Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Fiat Linea

bear_mc
post 30 Jun 2007, 13:27
Post #1


Half-Life 2 Fan


Group: Members
Posts: 678
Joined: 10 January 05
From: Bucuresti




Nu am vazut alt topic despre acest model asa ca am deschis eu unul.
http://www.promotor.ro/revista/articole/2335/Fiat-Linea.html
Masina arata foarte bine in exterior. Liniile sunt fluide si are un aer de clasa premium. In interior insa, se mai putea lucra. Cred ca va fi un concurent serios pt. megane. Pacat ca vine doar cu 2 motorizari (si alea de kko) un 1.4 benzina de 77CP si 1.3 diesel de 90.


Attached thumbnail(s)
23_galerie1.jpg ( Size: 53.98k ) Number of downloads: 1354
23_galerie2.jpg ( Size: 43.28k ) Number of downloads: 1321
23_galerie3.jpg ( Size: 42.45k ) Number of downloads: 1285
23_galerie4.jpg ( Size: 74.7k ) Number of downloads: 1229
23_galerie5.jpg ( Size: 56.7k ) Number of downloads: 1564
23_galerie6.jpg ( Size: 51.72k ) Number of downloads: 521


--------------------
Renault Megane II 2005 - B-43-ZHY (sau 42)
Confort Expression+clima+jante+vopsea metalizata
(masina lu'tata) for( int i=0, i<68730, i++)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 30 Jun 2007, 13:44
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




eu is curios daca spatiul in interior e de compacta sau de clasa mica. pentru ca se bazeaza pe o platforma de grande punto prelungita. Masina e destul de scumputa, deja in banii astia un megane vine cu airbaguri mai multe si cu un motor mai potent. Din poze arata bine, ramane sa o vad si in realitate


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 30 Jun 2007, 13:56
Post #3


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




Am mers cu un Megane de 30k de km, bicorp, facut in Franta, si tremura si scartaia din TOATE incheieturile...
Am de la servici un Punto de 1.2, tot la 30k, care se comporta mult mai bine decat Meganul ala..
Eu unul zic ca Linea chiar e reusita si destul de ieftina pt motorizarea diesel.. E 12.555DDP motor de 1.4!


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
colombina29
post 30 Jun 2007, 14:54
Post #4


Membru cu FI(c)AT


Group: Members
Posts: 466
Joined: 3 June 06
From: Acasa




QUOTE(aphophis @ 30 Jun 2007, 13:44)
eu is curios daca spatiul in interior e de compacta sau de clasa mica. pentru ca se bazeaza pe o platforma de grande punto prelungita. Masina e destul de scumputa, deja in banii astia un megane vine cu airbaguri mai multe si cu un motor mai potent. Din poze arata bine, ramane sa o vad si in realitate
*


Desi sunt posesor de Albea, de care sunt ffff multumit, pot sa zic ca linea va fi un dezastru comercial. Are cu 115 kg mai mult cva albea, cu acelasi motor de 77CP. Daca pe Albea e socotit lenes, pe Linea va fi... MUUUUUUUUUULT mai lenes! E un pariu pe care nu cred ca au cum sa-l castige cu competitorii de marca gen Astra, Cordoba sau altii. Mi se pare nejustificat de scumpa masina. Daca vine vreunu' si intreaba: am 13000 de euro,ce sa-mi iau? Cine se baga sa-i recomande Linea, produsa in turcia cu motor de 1.4 8V 77CP, fata de Astra sau Cordoba? HA!


--------------------
FIAT ALBEA Dynamic 2006 - "La rând"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bear_mc
post 30 Jun 2007, 15:01
Post #5


Half-Life 2 Fan


Group: Members
Posts: 678
Joined: 10 January 05
From: Bucuresti




Am inteles ca intr-un viitor nu prea indepartat o sa primeasca un propulsor de 1.4 benzina supraalimentat care va genera 120CP.


--------------------
Renault Megane II 2005 - B-43-ZHY (sau 42)
Confort Expression+clima+jante+vopsea metalizata
(masina lu'tata) for( int i=0, i<68730, i++)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 30 Jun 2007, 15:02
Post #6


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Sau fata de kia ceed.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Arhimede
post 30 Jun 2007, 15:43
Post #7


Membru inferior, lung si tare


Group: Members
Posts: 2.294
Joined: 5 March 05




Un plus e ca Fiat sta foarte bine cu interioarele.Grande Punto sta foarte tare la capitolul finisaje si materiale(pt clasa ei cel putin)

Si Albea este al fel.


