Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

mesaj bord, check child safety device

Gil26
post 25 May 2022, 08:23
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.102
Joined: 10 May 20




Mda, se pare ca doua din trei erori le-am anticipat bine (cea cu luminile stop e altceva), pacat ca nu s-au urmat conform procedurile pana la capat, grija insa cu "reinitializarea" UCH-ului excl.gif

LE: @ costas78 cred ca diagnoza aceasta este un pas inainte (era bine daca se si finaliza), am tot scris ca o diagnoza conforma ajuta, te rog confirma ca atunci cand ai facut testul ET159\160 -Securitate usa copil spate stanga\dreapta isi schimbau starile inactiva\activa in mod corespunzator, daca una nu atunci iti poate indica la care usa este ”buba” daca da atunci este posibil ca problema sa fie si de la UCH dar pentru asta iti sugerez sa apelezi la cineva care stie ce face pe acolo. Tinand insa cont de ceea ce ai scris pana acum tind sa cred totusi ca s-ar putea sa fie si o problema de cablaj\contact intermitent, pentru DTCA82312 care ”tine” de 1667\1122 si 6S ti-am atasat pana acum, pentru DTC95B002 care implica 138\139 iti atasez schema si mufele (poate sunt de folos si altor colegi) insa sa detaliez ce si cum trebuie verificat imi ia ceva timp (si mai mult tie sa faci asta), vezi ce rezolvi cu cei din Tulcea, iar daca trebuie mai vedem... (si regret ca sunt la o distanta mult prea mare ca sa te pot ajuta, direct pe masina ar fi mai usor decat de explicat)

This post has been edited by Gil26: 25 May 2022, 17:37


Attached thumbnail(s)
Schema138_139.png ( Size: 132.75k ) Number of downloads: 380
Mufe138_139.png ( Size: 151.74k ) Number of downloads: 379


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costas78
post 25 May 2022, 19:06
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 290
Joined: 26 August 20
From: Constanta




Da, la testul cu pricina statusul se schimba in activ si inactiv corect, ceea ce ma facut sa elimin portierele spate din schema. Matricea 1667 de pe usa soferului am verificat-o la un electronist, in special pinii ce duc la ledul de confimare si a aplicat un curent mic pe pinii 6S si NAM si ledul s-a aprins. Din punctul meu de vedere matricea nu primeste curent deloc, pentru ledul de confirmare. in schema au ramas 1122 si UCH, pentru ca toate contactele si mufele au fost scoase curatate si nu am gasit nici urma de oxidare sau orice altceva.


--------------------
Renault Megane 3 K9K 636 Grandtour 1,5dci 110CP 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clamba
post 29 May 2022, 11:09
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 265
Joined: 8 May 14
From: Bucuresti




Coincidență?

Attached thumbnail(s)
Screenshot_2022_05_29_11_46_38_014_com.facebook.katana.jpg ( Size: 514.79k ) Number of downloads: 362


--------------------
Renault Megane 3 Sport Tourer K9K 836 2013
ex Renault Twingo D4F 702 2002
ex Corsa C Z14XEP 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costas78
post 30 May 2022, 10:53
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 290
Joined: 26 August 20
From: Constanta




Nu este o coincidenta. Verdictul a fost scurt, dar necuprinzator. Adica nu am primit decat o explicatie, si anume ca trebuie sa-mi gasesc, nu numai un UCH pe acelasi cod, ci si acelasi an, adica 2014. Aici ma pierdut de tot. Nu vad de ce acelasi an.


--------------------
Renault Megane 3 K9K 636 Grandtour 1,5dci 110CP 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 30 May 2022, 11:01
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.102
Joined: 10 May 20




Pentru ca probabil (si din cate stiu, colegii cu mai multa experienta ma pot corecta daca gresesc unsure.gif ) pe MeganeIII se afla cel putin doua tipuri de UCH care difera si functie de an (iar pe forum a mai fost din cate tin minte discutia asta)...


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costas78
post 30 May 2022, 11:45
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 290
Joined: 26 August 20
From: Constanta




Din ce am gasit eu online sunt 3 coduri pe UCH. Unul pentru modelul cu cheie, deci fara cartela, unul cu cartela, dar fara keyless si unul cu cartela si keyless cum am eu. Pe deasupra trebuie tinut cont si de existenta sistemului Visio de la oglinda.
@Gil 26 in postul tau cu numarul 26 cred s-a strecurat o mica greseala. Mi-ai bifat mufa din UCH de culoare verde(green) dar pinii evidentiati de tine sunt de pe cea gri (Grey).

