Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

inlocuire lamele stergator laguna 2

drati71
post 20 Mar 2006, 21:50
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 227
Joined: 27 July 05
From: Sfantu Gheorghe




amp -- ieri am schimbat si eu toate cele trei stergatoarele, le-am luat de la reprezentanta cu 180 RON, sunt Valeo... ai dreptate ca nu se pot ridica bratele din fata, dar nici nu a fost nevoie ca au fost deajuns cei 3 cm, este un pic incomod, dar merge.


--------------------
God Give You Joy! . .
Reno Laguna II 1,9 dCi; 2004; 120CP; Dynamique; Gris Hologramme
PDA FSC N560
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amp
post 20 Mar 2006, 22:10
Post #32


AMP


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 May 05
From: P I T E S T I




mda.... noroc ca se scot usor ca altfel nuj ce-as face... Deh, reno, si te mai intrebi de ce zice lumea asa... smile.gif

Am vrut si eu sa iau tot cu 180RON dar m-am razgandit si am schimbat doar lamelele. Cu 10RON le-am rezolvat pe toate 3... Si daca le-as schimba lunar, tot mi-ar trebui 18 luni sa ajung la 180RON (nici o sansa sa tin eu masina atat ca doar nu e noua). smile.gif


--------------------
Renault Laguna II Privilege 1.9dci 120CP Dec.2001 - AGxxAMP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drati71
post 20 Mar 2006, 23:52
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 227
Joined: 27 July 05
From: Sfantu Gheorghe




amp -- OK, unde ai gasit doar lamele, ce tip sunt, le-ai inlocuit greu, cum iti sterge acum? Sa stim si noi pe viitor...


--------------------
God Give You Joy! . .
Reno Laguna II 1,9 dCi; 2004; 120CP; Dynamique; Gris Hologramme
PDA FSC N560
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amp
post 21 Mar 2006, 00:26
Post #34


AMP


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 May 05
From: P I T E S T I




La PIC in Pitesti (un fel de Carrefour). Ce tip sunt nu stiu... insa nu au lamele metalice in ele, au o sina de plastic. Chestia e ca eu am gasit doar de 20" si de 24" si au fost foarte usor de taiat cu patentul. Initial luasem un set, dar cand am vazut ca merg taiate am luat mai multe si am pus si pe laguna si pe clio. Sunt usor de schimbat, nu e mare lucru, insa te murdaresti putin pe maini. smile.gif Deocamdata nu a plouat pe aici, dar din ce am testat eu mi s-au parut ok. Calca bine, nu scartaie. Cel putin deocamdata. Chestia e ca in acelasi loc erau si stergatoare intregi, aceeasi marca, dar la pretul de 15RON/bucata, iar lamelele erau 5.5RON/2bucati. Calculati si voi cam cat am economisit la faza asta.... Nu ma prea pricep eu la stergatoare, dar sunt sunt multumit de ele. Si mai e o chestie, daca n-o sa-mi placa ceva la ele, cel putin n-o sa ma oftic ca am mai dat si o gramada de bani pe stergatoare. smile.gif


--------------------
Renault Laguna II Privilege 1.9dci 120CP Dec.2001 - AGxxAMP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sexyrat
post 21 Mar 2006, 10:17
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 218
Joined: 2 December 05
From: Oradea/Timisoara




Am luat si eu din numa lamele, is bune fata de cele originale uzate dar is mult mai slabe fata de cele valeo care le-am luat din ungaria si care au fost 200 de mii amandoua.


--------------------
Renault/Ford Laguna/Focus 2002/2008 - bh-77-avm
Reparatii mecanice auto, schimb rulmenti cutie de viteze pk6 la cele mai bune preturi in zona Timisoara.Piese auto Diagnoza auto 30 lei.Tel 0744793205
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AEP
post 21 Mar 2006, 11:26
Post #36


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 16 July 05




luat lamele stergator si taiat cu patentul ca sa se potriveasca....

ma scuzati... in final e treaba voastra... eu nu as face asa ceva decat daca nu s-ar mai gasi nicaieri pe pamant .... chiar asa... aia de la Bosch, Valea, Champion , sau mai stiu eu cine de ce mai fac la dimensiune? ar trebui sa vanda la metru... sau la sul...

dry.gif


--------------------
daewoo cielo hatch/99
Renault Laguna 1.9dCi Privilege 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amp
post 21 Mar 2006, 14:00
Post #37