--------------------
dacia lgn 2005 Ambition
0% avertisment=0% divertisment
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 30 Jun 2007, 17:36
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




parerea mea e ca la fiat interioarele sunt in limitele claselor in care ofera masinile. Cel putin albea tot interior ieftin are, punto e pe acelasi nivel cu clio3 sau peugeot 207 etc


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
raduboy
post 30 Jun 2007, 21:13
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 161
Joined: 22 July 05
From: Cluj-Napoca




Eu am condus Doblo cu motorul de 1.4 pe benzina si m-a dezamagit motorul ala.Poate si din cauza CV mergea asa rau dar per general e un motor destul de nereusit.In schimb la multijetul de 1.3 de 75-85 CP cum sunt pe Doblo,se schimba treaba.Motorul e mult mai vioi,trage bine pe deal in sus si acceleratiile sunt destul de ok.Nu e Alfa Romeo dar se descurca binisor.
Linea arata foarte bine dar motorul de 1.4 strica tot farmecul masinii,recomand tuturor motoarele Multijet de la Fiat,sunt foarte silentioase,destul de fiabile si consumul e destul de rezonabil,


--------------------
Fiat Stilo - 1.8 16V Dynamic - CJ07APZ,
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 30 Jun 2007, 22:23
Post #10


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Eu zic sa bagati si un ochi pe aici.
http://www.daciaclub.ro/Fiat-Linea-t57289.html


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 30 Jun 2007, 22:29
Post #11


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




QUOTE(aphophis @ 30 Jun 2007, 17:36)
parerea mea e ca la fiat interioarele sunt in limitele claselor in care ofera masinile. Cel putin albea tot interior ieftin are, punto e pe acelasi nivel cu clio3 sau peugeot 207 etc
*



Interiorul la Grande Punto e jalnic.. Toate masinile de astazi au renuntat la bordul de plastic dur.. Clio, Pejo nu mai au plastic dur, ci materialul ala moale la atingere, care, pe langa faptul ca nu prezinta pericole de taiere la un eventual accident, are un rol de a pastra habitaclul mai silentios!


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Arhimede
post 1 Jul 2007, 03:39
Post #12


Membru inferior, lung si tare


Group: Members
Posts: 2.294
Joined: 5 March 05




Mergand pe langa un Grande Punto am tras cu ochiu, dar am ramas impresionat si mi-am benoclat putin ochii.Ma urcasem in masina(in showroom) dar nu mi sa parut ceva neobisnuit.Fara imbinari aiurea, destul de serioase ca conceptie, fara stiluri happy-bio-insecto-futuriste.

Din cate am citit in comparativele in care aparea si Linea, avea ca punct forte interiul, ca comfort si ca executie nu ca spatiu.E clar ca nu o sa fi intr-o masina premium.

Attached thumbnail(s)
aaa.jpg ( Size: 86.75k ) Number of downloads: 318


--------------------
dacia lgn 2005 Ambition
0% avertisment=0% divertisment
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dRg
post 1 Jul 2007, 10:53
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 13 September 04
From: Galati




Problema italienilor e calitatea si fiabilitatea interioarelor. Totul e bine si frumos cand e in showroom. Dar cand le pui la treaba tind spre varza. Asta daca nu sa schimbat ceva intre timp.


--------------------
VW Bora 1.9 TDI 115CP 2000 Highline - XXXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 1 Jul 2007, 12:16
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




multi nu fac matematica motorului cand cumpara o masina. conteaza felul in care arata sau pretul sau ce se vorbeste despre masina respectiva sau ideile preconcepute...
daca Albea s-a vandut, se va vinde si Linea.


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
colombina29
post 1 Jul 2007, 12:54
Post #15


Membru cu FI(c)AT


Group: Members
Posts: 466
Joined: 3 June 06
From: Acasa




Depinde cum: mai bine sau mai prost!

This post has been edited by colombina29: 1 Jul 2007, 12:54


--------------------
FIAT ALBEA Dynamic 2006 - "La rând"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi.r
post 1 Jul 2007, 13:27
Post #16


Membru ... din cand in cand


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 14 March 06




Nu se pot uni cele doua topicuri despre masina asta ?