Daca vreau sa verific cu un aparat de masura daca UCH-ul trimite/primeste semnal prin internediul pinilor 25, 26 (evidentiati de tine) catre/de la 1122, ca sa pot elimina definitiv si multiplexul din usa sofer, cum trebuie sa procedez?
Pe VIN-ul asta VF1KZ140651175832 ce UCH exista?
Multumesc.


--------------------
Renault Megane 3 K9K 636 Grandtour 1,5dci 110CP 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 30 May 2022, 11:59
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.102
Joined: 10 May 20




Corect, mea culpa (deh graba bat-o vina), multumesc pentru observatie, este mufa B gri asa cum am subliniat, scuze worship.gif ...
PS: iar pentru restul cred ca era bine daca "coincidenta" verifica\explica si asta...


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costas78
post 30 May 2022, 12:09
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 290
Joined: 26 August 20
From: Constanta




Că să se știe, am fost la Diagnoza Renault, un tip Bogdan. Are și o pagină de Facebook cu același nume. Îndrumat fiind de colegii de pe Megane 3 Romania tot de pe Facebook. Omul folosește DDT4ALL și luam prins cam grăbit. Întâi a spus că am un fir întrerupt între UCH și ușa șofer, apoi cu nu, apoi că e multiplexul din ușa șofer și la final că e UCH-ul. Toate astea fără să-mi arate și mie ceva, un motiv o cauza, mai ales că aveam schemele de la tine și știam ce vorbesc. Deci scurt pe 2, tot nici o explicație când l-am întrebat cum a eliminat multiplexul.


--------------------
Renault Megane 3 K9K 636 Grandtour 1,5dci 110CP 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costas78
post 2 Jun 2022, 14:53
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 290
Joined: 26 August 20
From: Constanta




Revin cu update de la Tulcea din reprezentanta. Aici primul lucru m-au intrebat daca intra apa in masina de la ploaie sau alta sursa. Am zis ca nu. Am controlat mereu si totul este uscat in habitaclu, mocheta sub mocheta, fata sau spate, apoi au pus diagnoza si mi-au zis clar. Calculator usa conductor cu scurt circuit. Am comandat unul din dezmembrari cu tot cu motor macara geam pe exact acelasi cod. Il astept si dupa proba revin cu o concluzie.

This post has been edited by costas78: 2 Jun 2022, 14:54


--------------------
Renault Megane 3 K9K 636 Grandtour 1,5dci 110CP 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 2 Jun 2022, 18:23
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.102
Joined: 10 May 20




Interesant ar fi unde are ”scurtcircuit”, dar daca ai comandat unul din dezmembrari cu acelasi cod si doresti sa il montezi\probezi singur ar fi bine daca ai tine cont (poate) si de asta (si nu numai, plus ca apoi poate ar trebui facute si celelalte verificari, inclusiv starile ET008 ET017, etc....):
QUOTE
Calculator macara geam deschidere laterală mobilă sofer : Procedura inainte\după reparatie:
• Puneți vehiculul sub alimentare + DC forțat, urmând metoda recomandată:
• RN-CLIP-LAUNCH-ACTUATOR Domain:(USA CONDUCTOR) SC001-CONFIGURARE AUTOMATA
• RN-CLIP-LAUNCH-ACTUATOR Domain:( USA CONDUCTOR) VP001-SCRIEREA VIN
• RN-CLIP-LAUNCH-ACTUATOR Domain:( USA CONDUCTOR) VP004-REINITIALIZARE CALCULATOR
• Cu ajutorul tastei macaralei geamului soferului, ridicati complet geamul, apoi mentineti tasta macaralei geamului în pozitie ridicata timp de 2 secunde.
• Verificati daca programarea a fost corect efectuata, ridicand și coborand geamul.
• Daca geamul nu functioneaza corect, repetati procedura de la linia 5.



--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ProfiBv
post 2 Jun 2022, 18:27
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.118
Joined: 12 June 16
From: Bv




Trebuie sa faci un efort sa instalezi pyren cu ddt cel putin pe laptop . E adevarat ca ar fi mai usor pe android (avand si eu interfata ca si tine ) dar nu am reusit decat pe windows si m-a scutit sa mai depind de alte testere .E drept eu am fost incapatanat si nu am inlocuit module pana acum .


--------------------
Renault Grand Scenic 3 2010 / 1,5dci 110cp / EDC - Bv
Drumuri bune și RESPECT !
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 2 Jun 2022, 18:33
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.102
Joined: 10 May 20




Acest lucru l-am scris inca din postul #13, dar programele de diagnoza mai trebuie folosite si in mod corespunzator, procedurile trebuie cunoscute \intelese si apoi aplicate conform, etc...altfel nu ajuta prea mult, plus ca se pot "genera" chiar si alte probleme....

