normal pentru motorul asta raportat la 1350 kg cat are masina. Vax! Am condus o Frontera de 2 si ceva l capacitate si niciodata nu a luat m mult de 14 in oras. Un Vectra din 1994 de 1.8 consuma 11,5 si nu vrei sa stii ca masina aia nu a vazut in ultimii 5 ani vreun filtru schimbat sau altceva inafara de ulei si benzina.

Inainte de Renault am avut Golf IV. Cam 120 k km si nimic inafara de telescoapele schimbate. Reviziile facute la Avia. Ireprosabil si promti!

Am avut si Cielo, lasat parintilor dupa achizitionarea Renault-ului, dupa 90k si 6 ani. Interval in care nu am schimbat decat amortizoarele, capetele de bara si burdufele planetarelor. Si ceva pe la alternator, diodele parca. In rest, filtre, ulei si un set nou de cauciucuri.

Renault-ului ii tolerez toate pb astea pt ca in timp am incaput sa indragesc masina. Pentru mine ramane frumosa si are o tinuta de drum peste tot ceea ce am avut pana acum. Nu ma plang. biggrin.gif Dar asta nu insemna ca nu sunt constient ca detin un Renault cu intretinere si consum de BMW.

Urmatoarea masina insa.... no way Renault!

Si mai este ceva. Pt cei care beneficiaza de suportul financiar al parintilor: imaginati-va doar pt un moment ce inseamna sa iti dai salariul pe o luna pe o revizie de 20 mil. :idea:


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 4 Oct 2004, 19:53
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




QUOTE
Opinia mea este ca golful V rulz. Primul motiv este ca are un aer premium. Alte motive: design deoasebit, calitate materiale interioare si exterioare peste megane, pret bun la revanzare. Argumentul cu raportul calitate/pret cred ca pica pentru eu cred ca este acelasi la ambele masini.

\"Astept provincia\" la Cluj  :lol:


poi daca tu crezi ca golfu 5 are un design deosebit inseamna ca pe megane il vezi ozn !
ca sa revenim la realitate nu cred ca aveti de ce sa bagati in discutie dacia care este inferioara atat lui megane cat si lu nentu golf , dar nu inteleg nici ce cauta bmw si audi aici care sunt muuuuult mai bune decat cele mentionate ! comparatia intre golf si megane nu se poate face la general ! pe capitole merge ! nu poti contracara stabilitatea masinii cu pretul ! parerea mea !
daca insa vrei sa faci treaba asta aunci se va chema subiectivitate si alegerea pe care o vei face va fi automat si mai buna !


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cp
post 5 Oct 2004, 10:42
Post #23


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 79
Joined: 24 September 04




mijulsef, meganul pentru mine chiar arata a ozn si nu-mi prea place dar asta conteaza prea putin. Marcile amintite de mine (dacia, bmw, audi) era un raspuns la fraze de genu "nu inseamna ca ce-i mai scump e si mai bun iar ce-i mai ieftin mai rau". Ce vroiam sa zic e ca uneori inseamna si de aia am dat exemplele astea.
Legat de stabilitatea masinii, nu inteleg ce vrei sa zici. Adica meganul e mai stabil sau golful? Eu iti zic ca golful V e mai stabil, am fost cu ambele, am vazut si pe net comentarii. Unde mai pui ca Golful V are encartament mai mare decat Meganul II si cu 5 cm mai mare chiar decat BMW 3er.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
...Roadrunner...
post 5 Oct 2004, 11:12
Post #24


Membru fondator "Skija Klan (c)"


Group: Members
Posts: 751
Joined: 27 September 02
From: Bucuresti




Fiecare-si cheltuie banii cum crede.... Asa ca sa fii sanatos cu alegerea facuta...
Din puncul meu de vedere fiecare masina are avantaje si dezavantaje... Cind o sa gasesti masina perfecta ... zi-mi si mie... Pina atunci ... vorba lunga, saracia omului !


--------------------
Renault MeganeII - B-81-RoadRunner
Bip... Bip... !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Clapagiul
post 29 Nov 2004, 10:24
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 12 June 04




QUOTE
Vladus, nu ti-as dori sa experimentezi ce persupune inlocuirea unor repere de genul  pompa de apa sau al intinzatorul curelei de accesorii. Dupa ce masina ti-a iesit din garantie. Anul trecut revizia de 45k m-a adus la scorul de 20 mil. Asta ca sa-ti spun doar o parte din deliciu....


