Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Alarma

vladoiui
post 9 Oct 2005, 00:11
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 57
Joined: 11 August 05




Salutari la toata lumea.Astazi m-am dus sa pun si eu o alarma la Ipso.Nu aveau decit un singur fel si anume una Cobra disponibila in trei pachete de optiuni.Primul 4875000 al duilea 7000000 si al trilea 10000000 lei.Diferenta intre primul si al trelea este aproape nesemnificativa adica are in plus un acumulator propriu care daca iti decupleaza bateria alarma suna in continuare.Eu zic ca daca ajunge pina la baterie atunci chiar e profesinist avind in vedere ce ambele pachete au senzori de miscare in habitaclu.La pretul asta binenteles ca rominul nu se dezminte a mai adaugat si manopera adica inca 2 mil.Acum vreau sa va intreb daca are careva din voi asa ceva si cum se comporta.Incepe sa urle la orice pisica sau este ceva mai buna.Stiu ca trebuie sa reglez si senzorul ....In ceea ce priveste functia de ridicare a geamurilor TOTI dealerii care i-am intrebat mi-au zis ca nu imi pun pe masina ca vezi doamne se strica ceva la partea electrica si nu acopera garantia masinii.Dar cu zimbetul pe buze mi-au spus ca dupa ce iese din garantie pot activa functia PTR CA ALARMA ARE aceasta functie mai ales ca pe cartea de utilizare scrie mare cit casa ,ca este agreata de Renault.Apropo in vitrina :oferta peciala..... Alarma Cobra ptr Logan 2800000lei.Cica vezi doamne ar fii alta....Poate alta cutie.......Astept parerile voastre si multumesc anticipat. rolleyes.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eddie33
post 9 Oct 2005, 10:28
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 587
Joined: 25 April 05
From: Bucuresti




Nu ai spus ce masina ai.Puneti alarma unde vrei tu,chestia cu pierderea garantiei e vrajeala.Numai la hotii astia am auzit chestia asta...la Dacia si la Daewoo nu mai pierdeai nici o garantie cand iti puneai alarma oriunde,asa e ?


--------------------
Renault Clio Extreme 2004-DCI 80C.P.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladoiui
post 9 Oct 2005, 10:36
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 57
Joined: 11 August 05




Vrajeala sau nu ,nu stiu ce sa zic dar nici nu vreu sa imi fortez norocul daca se intimpla ceva la partea electrica.In ceea ce priveste Dacia acum 3 ani cind am luat DSN-ul asa e ,puteai sa-ti pui orice alarma oriunde vroiai dar nu apucasera sa bage magaria asta.Acum am inteles ca si la Dacia se intimpla la fel.Alarma am pus-o ieri o Cobra si vriam sa vad care mai are pe aici asa ceva si ce poate sa imi spuna de ea.Garantie mai am 1 an si 10 luni asa ca........


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eddie33
post 9 Oct 2005, 10:40
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 587
Joined: 25 April 05
From: Bucuresti




Daca ai pus-o,atunci de ce mai ne intrebi ? Macar sa o fi pus-o pe aia de 2,8 milioane sa te coste mai putin...cu garantia vezi tu....


--------------------
Renault Clio Extreme 2004-DCI 80C.P.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladoiui
post 9 Oct 2005, 10:44
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 57
Joined: 11 August 05




Aia o puneau numai pe Logan ca tare as fi vrut sa o pun pe aceea.Eu vreu pareri (bune sau proaste de la cei care au din asta)


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 10 Oct 2005, 01:17
Post #6


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




deeeci.. warn 10% pentru ca nu te-ai folosit de search..
si, ca sa nu zici ca sunt chiar rau.. topicul cu si despre alarme cobra este .. cobra


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 1st May 2024 - 19:52
Dacia