AMP


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 May 05
From: P I T E S T I




@AEP -- Nu le-am taiat pe toate, doar unde a fost nevoie. Pe masina aveam stergatoarele varza si ala din spate facea o galagie de-mi sarea inima din loc. Spune-mi si mie de ce ar trebui sa dau 180RON pe stergatoare cand pot sa le schimb cu 10RON? Mai ia in calcul si ca eu am Privilege din 2001 si tu din 2004 si ca diferentza e de 170RON (adica un plin de motorina). wink.gif


--------------------
Renault Laguna II Privilege 1.9dci 120CP Dec.2001 - AGxxAMP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 21 Mar 2006, 14:27
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




ce are ca e din 2001 sau din 2004? valoarea masinii consta in modul in care o ingrijesti si o intretii! Daca e din 2001 inseamna ca trebuie ingrijita ca o dacie din `86? si daca e din 2004 si e muci facuta crezi ca valoreaza mai mult ca una din 2001? daca incepi sa masori totul in plinuri de motorina de ce nu ti-ai luat logan de 1.5d de banii aia si gata, gasesti si lame de stergator ieftine...


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Luka
post 21 Mar 2006, 15:32
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 3 May 05




QUOTE(amp @ Mar 21 2006, 02:00 PM)
Mai ia in calcul si ca eu am Privilege din 2001 si tu din 2004 si ca diferentza e de 170RON (adica un plin de motorina). wink.gif
*




N-am inteles nici eu care-i faza... blink.gif
Laguna din 2001 nu are voie sa aiba stergatoare originale, iar aia din 2004 da?
Eu ce fac pt ca Laguna mea e din 2002? Pun 1 stergator original si restul doar schimb lamelele? biggrin.gif

Pe bune, nu cred ca te-ai exprimat foarte clar.


--------------------
Renault Laguna II 2002, Privilege, 2.0 benzina, 134 CP
Francezii nu s-au gandit la pietele unde drumurile sunt denumite asa din lipsa de imaginatie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amp
post 21 Mar 2006, 17:05
Post #40


AMP


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 May 05
From: P I T E S T I




Sa lamurim intai faptul ca aici vorbeam de chestii care nu afecteaza starea de functionare a masinii, cum ar fi stergatoarele.

Pai hai sa va spun diferenta intre 2001 si 2004. Mie intr-o luna mi s-au stricat n chestii la masina, de te miri ce mai urmeaza. Oare asa se intampla si la una din 2004? Nu poti sa compari o masina din 2001 cu una din 2004. Ma mir ca nu o comparati cu una din 2005. Daca aveam bani imi cumparam si eu una noua nu? Si atunci puneam si eu stergatoare originale pentru ca tineam masina mai mult. Dar ce faci cand ai o gramada de facut la masina ca mine si tre sa mai pui si stergatoare de o gramada de bani? Pai mai lasi din stergatoare si faci si tu un schimb de ulei sau un plin de motorina. smile.gif Nu vorbeam de plinu de motorina in special, spuneam ca poti sa mai faci si altceva ca sa tii masina in stare buna. Nu am dreptate? Poate ma insel eu. Dar crede-ma ca nu cred ca face-ti voi vreo diferenta intre stergatoarele mele pe care scrie valeo si ale voastre pe care scrie tot valeo. smile.gif) Si iar nu cred ca daca pui stergatoare valeo pe masina inseamna ca iti respecti mai mult masina. De ce nu luati piese direct de la renault? Poate exista o diferenta intre piesele luate de la renault si cele de la diferite firme de piese auto, si asta ar insemna ca nu va respectati destul masina. smile.gif


--------------------
Renault Laguna II Privilege 1.9dci 120CP Dec.2001 - AGxxAMP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AEP
post 21 Mar 2006, 17:39
Post #41


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 16 July 05




amp

pui gresit problema...parerea mea desigur...

cumparam piese SI de la Renault daca nu le gasim altfel... de exemplu lu' frate-meu i-a trebui cititorul de cartela... si l-am luat de Renault.... dar filtrele de exemplu... le luam pe MANN ... pentru ca sunt foarte bune .... si nu are rost sa platesc cutia pe care scrie "renault" si sa iau acelasi filtru....

iar daca ma intrebi pe mine, stergatoarele de parbriz sunt foarte importante... mai ales cand mergi mult...

si nu a zis nimeni sa iti iei cele mai scumpe stergatoare.... dar mie unul mi se pare ca sa iti iei laguna si sa tai stergatoarele cu patentu'... e prea mult....

Repet AMP, in final este treaba ta... dar totul pleaca de la faptul ca un roman daca are 5.000 de euro in casa isi ia masina de 10.000 .... la intretinere nu se mai gandeste nimeni...

totul e off topic si-mi cer scuze ....