Mie nu mi se pare concludent. Asa si eu pot spune ca revizia de 75k la o Fabia m-a costat vreo 17 mil. si mecanicul mi-a spus ca ar fi indicat in urmatoarele cateva mii de km sa schimb si rulmentii de pe spate (alte 15 mil). Asta dupa ce am avut noroc ca distributia sa ma coste doar 3 mil. in loc de vreo 16 mil. pentru ca este cu lant si nu pe curea.


--------------------
Megane II Estate 1.5 dci
12/2004, 80 cp Pack Authentique, 83.000km la 07/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
demisonat
post 29 Nov 2004, 18:13
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 245
Joined: 3 August 04




QUOTE
sincer nu ma intereseaza clasamentul lor, aici vorbim de preferintele si puterea de cumparare a romanilor, nu a ziaristilor occidentali. Nu se compara stabilitatea meganului cu cea a golfului (le-am condus pe amandoua), nici franele meganului cu cele ale golfului (meganul are frane mai brutale, dar mai eficiente), iar la capitolul originalitate nu mai trebuie sa spun nimic (golful e o masina facuta cu umor german, adica 0 biggrin.gif ).
Daca as avea 25.000 de euro as lua alta masina, nu megane, dar la banii pe care i-am dat pe megane era cea mai buna optiune si este in continuare cea mai buna optiune.
Golful e mai slab ca performante, ca tinuta, ca dotari si ca pret. Deci aici in romania, meganul este pe primul loc... cred ca asta o spun foarte clar si cifrele vanzarilor celor 2 masini, deci vorbim pe date concrete in ro.

decat sa vorbesti din carti fa un drive test cu g5 si ai sa ramai surprins ce poate face directia variabila si puntea spate idependenta.
iar pentru un g5 sportline fulll eu ma avut o calculatie de 16500 eur cip .
si are dotari pe cere tu doar le visezi ( suspensii si scaune sport. dublu climatronic , cruise control, esp + 1000 de alte gadgeturi )
Nu vorbi pana nu le conduci pe amandoua fi la subiect ca asa si eu pot spune ca : verisoara lu bunica a auzit de la vecinul de peste drum care stie de la varu si varu stie ....


--------------------
Octavia 2 elegance fulll!!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RCS
post 29 Nov 2004, 20:19
Post #27


The Gotfather


Group: Members
Posts: 630
Joined: 4 August 04
From: Romania




OFF TOPIC: demisionat de ce ti-ai schimbat numele din pit82us in ,,demisionat'' ???? laugh.gif Crezi ca asa scapi de PNA ??? :wink:
Pai ai trecut de la ,,by Renault'' la Skoda !!!! Tu care erai mare fan Dacia Logan !!!! laugh.gif laugh.gif


--------------------
Audi A4 2.0T-200cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
demisonat
post 30 Nov 2004, 00:30
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 245
Joined: 3 August 04




bai ce sa fac si eu vremurile se schimba , eram hotarat la golf 5 dar cand am condus octavia 2 am si dat avansul .
Acum fara reclama dar comportamentul si accesoriile m-au dat gata .
Si am cosiderat ca personalitatea masini o dau eu.


--------------------
Octavia 2 elegance fulll!!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 30 Nov 2004, 08:36
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE
Asta dupa ce am avut noroc ca distributia sa ma coste doar 3 mil. in loc de vreo 16 mil. pentru ca este cu lant si nu pe curea.

Pai daca-i pe lant, atunci ce i-ai facut? Distributia cu lant trebuie sa fie maintenance free.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Clapagiul
post 30 Nov 2004, 10:36
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 12 June 04




Pai daca asa mi s-a spus de la service....
Oricum, rolele si intinzatorul nu cred ca sunt maintenence free.
Si la relanti (sau putin turat) se auzea tot mai tare un zdranganit de parca acus pica vre-un subrub prin motorul ila.

P.S.: Avem la firma si o SuperNova la care motorul se comporta muuuul mai bine. Si are peste 80k.


--------------------
Megane II Estate 1.5 dci
12/2004, 80 cp Pack Authentique, 83.000km la 07/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 14th May 2024 - 22:32
Dacia