Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages « < 10 11 12 13 14 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Masina noua cu defecte la livrare

stefandinescu70
post 16 Aug 2017, 04:22
Post #331


Membru autentic


Group: Members
Posts: 815
Joined: 4 September 16




Ce credeti ca se va intampla cu masina despre care se vorbeste aici , refuzata pentru unele probleme de calitate / estetice dupa destocaj si dupa vanzare ????? Ii vor da foc si vor fabrica alta sau o vor trimite inapoi la fabrica sa o faca noua , din nou ??? ???
Sigur nu , va fi vanduta mai departe dupa o sumara ( ieftina ) reparatie. Poate fi facut si VIN ul public , ca tot se va vinde . Eu daca eram in aceasta situatie ( dar repet este doar parerea mea ( nu dati cu pietre ) trageam de un mare discount ( 1000 - 2000 EURO ) si atat .
O luam , CASCO , mergeam o luna/doua cu ea si apoi se repara pe Casco , TOTUL , doar traim in Romania , nu ? ( cred ca asa o va repara si reprezentanta dupa ce o baga la drive test nitel radmasa.gif ) . Asa ca , nu prea s-a rezolvat mare lucru , doar nervi intinsi la max si timp pierdut cu banii blocati pe la altii. Nu condamn pe nimeni, doar discutam , fiecare face ce crede si cum crede cu banii lui ... sorry

This post has been edited by stefandinescu70: 16 Aug 2017, 04:23


--------------------
Talisman . 2016
1.6dCI160 EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 16 Aug 2017, 10:33
Post #332


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Din pacate traim in romania a cam fost dezbracat de substanta si a devenit asa, un truism. Uitam de faptul ca noi prin comportamentul nostru "creem" romania asta in care traim.
Nu le-am plans niciodata de mila bancilor si companiilor de asigurari, dar parca din cand in cand merita si ei cate o victorie, adica o frauda confirmata, similara celei de mai sus, expusa de tine.
In afara companiile de asigurari sunt folosite pentru a confirma istoricul masinilor, numar de kmp, daune, etc pentru ca sunt puternic motivate financiar sa aibe informatii complete.
Poate intr-o zi se va ajunge si la noi la fel si o lasam mai moale cu romanisme, brailiri, etc.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neumann
post 16 Aug 2017, 10:50
Post #333


Membru autentic


Group: Members
Posts: 783
Joined: 6 November 03
From: Spermezeu




QUOTE(MuciX @ 16 Aug 2017, 11:33)
Din pacate traim in romania a cam fost dezbracat de substanta si a devenit asa, un truism. Uitam de faptul ca noi prin comportamentul nostru "creem" romania asta in care traim.
Nu le-am plans niciodata de mila bancilor si companiilor de asigurari, dar parca din cand in cand merita si ei cate o victorie, adica o frauda confirmata, similara celei de mai sus, expusa de tine.
*



Io am avut ceva dauna la un echipament sportiv asigurat, si mi-au trimis aia banii in cont, doar in baza a ce le-am povestit eu la telefon. Au zis, pastreaza si tu chitanta vreo 6 luni in caz ca avem un audit sau ceva.
Daca continui sa dai teapa la asigurari, vor continua si ei sa iti ceara dosaru de acte, sa te amane cu plata, etc. Cerc vicios. Care se cheama Romania. Care n-are nicio vina, decat ca uamenii sunt tembeli.

Masina respectiva probabil nu va mai fi vanduta ca noua, sper. Acum, daca esti dealer, nu te poate opri nimeni sa o vinzi ca second hand, test drive, etc.


