Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Sunet ciudat din bord

Wolverine
post 1 Dec 2007, 09:38
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.085
Joined: 6 September 07
From: Galati




19vik legat de postittiurile mele ai dreptate nu o sa mai scriu cu tz si restu sa poti dormi linistit.
Iar legat de cautat pot zice ca am citit inainte de a posta aici problema mea si nu am gasit nimic cu care s-ar asemana mica mea problema, deci nu imi este lene sa caut.
Aseara a inceput din nou, drum drept fara denivelari, clima sau ventilator oprite, m-am apropiat de oglinda nimik, deci eu zic ca cade si motorasul, clapeta de la clima cat si oglinda.
Daca mai aveti idei ceva sunt dispus sa ascult:)


--------------------
Renault MB II.2 2006/1.6 16V 110CP/Expresion Audio Conenction Box/Folie/ va urma....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
19vik
post 1 Dec 2007, 16:50
Post #32


Membru


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 23 October 07
From: Bucuresti




Nu mai zic nimic, nu am intentionat sa ma cert cu tine, dar tu m-ai provocat si mai intrebat si cum am rezolvat cu senzorul din oglinda, ca nu vreau sa ajut... Faza cu cablaje care sfaraie prin bord nu a mai avut nimeni, sau cel putin eu nu am intalnit pana acum pe forum nici cu search. Cum ai oprit clima? Faptul ca nu mai apare AUTO pe afisaj nu inseamna ca nu mai e nimic pe auto. De unde stii ca nu e motorasul de la clapeta de recirculare. Iti imaginezi cum s-ar auzi niste angrenaje de plastic cu dintii dusi, care mai scapa din cand in cand? Ca un zumzait/sfarait... asa ceva si s-ar auzi si prin aeratoarele centrale. Poate poti sa inregistrezi sunetul cu telefonul mobil... ceva si sa pui o poza cu bordul, pe care sa incercuiesti zona in care se aude. smile.gif


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 2005/1.6 16v Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolverine
post 6 Dec 2007, 09:53
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.085
Joined: 6 September 07
From: Galati




Man nici eu nu am avut intenie sa ma cert cu tine, daca vreau sa ma cert ma duc la birou tongue.gif.
Faza e cred ca o las asa si sper sa fie doar un greiere, mi s-a intamplat si ieri la un drum la braila si am oprit clima, nu era auto, nici ventilatie nimik, am oprit si playerul, am zis sa nu fie de la el.
Chiar il las asa si sper sa fie doar un greiere.


--------------------
Renault MB II.2 2006/1.6 16V 110CP/Expresion Audio Conenction Box/Folie/ va urma....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aleksanders
post 6 Dec 2007, 09:58
Post #34


.


Group: Members
Posts: 2.976
Joined: 6 November 07
From: ...




un sunet asemanator am si eu - si cred ca este o cupla care actioneaza din cand in cand- exact zgomotul unei cuple il face - vezi ce senzori ai si in ce momente face


--------------------
. . . - .
....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei_007
post 13 Apr 2021, 21:52
Post #35


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 12 April 21




Dezgrop si eu din morti topicu asta,

Proaspat posesor de megane 3, masina super intretinuta, consum beton...dar problema zumzaitului de tip "fire contact imperfect", i-a dat cineva de cap problemei?
Se aude dupa cateva gropi, apoi in special la acceleratie se intensifica.

Am citit mai multe topicuri dar acolo erau reclamate alt tip de sunet

This post has been edited by andrei_007: 13 Apr 2021, 22:02


--------------------
renault megane 3 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 14:34
Dacia