--------------------
daewoo cielo hatch/99
Renault Laguna 1.9dCi Privilege 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Luka
post 21 Mar 2006, 17:48
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 3 May 05




Si eu tot off: intr-adevar AEP, nimeni nu se gandeste la intretinere. Nu se poate sa ai o masina de xxx euro si sa umbli cu asa improvizatii. Daca nu iti poti permite un schimb de ulei, un plin de motorina sfatul meu sincer e sa vinzi masina asta si sa iei una mai noua, dar mai ieftina.
Nimeni nu arunca bani pe fereastra pt ca nu ne-au cazut din cer nici unuia, insa e o diferenta intre a lua o piesa mai ieftina similara la calitate cu cele Renault si a taia lamele de cauciuc. Un filtru Mann, de exemplu, este la fel cu cel original Renault, insa costa mai putin.
Concluzia este ca e ok sa faci economii, dar sa tii la calitate.


--------------------
Renault Laguna II 2002, Privilege, 2.0 benzina, 134 CP
Francezii nu s-au gandit la pietele unde drumurile sunt denumite asa din lipsa de imaginatie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 21 Mar 2006, 17:57
Post #43


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




"Bagati un ac in balon" va rog ... adica ramaneti la subiect ... stergatoare smile.gif ... multumesc


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 21 Mar 2006, 20:44
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(amp @ Mar 21 2006, 12:26 AM)
Deocamdata nu a plouat pe aici, dar din ce am testat eu mi s-au parut ok.
*


Sa ne spui si cum se comporta dupa prima ploaie, eu am luat tzaca cu asa ceva la matiz, adica am luat lamele la 3 lei bucata de 51 cm (le-am scurtat la cutter) si la spalat parbrizul din tasnitoare erau ok, dar la ploaie lasau dare. Asa ca ai grija. Nu imi mai trebuie lamele ieftine la stergatoare. Conteaza mult cauciucul, cele originale m-au tinut 2 ani si ceva fara sa le demontez de pe masina.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Forte
post 21 Mar 2006, 21:20
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 235
Joined: 1 August 02
From: Constanta




Masina mea face in iulie 4 ani ... si pana acum am schimbat doar stergatorul din stanga la 2 ani ... probabil in vara il voi schimba din nou! Acum l-am schimbat pe cel din dreapta si foarte curand o sa-l schimb pe cel din spate!

Eu zic ca merita sa iei doar calitatea 1 ... normal ca aceasta calitate costa mai mult sau mai putin in functie de firma sau magazin!


--------------------
Renault Laguna2 2.0 16v 2002, Privillege - CT-23-FRT
Ex-posesor de DSN Clima Sept.2002, Jante 14"Alessio. Am vandut-o la 40kkm cu 3300Euro si este inmatriculata cu B-xx-GMC.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amp
post 21 Mar 2006, 23:20
Post #46


AMP


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 May 05
From: P I T E S T I




Va multumesc ca m-ati facut si idiot (Luka, AEP) ca mi-am luat masina si nu m-am gandit la intretinere. Ei, uite ca nu e asa, m-am gandit si la intretinere, si intr-adevar am fost idiot ca n-am vandut intai clio. Nu m-am gandit ca am nevoie de juma de an sa-l vand. Cand o sa vand clio o sa am cateva mii cu care sa intretin laguna. Pana atunci am doua masini si 500.000 in buzunar. Ca am facut si eu economie la stergatoare nu mi se pare nimic rau. Am dat 100.000 pe 4 lamele si daca nu-mi convin imi iau si eu originale. Pana atunci le tin asa. Nu stiu ce stergatoare am avut, dar faceau un zgomot oribil si cel de la sofer era si rupt jumate. Cand am luat lamelele m-am uitat si eu sa vad ce iau si cum spuneam aceleasi lamele erau pe stergatoare care costau 150.000 bucata. Tot cam atat costa si champion si bosh. Ce se intampla daca luam stergatoare bosh si nu imi placeau???????? Ma dadeam cu capu de pereti???? Sigur. Nu ca n-as fi patit-o cand am avut cielo. Si inca ceva, nici acum nu stiu ce marime trebuie. A fost o chestie de spontana. Ceva de genu, hai sa vedem ce e si cu astea. Adica ce-o fi o fi. Nu ma incalzeau cu nimic cei 10lei care i-am dat pe stergatoare, insa diferentza pana la 180 da pentru ca mai am de schimbat la masina si placute si filtre si distributie si pivoti si cine mai stie cate or mai trebui ca nu am de unde sa stiu sigur cand au fost schimbate ultima data. La clio de ex. cica se arsese motorasul de la stergatoare si am fost trimis la renault sa cumpar unu cu 250euro. L-am demontat pe al meu si surpriza, motorul mergea, insa un contact in interior era oxidat. L-am curatat si acum merge brici. Ce inseamna asta ca am facut economie sau ca am scazut din calitate? Oricum piese ca cele care vin pe masina nu mai gasesti nici la renault. Si cu asta cred ca am incheiat aici. Va anunt cum se comporta pe ploaie si daca o sa-mi placa o sa mai fac asta si in continuare.

