Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Demontare masca scaun față, Interior

IuLy68
post 20 May 2022, 18:28
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 27 December 16




Salutare, ați putea vă rog să îmi explicați cum se scoate masca de la scaunul șoferului? As vrea sa ajung la maneta pentru sistemul lombar care nu mai functioneaza.
Am incercat sa o misc stanga dreapta si sa trag in sus si în jos și înspre mine și nimic.


--------------------
Renault Laguna 2010, 2.0 dCi 150 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
viorelomv
post 1 Jun 2022, 14:44
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 1 June 22




Salut, stand pe scaunul din spatele șoferului, apuci masca din partea de sus, sub tetiera și tragi spre tine. Acolo sunt 2 cleme de plastic care se tin de o bara de metal. După ce se desprind cele 2 cleme ridici masca in sus.


--------------------
Renault Laguna 3 2007 2.0 dCi 150cp - VS14VRO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IuLy68
post 12 Jun 2022, 22:51
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 27 December 16




Tot nu reusesc sa o scot… e înțepenită.. am reusit sa vad tija aia, zici ca e sudata acolo


--------------------
Renault Laguna 2010, 2.0 dCi 150 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florinmkf
post 3 Jan 2023, 12:49
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 18 November 17




Nu știu dacă ai reușit, da poate cauta și alții....
Poziționat în spatele scaunului, introduci degetele sub masca de plastic în partea dinspre mijlocul mașinii, undeva la jumătatea ornamentului(jumătate pe înălțime). Apoi tragi către tine. După ce a ieșit îți va fi mai ușor sa faci același lucru în partea dinspre exterior. Ulterior se ridica ușor în sus și... asta a fost
Pentru acea maneta.... dai scaunul la maxim în spate, îl lași pe spate cât mai mult, astfel incat sa poți umbla la ea fără sa te incomodeze cotiera. Cu un cuțit dai afara capacul de plastic de la maneta(este unul rotund, vizibil când te uiți la maneta). Apoi tragi de maneta și și scos-o. Ar trebui sa iasă ușor, neavând suruburi, cleme sau alte chestii


This post has been edited by florinmkf: 3 Jan 2023, 12:53


--------------------
Renault Laguna 3 2013 business eco2
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 12:30
Dacia