Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Inchidere centralizata ciudata, Nu se incuie cand trebuie

mark``
post 3 May 2021, 20:12
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.821
Joined: 12 February 06
From: Tg.Mures




Salut!
O chestie ciudata. La Espace 4 e normal ca atunci cand apesi pe buton de pe maner șofer sa încui usile spate pe interior și geamurile (pt copii) si lăsat asa, ieși din masina încui masina si usile nu se mai incuie decât la șofer? O descui iar, apăs pe buton sa scot blocarea de interior încui din afara masina si acum toate se incuie. Nu înțeleg ce naiba interferează cu usile.
Mai pățesc apoi la Keyless, sa deblochez usa șofer, circul, inchid ok. Apoi revin iar, descui Keyless si vreau sa pun ceva pe bancheta din spate. Ciuciu, toate usile nu se deschid decât șofer. Are cumva incuiere/descuiere selectiva? Tot nu înțeleg. Trebuie sa apăs pe buton de pe ușa șofer cu blocare interior sa mi se deschidă toate usile. De ce nu le deschide toate?


--------------------
Renault Espace IV 2012 / 2.0 DCi 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin.achim
post 13 Jun 2021, 20:44
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 10 March 16




Salut,
O problema asemanatoare am si eu,se inchide din keyless dar cand ma vreau sa deschid oricare dintre usi nu se deschid...portbajul se deschide.Ca sa intru in masina trebuie sa apas butonul de inchis din telecomanda si apoi ca sa inchid..butonul de deschis..fix pe dos.Pe tester nu da nimic.Am urmarit toate firele,desfacut bord... verificat placa de relee de sub UCH.Daca a mai intalnit cineva vreo problema asemanatoare si a gasit si rezolvare..as aprecia tare un raspuns sau vreo sugestie.De metionat ca am verificat si fiecare usa in parte pentru posibile scurturi sau fire dezizolate.Masina in cauza Renault Grand Espace 2012 2.0 dci 150cp
Multumesc

This post has been edited by catalin.achim: 13 Jun 2021, 20:46


--------------------
dacia 1300 1978 - ot-04-abx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th April 2024 - 10:35
Dacia