Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages « < 4 5 6 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Inlocuire Radio Connect R & GO 2018 cu Media Nav, Renault Captur 2018 Radio Connect R & GO

catalin2023
post 14 Mar 2023, 18:33
Post #151


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 10 March 23




Salut
Nu stiu daca mai este de actualitate, dar am reusit sa montez navigatie cu camera de marsarrier full functionala fara alte mufe www.navigatiiandroid.ro trebuie specificat telefonic modelul si anul pt mufe si grila. camera se alimenteaza direct din canbus privire din spate firul roz nr 4. la camera nu mai legi firul negru de masa isi ia direct din rca. sper sa fie de ajutor


--------------------
renault captur 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tajmahal777
post 15 Mar 2023, 15:48
Post #152


Membru incepator


Group: Members
Posts: 99
Joined: 15 October 14
From: Bucharest




Salutare, Catalin!

Dar ai avut radioul standard pe Captur 1 phase 2 din 2019, ca in poza de aici?
Am intrat acum din nou pe siteul lor, din start nu-mi place pentru ca pun toate navigatiile la un loc pentru Captur 1 2013-2020, si sunt diferente mari intre cele potrivite pentru 2013 fata de 2019. Pana si aliexpress le diferentiaza in 2 categorii, 2013-2017 si 2018-2019.
Tu ce model ai ales? Ai instalat singur sau la ei? Se potriveste rama perfect? Eu nu tin neaparat sa am camera pe spate, nu vreau sa dau gauri sau sa trag fire extra, doar pentru navigatie touchscreen as vrea sa fac schimbarea. Iti merge totul dupa schimbare, bluetooth, comenzile de pe volan (apelare din agenda), GPS? Ai si vreun USB pentru redare muzica?

Multumesc!

Attached thumbnail(s)
Untitled.jpg ( Size: 113.45k ) Number of downloads: 96


--------------------
Renault Captur 2019 TCe 0.9 Benzina/Life Evo
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin2023
post 15 Mar 2023, 17:46
Post #153


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 10 March 23




Salut
Da acel r-link am avut, dar pana sa comanzi sa ii suni pt ca pe captur 1 este grila mai groasa care pleaca direct din bord,iar facelift-ul din 2018 sau 2019 nu stiu cand a aparut grila este mai subtire si da se potriveste perfect,dar trebuie sa scoti si suportul din interiorul bordului.
Toate comenzile sunt functionale. Suna pana faci comanda si specifica anul sa verifice daca au stoc pentru rama. Mie initial mi-au trimis gresit mufa de alimentare, dar s-a remediat. In 2 zile am avut sistemul complet. Au fost foarte promti. Ai 2 mufe usb pe care le am montat in torpedoul de deasupra bordului care are o gaura sub covoras, acolo am pus si antena gps. navigatia se leaga la telefon prin bluetooth, iar pentru navi faci hotspot din telefon nu ai nevoie de fir.
Daca vrei poti avea navi offline daca instalezi IGO
Poti alege orice navigatie de acolo diferenta este de capacitate si procesor. trebuie sa spui ce an este, oricum o sa iti ceara poze cu vechiul multimedia.
Si da l-am montat singur. Am avut o problema cu camera de marsarier. Cablul furnizat de ei avea 6 m si a trebuit sa il prelungesc, dar nu cu mult pentru ca nu o sa mai functioneze.
In rest totul OK.


--------------------
renault captur 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucian Octavian
post 6 Apr 2023, 20:33
Post #154


Membru


Group: Members
Posts: 141
Joined: 29 September 19
From: Sector 6, Bucuresti




Salut
Care este pretul aparatului?


--------------------
Renault Captur 2019 TCE 90
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages « < 4 5 6
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 00:44
Dacia