Scuze cmandrei dar trebuia sa raspund.


--------------------
Renault Laguna II Privilege 1.9dci 120CP Dec.2001 - AGxxAMP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AEP
post 22 Mar 2006, 10:36
Post #47


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 16 July 05




scuze, dar si eu tre' sa raspund....

amp, sincer, nici nu mi-a trecut prin minte sa te cred idiot... nu-mi sta in caracter sa judec oameni pe care nici macar nu i-am vazut la fatza...

atata...la celelalte nu mai raspund ptr ca nu polemicile sunt scopul acestui post...

Revenind la stergatoare, eu am zis ca folosesc Valeo Silencio si sunt multumit. Un prieten al meu, si-a pus Bosch aerotwin sau asa ceva si zice ca nu e la fel de multumit... dar...stii cum e...chestii de gust la un moment dat...

exemple de pret :
- Silencio : aprox 130 ron ... cred ca e pret bun... (sper sa nu fi gresit amicu' de mi l-a dat la telefon)

cool.gif


--------------------
daewoo cielo hatch/99
Renault Laguna 1.9dCi Privilege 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Luka
post 22 Mar 2006, 16:31
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 3 May 05




De asemenea, nici eu am intentionat sa te fac idiot, imi pare rau daca ai inteles asta.

Am avut Valeo, acum am Bosch Aerotwin. Astea Bosch sunt cu 20 RON mai ieftine, iar in ceea ce le priveste, sunt ok. Poate ca diferentele nu sunt asa mari fata de alea Valeo, dar arata mai bine biggrin.gif


--------------------
Renault Laguna II 2002, Privilege, 2.0 benzina, 134 CP
Francezii nu s-au gandit la pietele unde drumurile sunt denumite asa din lipsa de imaginatie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 23 Mar 2006, 13:12
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




confirm si eu, aerotwin sunt super ok


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
btc01
post 5 Apr 2006, 15:38
Post #50


Membru incepator


Group: Members
Posts: 52
Joined: 24 August 05




Salut,

Am vazut ca la acest topic nu a raspuns nimeni, de fapt, la problema ridicata de aviasoll: cum se pot inlocui stergaoarele. Asa ca o sa lamuresc eu chestiunea: la Laguna II stergatoarele se schimba din pozitia orizontala!!! Nu e nevoie sa ridicati mai mult de 3cm stergatoarele fata de parbriz!!! Daca va uitati cu atentie la bucata de plastic care tine propriu-zis stergatorul veti observa ca are o lamela lamela mica ce nu permite scoaterea stergatorului. In momentul ca apasati acea lamela stergatorul iese imediat prin tragere catre partea dreapta a masinii (cand te uiti din scaunul soferului). Asta e tot.

Aceasta problema am avut-o si eu pe autostrada. Tocmai imi cumparasem stergatoare noi si ploua, asa ca am vrut sa le schimb pe loc, intr-o benzinarie. Din cauza timpului care ma presa am renuntat dupa cateva incercari de a ridica stergatoarele in pozitie verticala. Ajuns acasa am studiat un pic si am gasit solutia. Apropo de tipul de stergatoare folosit: am cumparat lamele de 61cm cu 64mii ROL si am inlocuit lamelele VALEO, care erau varza. Tin sa va spun ca imi curata parbrizul foarte eficient si nu scartaie. Alte aspecte nu ma intereseaza ("respectul" fata de masina face parte din categoria FITZE si consider ca daca am ocazia sa economisesc cativa bani o fac cu sufletul impacat . In fond eu am de patimit din cauza reparatiilor, nu cei care fac observatii).


--------------------
Renault Laguna II Break 1.6 16V 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
btc01
post 5 Apr 2006, 15:40
Post #51


Membru incepator


Group: Members
Posts: 52
Joined: 24 August 05




Scuze, stergatorul se impinge catre partea soferului cand vrei sa il scoti prin apasarea lamelei de care am pomenit mai sus.

Sper ca am lamurit cat de cat problema ridicata de aviasoll.


