Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

tacere

SorinV
post 18 Feb 2004, 23:07
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




forumu asta e tacerea mieilor !!??? nimeni nu are nik de zis ? sau nu aveti probleme cu ale voastre renouri ? bai oameni buni prestati ca dai surfati !


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MBZ
post 19 Feb 2004, 08:45
Post #2


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 27 November 03




daca asta este situatia...
care altfel este si ceea ce dorim, cat mai putine probleme...

This post has been edited by cmandrei: 17 Mar 2006, 15:15


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
taurash
post 19 Feb 2004, 10:27
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 336
Joined: 26 January 04
From: Bucuresti




eu abia mi-am luat masina si in afara de probleme cu rodaju (care nu sunt) si cele administrative (inscriere, impozite, etc.) altele n-am.
Chiar bey sa fac un topic sa va povestesc ce am patit la inmatriculare alaltaieri.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
strumfuadi
post 8 Apr 2004, 11:58
Post #4


Former Laguna user.


Group: Members
Posts: 2.331
Joined: 25 February 04
From: B u c u r e s t i




Sa moara tzak shi pak..

putetzi sa punetzi pe prima pagina "FORUM INCHIS"..
ori oameni extrem de ocupatzi, ori mashini fara nici o problema...
dar asta inseamna ca nimeni nu simte forumul asta ca o comunitate a celor cu renouri.. ci doar un loc unde sa'shi mai verse naduful cu vreo problema..
fratilor, cititzi shi daewoo.globtel.ro sa vedetzi cum arata un forum mishto..
acolo am shi io cu cine vbi..aici..dead end.. :cry:


--------------------
Honda Civic FN2 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
taurash
post 8 Apr 2004, 13:20
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 336
Joined: 26 January 04
From: Bucuresti




problema este ca suntem putini.
e si forumu destul de nou si ... cred ca trebuie multa rabdare si ... multa munca din partea adminilor!
eu le doresc mult succes pt ca e frumos ceea ce vor sa faca iar un forum reno chiar e util!


--------------------
Megane II Sedan
Confort Privilège 1,5 dCi 80 CP, 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MBZ
post 8 Apr 2004, 13:22
Post #6


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 27 November 03




pai io intru zilnic de cateva ori pe forum, mai citesc ce scrieti, mai scriu ce am mai facut sau incerc sa ajut cu`n raspuns...
DAR DACA N-AM NICI O PROBLEMA CE SA FAC????????????
SA O VAND SA IAU VW SAU DAEWOO SA AM CE SCRIE?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
taurash
post 8 Apr 2004, 13:23
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 336
Joined: 26 January 04
From: Bucuresti




pe de alta parte, mi se pare mult mai corecta atitudinea pe acest forum.
lumea nu raspunde asa de dragu de a raspunde si fiecare sa-si dea cu parerea despre unele lucruri doar asa din auzite.
chiar mi se pare mult mai calitativ decat in alte forumuri si ar fi bine sa se gandeasca la ceva a.i. sa se mentina aceasta tendinta de discutii.


--------------------
Megane II Sedan
Confort Privilège 1,5 dCi 80 CP, 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radu718
post 8 Apr 2004, 14:05
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 675
Joined: 22 December 03
From: Bucuresti




Eu m-am suparat si stau pe dacia...ca voi nu vreti sa vorbiti....


--------------------
Clio Symbol Expression 1.4 8V
Gri Boreal
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radu718
post 8 Apr 2004, 14:11
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 675
Joined: 22 December 03
From: Bucuresti




QUOTE
pai io intru zilnic de cateva ori pe forum, mai citesc ce scrieti, mai scriu ce am mai facut sau incerc sa ajut cu`n raspuns...
DAR DACA N-AM NICI O PROBLEMA CE SA FAC????????????
SA O VAND SA IAU VW SAU DAEWOO SA AM CE SCRIE?

Asta e chiar tare-tare sa compari VW cu Renault???? Adica sa facem comparatie :Clio-Golf si Megane-Passat????????????
Voi ati vazut ce scriu baetzii la forumul VW? Ce satelit au? Ce magazie de CD? Ce piele? Nu stiu ce xenon!, niciedcum cutie stricata, etc etc
Am condus o Bora cam 2000 km cu motorizare (mai rar, nu am prea mai vazut) de 1.4 8 v si credeti-ma este diferenta intre o masina frantuzeasa (pardon, turceasca) si una nemteasca...


