Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Capota motor nu se aliniaza cu sigla si farurile, Capota motor are luft mare deasupra farului

moretti9691
post 8 Oct 2022, 06:14
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 8 October 22




Buna ziua. Am urmatoarea problema la un Megane 4 sedan versiunea Zen ridicat din reprezentanta ( nou ) in luna mai 2022. Capota motor privita din fata nu este aliniata simetric cu sigla Renault din grila( in dreapta siglei intra degetul intre aceasta si capota, iar in stanga nu ) iar la faruri in partea de imbinare capota-far, in dreapta este un luft unde aproape intra degetul pe aproape toata lungimea farului intre acesta si capota , iar la farul din stanga nu. Asa cum este acum, linia de imbinare intre capota si aripi se pastreaza pe toata lungimea deci nu este capota reglata mai in stanga sau mai in dreapta . Am fost la reprezentana Renault, unde mi-au spus ca nu pot regla grila cu sigla caci este reglata la maxim . Dar ce fac legat de luftul intre capota si farul stanga ???? La service au zis ca au mai avut cazuri de genul acesta si nu au avut ce sa faca. Mai are cineva aceeasi problema ca a mea ?????
Am sa fac cateva fotografii si le voi atasa.


--------------------
Renault Megane Sedan 4 2022 Zen - BV 20 PHJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zec_77
post 1 Dec 2022, 21:53
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 3 May 20




Bine ai venit in clubul renault. Ești la primul Renault? Daca da, o sa te obișnuiești cu el! Probleme cu luft-urile le are Renaultul in general. Încearcă sa rezolvi ce poți in regie proprie pentru ca reprezentanta nu te va ajuta.


--------------------
Renault Kadjar 1.33 TCE EDC 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
solidconvert
post 7 Dec 2022, 11:55
Post #3


Donator


Group: Members
Posts: 3.247
Joined: 3 May 06
From: Bucuresti




Eu nu sunt de acord!... o avea Reno' probleme cu lufturile dar n am observat sa fie majore. Cred ca o poza ajuta sa vedem cat de mari sunt lufturile dintre faruri, capota si grila centrala. wink.gif


--------------------
. . .
Audi A4 B9 S-tronic TFSI...
Gîndirea corectă vine din experiență. Experiența, la rîndul ei, provine din gîndirea greșită.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BANDOI
post 7 Dec 2022, 12:13
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 267
Joined: 25 July 17




la tine sigur trager-ul nu este aliniat in partea dreapta, posibil sa fie fixat mai jos pe lonjeron decat in stanga


--------------------
renault megane 4gt 2016+talisman 2.0dci 200 megane 2016/zen+modif spre intens/2016/2019 - ag 4 brs
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VioT
post 7 Dec 2022, 13:08
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 168
Joined: 21 June 17




Eu am rezolvat o speta similara in 2018 in reprezentanta, pe garantie, la un m4 sedan. Nu au voie sa refuze o astfel de solicitare.


--------------------
bmw f40 120i
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 11:03
Dacia