This post has been edited by Gil26: 2 Jun 2022, 18:59


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costas78
post 3 Jun 2022, 06:53
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 290
Joined: 26 August 20
From: Constanta




Interesant, doar ca pe cei din reprezentanta i-am intrebat inainte daca, dupa inlocuire necesita vreun soi de calibrare sau programare si au zis ca nu. Si daca vrei sa fii sigur ca sa nu dai banii degeaba, mergi in dezmembrari cu panoul de usa dat jos, mi-au spus, scoti mufele de la calculatorul tau si le bagi in cel de proba. Vezi daca merge, si daca da, atunci il cumperi. Deci, va dati seama ca nu au habar de vreo procedura de configuratie. Si in cazul asta nu am unde sa ma duc pentru procedura asta, ca ma i-au astia si la misto!


--------------------
Renault Megane 3 K9K 636 Grandtour 1,5dci 110CP 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 3 Jun 2022, 07:21
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.102
Joined: 10 May 20




Desigur ca poti incerca si doar sa il reinitializezi ("inveti") fara sa il si configurezi, eu am citat o parte din procedura completa si corecta, atata tot...


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costas78
post 3 Jun 2022, 07:36
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 290
Joined: 26 August 20
From: Constanta




Pai asa cum ai spus tu si trebuie facut, si mi se pare logic, dar faptul ca ei nici nu au habar de aceste proceduri, este este cel putin dubios. Ma gandesc si eu ca prostul ca ar mai avea ocazia sa te cheme si sa mai traga niste bani cum fac cu altele. Spre exemplu, resetare interval de service, pentru cei ce fac revizia in alta parte, costa... La masina mea se reseteaza foarte simplu din meniul de bord, dar am inteles ca la altele modele este nevoie de diagnoza si aici te țacă.

L.E. Ce se poate intampla, daca piesa pe care o incerc este la randul ei defecta? Ce pot sa stric? Avand in vedere ca este din dezmambrari...

<span class='edit'>3 Jun 2022, 10:53:</span>
Mi-a venit piesa cu tot cu motor. Am desfacut cu mare atentie placa cu circuite din interior sa o pot examina vizual, daca a patruns apa sau are alte probleme si arata bine. Maine am sa fac proba si revin cu concluzia.Cel cu albastru este pe masina mea si celalat e cel comandat.

This post has been edited by costas78: 3 Jun 2022, 10:56

Attached thumbnail(s)
IMG_20220507_123113.jpg ( Size: 330.05k ) Number of downloads: 272
IMG_20220603_112331.jpg ( Size: 2.63mb ) Number of downloads: 254


--------------------
Renault Megane 3 K9K 636 Grandtour 1,5dci 110CP 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
azaghorth
post 3 Jun 2022, 13:07
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 917
Joined: 15 November 07
From: Cluj-Napoca




Are conformal coating, adica un lac.Nu ar trebui sa fie afectata de apa sau lichide (desigur nu foarte corozive...)

L.E. Ce se poate intampla, daca piesa pe care o incerc este la randul ei defecta? Ce pot sa stric? Avand in vedere ca este din dezmambrari...
Nimic

This post has been edited by azaghorth: 3 Jun 2022, 13:08


--------------------
Renault Megane III 1.9 dCi130 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costas78
post 3 Jun 2022, 13:25
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 290
Joined: 26 August 20
From: Constanta




Multumesc pentru raspuns, am observat ulterior ca este invelita in "lac". O treaba foarte buna in special pentru condens, dar cred ca este si dificil de reparat in cazul asta.


--------------------
Renault Megane 3 K9K 636 Grandtour 1,5dci 110CP 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ProfiBv
post 3 Jun 2022, 14:27
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.118
Joined: 12 June 16
From: Bv




UCH-ul este la fel , o placa plina de componente SMD , cipuri si pini ...tras in lac . Fara a fi un electronist dotat nu prea mai ai ce face .


--------------------
Renault Grand Scenic 3 2010 / 1,5dci 110cp / EDC - Bv
Drumuri bune și RESPECT !
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 3 Jun 2022, 17:14
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.102
Joined: 10 May 20




Sunt si cateva cazuri \exemple pe forumuri cand s-a reparat UCH-ul, insa in majoritatea problemelor cu acesta s-a inlocuit.