--------------------
Clio Symbol Expression 1.4 8V
Gri Boreal
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
taurash
post 8 Apr 2004, 14:52
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 336
Joined: 26 January 04
From: Bucuresti




biggrin.gif si eu am condus o bora tdi parca la 90 cp si un megane si ... ai dreptate ... e mare diferenta.
d-asta mi-am si luat meganul wink.gif
daca vrei sa faci comparatii, deschide un topic si putem sa le facem. da incearca sa nu pui in balanta pe de o parte magazii cd, sateliti, piele si in partea cealalta cutii de viteze smile.gif
nu mai pun la socoteala ca oricum nu le ai la vw decat ca optionale si pe care stai linistit ca dai o groaza de bani.
eu unul oricum, mi-as lua ce vrea muschii mei in domeniu acustic.
cum a facut MBZ care si-a ales el boxele.
acu, fiecare cu ce-i place. daca pe tine te incanta magaziile si pielea de la vw ...

This post has been edited by cmandrei: 17 Mar 2006, 15:15


--------------------
Megane II Sedan
Confort Privilège 1,5 dCi 80 CP, 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valix
post 8 Apr 2004, 15:40
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 5 January 04
From: Bucuresti




Mai taurash, in ciuda faptului ca imi apar masina cu orice ocazie, si tin partea firmei Renault, aici trebuie sa fiu de acord cu Radu. Daca as avea bani, mi-as lua o masina germana, si intre Bora si Megfane II as alege cu ochii inchisi Bora. Crede-ma ca stiu ce vorbesc, am la firma Megane II Sedan, si chiar nu ma impresioneaza cu nimic, de la calitatea plasticelor si finisajelor, pana la tabloul de bord, consola, tinuta de drum, cutie (ultra zgomotoasa mi se pare) etc. Ma rog, putem discuta mult pe tema asta, dar cred ca o masina germana este net superioara uneia frantuzesti (vorbim de modele noi si de aceeasi clasa).


--------------------
Skoda Octavia 2
1.6 MPI 102 CP
Elegance, full options
Neagra, interior bej
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radu718
post 8 Apr 2004, 15:53
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 675
Joined: 22 December 03
From: Bucuresti




Si eu tin la masina mea, dar sunt realist si nu pot sa o compar cu VW oricat ati incerca sa ma convingeti...Si cand faceam comparatie intre piele si cutie, era putina ironie , in sensul ca "problemele" celor de la VW erau date de culoarea pielii, etc, pe cand la noi de cutie, suierat, amortizoare, etc (stiti bine ca nu numai la masina mea)....
Iar Passat-ul cu cine sa-l comparam cu uratenia aia de Laguna, sau cum? Sau Touareg-ul cu broscoiul ala de Scenic? Hai sa fim oameni seriosi....Asta nu inseamna ca nu ne iubim masinile, dar nici chiar asa...
ATENTIE! DACA VREI SA SPUI RAPORT PRET/CALITATE PARCA AS INCLINA CATRE RENAULT, DAR ASTA E O ALTA MANCARE DE PESTE
Asta nu inseamna ca ne certam , nu-i asa MBZ si TAURASH? Aici vorbesc serios...


--------------------
Clio Symbol Expression 1.4 8V
Gri Boreal
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 8 Apr 2004, 17:04
Post #13


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




mai, mai, .. e saptamana mare .. normal ca nu va certati .. pur si simplu va expuneti punctul fiecaruia de vedere ...
a, si referitor la discutie .. daca o masina frantuzeasca ar avea acelasi pret cu a uneia nemtesti (identice ca dotari, motoare), as prefera-o pe cea nemteasca


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
taurash
post 8 Apr 2004, 23:12
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 336
Joined: 26 January 04
From: Bucuresti




bineinteles ca nu ne certam! smile.gif
exact cum ai spus ... daca ar avea acelasi pret la dotari identice ...
da nu prea e asa. eu pe sedan am de toate in schimb pe bora pe care am mers nu prea aveam mai nimik si era si cu 2k mai mult!
plus ca mie-mi place tare mult meganul, atat sedan cat si hatch.l-am vazut din Franta si mi-a placut mult.
In schimb bora mie nu-mi place. Pana la urma mai e si chestie de gust.

This post has been edited by cmandrei: 17 Mar 2006, 15:15


--------------------
Megane II Sedan
Confort Privilège 1,5 dCi 80 CP, 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 8 Apr 2004, 23:40
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




vw nu inseamna calitate sa stiti ma oameni si nici renault ! cred ca dintre toti posesorii de renault cu probleme eu ii intrec pe toti dar am vazut si alte masiani mai naspa ! ironia face sa fie vorba de o bora 1.6 full option care la nici 2000 km a ramas cu cutia blocata in treapta a doua !! dupa doua saptamani nu ii mai mergeau gemurile electrice iar dupa inca doua s-a f**** nu stiu ce senzor la motor si a tinut relantiu la 1800 dupa care a fiert ! daca astea nu sunt probleme atunci micile mele nereguli cu renou nu exista ! sa fiti iubiti ma oameni si sa stiti ca nu numele face masina ci posesorul . zbye