--------------------
megane diesel 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
colombina29
post 1 Jul 2007, 14:40
Post #17


Membru cu FI(c)AT


Group: Members
Posts: 466
Joined: 3 June 06
From: Acasa




Ba da! Si daca tot e de fapt un versus Albea-Linea, propun ca noul topic sa se cheme FIAT ALBINEA biggrin.gif


--------------------
FIAT ALBEA Dynamic 2006 - "La rând"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
matrafox
post 1 Jul 2007, 16:59
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 238
Joined: 2 May 05




kalos,albeea,linea.....toate sunt la turci facute iar inca 100 kg fata de albeea cu acelasi motor iti garantez ca nu se va simtii cin stie ce la demaraj.pune unul de 100 kg in albeea si ai exact demerajul de linea.masina arata mult mai bine decat cutia de chibirt(albeea) si decat cocosatul de kalos sau de clio simbol in care in spate nu incap decat piticii .linea chiar arata frumos ptr banii pe care ii dai


--------------------
dacia 1310 tlx - CT-02-GVS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 1 Jul 2007, 17:24
Post #19


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




Masina asta e buna ca pret, doar pe benzina...
M-am uitat pe site si pretul e prohibitiv pentru varianta diesel.. Chiar si asa de mic, motorul asta se vinde cu masina incepand cu 15.500DDP! Un pret care incepe sa ajunga pana si Octavia!

Nu spun ca Full, Linea are un pret de 13.600CIP! ENORM! Deja, lista se imbogateste la pretul asta mult de tot.. Vezi Astra, Focus, C4.. Toate diesel!

Pretul este la fel de dezamagitor ca cel al lui Lacetti diesel, care bate la 13.000CIP.. Deja asemenea preturi pentru 2-3 stele de siguranta si un 2.0 de 120 de cai sunt EXAGERATE!

Solutia pentru diesel: Megane Manager 1.5 - 13.500DDP! Si cu asta eu am incheiat discutia!!!


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caesar2
post 1 Jul 2007, 18:02
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 2 September 04




Fiat Linea e superba din punct de vedere al designului. dar, compenseaza cu o calitate a fabricatiei execrabila. cine a mers cu el stie. in schimb e spatios, dieselul consuma putin, insa e asamblat in cel mai pur stil turcesc - arata bine, tine putin.

singurul model demn de luat in seama, in clasa de 10000 de euro e kia c'eed - bate rau absolut tot ce e pe piata. plus are garantie internationala de 7 ani. (5 ani bara la bara).


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 1 Jul 2007, 18:04
Post #21


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




Am uitat de Kia.. Good point wink.gif .. Dar ai uitat ca diesel e cu 2700 mai scump!
Se merita pe benzina!


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
colombina29
post 1 Jul 2007, 18:40
Post #22


Membru cu FI(c)AT


Group: Members
Posts: 466
Joined: 3 June 06
From: Acasa




QUOTE(matrafox @ 1 Jul 2007, 16:59)
masina arata mult mai bine decat cutia de chibirt(albeea) si decat cocosatul de kalos sau de clio simbol in care in spate nu incap decat piticii .linea chiar arata frumos ptr banii pe care ii dai
*


Vad ca de logan nu zici nimic, vrei sa-ti iei unul? Nu de alta dar daca albea ( cu un "a" pentru cine se pricepe la marci, sau a condus una inainte de a-si da cu parerea) e cutie de chibrite, inseamna ca clio e cutie de pioneze ph34r.gif


QUOTE(caesar2 @ 1 Jul 2007, 18:02)
in schimb e spatios, dieselul consuma putin, insa e asamblat in cel mai pur stil turcesc - arata bine, tine putin.

Poti sa aduci si argumente? Nu de alta dar parca masina s-a lansat de cateva luni, esti cumva Mafalda sa ne spui si noua cat tine Linea, ca daca tine mai mult decat clio symbol, parca m-as baga si io sa-mi iau doua  tongue.gif

singurul model demn de luat in seama, in clasa de 10000 de euro e kia c'eed - bate rau absolut tot ce e pe piata. plus are garantie internationala de 7 ani. (5 ani bara la bara).
*


Zi-mi si mie unde gasesti tu Kia cee'd cu 10.000 si maine imi fac credit la banca

QUOTE(Adrian_Solenza @ 1 Jul 2007, 18:04)
Am uitat de Kia.. Good point wink.gif .. Dar ai uitat ca diesel e cu 2700 mai scump!
Se merita pe benzina!
*


MERITA , nu se pune problema. Asa e corect romaneste!

This post has been edited by colombina29: 1 Jul 2007, 18:41


--------------------
FIAT ALBEA Dynamic 2006 - "La rând"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LemonDemon
post 1 Jul 2007, 19:28
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 420
Joined: 21 February 06




Fiat Linea este un combatant pentru Megane 2 , Octavia Tour , etc. Din punct de vedere al designului , masina atrage , are un aer nou, frumos conturat.Despre fiabilitate eu zic sa vorbim cand o sa avem despre ce.In legatura cu Albea exista oameni fericiti si oameni mai putin fericiti.Exact ca la orice marca.Oricum este de mentionat trendul ascedent al marcii Fiat , excluzand desigur celelalte marci are concernului(Alfa Romeo,Ferrari , Masserati , Iveco).


