Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

O problema banal de scumpa - sticla proiector, piese de renault la preturi exagerate

cmandrei
post 20 Nov 2009, 10:22
Post #31


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Cu mare atentie ... in sensul ca e cam greu ... tragi si rogi sa nu se rupa ... sau inainte cauti braduti pe la magazinele de piese si dupa ce ai de rezerva e ok smile.gif ... parca totusi se poate schimba si fara a desface plasticele pe acolo ... devine mai greu putin dar stiu ca se poate ... bine asta la masinuta mea poate la cele mai noi e "totul acoperit acolo"


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Duyu
post 20 Nov 2009, 10:30
Post #32


Membru dependent de forum


Group: Members
Posts: 2.259
Joined: 10 March 06
From: B u c u r e ș t i




Becul n-a fost foarte greu de schimbat, dar ma cam incomoda aparatoarea aia. Ma gandesc ca daca vrei sa schimbi proiectorul ar fi mult mai usor daca o dai jos. Succes! rolleyes.gif


--------------------
Renault Clio Symbol 1.5 dCi, 65 CP - with Vredestein Snowtrac 3

An Fabricație: 2006

Kilometraj: ~95.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ayden_CJ
post 20 Nov 2009, 10:33
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 577
Joined: 28 February 07
From: Cluj




salve!
ai nevoie de niste biți TORX nu mai stiu care T15 sau asa ceva. trebuie sa scoti aparatoarea (carenajul) roții, ai nevoie de un prelungitor de circa 120 mm pentru bițul torx, si ca sa ai putin mai mult loc cabreaza roata poti sa extragi masca neagra din buclierul față din zona proiectorului. îți recomand, așa cum s-a mai spus să nu pui degetele pe sticla becului, sa introduci becul în proiector cu 24 ore inainte sa îl fixezi ca lumea, de preferat sa faci operatia intr-o camera USCATA, apoi sa lasi proiectorul într'o cămara sau debara rece pt ca sa vezi daca se face condens. sa stii ca aerul rece e mai uscat decât cel cald. Demontarea proiectorului vechi și asamblarea celui nou ar trebui sa dureze max. 25-30 minute. Ai grija sa nu strîngi șuruburile prea tare pentru ca plasticul e moale si rămîi fără filet. Ai grijă și la mîini că locul e strîmt și te poți juli. Succes.
(am mai spus si aici post #16)

This post has been edited by Ayden_CJ: 20 Nov 2009, 10:35


--------------------
Renault Symbol 2006 EX1,4 16V - CJ-x5-DXM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tudorneacsu
post 12 Apr 2011, 14:19
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 19 March 10




are cineva de vânzare doar lupa de la proiector? Restul e intact și n-aș vrea să-l schimb cu totul


--------------------
Renault Clio Symbol 2008
primul symbol
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kimi_ro
post 20 Jan 2013, 13:53
Post #35


Membru


Group: Members
Posts: 145
Joined: 6 May 07
From: Bucuresti




Buna tuturor,
Pt a nu mai deschide un topic nou, va adresez si eu o intrebare legata de proiector: zilele trecute am lovit un caine pe autostrada. Mda, clasica poveste. Anyway, singura problema e la proiectorul stanga, mai exact, proiectorul e ok doar ca s-a rupt suportul de prindere a proiectorului. Nu stiu exact cum sa ii zic.
Aveti idee unde as putea gasi un suport nou? Pe la dealeri se vinde la pereche si costa peste 200 RON.
Multumesc,


--------------------
Renault Clio II dci 2004 Bicorp Extreme Edition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai8509
post 21 Jan 2013, 15:25
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.440
Joined: 20 September 07




QUOTE(kimi_ro @ 20 Jan 2013, 13:53)
Buna tuturor,
Pt a nu mai deschide un topic nou, va adresez si eu o intrebare legata de proiector: zilele trecute am lovit un caine pe autostrada. Mda, clasica poveste. Anyway, singura problema e la proiectorul stanga, mai exact, proiectorul e ok doar ca s-a rupt suportul de prindere a proiectorului. Nu stiu exact cum sa ii zic.
Aveti idee unde as putea gasi un suport nou? Pe la dealeri se vinde la pereche si costa peste 200 RON.
Multumesc,
*



sar putea sa mai am eu 30 lei cel care vine prins cu capse de sarma de bara 0724803722


--------------------
clio symbol 2008
cel mai repede ma gasiti pe telefon 0753 321 036
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 8th May 2024 - 01:24
Dacia