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 9 Apr 2004, 00:41
Post #16


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




e foarte bine ca vreti sa vorbiti da de ce nu faceti un topic cu golf vs .. si altu reno vs pejo .... de ce discutati asta la "tacere"

strumfuadi, daca vrei sa vezi o comunitate vino joi la intalnire. acea comunitate nu se mai cheama nici dacia nici reno. sunt numai niste oameni super de treaba.
daca e sa ii dam un nume acesta este supernovisti. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
este adevarat ca putem vorbi mai multe aici, mai ales la cafenea daca vreti sa dezbateti ceva care nu e legat de masini, politica de exemplu. sau ce ati mai vazut, facut auzit ... scrieti.
pentru moment eu nu prea am timp sa stau sa scriu pe forum. nu am decat un dialup nenorocit pe care de la 10 la 02 noaptea il folosesc intens pentru research. asta momentan ca termin eu si ... ii dam bataie la discutii. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


numai bine tuturor si la mai mare.

avem si autocolante acum. daca veniti la intalnire va aduc.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radu718
post 9 Apr 2004, 07:43
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 675
Joined: 22 December 03
From: Bucuresti




Gata, fratilor.... Ce se mai aude, care mai e treaba, tot mutulici ati ramas, nu mai ziceti nimic??? Nu stiu, voi aveti serviciuri unde munciti???


--------------------
Clio Symbol Expression 1.4 8V
Gri Boreal
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MBZ
post 9 Apr 2004, 09:34
Post #18


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 27 November 03




Dupa parerea mea, ideea ca VW este mai nu stiu cum decat Renault sau Peugeot este o idee preconceputa... niste mituri care provin insa din realitate...
Numai ca istoria a consemnat de nenumarate ori situatii de marire si decadenta, iar la masini acest fapt devine tot mai clar...
Lupta acerba de cucerirea pietei, nevoia de inovatie si imaginatia futurista, suportul tehnologic tot mai avnsat a permis celor din urma sa urce pana la pozitia celor dintai...
In opinia mea, VW a tot rumegat istoria de cea mai tare compacta pana a ramas de caruta, iar la aceasta clasa Renaul este peste, categoric...
Fiabilitatea VW este cel putin la fel de sensibila ca si cea de la Renault, numai ca francezul fiind prin excelenta un boem si o curva, a facut ca toate ce le ofera pe un standard sa fie nu numai mai divers si mai bogat dar si la un pret mai mic, iar VW iti ofera la fel dar cu costuri mai mari...
Daca diferenta pana la urma o face pretul, de aici se bifurca suporterii intre cei ramasi afini traditiei si cei ramasi afini inovatiei...
Sa nu uitam ca pana la urma VW stoarce pana si ultima picatura profitand de uhn istoric care totusi numai are ancorare in prezent decat daca scuturi bine contul si buzunarul...
Eu afirm in deplinatatea facultatilor mintale, constient de ce este si ce poate, ce ofera si la ce costuri, NU as da meganul meu pe o bora cu motorizare si echipare similara...
Am condus peste 700 000 km si mai mult de jumatate(300-400 000) din acestia facuti cu masini germane, cam 100 000 cu italiene si restul cu frantuzesti...
Nu sunt cabotin si nici calat pe tipare dar la acest moment asta simt si gandesc si chiar mergand mai departe, nu l`as da nici pe golf V la o configuratie identica...
De ce?
Pentru ca le`am pus unul langa altul(cu bora si golf V) si sincer desi bora imi place mult, meganul este mult mai expresiv, are mai multa personalitate si surprinde din aerul sagalnic al francezului, pe cand celelalte au o anumita alura seaca proprie neamtului...
Intre frantuzoaice cel mai bine surprinde spiritul francez Peugeotul dar, nu as schimba cu Peugeot meganul(desi tentatia ar exista) din motiove de pret/service/cultura etc...
sper ca nu am divagat si ca mi-am expus corect motivele pentru care am scris ce am scris mai inainte, si fost citat de mai multe ori....


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radu718
post 9 Apr 2004, 09:51
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 675
Joined: 22 December 03
From: Bucuresti




Frumos, nota 10....(din nou fara misto...), dar eu tot cu Panzerele tin...


--------------------
Clio Symbol Expression 1.4 8V
Gri Boreal
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 10 Apr 2004, 00:24
Post #20


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




gata cu discutia aici. v-am zis sa faceti un nou thread. hai ca vi-l fac eu da data viitoare va sterg.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 01:58
Dacia