--------------------
None None N/A
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
raduboy
post 1 Jul 2007, 21:54
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 161
Joined: 22 July 05
From: Cluj-Napoca




QUOTE(dRg @ 1 Jul 2007, 10:53)
Problema italienilor e calitatea si fiabilitatea interioarelor. Totul e bine si frumos cand e in showroom. Dar cand le pui la treaba tind spre varza. Asta daca nu sa schimbat ceva intre timp.
*


Nu fii asa de convins.Flota de masini a companiei la care lucrez contine doar Fiat.Avem Panda,Albea,Punto mai multe modele,Doblo,Stilo si Ducato.In afara unor probleme aparute la Punto cu servodirectia,in rest reparatiile sunt de rutina(schimbat bucsi,amortizoare,placute de frana).Un coleg a avut neplacuta surpriza sa ramana cu schimbatorul de la Doblo in mana,Ajuns la service,macanicii au constatat ca levierul mai fusese rpt o data si fusese sudat in graba.Al meu Doblo are 80 mii km intr-un an si 4 luni si nu am avut pana acuma probleme cu el,Calitatea la Fiat a crescut enorm in ultimii ani,sunt firma cu cea mai mare crestere din ultimii ani.
Mai este si o vorba de "duh" care ilustreaza perfect realitatea"nemtii fac masini bune dar cand vreau sa faca masini frumoase si puternice le cer ajutorul italienilor".Vezi mult ludata Audi R sau S 8 care 80% e Lamborghini.


--------------------
Fiat Stilo - 1.8 16V Dynamic - CJ07APZ,
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
matrafox
post 1 Jul 2007, 22:18
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 238
Joined: 2 May 05




pe scurt linea e mult peste logan,albea,kalos,clio cel putin la aspect exterior .fiind facuta la turci nu te astepta sa aiba o tabla rezistenta asa ca poti pune 2 randuri de centuri pe tine ca oricum nu vor folosii cand motorul va vizita spatiul interior al masinii in cazul unui impact frontal.in clasa acestor masini ar fi dominat clar aveo daca ar fi avut o tabla klumea pe el,varianta full aratand super la interior.astea se intampla la pretul la care sunt oferite masinile de catre dealeri


--------------------
dacia 1310 tlx - CT-02-GVS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Arhimede
post 2 Jul 2007, 02:02
Post #26


Membru inferior, lung si tare


Group: Members
Posts: 2.294
Joined: 5 March 05




Nu inteleg de unde atata siguranta cand arunca unii cu vorbe de genu "Fiat e varza" , ala e nu stiu cum...Pai daca lucrurile sunt asa, deci dovedite cine mai cumpara?Treburile sunt oarecum asemanatoare peste tot.Daca nu ar fi nu ar mai supravietui constructorii.


--------------------
dacia lgn 2005 Ambition
0% avertisment=0% divertisment
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LemonDemon
post 2 Jul 2007, 06:55
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 420
Joined: 21 February 06




Hai ca asta cu Turcia e tare! In orice fabrica din lumea asta se lucreaza dupa standarde , nu conteaza amplasarea geografica , sau culoarea muncitorului.Tabla respectiva trebui sa corespunda unor norme , chiar daca este facuta in Germania sau in Turmekistan. Ceea ce poti sa imputi unei firme este faptul ca scad standardele de calitate , lucru care nu are legatura cu fabricarea propriu-zisa.


--------------------
None None N/A
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 2 Jul 2007, 08:09
Post #28


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




QUOTE(dRg @ 1 Jul 2007, 11:53)
Problema italienilor e calitatea si fiabilitatea interioarelor. Totul e bine si frumos cand e in showroom. Dar cand le pui la treaba tind spre varza. Asta daca nu sa schimbat ceva intre timp.
*



radmasa.gif radmasa.gif Asta a fost gluma zilei. Tata are o albeea cu 31000km in 2 ani si inca nici un greieras. Asa ca shhhhhhhtttt...

QUOTE(caesar2 @ 1 Jul 2007, 19:02)
Fiat Linea e superba din punct de vedere al designului. dar, compenseaza cu o calitate a fabricatiei execrabila. cine a mers cu el stie. in schimb e spatios, dieselul consuma putin, insa e asamblat in cel mai pur stil turcesc - arata bine, tine putin.

*


Tu ai mers cu masina asta?? Eu cred ca nici nu stii bine cum arata, dar vorbesti, total aiurea....