--------------------
... .. ..
Americanii il vor pe Ciolos.. i-au dat si viza!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stefandinescu70
post 16 Aug 2017, 11:41
Post #334


Membru autentic


Group: Members
Posts: 815
Joined: 4 September 16




Sau sa o vinzi ca DESTOCAJ din nou , nu ??? Asta da , cerc vicios ... ( sau cum se numeste asta ....?? )

This post has been edited by stefandinescu70: 16 Aug 2017, 12:36


--------------------
Talisman . 2016
1.6dCI160 EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
machinist
post 16 Aug 2017, 17:14
Post #335


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 31 May 17




Dupa mai bine de doua luni si jumatate problema s-a rezolvat astazi. Foarte multe detalii nu pot sa ofer pentru ca in ideea de a inchide acest conflict cat mai repede am fost dispus chiar sa semnez pentru o clauza de confidentialitate. Nu am fost conditionat de acest aspect dar nici nu voiam sa le ofer celor de la Renault motive pentru noi amanari. Ideea e ca am primit inapoi ce era al meu. Raman cu un gust amar dupa aceasta experienta si imi promit mie insumi ca nu voi mai calca pragul vreunui dealer Renault in viitor. Iau toata povestea asta ca pe o experienta de viata pe care sper sa nu o mai repet.


--------------------
Renault Megane 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 16 Aug 2017, 17:26
Post #336


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Felicitări!
Imi merge la inimă sa vad ditamai lupul mîncat de oaie. Bravo, ai arătat cohones de berbec. banana_bailando.gif


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 16 Aug 2017, 17:30
Post #337


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.603
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




QUOTE(machinist @ 16 Aug 2017, 17:14)
Foarte multe detalii nu pot sa ofer pentru ca in ideea de a inchide acest conflict cat mai repede am fost dispus chiar sa semnez pentru o clauza de confidentialitate.

Mai las-o in colo de clauza.....ca e cusuta cu ata alba de la inceput toata povestea!


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 16 Aug 2017, 17:38
Post #338


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Vrei sa spui ca a mintit?


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 16 Aug 2017, 17:41
Post #339


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.603
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Nu pot sa spun nimic.....ca am semnat clauza. tongue.gif


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 16 Aug 2017, 17:47
Post #340


Membru


Group: Members
Posts: 3.424
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




La cate informatii sunt aici nu poate fi vorba de o clauza. Lipseste doar numele sau si vin.ul masinii, ceea ce e cam neimportant pentru efectul cauzat de restul relatarilor.


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 16 Aug 2017, 18:50
Post #341


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.886
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




De ce nu pui VIN-ul masinii ca sa se stie?


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RDK
post 16 Aug 2017, 20:24
Post #342


Membru incepator


Group: Members
Posts: 98
Joined: 6 March 16
From: București




Topicul ramane sau va fi sters ca urmare a intelegerii ?


--------------------
Dacia Duster 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
machinist
post 16 Aug 2017, 20:57
Post #343


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 31 May 17




Eu nu voi cere stergerea lui asa ca nu vad de ce nu ar ramane.


--------------------
Renault Megane 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 16 Aug 2017, 21:42
Post #344


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




QUOTE(machinist @ 16 Aug 2017, 18:14)
Foarte multe detalii nu pot sa ofer pentru ca in ideea de a inchide acest conflict cat mai repede am fost dispus chiar sa semnez pentru o clauza de confidentialitate.
*



pentru bani ce nu face omu' ...pan' la urma corect,is banii tai darrrr inclin sa cred si eu ca ceva nu ai spus sau ai omis......asa cred eu,e doar parerea mea ! eu nu luam masina destocata fara a ma uita foarte bine la ea inainte,imi imaginam anumite scenarii,poate-s eu paranoic si gata....
Eu le-as face in ciuda,mi-as lua una noua din germania sau alta tara si as veni cu ea sa-mi fac garantia(reviziile) doar la ei,ca sa le arat ca am cu ce icon_mrgreen.gif

QUOTE(simon @ 16 Aug 2017, 18:26)
Felicitări!
Imi merge la inimă sa vad ditamai lupul mîncat de oaie. Bravo, ai arătat cohones de berbec.  banana_bailando.gif
*



corect.

QUOTE(cj98czh @ 16 Aug 2017, 19:50)
De ce nu pui VIN-ul masinii ca sa se stie?
*



asta am vrut sa spun si eu...