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costas78
post 4 Jun 2022, 13:54
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 290
Joined: 26 August 20
From: Constanta




Salut, revin cu update. După înlocuire calculator ușa conductor, eroarea a dispărut, ledul cu pricina se aprinde, dar funcția de blocare uși și geamuri spate nu se execută. Restul funcțiilor sunt exact la fel. Incerc iar în reprezentanta, poate trebuie activata funcția din CanClip, sau vreo înlocuire de VIN in noul calculator.
Mulțumesc tuturor pentru sprijinul acordat, in special lui Gil26.


--------------------
Renault Megane 3 K9K 636 Grandtour 1,5dci 110CP 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costas78
post 6 Jun 2022, 16:21
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 290
Joined: 26 August 20
From: Constanta




Azi mi-a căzut cerul în cap. A apărut din nou eroarea in bord, in mers. Nu am avut timp sa sterg eroarea, nici să merg la reprezentanta să îmi activeze funcția. Apăs butonul, se aprinde ledul, eroarea nu revine pe ecran la apăsare ca inainte, dar a apărut în mers. Simt că o iau razna. De sâmbătă și până acum am tot apăsat butonul in repetate rânduri și nu a apărut nici o eroare. Ce naiba se întâmplă???😵‍💫


--------------------
Renault Megane 3 K9K 636 Grandtour 1,5dci 110CP 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PetreAir
post 8 Jun 2022, 17:02
Post #52


Membru incepator


Group: Members
Posts: 61
Joined: 3 April 19




Verifica si mufa de la usa sa nu aiba conexiunile oxidate.


--------------------
Megan III 1.4 TCE 130 CP 2010/ KZOF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costas78
post 8 Jun 2022, 19:51
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 290
Joined: 26 August 20
From: Constanta




Deci, am configurat cu DDT4ALL modulul din ușa la fel că cel vechi și surpriza, se comporta exact că cel vechi. Adică executa funcția dar nu aprinde ledul și aruncă cu aceeași eroare în bord. Concluzia este că de vina este UCH-ul.
Cine mă ajută cu un UCH?😭


--------------------
Renault Megane 3 K9K 636 Grandtour 1,5dci 110CP 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 9 Jun 2022, 05:42
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.102
Joined: 10 May 20




Inainte sa inlocuiesti UCH-ul eu iti sugerez din nou (la fel ca in posturile precedente) sa faci corespunzator si mai ales conform toate verificarile aferente pentru a elimina variabilele, faptul ca ai trimis o comanda din ddt4all este doar primul pas, as recomada sa verifici continuitatea intre 1667 pinul 6-6S si 1122 pinul 19, izolarea în raport cu masa și cu + 12V pe 6S (vezi si postul #15 dar nu numai) dar si superblocarea usa spate mai ales stanga (dar si dreapta), legaturile cu UCH-ul, etc., iar unele verificari se pot face doar cu o lampa martor 20W si in momentul activarii si dezactivarii securitatii copil, ai o mare\buna parte din informatiile necesare. Cred ca este mai bine sa se verifice inainte si apoi daca este necesar sa se schimbe componente (uneori si fara sa se rezolve problema). Insa da, daca o componenta este defecta atunci aceasta se inlocuieste, iar tangential la ”E drept eu am fost incapatanat si nu am inlocuit module pana acum” cred ca oricat de ”incapatanat” este cineva un modul defect fie se repara fie se inlocuieste, repet insa ca recomandat ar fi ca inainte sa se faca toate verificarile necesare in mod corespunzator si apoi daca trebuie atunci sa se schimbe, desigur insa ca fiecare procedeaza asa cum considera \doreste.


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costas78
post 9 Jun 2022, 08:04
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 290
Joined: 26 August 20
From: Constanta




Am verificat continuitatile cu un multimetru si tensiune intre pinii 16(NAM) si 6(6S) de pe 1667 nu exista in momentul activarii comenzii cu modulul usa sofer original. Cu modulul "nou", am tensiune in momentul activarii, ca atare si ledul se aprinde, dar nu se executa comanda. Cu DDT4ALL am configurat "noul" modul usa sofer, identic cu cel vechi si dispare tensiunea din pinii 16(NAM) si 6(6S) la activare comanda, dar se executa comanda, usile si geamurile se blocheaza. Deci cu functia activare blocare securitate copil dezactivata (ca si cum ai avea masina cu blocaj manual pe fiecare usa), la actionare buton, nu face decat sa aprinda ledul rosu, dar daca activez functia din modul usa sofer, se comporta la fel cu cel original, adica executa functia dar nu aprinde ledul. Sincer nu inteleg cum ledul se aprinde fara functia activa in modul usa sofer??? Din UCH, daca dezactivez functia securitate copil, dispare instantaneu si eroarea din bord.


