Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Probleme inchidere centralizata Espace 4

mark``
post 11 May 2022, 10:21
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.820
Joined: 12 February 06
From: Tg.Mures




Salut!

Care aveti probleme la Espace 4 cu inchiderea centralizata, gen cand incuiati masina vi se incuie doar usa sofet + portbagaj nu si restul usilor, iar pt rezolvare temporara folositi butonul de blocaj usi pt copii. Am gasit problema.
In bord este un fuse box (panou sigurante) ce se vede daca inlaturati usa de vizitare din partea superioara stanga a bordului. Acel fuse box are o placa de baza ce dezvolta in timp lipituri reci si astfel nu mai face contact cum trebuie anumite functii, gen problema noastra. Fuse box asta trebuie inlocuit. Partea buna e ca puteti gasi pe net dupa nr cod de pe piesa, se potriveste si de la Laguna 2 fuse box second. Dupa ce inlocuiti piesa totul va merge perfect ca inainte. Partea prosta e ca nu scapati fara sa desfaceti bordul.

PS. Grija mare ca fuse box asta e legat de UCH. UCH sa nu-l inlocuiti ca nu o sa va mai mearga nimic dupa. Doar acel fuse box e suficient si scapati de belele.
Eu o sa caut sa vad daca pun o pila la Renault sa-mi comande unul nou. E ideal pt ca unul second nu stii cat tine si ala...

Sursa:
https://www.passion-espace-club.com/viewtop...php?f=9&t=34735

11 May 2022, 10:34:
Aici e beleaua.

11 May 2022, 10:44:
Tutorial demontare bord Espace 4:
https://forum-auto.caradisiac.com/topic/974...gants-espace-4/

This post has been edited by mark``: 11 May 2022, 10:44


Attached thumbnail(s)
image.png ( Size: 1.57mb ) Number of downloads: 40
IMG_20201220_091414815.jpg ( Size: 121.75k ) Number of downloads: 40
InkedSoudure_d_faillante_LI.jpg ( Size: 100.42k ) Number of downloads: 37


--------------------
Renault Espace IV 2012 / 2.0 DCi 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 19:55
Dacia