This post has been edited by sobolan: 16 Aug 2017, 21:44


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian Frigo
post 16 Aug 2017, 23:26
Post #345


Membru cu o tigaie de dacie


Group: Members
Posts: 2.031
Joined: 4 February 15
From: Undeva,pe dreapta




QUOTE(machinist @ 16 Aug 2017, 18:14)
... Foarte multe detalii nu pot sa ofer .....

Am văzut la radio că a intrat CIA pe fir,să nu spui doamne ferește ceva că e jale! ph34r.gif






Lăsând gluma deoparte,ca să nu mai existe dubii în ceea ce privește veridicitatea celor spuse p'aci și în ideea că poate ajuți un viitor biet cumpărător să nu-și ia aceeași țeapă,de ce nu pui VIN-ul??? blink.gif


--------------------
Dacia 1300/ 1310/1410 GTL/CL/Lj/Renault /1972/1986/1997/2000 și ceva... - XX-00-UAP/ACR
Mașina este ca femeia,dacă nu o întreții....TE LASĂ!
Daciot convins!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 16 Aug 2017, 23:34
Post #346


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




deja a "mesterit" bine la imaginea renault,acest topic a avut 38999 de vizualizari pana acum si cate or sa mai fie,deja ti-ai incalcat fara sa vrei partea de intelegere....ce mai conteaza un VIN ? oricum pe mine nu ma intereseaza,nu am bani de renault.... ce prevede ,in linii mari,acel contract de "tacere" ???
ti-au inmanat toti banii inapoi ? cu tichetul cum ai scos-o ? asigurarea e fleac ,da-o dracului.....eu mai ceream in plus si banii pentru avocat sau cum au spus altii mai sus luam si masina si acceptam si vreo 2000 de la ei,pentru 3-4 zgarieturi sub bara si pe la portbagaj....fleac....am impresia ca tot tu ai iesit pe minus,ai mers pentru o cauza pe care apoi ai abandonat-o,pacat....vina iti apartine,ai vrut sa iei masina destocata si la bani mai putini dar cu pretentii de masina virgina,e doar vina ta,nu iti mai fie greata de dealer ca nu are de ce...

This post has been edited by sobolan: 16 Aug 2017, 23:44


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 17 Aug 2017, 01:11
Post #347


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Daca exista acel contract de confidențialitate, el păzește ce are Renault mai scump pe lume, identitatea mașinii. Așa ca nu ne va da colegul VIN-ul, e gîsca cu ouă de aur. L-au platit sa tacă.

Noi ne facem planuri aici cum sa verificăm masinile la virgulă, dar nu prea sîntem in pozitia sa ne infoiem penele la corporații. Poate ca nu-i mai dam restul de bani, dar sa vedem cum scoatem avansul pe care sîntem obligati sa-l platim, fara de care nicio tablă nu intra in fabricatie. Ce belele are masina se vor oferi sa rezolve in service. Daca n-o iei, te-ai lins pe bot de mașină, alta nici nu mai vezi, te pun la index.

Din pacate, din ce aud, masinile sosesc la livrare din ce in ce mai lovite, zici ca sint trecute prin Siria. Pina si Robert Adam facea review la un Megane 4 cu emblema îndoită. Clientul înghite in sec, înghite un eventual bonus si acceptă.

This post has been edited by simon: 17 Aug 2017, 01:12


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 17 Aug 2017, 01:36
Post #348


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




Stai putin,eu am dat avans la logan,masina a intrat in procesul de productie si apoi(peste vreo saptamana) m-au sunat sa merg la banca sa achit si restul ca masina urmeaza sa vina,am achitat tot si in acea zi am luat si masina cu 2-3 km la bord,daca erau ceva probleme cu ea sa inteleg ca o luam ca bot ? nu puteam s-o refuz ? eu nu prea as crede asta....adica ori ne intelegeam cumva ori o remediau ei si o luam eu gata remediata....sau cum ?
Asa am procedat si cu symbol-ul prin 2008,atunci mi-au dat si un discount pentru ca deja symbol 1 nu se mai fabrica din 2007,au ramas cateva,o fi fost destocata,avea 55km la bord ? n-au fost nici atunci probleme....sa ma consider norocos ?