--------------------
Renault Megane 3 K9K 636 Grandtour 1,5dci 110CP 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 9 Jun 2022, 08:26
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.102
Joined: 10 May 20




QUOTE
Cu DDT4ALL am configurat "noul" modul usa sofer, identic cu cel vechi si dispare tensiunea din pinii 16(NAM) si 6(6S) la activare comanda....

intrebare.gif nedumerire.gif
ceea ce am scris ramane valabil, insa pana la urma procedezi asa cum doresti, asta este....(dar cred si raman la parerea ca toate "detaliile" asta conteaza si pot face "diferent": in rezolvarea unei probleme)

This post has been edited by Gil26: 9 Jun 2022, 08:27


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ProfiBv
post 12 Jun 2022, 19:35
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.118
Joined: 12 June 16
From: Bv




Azi am coborat cu testerul la masina , cu intentia de a salva niste pagini cu ddt (pyren) cu parametri de la masina mea .
Surpriza , iar wub.gif nu-mi mai blocheaza usile spate ci doar geamurile . Se aprinde ledul butonului de pe usa soferului , dar blocheaza doar geamurile nu si incuietorile spate .
Atasez totusi paginile cu setari , poate ne ajuta si un coleg cu setarile de la o masina X95(Megane ,Scenic 3) in toate mintile .

Aici mi-a atras atentia valoarea tensiuni care ar fi trebuit sa fie 12,1 V , iar ledul era aprins si usile neblocate .
led_aprins_tensiune_dubla.jpg ( Size: 158.84k ) Number of downloads: 82


Setarile supersleep nu stiu si nu am gasit nimic despre ele concret .Ce fac sau la ce se refera ?
supersleep.jpg ( Size: 310.56k ) Number of downloads: 67


Restul capturilor atasate cu ce cred ca tine de usi de prin UCH .Cele pe fundal negru sunt salvate din program cu alta baza de date ...
Rog colegi care doresc si au ddt4all sa ne ajute cu paginile de pe masinile lor .


12 Jun 2022, 20:40:
Mentionez ca la mine au aparut probleme acum doi ani cand m-a lasat bateria .
Blocarea de siguranta o rezolvasem de prin aceste setari , dupa ce am desfacut si verificat tot felul de cablaje, puncte de masa .... . Acum nu am mesajul in bord dar vad ca defapt nu functioneaza iar .

This post has been edited by ProfiBv: 12 Jun 2022, 19:40

Attached thumbnail(s)
DCM__info.jpg ( Size: 67.94k ) Number of downloads: 56
dcm.jpg ( Size: 340k ) Number of downloads: 45
usa_sofer.jpg ( Size: 255.04k ) Number of downloads: 48
UCH_info.jpg ( Size: 95.75k ) Number of downloads: 14
uch_door_config_.jpg ( Size: 328.72k ) Number of downloads: 18
uch_door_config_.jpg ( Size: 328.72k ) Number of downloads: 21
uch_ckc_config.jpg ( Size: 301.9k ) Number of downloads: 13


--------------------
Renault Grand Scenic 3 2010 / 1,5dci 110cp / EDC - Bv
Drumuri bune și RESPECT !
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costas78
post 12 Jun 2022, 19:42
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 290
Joined: 26 August 20
From: Constanta




Mai nou eu am DDT4ALL și încă învăț sa-l folosesc. Mâine după ora 14 te ajut cu plăcere. Eu am dezactivat momentan de tot funcția child safety din cauza erorii. La mine după cum ai citit mai înainte bloca tot cum trebuia, doar că nu se aprindea ledul și dădea eroarea minunată.

This post has been edited by costas78: 12 Jun 2022, 19:46


--------------------
Renault Megane 3 K9K 636 Grandtour 1,5dci 110CP 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ProfiBv
post 12 Jun 2022, 19:52
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.118
Joined: 12 June 16
From: Bv




QUOTE(costas78 @ 12 Jun 2022, 20:42)
...bloca tot cum trebuia, doar că nu se aprindea ledul și dădea eroarea minunată.
*


Am inteles asta si exact pentru eroare vroiam sa-ti atasez capturile si am zis ca hai sa verific si surpriza ...exact invers fata de la tine ,led aprins usi neblocate si fara mesaje . Culmea este ca-si revenise dupa ce am tot modificat printre setari .


--------------------
Renault Grand Scenic 3 2010 / 1,5dci 110cp / EDC - Bv
Drumuri bune și RESPECT !
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 12 Jun 2022, 20:12
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.102
Joined: 10 May 20




QUOTE
Culmea este ca-si revenise dupa ce am tot modificat printre setari .

Si ce anume ai tot modificat prin setari?


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 00:55
Dacia