QUOTE(matrafox @ 1 Jul 2007, 23:18)
pe scurt linea e mult peste logan,albea,kalos,clio cel putin la aspect exterior .fiind facuta la turci nu te astepta sa aiba o tabla rezistenta asa ca poti pune 2 randuri de centuri pe tine ca oricum nu vor folosii cand motorul va vizita spatiul interior al masinii in cazul unui impact frontal.in clasa acestor masini ar fi dominat clar aveo daca ar fi avut o tabla klumea pe el,varianta full aratand super la interior.astea se intampla la pretul la care sunt oferite masinile de catre dealeri
*




radmasa.gif radmasa.gif Ce conteaza unde e facuta? Aaa, deci megane ala de e facut la turci se moare in el la 64km/h si ala de e facut la spanioli are 5 stele Ncap si scapi fara nici o zgaraietura la 64km/h.





Mie imi place ca unii pe aici vorbes aiurea, dar aiurea rau de tot.
Nu se mai aplica regula aia cu "postare de dragul postarii fara a aduce o imformatie noua"????


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
colombina29
post 2 Jul 2007, 08:42
Post #29


Membru cu FI(c)AT


Group: Members
Posts: 466
Joined: 3 June 06
From: Acasa




Romanii sunt in general plini de prejudecati. Si asta nu e bine deloc, fiindca multi isi permit sa emita judecati de valoare in necunostinta de cauza. De exemplu: Care este masina la care viseaza tot romanul? BMW-ul. Si daca se poate dintr-ala mare, negru si bengos, sa intoarca gagicile capul dupa el cand pleaca cu scartait de la semafor. De ce? Fiindca asta vad in fiecare zi la tv: burtosi cu lanturi de vaca aurii la gat, cu manelele bubuind in woofere de j'de wati, care isi incep fraza cu "mancat'asi" si o termina cu "p..a mea". Ei sunt cei care ne invata pe noi, societatea romana, mult prea obosita, stresata si ingrijorata de ziua de maine ca in afara de masinile nemtesti nu exista altceva pe lumea asta. Desi, inaionte de '89, si-ar fi dorit cu mare ardoare sa mearga macar in spate intr-un Fiat regata sau marea! Dar asta e alta problema, pentru ei, bravii nostri conlocuitori, passat e singura alternativa. Hai, un astra acolo, pentru amarasteni. Dar daca le spui ca cel mai mare producator de tabla din lume nu e neamtu, ci INDIANUL, belesc ochii la tine si te eticheteaza automat: ESTI PAPAGAL. Sau ca japonezii fac cele mai fiabile masini. Sau ca Alfa Romeo e mai puternica decat BMW-ul. Nu accepta, nu se documenteaza din cauza faptului ca stau mai greu cu cititul, ca in ziua de astazi, si japonezii, si francezii, si italienii, si spaniolii, si altii fac masini din ce in ce mai bune. Fiindca in economia de piata, daca esti bun, rezisti, daca nu - PA!
Asa ca, daca vreti sa fiti corecti, mai documentati-va inainte de a spune ca tabla de pe Fiat e proasta, fiindca nici nu stiti despre ce e vorba. Tabla este zincata, rezistenta, garantata 8 ani la perforarea ruginii din interior, vopsea impecabila - rezista f. bine si la gainat - iar luciul vopselei este deosebit, intr-adevar daca are ceva bun fiatul, are tabla. Ca se indoaie mai usor, face parte din strategia de securitate adoptata de masinile moderne pt. preluarea socurilor! Si daca va spun ca am facut buc-bv-buc cu 4.6% consum mediu plecat luni si venit duminica, poate n-o sa ma credeti, dar atunci de ce ii credeti pe aia care va toarna tot felul de baliverne, ca fiatul e prost, ca turcu e prost, ca tabla e proasta, ca "decat nemtii face masini bune, restu e varza, iti zic io ca are var'miu una si nu e multumit de ea... ... ..."

This post has been edited by colombina29: 2 Jul 2007, 08:47


--------------------
FIAT ALBEA Dynamic 2006 - "La rând"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bear_mc
post 2 Jul 2007, 08:59
Post #30


Half-Life 2 Fan


Group: Members
Posts: 678
Joined: 10 January 05
From: Bucuresti




4.6 consum mediu... wink.gif


--------------------
Renault Megane II 2005 - B-43-ZHY (sau 42)
Confort Expression+clima+jante+vopsea metalizata
(masina lu'tata) for( int i=0, i<68730, i++)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 8th May 2024 - 07:49
Dacia