--------------------
Renault Laguna II Break 1.6 16V 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 5 Apr 2006, 18:39
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




btc01, iti multumesc. asa le-am schimbat si eu. Am facut topicul asta pt ca nu mi-a venit sa cred ca astia de la Renault nu au facut o pozitie de service pt stergatoare. la VW se pun pe service si stau vertical si se inlocuiesc foarte comod. nu zic ca la noi e greu dar e putin incomod...se pare ca renault nu se desparte deloc de politica lui "design to cost"


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amp
post 17 Apr 2006, 00:29
Post #53


AMP


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 May 05
From: P I T E S T I




mda... noroc ca se scot usor, altfel ne blestemam zilele, ca e super incomod. Prima data cand am incercat sa le ridic am crezut ca lovesc in capota, dar de fapt ele au o protectie si nu ajung pana la capota cand le ridici.

Ca sa revin putin, dupa cateva ploi, pot sa spun ca sunt mai mult decat multumit de lamelele de "2 lei" pe care mi le-am pus. tongue.gif


--------------------
Renault Laguna II Privilege 1.9dci 120CP Dec.2001 - AGxxAMP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drati71
post 1 May 2006, 22:53
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 227
Joined: 27 July 05
From: Sfantu Gheorghe




Nu vreau sa deschid u topic nou. Pentru cei cu berline, imi puteti spune si mie spritul de la haion cum va merge? La mine cand il activez, iese "solutia" din el dar fara presiune! Efectiv curge usor... usor... dar fara presiune!!! Debitul este destul de mare. Chiar si la viteze mai mari, partea de jos tot nu reusesc sa o sterg ca lumea.
Nu ar trebui sa vina cu presiune?

This post has been edited by drati71: 1 May 2006, 22:55


--------------------
God Give You Joy! . .
Reno Laguna II 1,9 dCi; 2004; 120CP; Dynamique; Gris Hologramme
PDA FSC N560
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amp
post 1 May 2006, 22:55
Post #55


AMP


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 May 05
From: P I T E S T I




Exact la fel e si la mine... curge pe mijloc, nu stropeste.... sad.gif


--------------------
Renault Laguna II Privilege 1.9dci 120CP Dec.2001 - AGxxAMP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drati71
post 1 May 2006, 22:59
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 227
Joined: 27 July 05
From: Sfantu Gheorghe




Ce chestie. Au pus ditamai gauroiul acolo fara sa puna o duza ceva. Mie nu m-i se pare corect. Dar vad ca asa e la toate.

This post has been edited by drati71: 1 May 2006, 23:01


--------------------
God Give You Joy! . .
Reno Laguna II 1,9 dCi; 2004; 120CP; Dynamique; Gris Hologramme
PDA FSC N560
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amp
post 1 May 2006, 23:07
Post #57


AMP


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 May 05
From: P I T E S T I




Practic se poate zgaria luneta pana ajunge stergatoru la apa... deci nu mi se pare normal sa fie asa... Daca are cineva altfel inseamna ca s-a stricat ceva si ma apuc sa mesteresc si la asta... dar deocamdata nu vreau sa-l stric degeaba... smile.gif


--------------------
Renault Laguna II Privilege 1.9dci 120CP Dec.2001 - AGxxAMP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drati71
post 1 May 2006, 23:36
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 227
Joined: 27 July 05
From: Sfantu Gheorghe




Poate aveau vreo duza ceva, dar le-au sarit. Prea mare m-i se pare gaura aia acolo.
Sa asteptam totusi si raspunsurile altora.


--------------------
God Give You Joy! . .
Reno Laguna II 1,9 dCi; 2004; 120CP; Dynamique; Gris Hologramme
PDA FSC N560
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogy
post 2 May 2006, 10:19
Post #59


Membru


Group: Members
Posts: 164
Joined: 10 April 06
From: Cluj-Napoca




Confirm si eu. Doar curge, nu stropeste sad.gif . (Cu primul drum la reprezentanta o sa intreb)


--------------------
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI 177CP 4WD, 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bh07xyk
post 2 May 2006, 11:50
Post #60


C


Group: Members
Posts: 976
Joined: 10 March 06
From: Oradea




Hop si eu cu breaku'. Curge ca din stropitoare nu iese ca din dus. Da' stergatoru e mai scurt tongue.gif Imi pare rau sa aud ca la berlinele 2006 persista problema.


--------------------
Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2003 Progression
ex Laguna Grandtour 1.9dci Dynamique , 120, 17", 2002
Manuale reparatii Laguna in pagina personala.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
12 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 08:13
Dacia