Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Celebrul motor 1,9 dCi

Marty
post 1 Mar 2004, 10:18
Post #1


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Mah, care aveti Megane II cu gioarsa aia de motor (subj.) pe masina, lasati-va de liniute ca n-aveti voie! tongue.gif Vreti forje, cumparati-va masini! laugh.gif
Eram la semafor la Hotel Dorobanti aseara si vad pe unu' nervos nevoie mare. Masina, Megane II dCi. L-am ajuns la intersectia cu Polona, m-am pus in paralel cu el si zic.... hai sa vedem! Ori e unu' d-ala de 120 caz in care ii inghit fumu', ori e unu' de 80 care sunt curios ce stie. Dezamagire totalaaaaaaa, in primii 200 de metri aveam 2 masini avans. La piata Galati aveam deja vreo 100 de metri.
Morala: Cine-a pus rahat pe clanta? laugh.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
...Roadrunner...
post 1 Mar 2004, 12:04
Post #2


Membru fondator "Skija Klan (c)"


Group: Members
Posts: 751
Joined: 27 September 02
From: Bucuresti




Pai daca scria doar "dci" ... era celebrul motor de 1.5/80cp... si vreo 15 sec. la suta !!!
Asa ca ... stim ca e puturos ...
Daca scria "1.9dci" ...atunci ...soferu' era beat !!!


--------------------
Renault MeganeII - B-81-RoadRunner
Bip... Bip... !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 1 Mar 2004, 12:08
Post #3


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Pai asta am zis si eu, ca nu stiam sa le diferentiez. Daca era ala de 120, ma facea si in marche-arriere. Da' asa......


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 1 Mar 2004, 12:29
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




mey io nu cred ca luai fumulet asa de rau nici cu ala de 120 cp ca doar nu are meganu pana -ntro tona . adikatelea te facea da nu cine stie ce. depinde mult si de distanta pe care va dati ca altfel are un advantaje . oricum repect pt motoarele de ren 1.4 8V . in alta ordine de idei am mers ieri cu un astra caravan diesel 16 v . mashina are 310000 km adusa sapt trecuta din germanica concluzia : nu te faci de rusine deloc are viata in ea ( ma rog in el motoru ) si la cati km are nu scoate nici macar un sfert din fumu pa care il scoate un passat . a si sa nu uit nici la capitolul zgomote intreioare si ext nu sta prost de loc. o fi el opel da tot bate renou . parerea mea


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 21:34
Dacia