Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Clio RS 200

LucianF
post 17 Sep 2015, 22:32
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 29 August 15




Salut,

Sunt posesorul unui RS de circa 2 saptamani.
Ca prima impresie pot spune ca este confortabila pentru oras, pe modul confort schimba destul de jos cca 2500 ture , iar ca si consum pentru oras, mers linistit in Bucuresti, cu cateva sprinturi cand iti permite traficul , este de 12-13%(cred ca se poate scoate si mai putin , pt cine vrea). In afara orasului este o bijuterie, scaune confortabile , precum si pozitia la volan ( eu am 1,90 m ) , iar depasirile si virajele sunt o placere .Ca si consum , pe autostrada pe la 130 km/h ar fi un consum de 8,5% , dar dupa un weekend pe serpentine, unde nu am menajat-o absolut deloc , am scos un consum de 10,5.
Pe bancheta din spate e destul loc, in spatele meu a stat o persoana de 1,80 m
Ca si minus ar fi calitatea de montare al interiorului, cam scartie din toate partile . Si poate cutia e cam lenta in modul confort, dar nu prea conteaza , intrucat poti interveni oricand cu ajutorul padelelor.

This post has been edited by LucianF: 17 Sep 2015, 22:37


--------------------
Renault Clio RS 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gabi296
post 21 Sep 2015, 13:12
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 28 August 15




Poze cu masinuta? Ce culoare este? biggrin.gif Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km!


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th May 2024 - 12:17
Dacia