Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Bloc comanda stergatoare, A iesit fum

Mihai C
post 20 Jan 2021, 19:02
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 211
Joined: 1 March 10
From: Ploiesti




Saluatare,
Detin un Kangoo Maxi(dubita),fabricatie 2014,1.5dci,90 cai,si sapt trecuta dintr-o data in timp ce mergeam linistit,a inceput sa se simta miros de ars si sa iasa fum de la blocul de comanda de la stergatoare.
Dupa o panica totala,am tras pe dreapta si am desfacut tot ansamblul,pana am ajuns la contacte si efectiv totul era topit.Zic in gand ca asta este,se mai intampla,am decuplat tot modulul si am constat cu stupoare ca nu mai aveam urm functii:Semnalizare,claxon,faza lunga,faza scurta era aprinsa tot timpul(se oprea doar cand opream masina).
Jumatate de zi am cautat la dezmembrari in tot orasul si efectic nu am gasit nimic.
Dau o fuga la reprezentanta si mi s-a comunicat ca acel modul costa 1460 lei.Am zis ca nu,mai caut si am dat de un om binevoitor pe olx,care dupa seria de sasiu a zis ca piesa nu se potriveste cu avea in anunt,dar par la fel si o sa verifice(erau identice cu cele de pe Clio 3).
Am comandat pana la urma una de Clio 3 la un pret de 5 ori mai mic(320 lei) si se potriveste perfect/functioneaza perfect.
Am vrut sa scriu aceasta intamplare in speranta ca cei care patesc acelasi lucru sa le fie mai usor sa comande piesa respectiva.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.1/Ranault Kangoo Maxi 1.5 DCI 2005/2014
Megane Sedan 2.1/1.5 DCI 2005
Dacia Logan MCV 1.5 DCI 2007
Kangoo 1.5 DCI 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 21:20
Dacia