Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Alarma pentru Laguna 2 cu card maini libere

cri123
post 8 Jun 2006, 22:23
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Puteti recomanda o alarma pentru Laguna 2.2 care are in dotare cardul maini-libere? As vrea ceva care sa fie comandat de card si compatibil, sa nu fiu nevoit sa ma plimb cu telecomanda dupa mine. Sa imi mentina toate functiile cardului - inchidere geamuri, follow-me-home, etc.

De asemenea, am inteles ca masina are deja ceva mufa de conectare alarma prin spate prin portbagaj, nu trebuie umblat pe la bord - ma gandesc cu groaza ca imi desface cineva ceva prin bord si imi uita greierii pe acolo.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihnic
post 8 Jun 2006, 22:30
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 99
Joined: 16 February 06




trebuie sa-ti mai reamintesc inainte de toate ca alarma montata la altii decat dealer renault inseamna pierderea garantiei? eu am monatat-o pe aceea ofrita de ei, de fapt a fost cadou. smile.gif si merge binisor, cu eorile de rigoare: nu poti sa blochezi usile din masina decat daca ai contactul pus ca altfel se armeaza si alarma ... dar functiile geamurilor si celelalte nu le pierzi.


--------------------
renault laguna 2005 2.0T
Laguna 2.0T 170cp
Clio 3 1.5dci 85cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Luka
post 8 Jun 2006, 23:00
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 3 May 05




Daca nu ai probleme cu garantia, eu recomand alarma pe care am pus-o eu. Se cheama Maat si am montat-o la service-ul Maris, langa Plaza Mall. A costat cam 500 RON (cu tot cu senzor de perimetru), anul trecut.

Este comandata de pe card si a fost montata prin desfacerea bordului, insa au lucrat foarte bine si nu m-am pricopsit cu greierasi.


--------------------
Renault Laguna II 2002, Privilege, 2.0 benzina, 134 CP
Francezii nu s-au gandit la pietele unde drumurile sunt denumite asa din lipsa de imaginatie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 9 Jun 2006, 07:14
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




eu am alarma din fabrica la LII cu maini libere. nu am comandat-o, asa a venit ea. am testat-o si suna daca bag mana pe geamul deschis cu ea armata deci exista. am crezut ca toate LII de la Privilege in sus au alarma by default. eu m-asi duce la Reno


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 9 Jun 2006, 21:54
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Pai cei de la dealer imi dau una cadou si mi-au spus ca e compatibila cu masina, dar o aduc din state (Matt am inteles ca e firma). Din moment ce spuneti ca ati mai primit de la Renault alarma, sper sa fie ok. Desi am masina de 2 saptamani, numai maine sau Luni imi monteaza alarma, nu aveau si va dati seama ca nu am avut rabdare sa las masina la ei pana vine smile.gif

Oricum masina sta in garaj noaptea si ziua in parcare inchisa la firma, asa ca nu prea am mari griji fara alarma. Dar e bine sa fie.

Stiti ceva de faza cu mufa de alarma in portbagaj?


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th April 2024 - 11:09
Dacia