This post has been edited by sobolan: 17 Aug 2017, 01:57


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
machinist
post 17 Aug 2017, 06:46
Post #349


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 31 May 17




Intelegerea dintre mine si ei este valabila din momentul in care am incheiat-o si nu retroactiv. La acel moment le-am spus de existenta unui topic pe acest forum si ca nu pot dar nici nu vreau sa retrag cele scrise aici.

Pe de alta parte, dupa 63 de zile de asteptare, am primit raspuns de la OPC:

"Referitor la reclamatia dvs. va facem cunoscut caq in urma discutiilor purtate s-a stabilit ca vi se va restituia suma achitata.
Cu stima."

Acesta e tot raspunsul, nu e trunchiat de mine in vreun fel. E pus aici cu copy/paste deci greselile gramaticale nu imi apartin si nici nu e semnat. Daca mai aveam vreun dubiu ca cei de acolo sunt partinitori cu Renault Roumanie asa cum mi s-a sugerat la un moment dat acum nu il mai am.


--------------------
Renault Megane 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihaimgm
post 17 Aug 2017, 07:03
Post #350


Membru autentic


Group: Members
Posts: 575
Joined: 9 March 08
From: Arges




Ce poveste!
P.S. Colegul machinist, VW sau Ford ? rolleyes.gif

This post has been edited by mihaimgm: 17 Aug 2017, 07:06


--------------------
Renault Megane 4 Estate GTline 2017 - 1,5 dCi EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 17 Aug 2017, 07:35
Post #351


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.886
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Pui o serie de sasiu sau nu?

Recunosc ca mi se pare putin cusuta cu ata... sa zicem roz ... pune o serie sa vedem si noi despre ce masina era vorba... l


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 17 Aug 2017, 07:47
Post #352


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Eu nu inteleg ce dracu vi se pare voua suspect.
A strans omul 12 pagini de povesti, toata lumea l-a compatimit si l-a luat de proxt ca nu moare cu aia de gat. Acum ca si-a luat banii e cusut...
Sunt curios, ce motiv ascuns ar putea fi aici? Ce sa urmareasca? Sa denigreze marele creator de automobile? O fi avand actiuni la VAG si ii crapa sufletul de ciuda dupa ce a vazut succesul megane-ului...


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 17 Aug 2017, 08:31
Post #353


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(sobolan @ 17 Aug 2017, 00:34)
ai vrut sa iei masina destocata si la bani mai putini dar cu pretentii de masina virgina,e doar vina ta,nu iti mai fie greata de dealer ca nu are de ce...
*

Și destocată trebuie să fie tot virgină, exceptînd cazul în care se specifică în mod explicit altceva. Deci dealerul merită greață cît cuprinde.

QUOTE(simon @ 17 Aug 2017, 02:11)
Daca n-o iei, te-ai lins pe bot de mașină, alta nici nu mai vezi, te pun la index.
*

Pe bune? radmasa.gif

This post has been edited by VladSoare: 17 Aug 2017, 09:27


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
remesh
post 17 Aug 2017, 09:04
Post #354


Membru autentic


Group: Members
Posts: 528
Joined: 1 May 08
From: Braila




O tine de naivitate sau poate alti factori pe care eu nu ii inteleg.
Am citit topicul de la inceput si as vrea sa adresez cateva intrebari:
ce credeti ca se intampla cu masinile de showroom, masini noi, dar care au fost expuse?
Ce se intampla cu o masina care a fost lovita pe transport, in curtea unui concesionar, sau de vreun angajat?
Au circulat poze la un moment dat cu o parcare imensa (circa 500 auto noi ) care a fost inundata? Ce s-a intamplat cu acele masini?
Ce e rau in notiunea de destocaj?
Si mai imi vin in minte o gramada de intrebari...
Ce ar trebui facut in situatia in care o masina platita integral este avariata? Ce i se transmite clientului?

