Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Revopsire si schimbare interior megane 1

cretu22
post 15 Aug 2014, 12:14
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 249
Joined: 25 June 09




Salut,
Scuze daca s-a mai discutat acest aspect dar nu am cautat suficient raspunsul.
Am un Megane 1 din 2003, cu 125000 de km, de care sunt multumit in ceea ce priveste partea hardware:motor/consum/etc., fara probleme in functionare. Insa, de-a lungul timpului, s-a ales cu diverse zgarieturi,vopseaua sarita pe ici-colo, chederele de pe la usi s-au uzat iar zgomotele de la inchidere-deschidere dau senzatia de vechea dacie, scaunele, in special al soferului parca nu mai este foarte comod, fetele de usi uzate cu accesorii de plastic crapate, etc., intr-un cuvant isi arata varsta in ceea ce priveste aspectul, atat interior cat si mai ales exterior.
Am in vedere o solutie de "imbunatatire" ce ar presupune o revopsire totala (din ce am inteles vreo 4-5.000 roni), schimbarea scaunelor fata cu unele gen cele de pe Laguna 2 (nu stiu daca se potrivesc totusi), schimbarea fetelor de usi (desi nu stiu daca gasesc unele care sa arate mai bine) si schimbarea chederelor (aici chiar nu am info).

Va rog daca puteti un sfat legat de ce ar insemna un pret total pentru treaba asta si mai ales daca se merita.

Multumiri anticipate pentru ajutor.




--------------------
Renault Laguna 3 1.5 dci 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
flytomefly
post 27 Aug 2014, 13:42
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 10 December 12




poze?


--------------------
renault megane 1997 - is 62 egm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th May 2024 - 05:01
Dacia