Adresez aceste intrebari facand referire la orice marca auto


--------------------
Renault Megane 3 ST 2013 / ex M2 2007 / Ex. Clio 2
decat mult si fara rost, mai bine putin dar prost
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 17 Aug 2017, 09:25
Post #355


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(remesh @ 17 Aug 2017, 10:04)
Ce e rau in notiunea de destocaj?

Nimic, cu condiția să i se spună clientului exact ce fel de mașină cumpără.

QUOTE(remesh @ 17 Aug 2017, 10:04)
Ce ar trebui facut in situatia in care o masina platita integral este avariata? Ce i se transmite clientului?

Ar trebui să-i spună că a fost avariată și să-i ofere posibilitatea să decidă ce vrea să facă în continuare. Inclusiv să-și ceară banii înapoi, sau să ceară altă mașină, dacă vrea.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
remesh
post 17 Aug 2017, 09:39
Post #356


Membru autentic


Group: Members
Posts: 528
Joined: 1 May 08
From: Braila




QUOTE(VladSoare @ 17 Aug 2017, 09:25)
Ar trebui să-i spună că a fost avariată și să-i ofere posibilitatea să decidă ce vrea să facă în continuare. Inclusiv să-și ceară banii înapoi, sau să ceară altă mașină, dacă vrea.
*



Ce zici tu e moral corect. Insa in realitate de cele mai multe ori termenele de livrare comunicate clientilor sunt decalate cu cateva saptamani exact pentru a putea remedia eventualele probleme ce pot aparea.

Treaba asta se intampla in orice domeniu. Spre exemplu in industria alimentara, pai daca am sti multi dintre noi ce ajunge in farfuriile familiilor noastre ar fi ...sau, ne facem ca nu vedem si ce nu stim nu ne face rau.


--------------------
Renault Megane 3 ST 2013 / ex M2 2007 / Ex. Clio 2
decat mult si fara rost, mai bine putin dar prost
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
machinist
post 17 Aug 2017, 10:50
Post #357


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 31 May 17




QUOTE(mihaimgm @ 17 Aug 2017, 07:03)
Ce poveste!
P.S. Colegul machinist,  VW sau Ford ? rolleyes.gif
*




Probabil Ford, asta am avut pana acum.


--------------------
Renault Megane 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 17 Aug 2017, 11:06
Post #358


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(remesh @ 17 Aug 2017, 10:39)
Ce zici tu e moral corect. Insa in realitate de cele mai multe ori termenele de livrare comunicate clientilor sunt decalate cu cateva saptamani exact pentru a putea remedia eventualele probleme ce pot aparea.

Treaba asta se intampla in orice domeniu. Spre exemplu in industria alimentara, pai daca am sti multi dintre noi ce ajunge in farfuriile familiilor noastre ar fi ...sau, ne facem ca nu vedem si ce nu stim nu ne face rau.
*

Poate. Dar asta nu înseamnă că trebuie să considerăm normale lucrurile astea. Sau că un dealer prins cu mîța-n sac ar trebui scuzat pe motiv că "nu e vina lui, săracul, așa face toată lumea".
Hoțul neprins e negustor cinstit. Dar ăla prins nu merită nici scuze, nici compasiune. Iar în cazul nostru a cam fost prins.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
remesh
post 17 Aug 2017, 11:13
Post #359


Membru autentic


Group: Members
Posts: 528
Joined: 1 May 08
From: Braila




QUOTE(machinist @ 17 Aug 2017, 10:50)
Probabil Ford, asta am avut pana acum.
*



Cu "tichetul" de la fondul de mediu ce ai rezolvat?


--------------------
Renault Megane 3 ST 2013 / ex M2 2007 / Ex. Clio 2
decat mult si fara rost, mai bine putin dar prost
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
machinist
post 17 Aug 2017, 12:01
Post #360


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 31 May 17




Nu il pot transfera catre alta marca si cum Renault nu mai cumpar nu il pot refolosi.


--------------------
Renault Megane 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
16 Pages « < 10 11 12 13 14 > » 
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th May 2024 - 19:42
Dacia